Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Yaqin Polska
IGNORED

Yaqin Polska


4hifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 11.11.2018 o 12:58, hubertrs napisał:

13s ma inne lampy pre

inaczej prowadzone żarzenie , i parę innych zmian typu mocniejsze rezystory w pre.

W dniu 10.11.2018 o 11:22, raczeqq napisał:

Panowie dlaczego Yaqin MC-13s

da się jeden za mienić na drugi i trzeci czyli 10l na 10t i 13s przy odrobinie lutowania. 13s gra jednak ciszej niż pozostałe , a to pewnie z racji 12au7 w inwerterze. 

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zapisuję się i ja do klubu z MS-30L :-) To mój pierwszy lampowiec , zakupiony kilkanaście dni temu, gra z Yamahami Soavo 1 i jest bardzo przyjemnie, na razie wymienione tylko lampy sterujące na RCT przez poprzedniego właściciela, w planach wymiana lamp mocy może na EH lub Tung Sole, czas pokaże. Może też i jakiś mały tuning wewnątrz kiedyś ? 

Póki co jestem zachwycony brzmieniem jak i wykonaniem wzmacniacza. Nie myślałem nigdy że made in china sprawi mi tyle satysfakcji !

pozdrawiam

 

OI000166_2.jpg

OI000031.JPG

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, yamaha-mr napisał:

Póki co jestem zachwycony brzmieniem jak i wykonaniem wzmacniacza. Nie myślałem nigdy że made in china sprawi mi tyle satysfakcji !

Gratulacje. Wpadłeś jak śliwka w kompot. Nie mam co prawda Yagina, ale przed laty jak posłuchałem lampy miałem podobne odczucia i piec lampowy cieszy moje uszy do dzisiaj. Życzę satysfakcji i bezproblemowej eksploatacji.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2019 o 20:54, Krzysztof_54067 napisał:

Czy w MC100B testowaliście może 6SN7: Shuguang Treasure CV181-Z lub Full Music?

niestety, ale cokoły są za szerokie w tych lampach. Zostaję więc przy mojej idealnej mieszance:
para RCA w wersji GT na zewnątrz (detal, barwa i średnica - wzorcowe)
para UK-6SN7 PSVANE Hi-Fi Gold (dociążenie)
 

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Krzysztof_54067 napisał:

Zawsze po zmianie lamp należy ustawić bias na 0,45-0,50

Po kilkudziesięciu godzinach warto skontrolować i skorygować.

Tak też zrobiłem, bo z 0.45V wcześniej ustawionych, po wymianie lamp zrobiło się poniżej 0.38V ! 

z kolei taką też mniej-więcej wartość (0.38 V) polecał mi ustawić sprzedający Tung Sole ?

a i jeszcze zastanowiło mnie dlaczego wcześniejszy model MS-34D na tych samych lampach co MS-30L ma zalecaną mniejszą wartość biasu = 0.4V ?

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2019 o 23:30, yamaha-mr napisał:

a i jeszcze zastanowiło mnie dlaczego wcześniejszy model MS-34D na tych samych lampach co MS-30L ma zalecaną mniejszą wartość biasu = 0.4V ?

bo są tam rezystory , które obniżają napięcie do pomiaru i mają odchyłki choć są w tolerancji , różnią się po prostu trochę oporem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2019 o 19:06, cortes napisał:

.... Życzę satysfakcji i bezproblemowej eksploatacji.

no to żeby nie było , ta taki problem zauważyłem: do niedawna słuchałem Yaqina na Yamahah Soavo 1 ( 4 Ohm) i było wszystko ok, podłączyłem obecnie Ushery S520 pod gniazdo 8 Ohm i środek dźwięku przesunął się bliżej prawej kolumny ! podłączając pod zacisk 4 ohm jest ok. 

olać i słuchać na 4 Ohmach czy serwis, bo jest na gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, yamaha-mr napisał:

no to żeby nie było , ta taki problem zauważyłem: do niedawna słuchałem Yaqina na Yamahah Soavo 1 ( 4 Ohm) i było wszystko ok, podłączyłem obecnie Ushery S520 pod gniazdo 8 Ohm i środek dźwięku przesunął się bliżej prawej kolumny ! podłączając pod zacisk 4 ohm jest ok. 

olać i słuchać na 4 Ohmach czy serwis, bo jest na gwarancji ?

Nic nie  olać wzmacniacz masz na gwarancji . Co jak będzie po i przez to coś się stanie zapłacisz za wlasne $ . Najpierw zamień kolumny stronami jeśli nic się nie zmieni możesz jeszcze podłączyć inne kolumny pod zaciski 8 omowe . Jak nic nie da pozostaje regulacja w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie, wpisuję się do klubu ze wzmacniaczem Yaqin MS 90b + upgrade Sinusaudio. Po przerzuceniu wielu tranzystorów i powrocie do  lampy jestem zachwycony tym wariatem.  Muzyka nabrała nowego wymiaru.  Pozdrawiam wszystkich miłośników Chińskiej myśli technicznej :)

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
18 godzin temu, KALIBER napisał:

Oj ciężko otrzymać odpowiedż , cienko w klubiku ale .

Odświeżyłem znajomości , kilka telefonów i jutro będzie parka lamp 6H8C lata 60te .

Pozdrawiam klubowiczów .

 

To będzie ciekawe doświadczenie. Nigdy nie mieliśmy okazji słuchać nosów. Standardowo siedzą tam 6N8P. Też stara produkcja ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2020 o 15:54, 4hifi napisał:

To będzie ciekawe doświadczenie

Słucham , dużo słucham ?

Chętnie bym poczytał jak sprawdza się w roli transportu  .

Druga sprawa , czy można  jednocześnie wpiąć się do wzmacniacza z obu wyjść  w cd .

Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, 4hifi napisał:

Gratulujemy  zakupu.

Możesz udzielić odpowiedzi na poniższe pytania ?

W dniu 15.01.2020 o 19:54, KALIBER napisał:

Chętnie bym poczytał jak sprawdza się w roli transportu  .

Druga sprawa , czy można  jednocześnie wpiąć się do wzmacniacza z obu wyjść  w cd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.02.2020 o 23:46, ramir4 napisał:

A ja mam takie pytanie: Co możecie powiedzieć o wzmacniacu MC-100c ? Jak on się ma np. do MS-90B ?

Są bardzo podobne. Oparte na tej samej płycie głównej. Różnice wynikają z użytych materiałów (90B - ma droższe kondensatory), lamp gdyż w 90B standardowo montowane są EH w kontekście KT88, oraz oczywiście wygląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.