Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.

40488494_1952799798115135_5579296438879256576_n.jpg?_nc_cat=0&oh=e245ab339681162838e4499a00552739&oe=5C2ECE67

Dzięki rozdzielczości 8K i upscalingowi treści wideo do 8K wyświetlanych na telewizorze Q900R, użytkownicy mają okazję doświadczyć realistycznych i żywych obrazów i dźwięków.

W trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej podczas targów IFA 2018, firma Samsung zaprezentowała telewizor QLED Q900R z funkcją skalowania do 8K w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Telewizor ten, dostępny w czterech ogromnych rozmiarach ekranu (65", 75", 82" i 85"), został wyposażony w innowacyjne rozwiązania 8K – w tym prawdziwą rozdzielczość 8K, wysoki HDR i procesor Quantum 8K – które mają na celu ożywienie obrazów do jakości 8K. Nowy Samsung QLED 8K będzie dostępny w sklepach od końca września*.

Samsung QLED 8K z upscalingiem wideo do 8K wykorzystując technologię AI (sztucznej inteligencji) wpisuje się w długofalową wizję firmy, w myśl której 8K ma stać się najwierniejszą i najbardziej realistyczną rozdzielczością dostępną na rynku.

 

40501212_1952799854781796_8361555774823989248_n.jpg?_nc_cat=0&oh=77d020b1558af039d06ddc0907f047f5&oe=5BF29E97W firmie Samsung przez lata konsekwentnie pracowaliśmy nad zwiększeniem przewagi w zakresie najwyższej jakości obrazu. Wprowadzenie QLED 8K z upscalingiem dzięki sztucznej inteligencji dowodzi naszej innowacyjności w dziedzinie wyświetlaczy – powiedział Jongsuk Chu, Senior Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Cieszymy się, że możemy zaprezentować użytkownikom telewizor Q900R i jesteśmy pewni, że za sprawą naszych nowych modeli obsługujących 8K będą mogli doświadczyć niezwykłego koloru oraz niespotykanej dotąd czystości obrazu i dźwięku.

 

40414455_1952800191448429_9142417512552464384_n.jpg?_nc_cat=0&oh=477487cf5aa8b5a751bf96fe00b162a5&oe=5BF694E8 Aby umożliwić uzyskanie obrazów o jakości 8K, Samsung Q900R wyposażono w prawdziwą rozdzielczość 8K zdolną do osiągnięcia jasności szczytowej wynoszącej nawet 4000 nitów, a zatem zgodnej ze standardem spotykanym w większości wytwórni filmowych. Ta funkcja umożliwia wykorzystanie czterokrotnie większej liczby pikseli niż w telewizorze 4K UHD i 16-krotnie większej niż w Full HD. Nowy telewizor, zgodny ze standardem HDR10+, optymalizuje poziom jasności, tworzącą nieskazitelne kolory i obrazy, ma odwzorowywać treści zgodnie z zamierzeniami twórców.

Opatentowana przez firmę Samsung technologia 8K AI Upscaling, oparta na sztucznej inteligencji, gwarantuje zgodność obrazu i dźwięku z 8K, niezależnie od oryginalnej jakości źródła lub formatu. Bez względu na to, czy użytkownik ogląda treści przesyłane strumieniowo, za pośrednictwem dekodera, HDMI, USB, czy przesyła je z urządzenia mobilnego, procesor Quantum 8K rozpoznaje i dostosowuje je do jakości 8K. Ponadto model Q900R oferuje technologię Direct Full Array Elite zwiększającą kontrast i umożliwiającą precyzyjne sterowanie podświetleniem, a także 100% nasycenia koloru, które pozwala użytkownikom zaobserwować miliardy odcieni z zachowaniem najczystszej dokładności barw.

 

40461449_1952800034781778_7847555512135581696_n.jpg?_nc_cat=0&oh=be3d3faff724ce63361d08b50ac3d562&oe=5C2A76AB Także w dziedzinie wydajności telewizor Q900R oferuje szereg nowych funkcji, które przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu i dźwięku umożliwiają wykorzystywanie go do różnych celów. Jeden pilot pozwala sterować większością podłączonych urządzeń, takich jak na przykład soundbar czy konsola. Ulepszono też funkcje lifestyle’owe, takie jak tryb Ambient – telewizor idealnie wpasowuje się w otaczającą przestrzeń, prezentując na ekranie piękne obrazy, informacje o pogodzie czy wiadomości. One Invisible Connection o standardowej długości 5 metrów, w jednym, niemal niewidocznym kablu zawiera przewód optyczny i zasilający. Daje to użytkownikom więcej możliwości w doborze miejsca i sposobu montażu telewizora. Aplikacja SmartThings i inne inteligentne rozwiązania w Q900R zapewniają prostszy dostęp do informacji i ułatwiają życie codziennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy w miarę rozgarnięty technicznie człowiek wie jak działa upscaling. Ma przynajmniej jakiś zarys tego co ta technika oznacza. Sztuczna inteligencja nie wiele wniosła w temat jak dotąd. Gdyby tak było oglądalibyśmy stare materiały vhs jako krystalicznie czyste 8k.

 

Niestety brakujących informacji o obrazie nie da się prosto odtworzyć. Zwykła ludzka inteligencja tu czasem wysiada mimo zaawansowanych algorytmów i szybkich procesorów.

 

 

Często jest wręcz tak, że niektóre ulepszacze obrazu lepiej wyłączyć gdyż zamiast ulepszać psują.

Umysł mi się raczej nie otwarł od tego co tu przeczytałem.

 

Niech Samsung lepiej popracuje nad obsługa klienta w Polsce i jakością telewizorów ze Słowacji, które idą na nasz rynek zamiast wciskać taki bełkot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba specjalnie być rozgarniętym. Pokaz obrazów 4K i upscalowanych do 8 K uwydatniał różnice.

Pytanie czy wart dopłaty - każdy sobie odpowie sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ten, dostępny w czterech ogromnych rozmiarach ekranu (65", 75", 82" i 85"), został wyposażony w innowacyjne rozwiązania 8K – w tym prawdziwą rozdzielczość 8K, wysoki HDR i procesor Quantum 8K – które mają na celu ożywienie obrazów do jakości 8K. Nowy Samsung QLED 8K będzie dostępny w sklepach od końca września*.

 

Opatentowana przez firmę Samsung technologia 8K AI Upscaling, oparta na sztucznej inteligencji, gwarantuje zgodność obrazu i dźwięku z 8K, niezależnie od oryginalnej jakości źródła lub formatu.

 

Cuda i dziwy.....nie ma materiałów filmowych w rozdzielczości 8K, więc zaczynają się rozgrywki jak wmówić ludziom że potrzebne im 8K, dlaczego mają to kupować.....okazuje się że telewizor sam sobie "zrobi dobrze" i pokaże nam to czego w sygnale źródłowym zabrakło poprawiając rozdzielczość. :)

 

Chyba nie chcą nam też (przy okazji) wmówić że z dźwięku stereo czy 5.1 otrzymamy (za przyczyną super-telewizora) wspaniały dźwięk 22.2 jaki ma towarzyszyć standardowi 8K? :))

 

A te "ogromne" telewizory to z wyliczeń (i praktyki odległości oglądania) to z wielką bidą do 4K starczą....ten 65 to do HD bym raczej proponował.

Po co komu 8K na telewizorze 65 cali gdy z normalnej odległości oglądania różnicy w rozdzielczości między 4 a 8K nie uświadczy??? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda i dziwy.....nie ma materiałów filmowych w rozdzielczości 8K, więc zaczynają się rozgrywki jak wmówić ludziom że potrzebne im 8K, dlaczego mają to kupować.....okazuje się że telewizor sam sobie "zrobi dobrze" i pokaże nam to czego w sygnale źródłowym zabrakło poprawiając rozdzielczość. :)

 

Chyba nie chcą nam też (przy okazji) wmówić że z dźwięku stereo czy 5.1 otrzymamy (za przyczyną super-telewizora) wspaniały dźwięk 22.2 jaki ma towarzyszyć standardowi 8K? :))

 

A te "ogromne" telewizory to z wyliczeń (i praktyki odległości oglądania) to z wielką bidą do 4K starczą....ten 65 to do HD bym raczej proponował.

Po co komu 8K na telewizorze 65 cali gdy z normalnej odległości oglądania różnicy w rozdzielczości między 4 a 8K nie uświadczy??? :(

To chyba znak że czas udać się na wewnętrzną emigrację gdzie jest tylko stereo i ewentualnie obraz (koncerty) 2k ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung zaprezentował na stoisku ekrany z tym samym materiałem 4K na ekranach 4K i na 8K.

Czy są różnice ?

Tak, są widocznie i nie trzeba się nawet wpatrywać aby to zauważyć.

Pytanie teraz do każdego czy warto dopłacać już dziś ?

Są ludzie którzy zapłacą i wcale nie trzeba na nich wieszać psów.

Bo właśnie dzięki temu, że płacą dziś więcej - później stać każdego na model w danej technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ogłaszamy zapisy dla frajerów....

 

Jednostkom wybitnym w ramach nagrody specjalnej pozwolimy oddać jedną nerkę.... Za free oczywiście (ale biorca płaci pełną kwotę - lol)

 

Litościiiii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung zaprezentował na stoisku ekrany z tym samym materiałem 4K na ekranach 4K i na 8K.

Czy są różnice ?

Tak, są widocznie i nie trzeba się nawet wpatrywać aby to zauważyć.

Pytanie teraz do każdego czy warto dopłacać już dziś ?

Są ludzie którzy zapłacą i wcale nie trzeba na nich wieszać psów.

Bo właśnie dzięki temu, że płacą dziś więcej - później stać każdego na model w danej technologii.

Nie żartuj że widzisz różnice na tej wielkości ekranie TV pomiędzy 8k a 4k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung zaprezentował na stoisku ekrany z tym samym materiałem 4K na ekranach 4K i na 8K.

Czy są różnice ?

Tak, są widocznie i nie trzeba się nawet wpatrywać aby to zauważyć.

 

Z jakiej odległości oglądaliście te materiały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle. Nihil novi. Chór teoretyków-gawędziarzy którzy w życiu nic w rozdzielczości 8K nie widzieli, ale wiedzą doskonale że 8K nic nie daje i jest nikomu do niczego niepotrzebnym gadżetem. Skąd to wiedzą? Tak sobie sami wyrozumkowali w oparciu o akademickie dywagacje i wielce uczone wykresy.

 

Proponuję najpierw pooglądać 8K w akcji, potem się wypowiadać. Postępując w odwrotnej kolejności popadacie Państwo w śmieszność.

 

Postępu technicznego tym swoim sceptycyzmem nie zatrzymacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw pooglądać 8K w akcji,

Akcji statycznej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem informację źródłową o IFA pokaz statyczny nie był jedyny. Zresztą porównanie obrazu statycznego 8K z obrazem statycznym 4K również pokazuje jak na dłoni przepaść jakościową.

 

Odnoszę wrażenie, że w odniesieniu do 8K co poniektórzy szukają na siłę argumentów na "nie". Daremny trud. Jeszcze niedawno gdy umieszczałem materiały na temat 8K - byli tacy, którzy wieszczyli że dobrze będzie jak moje wnuki tego doczekają. A tu patrz Pan: 8K wchodzi drzwiami i oknami. Tu i teraz.

 

Samsung przespał sprawę OLED więc nie można wykluczyć, że teraz przeprowadzi bardzo silny kontratak za pomocą QLED 8K. 4000 nitów robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chór teoretyków-gawędziarzy którzy w życiu nic w rozdzielczości 8K nie widzieli

Ja codziennie patrzę w obrazy o gęstości pikseli na cal wyższej niż te telewizory 8K. Zatem odfajerkuj się ode mnie. Teoretykiem gawędziarzem, nieświadomym zresztą to raczej Ty jesteś. Robię też trochę w zdjęciach i nie dotarły do mnie wieści jakoby AI Samsunga poczyniło jakiś krok milowy w upscalowaniu obrazu. Ale może do mnie na wieś takie cuda docierają z opóźnieniem. Może...

Jeżeli jest to oparte na uczeniu maszynowym to po rozpakowaniu telewizor raczej gorzej wyświetla te 8k upscalowane niż np. po miesiącu gdy system już się nauczy. Pytanie tylko czego się nauczy? Czy system jest na tyle zaawansowany, że rozpoznaje kota na ekranie i mu lepiej wygładzi (albo wyostrzy) sierść?

Na materiałach demo można wszystko pokazać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja codziennie patrzę w obrazy o gęstości pikseli na cal wyższej niż te telewizory 8K. Zatem odfajerkuj się ode mnie. Teoretykiem gawędziarzem, nieświadomym zresztą to raczej Ty jesteś. Robię też trochę w zdjęciach i nie dotarły do mnie wieści jakoby AI Samsunga poczyniło jakiś krok milowy w upscalowaniu obrazu. Ale może do mnie na wieś takie cuda docierają z opóźnieniem. Może...

Jeżeli jest to oparte na uczeniu maszynowym to po rozpakowaniu telewizor raczej gorzej wyświetla te 8k upscalowane niż np. po miesiącu gdy system już się nauczy. Pytanie tylko czego się nauczy? Czy system jest na tyle zaawansowany, że rozpoznaje kota na ekranie i mu lepiej wygładzi (albo wyostrzy) sierść?

Na materiałach demo można wszystko pokazać.

 

Tylko jest ten mały szkopuł, że w przeciwieństwie do znakomitej większości tutaj się wypowiadających - ja 8K miałem okazję oglądać.

 

I nie mówimy o upscalowaniu, bo to półśrodek i proteza. Cały czas mam na myśli natywny materiał 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto go nadaje?

Jeszcze 4k nie jest szeroko dostępny, wręcz hd nie jest standardem!

8k może być traktowane jako ciekawostka do wprowadzenia w bliżej nie określonej przyszłości- zwłaszcza, że dla przekątnych poniżej 100 cali raczej pozbawione jest większego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto go nadaje?

 

Testy w Polsce w przyszłym roku.

 

Jeszcze 4k nie jest szeroko dostępny, wręcz hd nie jest standardem!

 

Wobec znacznie szybszego niż pierwotnie mogło się wydawać rozwoju 8K nie można wykluczyć, że 4K jako typowa przejściówka pogrąży się wkrótce w nicości. Podobnie jak niedawno HD Ready. Bo 4K to jest UHD Ready.

 

8k może być traktowane jako ciekawostka do wprowadzenia w bliżej nie określonej przyszłości

 

Testy w Polsce - patrz wyżej. W Japonii stały program od 2020.

 

dla przekątnych poniżej 100 cali raczej pozbawione jest większego sensu.

 

Kolejny teoretyk-gawędziarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K jako typowa przejściówka pogrąży się wkrótce w nicości.

Krótkowzroczność. 8K to przejściówka do 16K, 32K, 256K :D

 

Bo 4K to jest UHD Ready.

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowa technologia spotyka się z chórem sceptyków i malkontentów, ze sztandarowym pytaniem: "po co?". Nastąpują po tym wielce uczone deliberacje i pseudo-naukowe wywody mające "uzasadnić" jej bezsens i bezcelowość. Tak było również z HD. 16K? 32K, 256K? Na razie nic się w tej materii nie dzieje, nawet na etapie przed-wstępnych prac studialnych. Ale w przyszłości? Może ktoś zagwarantować że nie będzie? Ja bym nie ryzykował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że w odniesieniu do 8K co poniektórzy szukają na siłę argumentów na "nie".

zawracasz "gitarę", im dalej w "las" wzrok się psuje więc po co to komu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawracasz "gitarę", im dalej w "las" wzrok się psuje więc po co to komu.

 

Nie ma i nie będzie obowiązku kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma hdmi 2.1 Nie obsługuje strumieniowania 8K. Jak już uda się coś odtworzyć przez usb, to procesor i tak ogarnia max 8K/30pfs. Za mało jak na taką rozdzielczość. Panele/matryce technicznie wyprzedziły całą resztę potrzebną do działania. Nawet same telewizory w których są montowane nie są na to gotowe ;)

Ale co miał zrobić ten biedny samsung. Gdyby nie pokazał na IFA 8K, to na stoisku byłoby pusto. Teraz wszystkich interesują oledy. W sklepach coraz więcej klientów oglądając telewizory pyta "czy to jest ten oled". Ostatnia nadzieja, że zaczną pytać "czy to jest 8K".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma hdmi 2.1 Nie obsługuje strumieniowania 8K. Jak już uda się coś odtworzyć przez usb, to procesor i tak ogarnia max 8K/30pfs. Za mało jak na taką rozdzielczość. Panele/matryce technicznie wyprzedziły całą resztę potrzebną do działania. Nawet same telewizory w których są montowane nie są na to gotowe ;)

Ale co miał zrobić ten biedny samsung. Gdyby nie pokazał na IFA 8K, to na stoisku byłoby pusto. Teraz wszystkich interesują oledy. W sklepach coraz więcej klientów oglądając telewizory pyta "czy to jest ten oled". Ostatnia nadzieja, że zaczną pytać "czy to jest 8K".

 

Nie mart się ... ZNAFCY tutaj twierdzą, że do 8K wystarczy HDMI 1.4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście o Samsungu mam niezbyt pochlebną opinię- parę razy się na jego wyrobach zawiodłem.

Sądzę, że w tym przypadku, bombowa nowość to też jest niewypał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że w odniesieniu do 8K co poniektórzy szukają na siłę argumentów na "nie". Daremny trud. Jeszcze niedawno gdy umieszczałem materiały na temat 8K - byli tacy, którzy wieszczyli że dobrze będzie jak moje wnuki tego doczekają. A tu patrz Pan: 8K wchodzi drzwiami i oknami. Tu i teraz.

 

Żeby ci to 8K tych drzwi nie wyłamało i okien nie powybijało ;) O ile pamiętam, to praktycznie nikt ci nie pisał, że 8K to pomyłka i nigdy się tego nie doczekamy, tylko zwracano zwykle uwagę, że od pierwszych wdrożeń na rynek konsumencki do masowego upowszechnienia minie na pewno dobre kilka lat, oraz na fakt sensowności takich rozdzielczości w małych ekranach. W międzyczasie będziemy się cieszyć z 4K, ale cierpliwi wyznawcy 8K dzielnie przeczekają ten okres wypaczeń ze swoimi 40" HD Ready czy czym tam się umartwiacie ;) Potem spokojnie będzie można przeskoczyć na 8K (gdy się upowszechni, bo zakładam że za kilka lat to będzie następowało), a potem jeszcze na co innego... Nie ma jednej będącej świętym Graalem technologii, jest ciągły rozwój. Już ci kiedyś pisałem o tym, można iść z tym postępem będąc na czele, w środku lub w ogonie, każdy robi jak mu wygodnie :)

 

Ale co miał zrobić ten biedny samsung. Gdyby nie pokazał na IFA 8K, to na stoisku byłoby pusto. Teraz wszystkich interesują oledy. W sklepach coraz więcej klientów oglądając telewizory pyta "czy to jest ten oled". Ostatnia nadzieja, że zaczną pytać "czy to jest 8K".

 

Proste, OLED wszedł do masowej świadomości przeciętnych konsumentów z marketów RTV-AGD jako coś lepszego, więc pytają o to. Jak tylko ceny będą jeszcze bardziej przystępne, to nikt się nie popatrzy w stronę LCD, mając obok siebie odpalone demo na OLED i LCD, ze smolistą czernią i super kolorami na tym pierwszym :)

 

W ogóle to zabawne jak ludzie kupują rzeczy operując tylko takimi hasłami, zasłyszanymi słowami-wytrychami, które mają gwarantować, że coś jest dobrym zakupem i było warte wydania pieniędzy :) Ze dwa lata temu takim hasłem stało się "4K" i śmieszne było silenie się na zakup akurat takiego sprzętu, który to miał, na zasadzie "bo śwagier mówił, że 4K lepsze", w celu oglądania marnej jakości telewizji SD. Tak jest niemal ze wszystkimi towarami z różnych kategorii... Nie mówię, że każdy musi być od razu specem od wszystkiego, ale takie podejście po prostu mnie zawsze rozbraja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 4K wygrało i nie masz na to wpływu.

Samsung musi poprawić kilka rzeczy i stanie znów na czele promotorów - tym razem 8K.

I 8K wejdzie czy komuś się podoba czy nie.

A zniechęcanie do 4K czy do 8K to jak machanie szabelką przeciw czołgom.

Pytanie tylko kiedy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TCL - zapisz sobie na ścianie - jeszcze się zdziwisz.

Potrzebują jeszcze wg mnie 5 lat .

Zrób sobie print screena z naszej rozmowy.

Mają już w opracowaniu Oledy, mini ledy ( pokazywali na ifa) projektory laserowe, Qledy.

Wprowadzają do Polski inne kategorie wzmacniając świadomość marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.