Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Yaqin Polska
IGNORED

Yaqin Polska


4hifi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 11.11.2018 o 12:58, hubertrs napisał:

13s ma inne lampy pre

inaczej prowadzone żarzenie , i parę innych zmian typu mocniejsze rezystory w pre.

W dniu 10.11.2018 o 11:22, raczeqq napisał:

Panowie dlaczego Yaqin MC-13s

da się jeden za mienić na drugi i trzeci czyli 10l na 10t i 13s przy odrobinie lutowania. 13s gra jednak ciszej niż pozostałe , a to pewnie z racji 12au7 w inwerterze. 

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono.

Od miesiąca posiadam Yaqina ms90b póki co grał z 10 godzin więc jeszcze kilkadziesiąt godzin zanim się "wygrzeje"

Z jakimi kolumnami gra u Was , czy zmienialiście jakieś lampy i z jakim skutkiem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapisuję się i ja do klubu z MS-30L :-) To mój pierwszy lampowiec , zakupiony kilkanaście dni temu, gra z Yamahami Soavo 1 i jest bardzo przyjemnie, na razie wymienione tylko lampy sterujące na RCT przez poprzedniego właściciela, w planach wymiana lamp mocy może na EH lub Tung Sole, czas pokaże. Może też i jakiś mały tuning wewnątrz kiedyś ? 

Póki co jestem zachwycony brzmieniem jak i wykonaniem wzmacniacza. Nie myślałem nigdy że made in china sprawi mi tyle satysfakcji !

pozdrawiam

 

OI000166_2.jpg

OI000031.JPG

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, yamaha-mr napisał:

Póki co jestem zachwycony brzmieniem jak i wykonaniem wzmacniacza. Nie myślałem nigdy że made in china sprawi mi tyle satysfakcji !

Gratulacje. Wpadłeś jak śliwka w kompot. Nie mam co prawda Yagina, ale przed laty jak posłuchałem lampy miałem podobne odczucia i piec lampowy cieszy moje uszy do dzisiaj. Życzę satysfakcji i bezproblemowej eksploatacji.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 20:54, Krzysztof_54067 napisał:

Czy w MC100B testowaliście może 6SN7: Shuguang Treasure CV181-Z lub Full Music?

niestety, ale cokoły są za szerokie w tych lampach. Zostaję więc przy mojej idealnej mieszance:
para RCA w wersji GT na zewnątrz (detal, barwa i średnica - wzorcowe)
para UK-6SN7 PSVANE Hi-Fi Gold (dociążenie)
 

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po zmianie lamp należy ustawić bias na 0,45-0,50

Po kilkudziesięciu godzinach warto skontrolować i skorygować.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Krzysztof_54067 napisał:

Zawsze po zmianie lamp należy ustawić bias na 0,45-0,50

Po kilkudziesięciu godzinach warto skontrolować i skorygować.

Tak też zrobiłem, bo z 0.45V wcześniej ustawionych, po wymianie lamp zrobiło się poniżej 0.38V ! 

z kolei taką też mniej-więcej wartość (0.38 V) polecał mi ustawić sprzedający Tung Sole ?

a i jeszcze zastanowiło mnie dlaczego wcześniejszy model MS-34D na tych samych lampach co MS-30L ma zalecaną mniejszą wartość biasu = 0.4V ?

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 23:30, yamaha-mr napisał:

a i jeszcze zastanowiło mnie dlaczego wcześniejszy model MS-34D na tych samych lampach co MS-30L ma zalecaną mniejszą wartość biasu = 0.4V ?

bo są tam rezystory , które obniżają napięcie do pomiaru i mają odchyłki choć są w tolerancji , różnią się po prostu trochę oporem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 19:06, cortes napisał:

.... Życzę satysfakcji i bezproblemowej eksploatacji.

no to żeby nie było , ta taki problem zauważyłem: do niedawna słuchałem Yaqina na Yamahah Soavo 1 ( 4 Ohm) i było wszystko ok, podłączyłem obecnie Ushery S520 pod gniazdo 8 Ohm i środek dźwięku przesunął się bliżej prawej kolumny ! podłączając pod zacisk 4 ohm jest ok. 

olać i słuchać na 4 Ohmach czy serwis, bo jest na gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, yamaha-mr napisał:

no to żeby nie było , ta taki problem zauważyłem: do niedawna słuchałem Yaqina na Yamahah Soavo 1 ( 4 Ohm) i było wszystko ok, podłączyłem obecnie Ushery S520 pod gniazdo 8 Ohm i środek dźwięku przesunął się bliżej prawej kolumny ! podłączając pod zacisk 4 ohm jest ok. 

olać i słuchać na 4 Ohmach czy serwis, bo jest na gwarancji ?

Nic nie  olać wzmacniacz masz na gwarancji . Co jak będzie po i przez to coś się stanie zapłacisz za wlasne $ . Najpierw zamień kolumny stronami jeśli nic się nie zmieni możesz jeszcze podłączyć inne kolumny pod zaciski 8 omowe . Jak nic nie da pozostaje regulacja w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim oddasz do serwisu 

1. sprawdź bias ma być wszędzie tak samo , podreguluj - sprawdź zmiany.

2. zamień lampy mocy miejscami , wyreguluj - sprawdź

3. zamień lampy w pre - sprawdź

Możliwe , że któraś lampa kona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, wpisuję się do klubu ze wzmacniaczem Yaqin MS 90b + upgrade Sinusaudio. Po przerzuceniu wielu tranzystorów i powrocie do  lampy jestem zachwycony tym wariatem.  Muzyka nabrała nowego wymiaru.  Pozdrawiam wszystkich miłośników Chińskiej myśli technicznej :)

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
18 godzin temu, KALIBER napisał:

Oj ciężko otrzymać odpowiedż , cienko w klubiku ale .

Odświeżyłem znajomości , kilka telefonów i jutro będzie parka lamp 6H8C lata 60te .

Pozdrawiam klubowiczów .

 

To będzie ciekawe doświadczenie. Nigdy nie mieliśmy okazji słuchać nosów. Standardowo siedzą tam 6N8P. Też stara produkcja ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 15:54, 4hifi napisał:

To będzie ciekawe doświadczenie

Słucham , dużo słucham ?

Chętnie bym poczytał jak sprawdza się w roli transportu  .

Druga sprawa , czy można  jednocześnie wpiąć się do wzmacniacza z obu wyjść  w cd .

Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, 4hifi napisał:

Gratulujemy  zakupu.

Możesz udzielić odpowiedzi na poniższe pytania ?

W dniu 15.01.2020 o 19:54, KALIBER napisał:

Chętnie bym poczytał jak sprawdza się w roli transportu  .

Druga sprawa , czy można  jednocześnie wpiąć się do wzmacniacza z obu wyjść  w cd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.02.2020 o 23:46, ramir4 napisał:

A ja mam takie pytanie: Co możecie powiedzieć o wzmacniacu MC-100c ? Jak on się ma np. do MS-90B ?

Są bardzo podobne. Oparte na tej samej płycie głównej. Różnice wynikają z użytych materiałów (90B - ma droższe kondensatory), lamp gdyż w 90B standardowo montowane są EH w kontekście KT88, oraz oczywiście wygląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.