Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Yaqin Polska
IGNORED

Yaqin Polska


4hifi

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienilem na Psvane Mark II sterujace i mocy i brzmienie bylo nasycone z do rym detalem i miekkim basem. Poznirj sterujace zmienilrm na GE Smoked Glass i bylo idealnie. Swietna artykulacja basu i otworzenie gory przy jednoczesnym zachowaniu ciepla i aksamitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety musze sie podzielic przykrymi doswiadczeniami z MC-13S. Sprzet kupilem nowy w sklepie i po odpaleniu wszystkiego w domu okazalo sie ze prawy kanal strasznie brzeczal. Odwiozlem sprzet do sklepu z nadzieja na wymiane, niestety po sprawdzeniu kolejnych dwoch wzmacniaczy okazalo sie, ze maja dokladnie ta sama przypadlosc.

Niestety byl to jedyny wzmacniacz lampowy jaki byl dostepny od reki w sklepie, wiec zrezygnowalem i kupilem tranzystorowy.

Problem dokladniej opisany w moim watku, wiec nie bede tego klepal jeszcze raz.

Pozatym problemem wzmacniacz gra wysmienicie i gdyby nie ten brum, to napewno zostalby na dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety musze sie podzielic przykrymi doswiadczeniami z MC-13S. Sprzet kupilem nowy w sklepie i po odpaleniu wszystkiego w domu okazalo sie ze prawy kanal strasznie brzeczal. Odwiozlem sprzet do sklepu z nadzieja na wymiane, niestety po sprawdzeniu kolejnych dwoch wzmacniaczy okazalo sie, ze maja dokladnie ta sama przypadlosc.

Niestety byl to jedyny wzmacniacz lampowy jaki byl dostepny od reki w sklepie, wiec zrezygnowalem i kupilem tranzystorowy.

Problem dokladniej opisany w moim watku, wiec nie bede tego klepal jeszcze raz.

Pozatym problemem wzmacniacz gra wysmienicie i gdyby nie ten brum, to napewno zostalby na dluzej.

Witamy serdecznie.

Na początek dziękujemy za podzielenie się z nami tą wiadomością. Dokładamy z producentami wszelkich starań, aby urządzenia były jak najlepsze. Bardzo nam przykro, że opisana sytuacja miała miejsce, chociaż przyznamy, iż spotykamy się z nią pierwszy raz od momentu ponownego prowadzenia urządzenia na rynek. Proszę o podanie namiaru do sklepu (może być w wiadomości prywatnej), gdyż do tej pory żaden sklep mający urządzenia pochodzące z naszej dystrybucji nie zgłosił nam opisanego problemu. Jest to tym bardziej ważne, iż na rynek trafiają czasami Yaqiny z niewiadomego źródła. Ze swojej strony możemy zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby sytuacja nie miała miejsca szczególnie, że model 13S jest popularny wśród użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup gdzie indziej, nigdy nie pamietam przypadku aby ktos sie skarzyl na podobne objawy do twoich, osobiscie bylem uzytkownikiem mc-13s dobre trzy lata i zero zastrzezen, oczywiscie juz nie raz pisalem w wielu watkach, ze aby yanek dobrze zagral to trzeba mu wymienic kilka podzespolow ale to naprawde swietny wzmak w swojej klasie cenowej.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Słaby jestem w opisywaniu dzwięku,ale na pewno w porównaniu z CA840C wypadł słabiej.

Podłączony pod RCA cyfrowe dzwięk się wyostrzył.Podłączony pod rca lampowe było dużo lepiej.

Ja słuchałem przez Xlr i tu bardzo dzwięk zbliżył się do CA ,który był droższy.

Mogę powiedzieć że skoro tak gra na lampach fabrycznych (bo innych nie zdobyłem) to zmiana lamp przynosząc

zmiany na plus stawia go na naprawdę na wysokim poziomie w stosunku do wydanych pieniędzy.

Słychać pewne spowolnienie na lampach ale też dodaje analogu w dzwięku.

Może będę miał lepsze lampy ale to po Audio show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem xlr z miedzianych na srebrne i zmiana dzwięku jest tak duża że teraz sam nie wiem które Cd gra lepiej.

Ciekawe doświadczenie i dające do myślenia jak duży wpływ na dzwięk mają przewody.

Nie można jednoznacznie powiedzieć ze sprzęt gra zle ,potrzebny jest odpowiedni dobór całego toru.

Bas na pewno się poprawił jest różnorodny i ma odpowiednie łupnięcie tam gdzie potrzeba.

Teraz już nie jestem pewien tego CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich fanów Yaqina.

Od kilku dni gości u mnie 650B i muszę przyznać, że wzmacniacz ten zaskakuje swobodą grania, głębokim basem, obszerną przestrzenią i pieczołowitym oddawaniem dźwięków z pogranicza ciszy (to akurat nie dziwi zważywszy na fakt, że jest to SET:).

Jako, że urządzenie dopiero się "dociera", można zapewne oczekiwać jeszcze poprawy jakości odtwarzanego dźwięku. Ale, oczywiście, korci mnie, by wypróbować inne lampy wejściowe i sterujące (lamp mocy na razie nie chcę ruszać), które mogłyby podnieść klasę brzmienia na wyższy poziom. Ciekawi mnie, czy 4HIFI ma jakieś doświadczenia w tej materii i czy mógłby się podzielić nimi z audiofilską bracią?

Pozdrowienia

mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zrobiłem jedynie chwilową podmianę lamp 12au7 (ecc82) na RCA clear top i Philipsy JAN (mam jeszcze inne lampki tego typu, niestety tylko pary) i brzmienie stało się bardziej plastyczne, jednak utraciło "dźwięczność". Nie wiem, czy takie kombinacje bez zmiany lamp wejściowych mają sens. Obecnie wyższa średnica jest nadmiernie eksponowana, sybilanty potrafią drażnić, górny skraj pasma natomiast jest nieco schowany...

Ciekawi mnie, jakie lampy, kombinacje lamp, stosują w tym urządzeniu jego użytkownicy.

Mój system w "o mnie", pomieszczenie 19m2, adaptowane akustycznie z nastawieniem na rozpraszanie dźwięku, służy wyłącznie do słuchania muzyki (bardzo różnorodnej).

Mile widziane jakieś sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich, to mój pierwszy raz tutaj.Od kilku dni posiadam ms90b.Piecyk dopiero się wygrzewa,a ja w temacie lampy jestem nowicjusz.Ale zastanawiam się,czy wymiana lamp może coś lepszego wnieść w jakość dźwięku,choć dla mnie jest ok.Zastanawiają mnie te małe 12ax7,to są jakieś made in China.Może macie jakieś propozycje?A może ma ktoś ten wzmak i podzieli się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ms-650b wsadziłem telefunkeny ecc801s 65' ulm oraz kwadre ecc82 philips miniwatt 65' Herleen :D. W porównaniu do standardowych lamp to jest troche przepaść dla mnie jeżeli chodzi o detal (ale ja gram z ps audio directstream także ilość detali zawsze była obłędna). W następnych tygodniach będę kombinował z mullardami (jak znajde jakieś top nos), kablami i systemami operacyjnymi w ps audio (aż mi się nie chce myśleć :/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pagan3 napisał:

Witam wszystkich, to mój pierwszy raz tutaj.Od kilku dni posiadam ms90b.Piecyk dopiero się wygrzewa,a ja w temacie lampy jestem nowicjusz.Ale zastanawiam się,czy wymiana lamp może coś lepszego wnieść w jakość dźwięku,choć dla mnie jest ok.Zastanawiają mnie te małe 12ax7,to są jakieś made in China.Może macie jakieś propozycje?A może ma ktoś ten wzmak i podzieli się doświadczeniami.

Spróbuj wrzucić General Electric Smoked Glass. Kapitalna lampa. Słodka, detaliczna i ze świetną artykulacją niskiego basu.

Gratuluję zakupu wzmaka - moim zdaniem to najpiękniejszy Yaqin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola!

Jako, że w moim "Janku" dokonałem wymiany lamp wejściowych i sterujących, podzielę się kilkoma spostrzeżeniami w nadziei, że dla kogoś mogą okazać się przydatne.

Lampy sterujące - ecc82 - miałem do dyspozycji różne (niestety tylko pary) i najlepsze rezultaty uzyskałem z RCA Clear Top i RFT: przejrzystość, detaliczność i energia - to cechy wyróżniające to zestawienie w odniesieniu do innych posiadanych przeze mnie lamp (Ei, RT, Philips Jan, Sylwania).

Lampy wejściowe - ecc81 - nabyłem trzy pary:

Psvane TM II - przyjemne, muzykalne, dobrze "doświetlone" soprany, jednak na tle pozostałych wyraźnie zubożony zakres średnicy i poluzowany bas.

Telefunken ecc81 - bogata średnica pasma, przejrzysta i detaliczna, dobrze kontrolowany bas, góra nieco schowana, "dziwna" przestrzeń - jakby wypchnięta przed głośniki.

Valvo 6201 - podobny charakter do Telefunkena, ale bardziej wyrównane w przetwarzaniu każdego z podzakresów: kontrolowany bas, pełna, szczegółowa średnica, soprany delikatniejsze niż u Psvane, ale bez zubożenia, bardzo ładna przestrzeń - głęboka i szeroka.

I to właśnie zestawienie: Valvo, RCA i RFT daje mi najbardziej satysfakcjonujące brzmienie. Na tym tle oryginalnie stosowane w tym wzmacniaczu chińskie lampy wypadają bardzo blado, wyraźnie ograniczając potencjał tej konstrukcji.

Oczywiście moja opinia jest bardzo subiektywna, uzależniona od pozostałych elementów toru akustycznego i pomieszczenia..:)

Pozdrowienia

mood 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.