Skocz do zawartości
IGNORED

Gryphon Diablo 250 i poszukiwania odpowiedniego towarzystwa dla niego


D-Rose

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ciekawa propozycja....szczególnie te modele z głośnikami accutona...model Galatea, Orpheus....a tak na marginesie, wiem, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ale ile kosztują te cacka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa propozycja....szczególnie te modele z głośnikami accutona...model Galatea, Orpheus....a tak na marginesie, wiem, że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ale ile kosztują te cacka?

 

Cennik znajdziesz na ich stronie. Niestety tanio nie jest. W tej cenie jest potężna konkurencja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, skoro szkoda Ci czasu na argumenty, to ja nalegać na odpowiedz ni będę - Zresztą, to lepsze niż pisanie o cenie Gryphona czy Normy - na to zawsze się znajdzie czas :)

 

 

 

A mógłbyś się pochwalić gdzie słuchałeś tych kolumn, w jakimś środowisku akustycznym i z jaką elektroniką?

Ps. co do nachodzenia na średnicę to zapewne kopułka Esotara3 :)

W Nautilusie w Warszawie - źródło takie jak moje (Ayon 35) ale wzmacniacz inny bo Accu 470 (trochę zamula i cieplejszy jest w porównaniu z Normą i też słabszy jest) zasilające kable podobnej klasy, tylko interkonekty i kable głośnikowe to były wysokie srebrne siltechy (pomieszczenie zaadaptowane akustycznie ze wszystkimi bajerami / platformy, stopki itd. jak to w Nautilusie). Sprzęt należał do grupy referencyjnej w ale być może nie najlepszy do tych kolumn. Niestety rozczarowałem się kolumnami jak pisałem na wstępie i nawet nie chciałem ich próbować u siebie. Tak więc zostałem przy ATC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nautilusie w Warszawie - źródło takie jak moje (Ayon 35) ale wzmacniacz inny bo Accu 470 (trochę zamula i cieplejszy jest w porównaniu z Normą i też słabszy jest) zasilające kable podobnej klasy, tylko interkonekty i kable głośnikowe to były wysokie srebrne siltechy (pomieszczenie zaadaptowane akustycznie ze wszystkimi bajerami / platformy, stopki itd. jak to w Nautilusie). Sprzęt należał do grupy referencyjnej w ale być może nie najlepszy do tych kolumn. Niestety rozczarowałem się kolumnami jak pisałem na wstępie i nawet nie chciałem ich próbować u siebie. Tak więc zostałem przy ATC

 

To może ja coś wyjaśnię i będę w tym wyjaśnianiu bardzo delikatny. Dynaudio Confidence 30, które rzekomo słuchałeś, do Polski trafią na przełomie października i listopada tego roku. Na dzień dzisiejszy nie ma ich żaden europejski dystrybutor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W tych dynkach to żadna tuba.

Chodziło mi o kolumny aidaacoustic thaisis zobacz na stronie.

 

Zbyniu...tylko trzeba koledze powiedzieć, że grają rocka i metal zupełnie inaczej od wszelkiej maści "zamulaczy" uznawanych, według mnie jak każdy zabobon, za referencję do tego typu muzyki...

Jak ktoś słuchał McIntosh XR50 to jest dokładne przeciwieństwo Thaisis...dla tych co lubią "łagodnie i mięciutko" brzmiący rock i metal idealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W powyższym torze sekcję cyfrową stanowiły: transport Accustic Arts DRIVE 2, Roon Labs Nucleus i przetworniki Soulution 760 oraz Brinkmann Audio Nyquist + okablowanie Jorma Design. Pewnie można lepiej, ale jak już wspomniał Szpieg zaczynamy wchodzić na pułap całkowicie oderwany od tego wątku.

Sorry, ale to test był do bani. Z jednej strony "budżetowy" serwer(a bardziej dysk sieciowy) z Roon, z drugiej transport CD za kilkadziesiąt tysięcy. Jak by porównanie było z NimitraS(też ze 3 razy taniej niż ten Art) albo jeszce lepszymi transportami Roon ready, to możnaby coś wyrokować.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupować w tamtym roku������.

dokładnie tak, zanim producent nie zorientował się, że można nadmuchać balonik cenowy razy dwa. Takie akcje tylko udowadniają nam jak budowane i kształtowane są ceny na produkty hi-end w tej branży. W małych manufakturach to jest niemal jak licytacja na Allegro, jest popyt, a z drugiej strony ograniczona moc produkcyjna i tym samym podaż, więc robimy cenę razy dwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę razy 2 wymusza niestety dystrybucja albo chcemy sprzedawać w salonach albo bezpośrednio i wtedy ceny mogą być mniejsze.

Duże firmy mają jeszcze większą tą różnicę bo dochodzi to tego utrzymanie zakładu dużej ilości ludzi itp.ale za to produkują znacznie więcej i koszty produkcji są mniejsze.

Wszyscy po drodze muszą na tym zarobić.

Ja uważam, że kupowanie w polskich manufakturach to dobry pomysł mamy super przetworniki jakość wykonania i to za bardzo przystępną cenę.

Takie thaisis na pierwszy rzut oko dużo ale jak już postawisz obok zingali to jest to już mega okazja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie czy można kupić teraz te kolumny bezpośrednio u producenta ? No bo jeśli można to rozumiem że za cenę 20tys a nie 36tys zł. Wnioskuje że cena 36tys jest "na półce" w sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie thaisis na pierwszy rzut oko dużo ale jak już postawisz obok zingali to jest to już mega okazja

znalazłoby się sporo innych kolumn cenie 30-40k, które może tak oryginalnie nie będą się prezentować, ale wynagrodzą to brzmieniem z nawiązką, osobiście właśnie w takie bym celował

 

Pozostaje pytanie czy można kupić teraz te kolumny bezpośrednio u producenta ? No bo jeśli można to rozumiem że za cenę 20tys a nie 36tys zł. Wnioskuje że cena 36tys jest "na półce" w sklepie.

w sumie to odpowiedź jest chyba u kolegi wyżej, trzeba się cofnąć w czasie do 2017, na marginesie wypowiedzi kolegi zibii brzmią jakby to sam producent pisał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4tech

Czy słuchałeś tych kolumn, że z góry zakładasz, że wynagrodzą to z nawiązką, robiłeś porównanie 1 do 1 bo ja tak i można się zdziwić jak to potrafi zagrać.

A jakie to super kolumny polecasz za te 30-40kzł.

 

Baba

Jeśli chodzi o cenę to musisz uderzyć do producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchałeś tych kolumn, że z góry zakładasz, że wynagrodzą to z nawiązką, robiłeś porównanie 1 do 1 bo ja tak i można się zdziwić jak to potrafi zagrać.

Fakt nie słuchałem, kolumienki są konstrukcją dwudrożną i chyba sam wiesz jakie ze sobą to niesie ograniczenia. Nie będę tu rzucał przykładami, bo i tak byłoby to tylko i aż moje zdanie.

Kolumienki są przepiękne i bardzo solidne, chętnie bym posłuchał z ciekawości, ale wiem, że nigdy konstrukcji 2-drożnej nie kupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi tłumaczyć bo posiadam kilka zestawów od klasycznych, wysokoskutecznych i kończąc na panelach typu magnepan i każda ma swoje zalety i wady.

Trzeba posłuchać i samemu wybrać co komu odpowiada lub nie wybierać i mieć kilka systemów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś wyjaśnię i będę w tym wyjaśnianiu bardzo delikatny. Dynaudio Confidence 30, które rzekomo słuchałeś, do Polski trafią na przełomie października i listopada tego roku. Na dzień dzisiejszy nie ma ich żaden europejski dystrybutor.

Słuchałem Dynaudio Contour 30 nigdzie nie pisałem o Confidence. Nie jestem fanem / specem od tej marki. Jedna próba w salonie nautilusa mnie zniechęciła do uciążliwej logistyki i testowania dynaudio w domu w moim systemie. Pisałem "Dynaudio 30" w poście dla doprecyzowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem "Dynaudio 30" w poście dla doprecyzowania.

Zgadza sie pisałeś, uciekło Ci teraz słowo "najnowsze". To mnie zmyliło. Ale najważniejsze, że wszystko się wyjaśniło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4tech

Czy słuchałeś tych kolumn, że z góry zakładasz, że wynagrodzą to z nawiązką, robiłeś porównanie 1 do 1 bo ja tak i można się zdziwić jak to potrafi zagrać.

A jakie to super kolumny polecasz za te 30-40kzł.

 

Baba

Jeśli chodzi o cenę to musisz uderzyć do producenta.

Z drugiej strony sobie tak myślę, że nie musisz bo to nie twoje granie więc szkoda zachodu Ty się lubujesz przecież w SF.

Wiesz że nie lubię dziwiolągów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.