Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer aktywny do KD i muzyki


Dawid Szumilas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Poszukuje subwoofera do mojego zestawu (Onkyo sr 606, wharfedale vardus 300). Obecnie posiadam subwoofer magnat, jakiś niski model. Bas z niego jest wyraźny, niestety jest dość buczący przy muzyce i ciężko jest go wyregulować lub też nie ma go wcale w niektórych miejscach pomieszczenia. Kino/muzyka 50/50. Muzyka to ogolnie pojety EDM. Pomieszczenie 20 m kw. Budżet 1500 zł. W grę wchodzą konstrukcję nowe jak i używane. Myślałem nad REL T5 ale chyba może być za słaby do kina. Później padło na Klipsch R12sw ale tutaj zaś boję się, że bas będzie dudnil. Możliwe że wkrótce będę zmieniał resztę zestawu na komplet z Yamaha NS777 (ampli raczej zostaje). Serdecznie proszę o jakieś sugestie lub propozycję. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz dysponujesz 1500 to kup za wszystko. Mysle ze do 20m2 bedziesz potrzebowal powyzej 300W mocy. Szczegolnie jesli chodzi o kino, bo do muzy wystarczy 150-200W.

Nigdy nie sluchalem subwooferow MA, wiec Ci nie powiem czy ten z linku sie bedzie nadawal.

Moze lepiej kupic BR ktory duzo lepiej sprawdzi sie w kinie a muzyki sluchac bez subwoofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych kolumnach słuchanie muzyki bez subwoofera mija się z celem. Niby można, ale co to za przyjemność? To w takim razie ten klipsch wydaję mi się ok. Masz jakąś opinie na jego temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Bas z niego jest wyraźny, niestety jest dość buczący przy muzyce i ciężko jest go wyregulować lub też nie ma go wcale w niektórych miejscach pomieszczenia.,

 

To akustyka pomieszczenia i zla lokalizacja sub’a powoduje wzbudzenia i buczenie, wiec zmiana sub’a nawet na lepszy duzo nie zmieni....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To akustyka pomieszczenia i zla lokalizacja sub’a powoduje wzbudzenia i buczenie, wiec zmiana sub’a nawet na lepszy duzo nie zmieni....

 

To typowy problem z jednym subem. Moim zdaniem sub w OZ jest latwiejszy do ustawienia, ale niestety brzmi cienko w kinie.

 

Na tych kolumnach słuchanie muzyki bez subwoofera mija się z celem. Niby można, ale co to za przyjemność? To w takim razie ten klipsch wydaję mi się ok. Masz jakąś opinie na jego temat?

 

Moze lepiej zmienic kolumny w pierwszej kolejnosci.

Klipscha nie sluchalem wiec nic nie bede pisal, ale w kinie powinno byc duzo lepiej.

Jezeli masz opcje ustawienia suba w innym miejscu to sprobuj, bo czasami przynosi to dobre rezultaty.

 

 

 

To akustyka pomieszczenia i zla lokalizacja sub’a powoduje wzbudzenia i buczenie, wiec zmiana sub’a nawet na lepszy duzo nie zmieni....

 

Jakosc suba ma znaczenie, nie na nawet co gadac. Nie kazdy kto ma zestaw kina domowego demoluje sobie salon panelami akustycznymi a jednak jakos to gra. Akustyka jest wazna, ale chyba nie powiesz, ze w tym przypadku zmiana suba nic nie wniesie. Bez przesady.

 

Nawet gdyby był w OZ?

 

Sub w OZ jest latwiejszy do zgrania z kolumnami o brzmi lepiej w stereo, ale musi byc dobrej jakosci i posiadac duza moc zeby dal rade rowniez w kinie. Kup suba typowego pod kino a w nastepnej kolejnosci zmienisz kolumny na takie ktore sprawdza sie w stereo bez suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli chcesz dobrze grającego suba w muzyce to Rel T5 przy takiej powierzchni będzie idealny ale on kosztuje nowy trochę więcej, ale warto dołożyć albo w ratach kupić raz porządnie i po sprawie.

 

Marcin

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno widziałem używany za 1550... Teraz widzę tylko T-0 i

T-3. Tymczasowo rozciągnięcie budżetu nie wchodzi w grę. Zastanawia mnie tylko czy ten REL sprawdziłby się w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wydaje się bestia, tylko cena podejrzanie niska i wygląda, że trochę przeszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowy problem z jednym subem. Moim zdaniem sub w OZ jest latwiejszy do ustawienia, ale niestety brzmi cienko w kinie.

 

To jest typowy problem z akustyką pomieszczenia, a nie z jednym subem. To mit.

To złe ustawienie suba, w tym wypadku jednego suba, może ten efekt pogłębić, a właśnie dobre ustawienie poprawić....I tak się robi. Czasami wystarczy 1x sub lub 2x suby i może DSP, bez potrzeby demolowania salonu - zależy od naturalnej akustyki pomieszczenia.

 

Jakosc suba ma znaczenie, nie na nawet co gadac

 

oczywiście, że ma - nie pisałem, zę jest inaczej...

 

Nie kazdy kto ma zestaw kina domowego demoluje sobie salon panelami akustycznymi a jednak jakos to gra.

 

nikt nie każe demolować pomieszczenia :) To co napisałem, to że należy ustawić suba mądrze, a nie tam gdzie popadnie.

Zmiana suba na droższy, większy, mocniejszy nic nie wniesie jeżeli dalej będzie stał w złym miejscu. A mocniejszy i większy sub (membrama) może jeszcze dać efekt słonia w składzie porcelany. Kupowanie większych subow stało się jakąś dziką normą na tym Forum.

Konstrukcja OZ czy Ported jest różnica owszem, ale znacznie więcej mozna osiągnać ustawiając suby w pomieszczeniu mając na uwadze jego akustykę. I wtedy okażę się, żę nie trzeba grać subem na 15, aby usłyszeć potęgę basu liniowego w pomieszczeniu.

 

@ dawid Szumilas sam napisał, że

 

Obecnie posiadam subwoofer magnat, jakiś niski model. Bas z niego jest wyraźny, niestety jest dość buczący przy muzyce i ciężko jest go wyregulować lub też nie ma go wcale w niektórych miejscach pomieszczenia.

 

Więc ja będąc na jego miejscu, odpuściłbym sobie zakupy na tym etapie, a raczej poszukał miejsca dla obecnego suba w pomieszczeniu, aż do skutku. Miejsce suba dla którego w Twoim miejscu odsłuchowym, bas będzie najbardziej liniowy, punktowy, bez podbarwień, dudnienia i buczenia. I wtedy podejmij decyzję o nowym subie, ale nie kupuj tylko wypożycz na testy.

 

Nie ma nic gorszego niż gorączka sobotniej nocy: chcę mieć teraz....:))))

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest typowy problem z akustyką pomieszczenia, a nie z jednym subem. To mit.

To złe ustawienie suba, w tym wypadku jednego suba, może ten efekt pogłębić, a właśnie dobre ustawienie poprawić....I tak się robi. Czasami wystarczy 1x sub lub 2x suby i może DSP, bez potrzeby demolowania salonu - zależy od naturalnej akustyki pomieszczenia.

 

 

 

oczywiście, że ma - nie pisałem, zę jest inaczej...

 

 

 

nikt nie każe demolować pomieszczenia :) To co napisałem, to że należy ustawić suba mądrze, a nie tam gdzie popadnie.

Zmiana suba na droższy, większy, mocniejszy nic nie wniesie jeżeli dalej będzie stał w złym miejscu. A mocniejszy i większy sub (membrama) może jeszcze dać efekt słonia w składzie porcelany. Kupowanie większych subow stało się jakąś dziką normą na tym Forum.

Konstrukcja OZ czy Ported jest różnica owszem, ale znacznie więcej mozna osiągnać ustawiając suby w pomieszczeniu mając na uwadze jego akustykę. I wtedy okażę się, żę nie trzeba grać subem na 15, aby usłyszeć potęgę basu liniowego w pomieszczeniu.

 

@ dawid Szumilas sam napisał, że

 

 

 

Więc ja będąc na jego miejscu, odpuściłbym sobie zakupy na tym etapie, a raczej poszukał miejsca dla obecnego suba w pomieszczeniu, aż do skutku. Miejsce suba dla którego w Twoim miejscu odsłuchowym, bas będzie najbardziej liniowy, punktowy, bez podbarwień, dudnienia i buczenia. I wtedy podejmij decyzję o nowym subie, ale nie kupuj tylko wypożycz na testy.

 

Nie ma nic gorszego niż gorączka sobotniej nocy: chcę mieć teraz....:))))

 

Powodzenia

 

Zgadza sie. Ale jak ten jego sub buczy sam od siebie, to moze sie okazac ze nawet w najlepszym miejscu bedzie buczal i wtedy autor watku nie bedzie wiedzial czy buczy dlatego ze stoi w zlym miejscu, czy dlatego ze buczy sam od siebie. Prawda?

Druga sprawa, to co on zrobi jak sie okaze, ze najlepsze miejsce jest na srodku pokoju, czyli w miejscu gdzie wiekszosc osob moze zapomniec o takim ustawieniu ze wzgledu na zone lub dziewczyne.

 

Walka z subem nie jest latwa, szczegolnie z tymi ciezszymi ;-) , ale jak sie nagnie pare zasad to mozna uzyskac dobre efekty.

 

Witam,

 

Jeśli chcesz dobrze grającego suba w muzyce to Rel T5 przy takiej powierzchni będzie idealny ale on kosztuje nowy trochę więcej, ale warto dołożyć albo w ratach kupić raz porządnie i po sprawie.

 

Marcin

 

Tak Marcin. I napewno ten Rel da rade w kinie w takim pomieszczeniu.

Wyglada na to, ze chcesz nabic w butelke potencjalnego klienta.

Nieladnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinema Pro

(Konto usunięte)
Zmiana suba na droższy, większy, mocniejszy nic nie wniesie jeżeli dalej będzie stał w złym miejscu. A mocniejszy i większy sub (membrama) może jeszcze dać efekt słonia w składzie porcelany.

Dokładnie tak. To jak leczenie jednej choroby, drugą - gorszą (było chyba nawet takie przysłowie)

 

Druga sprawa, to co on zrobi jak sie okaze, ze najlepsze miejsce jest na srodku pokoju,

Każdy jeden sub, postawiony gdziekolwiek, można zastąpić dwoma mniejszymi, ustawionymi w odpowiednich miejscach przy ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie mojego subwoofera to stoi w najlepszym miejscu jeśli chodzi o oglądanie filmów (na kanapie), ale bas z niego i tak jest przeciągnięty. Natomiast często słucham muzyki siedząc przy komputerze a tam to już słyszę rozlazle dźwięki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zobaczyłem jeszcze coś takiego. Słyszałem dużo dobrego o subwooferach tej firmy. Czy byłby to dobry zakup?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednym subem raczej nie "obskoczysz" dwóch różnych stanowisk w pomieszczeniu.....Jednym subem możesz próbować equalizować dla jednego sweet spot'u w pomieszczeniu, który i tak może być dość wąski.

Mógłbyś jeszcze posiłkować się DSP.

Lub jak Magog/THX wyżej napisał: dwa suby, i mogą być małe, ustawiając odpowiednio w pomieszczeniu można byłoby uzyskać w miarę równą odpowiedz basu w szerszym zakresie w pomieszczeniu.

Proponowałbym pożyczyć drugi sub i pobawić się dwoma..

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś specjalna technika ustawiania dwóch subwooferow

są; najprostsza to 2x suby wpięte w amplituner na wyjściu LFE i szukanie po omacku najlepszych pozycji dla subów i kalibrując za każdym razem....lub dokupienie sprzętu: mike, DSP jako zwrotnica i już dokładniejsze i łatwiejsze poszukiwanie optymalnego ustawienia dla subów lub wykorzystanie kogoś kto się tym zajmuje.

 

Muszą być 2 takie same?

 

najlepiej tak, ale możesz wykorzystać obecny i zacząć z dwoma różnymi. Wg mnie i tak będzie lepiej niż z jednym dużym subem zle ustawionym i nie zszytym z pomieszczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem 2 subwoofery, było lepiej ale czułem tak jakby subwoofer zostawał w tyle w dynamice dźwięku. Trudno to opisać. Jestem teraz w trakcie negocjacji kupna SVS SB12 NSD. Czy ktoś z was miał styczność z takim sprzętem? Parametry ma konkretne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych które wymieniłeś wg mnie najlepszy, do tego konstrukcja zamknięta.

Jednak najpewniej to duzo nie zmieni w kwestii równego odsłuchu dla miejsca skąd oglądasz filmy a tego przy kompie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem po wstępnych testach. Powiem tak- jest gorzej niż liczyłem, że będzie. Niestety kolega will66 miał rację. Bas nie jest taki jakiego się spodziewałem. Jest bardziej szlachetny, niestety takze rozlazly i miejscami natarczywy. Liczę, że uda mi się to skorygować szukając dla niego innego miejsca i montujac nóżki bo przyszedł do mnie bez nich i stoi sobie na panelach. Mimo wszystko wyczuwam, że ma potencjał. Może spodziewałem się za dużo. Dzięki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.