Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup odtwarzacza sieciowego audio


kinder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza sieciowego audio. Który z wymienionych w temacie będzie Waszym zdaniem lepszym wyborem ?

 

Auralic Aries G1 czy Electrocompaniet ECM-1

 

 

Grać będzie z głośnikami Monitor Audio Gold 300 + wzmacniacz Musical Fidelity M6Si

 

 

z góry dzięki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od strony technicznej to Auralic jest jedynie transportem plików, nie posiada własnego przetwornika cyfrowo-analogowego, więc trzeba by dokupić osobno zewnętrznego DACa.

 

Electeocompaniet za to ma na pokładzie DACa i dzięki temu można go już bezpośrednio podłączyć do wzmacniacza bez żadnych "pośredników". Ale też brak w nim obsługi Tidala czy Spotify, jeśli to by Ciebie interesowało.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od strony technicznej to Auralic jest jedynie transportem plików, nie posiada własnego przetwornika cyfrowo-analogowego, więc trzeba by dokupić osobno zewnętrznego DACa.

 

Electeocompaniet za to ma na pokładzie DACa i dzięki temu można go już bezpośrednio podłączyć do wzmacniacza bez żadnych "pośredników". Ale też brak w nim obsługi Tidala czy Spotify, jeśli to by Ciebie interesowało.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

Tak wiem, że do Auralic-a trzeba dokupić DAC-a jak coś liczę się z tym ... co do Electeocompaniet ECM-1 to jak najbardziej ma już obsługę Tidala i Spotify nie ma za to Dezzer-a ale to ma się zmienić najnowszy firmware ma już obsługiwać serwis Dezzer. Ale i tak ja za bardzo nie będę z tego korzystał. Bardziej zależy mi na jakości odtwarzanych plików z dysku HDD, USB i LAN. Większość materiałów HI-RES zero mp3 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic Aries G1 plus osobny DAC to całkiem ciekawa koncepcja, możesz dostosować charakter brzmienia, a co do jakośći odtwarzanych plików Aries G1 na pewno Cię nie zawiedzie - jest to świetne urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic Aries G1 plus osobny DAC to całkiem ciekawa koncepcja, możesz dostosować charakter brzmienia, a co do jakośći odtwarzanych plików Aries G1 na pewno Cię nie zawiedzie - jest to świetne urządzenie.

 

A z tych dwóch jakbyś miał wybierać to który ? - ECM-1 też ma bardzo dobre opinie i na pokładzie ma już wszystko DAC + nawet można dysk hdd zamontować w środku i może robić za serwer plików ...

 

Auralic za to może grać z plików DSD256 , a nawet DSD512, a Electrocompaniet ECM-1 tylko do DSD128. Nie wiem czy to będzie potrzebne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet nie zwrócił uwagi na firmy takie jak Electrocompaniet przy wyborze streamera. To jeszcze zbyt młoda technologia jest, żeby kupować produkty specjalisty od wzmacniaczy. Auralic zjadł zęby na tym biznesie, jeśli szukać konkurencji to u innych wyjadaczy, którzy zbudowali pozycję właśnie na transportach cyfrowych i streamingu. Reszta pewnie kupuje gotowe rozwiązania.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet nie zwrócił uwagi na firmy takie jak Electrocompaniet przy wyborze streamera. To jeszcze zbyt młoda technologia jest, żeby kupować produkty specjalisty od wzmacniaczy. Auralic zjadł zęby na tym biznesie, jeśli szukać konkurencji to u innych wyjadaczy, którzy zbudowali pozycję właśnie na transportach cyfrowych i streamingu. Reszta pewnie kupuje gotowe rozwiązania.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Chyba tak trzeba będzie zrobić. Dzisiaj się dowiedziałem że Electrocompaniet ogłosił bankructwo. Niby ma ich ktoś przejąć ale nie wiadomo co z uaktualnieniami firmware co by nie zostać z ręką w nocniku :) ..

 

Podoba mi się ten nowy Auralic Aries G1 szkoda że nie ma wbudowanego DAC-a :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja to PIONEER PD-50 (czyli sacd z możliwością podpięcia się cyfrowo do daca sarbe) i do tego malina albo chromecast audio. Niestety streamery mają do do siebie, że są do nich dedykowane aplikacje, które nie będą wspierane za jakieś 2 lata. Nie patrzyłbym w kierunku auralic, blue node itd. Zwykły chromecast audio wystarczy, żeby przesłać sygnał. Jedyną wadą tego rozwiązania jest to, że będzie pewnie zbyt tanio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10 tys warto wziąć pod uwagę Teac NT-505. Mam starszą wersję czyli 503. Tu niestety w ramach aplikacji firmowej tylko obsługa Spotify i Deezer, z których nie korzystam. Pozostałe serwisy w tym najistotniejszy dla mnie Tidal za pośrednictwem aplikacji zewnętrznej BubbleUPnP. Jakość dźwięku bardzo dobra. Na pierwszym miejscu barwa i naturalność. Zero efekciarstwa i wodotrysków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.