Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Yaqin Polska
IGNORED

Yaqin Polska


4hifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuję coś się dowiedzieć . ?

Słuchać z czego mam , ale zastanawiam się nad wzmacniaczem Yaqin MS-6V6 jako drugi .

Pytanie jest konkretne , czy 12 Wat na kanał da radę podłogowym Chario z minimmum 3,2 Ohm , skuteczność 88Db , ale chyba  bliżej prawdy będzie 86 .

Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2020 o 21:03, KALIBER napisał:

Spróbuję coś się dowiedzieć . ?

Słuchać z czego mam , ale zastanawiam się nad wzmacniaczem Yaqin MS-6V6 jako drugi .

Pytanie jest konkretne , czy 12 Wat na kanał da radę podłogowym Chario z minimmum 3,2 Ohm , skuteczność 88Db , ale chyba  bliżej prawdy będzie 86 .

Oczywiście - w kontekście tego czy da radę - nie powinno być problemu. Niemniej jednak polecalibyśmy zainteresować się czymś innym - np. modelem 5881 lub 30L.

Jeśli nie ma możliwości budżetowych - zawsze można zaproponować wypożyczenie aby sprawdzić we własnym systemie. Tylko odsłuch realnie pozwoli na zweryfikowanie pytania.

Jeśli z tym wypożyczeniem będą jakieś problemy, prosimy o kontakt. Pomożemy.

Edytowane przez 4hifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 4.09.2018 o 10:30, 4hifi napisał:

Witamy wszystkich posiadaczy wszystkich urządzeń marki Yaqin. Zapraszamy do dyskusji, konstruktywnej polemiki. Jeśli macie jakieś problemy, pytania sugestię ? Bardzo prosimy pisać.

Mam pytanie odnośnie lamp serii CV-181 .

Pobór CV-181 0,9 A .

6SN7 0,6 A .

Czy mogę bezpiecznie zastosować do mojego CD Yaqin SD - 32 A , lampy CV-181 .

Pozdrawiam .

Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KALIBER napisał:

Mam pytanie odnośnie lamp serii CV-181 .

Pobór CV-181 0,9 A .

6SN7 0,6 A .

Czy mogę bezpiecznie zastosować do mojego CD Yaqin SD - 32 A , lampy CV-181 .

Pozdrawiam .

Dzień dobry,

Może Pan stosować bezpiecznie lampy CV181. Sami tak wielokrotnie robiliśmy i robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, 4hifi napisał:

Dzień dobry,

Może Pan stosować bezpiecznie lampy CV181. Sami tak wielokrotnie robiliśmy i robimy.

Dziękuję .

Widzę że sprzedajecie na znanym portalu .

https://allegro.pl/oferta/lampa-elektronowa-psvane-hifi-6sn7-para-10959404774

Poproszę kilka zdań na temat tych lampek , jakieś porównanie np do Electro Harmonix .

 

Interesuje mnie ta lampa , ale chyba nie macie na stanie .

Jeżeli można też kilka zdań o niej .

 

obraz.png.416b95526717ba2335f0def402ef1297.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KALIBER napisał:

Dziękuję .

Widzę że sprzedajecie na znanym portalu .

https://allegro.pl/oferta/lampa-elektronowa-psvane-hifi-6sn7-para-10959404774

Poproszę kilka zdań na temat tych lampek , jakieś porównanie np do Electro Harmonix .

 

Interesuje mnie ta lampa , ale chyba nie macie na stanie .

Jeżeli można też kilka zdań o niej .

 

obraz.png.416b95526717ba2335f0def402ef1297.png

Niestety wskazanej lampy Shuguanga nie posiadamy w ofercie. W naszej ocenie Psvane jest bardziej muzykalny, z lepszą kontrolą niskich tonów.  Możemy zaproponować użyczenie lamp z naszej dystrybucji u samodzielne testy u Pana w systemie (EH również możemy wysłać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 4hifi napisał:

Możemy zaproponować użyczenie lamp z naszej dystrybucji u samodzielne testy u Pana w systemie (EH również możemy wysłać).

Bardzo dziękuję za propozycję wypożyczenia lamp .

Godzinę temu, 4hifi napisał:

(EH również możemy wysłać).

Gram na tańszych EH z czarnym cokołem .

Właśnie , jeżeli mógłby Pan w skrócie nakreślić różnice Psvane które sprzedajecie do EH .

Tak obrazowo , bas - średnica - góra pasma , budowanie przestrzeni .

Mam na myśli te niedrogie z białym cokołem .

Może je kupię bez wypożyczania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 4.09.2018 o 10:30, 4hifi napisał:

Witamy wszystkich posiadaczy wszystkich urządzeń marki Yaqin. Zapraszamy do dyskusji, konstruktywnej polemiki. Jeśli macie jakieś problemy, pytania sugestię ? Bardzo prosimy pisać.

Jaka jest definicja "konstruktywnej" polemiki?
Czy istnieje polemika "niekonstruktywna"?
 

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Hej, co tu tak cicho? tak mało jest posiadaczy Yaqina?

Mam zamiar sprawdzić jakąś lampkę do AP Spark 5. Myślicie że to dobry pomysł? Myślałem o MS-90B lub MC-100B. Słuchał ktoś może obu i jest w stanie opowiedzieć o różnicach? Pozdr.

BS Node 2i lps, RME Adi-2 lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam problem z moim 2 miesięcznym MS-90b. W jednym kanale od jakiegoś czasu zaczęło coś trzeszczeć. raz mocnie a raz mniej. Zamiana lamp z prawej na lewą nic nie dała, zarówno lamp mocy, sterujących i od przedwzmacniacza. Zmieniałem kable głośnikowe, kolumny, kable zasilające i odłączałem urządzenia w pobliżu aby wyeliminować przyczynę. nadal ten jeden kanał trzeszczy. Dodatkowo zauważyłem ze ten sam kanał brumi. Słyszałem opinie ze transformatory w tym modelu są dość kiepskie i losowe egzemplarze potrafią brumić. Czy jest podstawa by oddać go na gwarancji? Czy przyczyną moze byc sam transformator czy raczej jakiś kondensator odsprzęgający? Ponizej nagrałem ten kanał.

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, gzrech napisał:

Sprawdz cz to nie lampy. Zamień lampy stronami. Jak po zamianiem będzie brumic druga strona tp odpowiedź jest oczywista 

Czy Ty w ogóle przeczytałeś co on napisał?

BS Node 2i lps, RME Adi-2 lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, gzrech napisał:

Sprawdz cz to nie lampy. Zamień lampy stronami. Jak po zamianiem będzie brumic druga strona tp odpowiedź jest oczywista 

No to oczywiste ze zmieniałem.  Zresztą napisałem że zmieniałem wszystkie z lewa na prawe w różnych wariantach.

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bumbum napisał:

Witam. Mam problem z moim 2 miesięcznym MS-90b. W jednym kanale od jakiegoś czasu zaczęło coś trzeszczeć. raz mocnie a raz mniej.

Może trzeba by sprawdzić Bias , w tym wzmacniaczu nie jest regulowany automatycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może trzeba by sprawdzić Bias , w tym wzmacniaczu nie jest regulowany automatycznie .
Eeee,noo. Bias to podstawa. Sprawdzam co tydzień praktycznie. Dodatkowo miernikiem jak powstał problem. To podstawowa czynność.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak widać już prawie 3 miesiąc borykam się z MS-90b. Dwa razy w serwisie, za 3 razem wymieniane wszystkie lampy i nadal problemy. Tracę już cierpliwość i nadzieję ze będzie działać prawidłowo. Teraz problem z trybem awaryjnym, który załączył się już 2 razy. Wczoraj ustawiłem bias na lampach mocy po równo dla każdej 0,55v. Dzisiaj po 3h grania rozjechały się wszystkie a różnica była aż o 0,11v. Może powodem wchodzenia w tryb awaryjny jest chwilowe podskoczenie lub spadek napięcia bias. Nie jestem w stanie aż tak często monitorować tego ale rozjeżdżanie się parametrów w tak krótkim czasie tez nie powinno mieć miejsca. W moim poprzednim Yaqinie MS-30l, bias trzymał  nawet po kilka miesięcy. Czy komuś też załącza się tryb awaryjny? Słucham maksymalnie na 9godzinie na gałce Volume, praktycznie mało kiedy głośniej. Co jeszcze może być powodem? Na innym komplecie lamp też wchodził w tryb awaryjny więc lampy nie. No chyba ze lampy Psvane są tak słabej jakości ze trafiły się felerne w obydwu kompletach.

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bumbum napisał:

Jak widać już prawie 3 miesiąc borykam się z MS-90b. Dwa razy w serwisie, za 3 razem wymieniane wszystkie lampy i nadal problemy. Tracę już cierpliwość i nadzieję ze będzie działać prawidłowo.

Oddaj tego trupa , bo może  jest  coś uj..ne że nie mogą sobie z tym poradzić .

Nowy egzemplarz  się w tej sytuacji należy i tyle , albo kasa .

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.