Jump to content
IGNORED

HELP - SUBWOOFER do Stereo

dany

Recommended Posts

Mam następujący problem, posiadam sprzęt Piano Craft 400 generalnie wyposażyłem go w porządne kable i standy lecz dalej czegoś ciekawego brakuje w dźwięku . Myślałem o wymianie kolumn na Dynaudio52, ale jest to stosunkowo duża inwestycja i wydaje się rozsądniejszym dokupienie Subwoofera. Potrzebny się on wydaje do dźwięków mniej dynamicznych takich jak telewizja, radio, a poza tym, aby wzmocnić efekty DVD. CD spokojnie można słuchać bez SUBA

Dla nie zorientowanych piano ma wyjście na Suba - RCA

Rozpatrywałem 3 propozycje pomóżcie wybrać najlepszą:

ELEAC-111.2 ESP – bardzo pozytywna recenzja Hi-Fi listopad

Wharfedale PC8A lub PC10A – wizualnie i jakoś tak z sentymentu

Yamaha YST215 lub YST315 – gdzieś czytałem że to dobra konfiguracja głośniki i subwoofer tej samej firmy

Generalnie jedyną zaporową wartością jest cenna nie może przekroczyć 1500 Zł. Muzyka- wszystkie dostępne gatunki -pokój około 20 m2.

P.S. Może ktoś poleci jeszcze dobry kabelek do przenoszenia niskich tonów do takiego suba do 100zł

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do 1500 zł to najlepszy będzie KODA SW 1000 który gra lepiej od tych wymienionych powyżej.

Kabelek zrobić najlepiej samemu z dobrego przewodu antenowego (ale dobrego z miedzi OFC) i zagra lepiej od sprzedawanych kabli z domieszką grafitu.

Hidden Content

Dzisiaj właśnie podpiąłem do sprzętu subwoofer Koda SW 700 i jakoś tak mnie nie zachwycił. Basu owszem, jest dużo więcej, jednak jego jakość pozostawia sporo do życzenia. Być może wiąże się to z pewnym problemem technicznym, który może ktoś pomoże mi rozwiązać. Po podłączniu kabelka do gniazada we wzmacniaczu opisanego jako "pre out output - power amplifier input" (Creek 4330) i w subwooferze do gniazada "line in" usłyszałem ciszę i nie pomogły żadne regulacje. Subwoofer zagrał dopiero po podłączeniu do cd - do wyjścia "variable".

Hidden Content

W moim przypadku SW 700 ma zasadniczą zaletę - otrzymałem go nieodpłatnie od kolegi, który modyfikował KD. Jeśli chodzi o podłączenie, to teoretycznie powinno działać tak jak podłączyłem do wzmacniacza, ale nic z tego. Może to awaria? Jednak zastanawia mnie dlaczego jedną parę gniazd opisano jako wejście i wyjście zarazem? Czyżby należało coś przełączyć we wzmacniaczu?

Hidden Content

Koda jak dla mnie ma tragiczne suby , wielki shit !! wplabym pooszczedzac i kupic Paradigm PS1000v4 jst dla mnie cudowny powalil mnie na kolana i bylem zaszokowany ale cena sklepowa to 2190zl nie liczac rabaciku ktory moze siegnac tu 190zl max chyba ze z 2 reki, warto przesluchac jak ktos lubi mega niski bas ktory nie wali a go czuc gleboko naprawde gleboko

Hidden Content

• 2 weeks later...

Ja ze swojej strony też polecam Ci Paradigma, z tym że jeśli musi byc do 1500 pln to PDR-10.

Miałem kiedys w zestawieniu z B&W 602 i sprawdzał się całkiem dobrze.

Pozdrawiam

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.