Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maju napisał:

Dlaczego to pytanie kierowane jest do mnie a nie do osoby która na te pytania odpowie identycznie jak ja a jest po drugiej  stronie "barykady"? 

 Zresztą odpowiedzi na to pytanie padały po wielokroć tak z mojej jak i z drugiej strony i nie widzę powodu by to powtarzać bo nic wspólnego ze sporem nie mają. 

Czyli nie masz nic do powiedzenia co próbujesz przykryć potopem zgrabnych sformułowań.

Osoba po drugiej stronie barykady na zadane pytania odpowie:

ad. 1 - Nie mam i w ogóle nie planuję zakupu 4K. Spróbuję dociągnąć z tym co mam do w pełni dopracowanego i wyposażonego we wszystko co trzeba 8K. Ewentualność 4K będę rozważał wyłącznie w sytuacji awaryjnej, jako rozwiązanie wymuszone, gdy któryś posiadanych obecnie klocków podziękuje mi wcześniej za współpracę.

ad. 2 -  Tak, miałem okazję oglądać zarówno natywny materiał 8K wyświetlany na telewizorze 8K, jak i materiał 4K upscalowany do 8K pokazywany na telewizorze 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawisz mnie Bobcat usiłując znowu coś wmówić.   :) 
Tym razem tym, że w moich dwóch poprzednich postach nie ma żadnej merytorycznej treści wartej poruszenia i jest tylko to co zacytowałeś.
 

To pytanie jest nie do Ciebie, choć o Tobie. Nie ma żadnego ścisłego związku z dyskusją....choć to zauważyłeś?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

Powołuję się na jedne z wielu porównań telewizorów, kolejne opinie osób których upscalowanie   4K tego odbiornika, wmawianie że z 4K robi 8K nie przekonało. Mam prawo do przytaczania opinii innych zwłaszcza wtedy gdy metodyka tych porównań nie przypomina marketingowych matactw i jest wynikiem pracy niezainteresowanych takim matactwem podmiotów...

Rzecz w tym że dostrzegasz tylko i jako przeprowadzone rzetelnie z metodologicznego punktu widzenia  uważasz wyłącznie takie badania, które potwierdzają Twój niechętny (żeby nie powiedzieć: nienawistny) stosunek do 8K. Wszystko inne oceniasz jako "matactwa marketingowców".

Oto przykład "obiektywizmu".

Godzinę temu, Maju napisał:

specyfikacje nie zabraniają, dopuszczają aplikację najnowszych nowinek do segmentu telewizorów nawet HD.....można sobie więc wyobrazić (tak być powinno) że małe (do 55 cali) telewizory premium (z bajerami) będą HD, od tej wielkości do 75 cali 4K a największe 8K. Różniłyby się tylko ceną i rozdzielczością, tak byłoby uczciwie dla konsumentów.

Naprawdę wierzysz w to, co napisałeś? Naiwny jak dziecko. Co innego być powinno, a co innego jest w świecie rządzonym przez księgowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Bobcat napisał:

Co innego być powinno, a co innego jest w świecie rządzonym przez księgowych.

Nie dowodzi to jednak, że 8k w tv o przekątnej <80' ma jakikolwiek sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani mnie 8K nie ziębi ani nie grzeje.....wolałbym by nadawcy miast nadawać jakieś okrojone z bitrate 4K zrobili coś by obraz HD stał na takim poziomie by uzasadniał mi kupno czegoś lepszego niż to co mam.   :)

Żadne badanie które nie stawia w szranki porównywalne odbiorniki nie można nazywać obiektywnym.
Żadne które nie podaje dokładnej metodologii.

Masz wątpliwości co do mojego obiektywizmu?
No to napiszę coś co być może zmieni Twoje zdanie.....otóż przeczytałem jeszcze raz tekst z tego linka i okazuje się że nikt z nas go nie przeczytał dość wnikliwie. Porównywano tam ten odbiornik zarówno do "średniaka"  4K (82MU8000) jak i do flagowego Q9FN.
Niezbyt dokładnie opisano co na którym testowano, co porównywano....zwłaszcza upscaling.  :)
Podawałem link  jak wygląda porównanie do tego flagowca 4K....w linku @philippo refleksje niewiele się różnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tak naprawdę to to co piszą niżej to jest trzeźwo napisane, rozsądek tam jest widoczny.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ps. Bobcat prosiłem Ciebie nieraz byś wpisów dokonywał w całości.
Pierwszy post z tej strony zawierał jedynie pierwsze zdanie, ja odpowiadałem na to.....potem połączyło Twoje wpisy (to niżej) w całość zanim dopisałem swoje.....wyszło mało czytelnie jak widać.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Osoba po drugiej stronie barykady na zadane pytania odpowie:

ad. 1 - Nie mam i w ogóle nie planuję zakupu 4K. Spróbuję dociągnąć z tym co mam do w pełni dopracowanego i wyposażonego we wszystko co trzeba 8K. Ewentualność 4K będę rozważał wyłącznie w sytuacji awaryjnej, jako rozwiązanie wymuszone, gdy któryś posiadanych obecnie klocków podziękuje mi wcześniej za współpracę.

ad. 2 -  Tak, miałem okazję oglądać zarówno natywny materiał 8K wyświetlany na telewizorze 8K, jak i materiał 4K upscalowany do 8K pokazywany na telewizorze 8K.

O ile odpowiedź na pierwsze znam na pamięć to to drugie (w sprawie upscalingu) mnie zaskoczyło.....nie przypominam sobie by osoba z drugiej strony barykady jakoś specjalnie się tym chwaliła w dyskusjach....coś przeoczyłem?    :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję dość dużo czasu spędzić testując (taki test dla siebie) GQ75Q900RGTXZG (4999 euro) oraz obok OLED METZ (model musiałbym poszukać).Kolega w Niemczech ma oba więc przy ostatniej wizycie dość długo przy piwku testowaliśmy .Na zwykłym materiale z satelity dekoder NC+4K, oled z takiej samej odległości deklasował tego LCD (nieważne jaki program na każdym lepiej obraz wyglądał na OLED).Oled był bodajże 65 "  obraz był ładniejszy ,tak po prostu bez żadnych kombinacji z ustawieniami i bez kalibracji .Na materiale 4K róznica się zacierała na obu obraz był już naprawdę ekstra.Oglądaliśmy z różnych odległości ,jednak minimum 1,5 m (bliżej uważam że to parodia i męczarnia).Obraz 4k upscalowany z takiej odległości praktycznie wcale się różnił od nie upscalowanego .Każdy ma swoje zdanie więc moje jest takie że zamiast LCD 8K wolałbym kupić OLED-a 4K w takim samym lub większym rozmiarze. Dlatego że jako fan sportu większą radość będę miał jednak przez najbliższe lata z  OLED-a 4K niż z TV 8K ,którego możliwości w pełni nie wykorzystam przez dobrych kilka lat (w tym czasie stanie się przeżytkiem).Świadomy swoich potrzeb użytkownik wie czego potrzebuje i potrafi wybrać czy potrzebuje TV z matrycą 8K czy 4K ,wystarczy oba porównać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ar2d4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, porlick napisał:

Nie dowodzi to jednak, że 8k w tv o przekątnej <80' ma jakikolwiek sens.

Dla Ciebie nie ma to sobie nie kupisz. Dla innych ma i staną się jego posiadaczami. Proste jak budowa cepa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 14.02.2019 o 11:22, Maju napisał:

Nowe modele oferują również pełne wsparcie dla technologii HDR10+."
Więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na skróty przedstawiam wielkości tv i rozdzielczości.

Q950R - flagowe modele 8K o przekątnej ekranu od 65’’, 75’’, 82’’, 85’’ i 98’’;
Q90R - modele 4K o przekątnej ekranu 65", 75", 82";
Q850, Q80R, Q70R, Q60R - modele 4K o przekątnej od 43 do 82 cali.
Więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stench napisał:

Na skróty przedstawiam wielkości tv i rozdzielczości.

Q950R - flagowe modele 8K o przekątnej ekranu od 65’’, 75’’, 82’’, 85’’ i 98’’;
Q90R - modele 4K o przekątnej ekranu 65", 75", 82";
Q850, Q80R, Q70R, Q60R - modele 4K o przekątnej od 43 do 82 cali.
Więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8K zaczynają się od 65". A tutaj niektórzy z uporem godnym lepszej sprawy próbują "dowodzić" tudzież "wykazywać" że ta rozdzielczość przy mniej niż 80" nie na najmniejszego sensu. Najwidoczniej Samsung nie konsultował swoich decyzji produkcyjnych co poniektórymi (mniejsza o nicki) "wybitnymi znawcami tematu" z naszego Forum.

Jako istotny mankament należy chyba uznać wsparcie HDR ograniczone tylko do HDR10+ i brak DV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat jak blisko siedzisz od telewizora, jak blisko zamierzasz siedzieć przy swoim wymarzonym 8K najmniejszego wymiaru 65 cali?
Jak odpowiesz na to pytanie to ci wytłumaczę gdzie tkwi błąd w Twoim rozumowaniu lub postawię następne.

 

15 godzin temu, stench napisał:

Na skróty przedstawiam wielkości tv i rozdzielczości.

Q950R - flagowe modele 8K o przekątnej ekranu od 65’’, 75’’, 82’’, 85’’ i 98’’;
Q90R - modele 4K o przekątnej ekranu 65", 75", 82";
Q850, Q80R, Q70R, Q60R - modele 4K o przekątnej od 43 do 82 cali.
Więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem że w GW podano to zestawienie symboli i przynależnych im rozdzielczości i przekątnych....problem w tym że w tekście znajdziesz opis modelu Q90R jako 8K.   
Cała "wybiórcza" i jej wiarygodność.....   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

Bobcat jak blisko siedzisz od telewizora, jak blisko zamierzasz siedzieć przy swoim wymarzonym 8K najmniejszego wymiaru 65 cali?
Jak odpowiesz na to pytanie to ci wytłumaczę gdzie tkwi błąd w Twoim rozumowaniu lub postawię następne.

Jak będę chciał to 12 metrów. Tobie nic do tego. Ja Tobie nie ustawiam mebli ani sprzętów w domu.

Godzinę temu, Maju napisał:

Wiem że w GW podano to zestawienie symboli i przynależnych im rozdzielczości i przekątnych....problem w tym że w tekście znajdziesz opis modelu Q90R jako 8K.   
Cała "wybiórcza" i jej wiarygodność.....   :))

Do uzewnętrzniania swoich obsesji politycznych masz stosowne wątki, tutaj nie musisz raczyć tym innych. Zawsze możesz poszukać opisów nowych telewizorów w Naszym Dzienniku albo Gościu Niedzielnym. To chyba oczywiste że prasa o profilu ogólnym podaje takie informacje jako news i skupia się na flagowym, topowym modelu a nie np. drugim czy trzecim od góry. Od podawania szczegółów każdego z modeli nowej oferty jest prasa branżowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wydaje ci się że dla 8K odległość nie ma znaczenia, bo @Maciej Koper podał (za badaniami prowadzonymi przez NHK) że jakieś korzyści można odnosić z większej niż mu się wydawało wcześniej odległości to należy ostudzić ten entuzjazm.

Owszem według tego co zbadano być może jakieś mikroskopijne korzyści z 8K można odnosić już przy odległości ok. 2.5 metra (przy 65"), jednak z 12 metrów (wbrew temu co nieraz pisałeś) nie odróżnisz dobrego SD od HD.   :))
Poza tym nie po to kupuje się 8K by oglądać coś co na granicy postrzegalności będzie się od 4K różniło, bo przypomnę że by widzieć wszystkie szczegóły przy 4K należałoby usiąść ok. 1.5 metra od takiego obrazu, o szczegółach przy 8K nie wspomnę.

Poza tym w myśl tych badań i doświadczeń efekt odnoszonych korzyści narasta bardzo mocno aż do momentu gdy osiąga ok. 100 stopni pola widzenia. Potem przybliżając się do ekranu widzimy przy 8K jedynie więcej szczegółów, efekt "bycia tam" i "rzeczywistości" zaczyna tracić na znaczeniu choć nadal nieznacznie rośnie. 
To nie dotyczy tylko porównywania 8K do 4K, podobnie (w nieco mniejszym zakresie) rzecz ma się z każdą inną rozdzielczością.
Tyle badania których wyników nie analizowałeś na tyle dokładnie by nadal nie pisać dyrdymałów typu;  "nie ma znaczenia jak daleko od 8K usiądę i tak obraz będzie lepszy od 4K".

A teraz jak to się ma do realiów.....ok. 100 i więcej stopni pola widzenia to mniej więcej tyle ile mamy siedząc w kinie w pierwszym rzędzie....nie każdy to lubi. Nie każdy polubi siedzieć bliżej niż dwa metry od 65" 8K, bo mniej więcej w tej odległości mamy początek, zaczynają się pojawiać korzyści jakie 8K może dawać w stosunku do 4K....nie zapominajmy że im bliżej tym tych korzyści więcej, tym lepszy pod każdym względem obraz (wg. badań).     :)))
 

Ale te fakty nie dotyczą osoby które jak chcą to "poprawiają" sobie obraz regulacją ostrości lub innymi telewizyjnymi gadżetami bo jak zechcą to będą oglądać te 8K z 12 metrów.   :(
 

 



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

"Wiem że w GW podano to zestawienie symboli i przynależnych im rozdzielczości i przekątnych....problem w tym że w tekście znajdziesz opis modelu Q90R jako 8K.   
Cała "wybiórcza" i jej wiarygodność.....   :))"

Do uzewnętrzniania swoich obsesji politycznych masz stosowne wątki, tutaj nie musisz raczyć tym innych. Zawsze możesz poszukać opisów nowych telewizorów w Naszym Dzienniku albo Gościu Niedzielnym. To chyba oczywiste że prasa o profilu ogólnym podaje takie informacje jako news i skupia się na flagowym, topowym modelu a nie np. drugim czy trzecim od góry. Od podawania szczegółów każdego z modeli nowej oferty jest prasa branżowa.

Widzę że to co mi wmawiasz tak Ciebie dotknęło iż wybielasz błędy GW nie tylko w tematach ideologicznych. I to w tak brzydki szydzący sposób.....żenada.   :(


Drugi raz podaję na czym ten błąd polega a Bobcat nadal nie zrozumiał, przeczytaj raz jeszcze może zrozumiesz że piszesz coś co ma się nijak do tego co zasygnalizowałem.

2 godziny temu, Maju napisał:

Q90R - modele 4K o przekątnej ekranu 65", 75", 82";

 

2 godziny temu, Maju napisał:

w tekście znajdziesz opis modelu Q90R jako 8K.   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam powtarzać aby do Ciebie dotarło: moja kasa, więc kupię co będę chciał i ustawię sobie jak będę chciał. @Maciej Koper podał konkretne wyniki konkretnych badań przeprowadzonych przez NHK. Ty na podstawie swoich teoretycznych dywagacji wiesz, że należy ostudzić entuzjazm. To już nie jest śmieszne a robi się żałosne. Jak każdy przypadek gdy ktoś kto nigdy nie widział danego obrazu Rembrandta, nawet jego zdjęcia w albumie, ale ma na jego temat najwięcej do powiedzenia.

I gdzie w moich wpisaćh jest coś brzydkiego albo szydzącego? Dotknąłem obiektów Twojej czci? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację- M Koper podał wyniki badań.

Zalety obrazu 8k są wg nich widoczne z MAKSYMALNEJ odległości dwóch wysokości ekranu.

To i tak dwa razy mniej, jak przeciętna odległość widza od ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcatowi chyba wystarczyło że @Maciej Koper podał że jednak zalety 8K mogą być widoczne z większej odległości niż się wydawało wcześniej by nie wnikając w szczegóły ogłosił że swój będzie z 12 metrów oglądał.   :)))

21 godzin temu, Bobcat napisał:

 Ty na podstawie swoich teoretycznych dywagacji wiesz, że należy ostudzić entuzjazm. To już nie jest śmieszne a robi się żałosne. Jak każdy przypadek gdy ktoś kto nigdy nie widział danego obrazu Rembrandta, nawet jego zdjęcia w albumie, ale ma na jego temat najwięcej do powiedzenia.

Gdy teoretyczne dywagacje zdają się potwierdzać to co ty twierdziłeś robisz z nich niezwłocznie użytek sugerując że badania NHK nie pokazały że odległość nadal ma znaczenie i im dalej tym mniej tego dobrego z 8K wynika a pełny zysk z "nosem w ekranie".  :)
Czyżby podwójna skala ocen.....

Obraz telewizyjny jest ruchomy.....a badania NHK przeprowadzano na nieruchomych obiektach, te same badania wykazały też że bez 120 fps to raczej to 8K marnie wyglądać będzie. :)
 

Jeżeli do tej pory nie zauważyłeś to ci przypomnę, że nie mówię tego co mi się na ten temat wydaje a cytuję badania tych o którzy 8K wiedzą zdecydowanie więcej od Ciebie.....zdecydowanie też więcej mieli okazji to oglądać.    :)))
 

22 godziny temu, Bobcat napisał:

Ile razy mam powtarzać aby do Ciebie dotarło: moja kasa, więc kupię co będę chciał i ustawię sobie jak będę chciał.

Nie zapomnij jeszcze włączyć ostrości na maksa i wszystkie elektroniczne ulepszacze.....gratuluję odbioru.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bobcat napisał:

I gdzie w moich wpisaćh jest coś brzydkiego albo szydzącego? Dotknąłem obiektów Twojej czci? 

Ciągle wracasz do OT (widać wydaje ci się że w tym jesteś mocny).....odpowiem mimo wszystko.
Nawet tu niby niewinnie pytasz by w następnym pytaniu szydzić z czegoś co sam wymyśliłeś. Nie brzydkie to?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, porlick napisał:

Masz rację- M Koper podał wyniki badań.

Zalety obrazu 8k są wg nich widoczne z MAKSYMALNEJ odległości dwóch wysokości ekranu.

To i tak dwa razy mniej, jak przeciętna odległość widza od ekranu.

O czym my w ogóle rozmawiamy? Ty uważasz 8K za bezsensowne w domu i go sobie nie kupisz. Ja uważam inaczej i będę go miał. Każdy decyduje sam na co wyda swoją kasę. Mam Ci coś narzucać? A jakie miałbym prawo? Dlaczego zatem Ty próbujesz narzucać mnie?

1 godzinę temu, Maju napisał:

by nie wnikając w szczegóły ogłosił że swój będzie z 12 metrów oglądał.   

...

Nie zapomnij jeszcze włączyć ostrości na maksa i wszystkie elektroniczne ulepszacze.....gratuluję odbioru.   :)

Powtarzam do znudzenia: będę oglądał z takiej odległości z jakiej będę chciał i włączę wszystko to, co mnie się podoba. Nikomu nic do tego. Naprawdę Ci się wydaje że będziesz ustalał Kodeks Oglądania Telewizji  gdzie będą rygorystyczne postanowienia co i jak należy ustawić pod rygorem odpowiedzialności karnej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maju napisał:

Czyżby podwójna skala ocen.....

Badania NHK dowiodły że owa "zalecana odległość" jest dwukrotnie większa niż to co próbowano tu "wykazywać" za pomocą jakichś bezwartościowych akademickich wykresików i wzorków. 

2 godziny temu, Maju napisał:

badania NHK przeprowadzano na nieruchomych obiektach

Prezentacje jakie pokazuje @Maciej  Koper są przeprowadzane również na nieruchomych obiektach (linie jednopikselowej szerokości czy kropki rozmiarów jednego piksela). Tutaj mówią wszystko a w przypadku NHK nie mówią nic? Podwójna skala ocen?

2 godziny temu, Maju napisał:

cytuję badania tych o którzy 8K wiedzą zdecydowanie więcej od Ciebie.....zdecydowanie też więcej mieli okazji to oglądać.

Cytujesz wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały autorstwa przeciwników 8K. Informacji zwolenników udajesz że nie dostrzegasz, a gdy Ci je wskazać - nazywasz "marketingowym bełkotem producentów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Badania NHK dowiodły że owa "zalecana odległość" jest dwukrotnie większa niż to co próbowano tu "wykazywać" za pomocą jakichś bezwartościowych akademickich wykresików i wzorków.

A to nie jest podwojna moralność?

Co z tego, że "badania" wykazały, że wpływ rozdzielczości 8k jest widoczny z dwukrotnie większej odległości, niż by wynikało z rozdzielczości kątowej ludzkiego oka, jak to nadal jest zbyt mała odległość, jak to nadal zbyt mało, jak na standardy domowe wielkości ekranu i odległości tv od widza.

Wiadomo, że producenci zrobią wszystko, by nawet bezsensowne rzeczy sprzedawać, bo z tego żyją, ale z praktycznego punktu widzenia 8k jest nadmiernie rozdmuchanym balonem.

Nie zmuszam nikogo do przyjęcia mojego stanowiska, jak nachalnie insynuujesz, tylko wskazuję na mały sens tego "postępu". 

To postęp fikcyjny, najłatwiejszy, bo nie niosący ze sobą przełomu. Polepszacze typu hdr-y i inne bajery są w normach i dla 4k. W kinowych, ogromnych ekranach, nawet 4k nie jest powszechnością, a jakoś nikt nie narzeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, porlick napisał:

Nie zmuszam nikogo do przyjęcia mojego stanowiska, jak nachalnie insynuujesz, tylko wskazuję na mały sens tego "postępu". 

To postęp fikcyjny, najłatwiejszy, bo nie niosący ze sobą przełomu. Polepszacze typu hdr-y i inne bajery są w normach i dla 4k. W kinowych, ogromnych ekranach, nawet 4k nie jest powszechnością, a jakoś nikt nie narzeka.

Owszem, próbujesz zmusić do przyjęcia Twojego stanowiska nachalnie narzucając swóją narrację że 8K jest w warunkach domowych bez sensu. Polepszacze w rodzaju HDR, HFR czy WCG mogą być stosowane w FHD również. Dlaczego zatem nie gardłujesz na temat braku racjonalnego uzasadnienia dla 4K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bobcat napisał:

Dlaczego zatem nie gardłujesz na temat braku racjonalnego uzasadnienia dla 4K?

Po pierwsze- pochamuj słownictwo, bo robisz się chamski.

Po drugie- bo 4k to najwyższa sensowna w domowych warunkach rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, porlick napisał:

Po pierwsze- pochamuj słownictwo, bo robisz się chamski.

Co tu jest chamskiego? Słowo "gardłujesz"? Od kiedy? To mam pohamować? Przy okazji: to się pisze przez samo "h" (patrz: www.sjp.pwn.pl).

27 minut temu, porlick napisał:

Po drugie- bo 4k to najwyższa sensowna w domowych warunkach rozdzielczość.

Ty tak uważasz. Masz do tego niezbywalne prawo. Ja uważam inaczej. Mam do tego niezbywalne prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chocby szyderczy ton większości wypowiedzi.

Ale cóż, jak ktos jest za malo inteligentny na podjęcie rzeczowej dyskusji i próbę analizy argumentów oponentów, właśnie tak reaguje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, porlick napisał:

Chocby szyderczy ton większości wypowiedzi.

Mylisz pojęcia.

30 minut temu, porlick napisał:

jak ktos jest za malo inteligentny na podjęcie rzeczowej dyskusji i próbę analizy argumentów oponentów

I Ty mnie zarzucasz chamstwo?

Ale cóż, jak ktoś podjął się obrony czegoś co jest nie do obrony i każdy dzień przynosi nowe dowody że nie ma racji ale tego jego własna obsesja nie pozwala przyjąć do wiadomości -  właśnie tak reaguje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 11:05, Bobcat napisał:
W dniu 17.02.2019 o 09:01, Maju napisał:

cytuję badania tych o którzy 8K wiedzą zdecydowanie więcej od Ciebie.....zdecydowanie też więcej mieli okazji to oglądać.

Cytujesz wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały autorstwa przeciwników 8K. Informacji zwolenników udajesz że nie dostrzegasz, a gdy Ci je wskazać - nazywasz "marketingowym bełkotem producentów".

Nie zauważyłem tego, że znowu nieładnie się bawisz moimi wpisami.....mówiłem o badaniach i cytowałem badanie NHK bynajmniej nie przeciwnika 8K!  To też ciekawe że ja i @Maciej Koper je podał, czyli bynajmniej nie najwięksi entuzjaści 8K.

Marketingowym bełkotem producentów nigdy nie nazywałem żadnych badań.....bo nikt żadnych badań naukowych producentów tu nie przedstawiał....były to pewnie jakieś ich opinie o 8K które nie zasługiwały na to by nazwać je badaniami a zasługiwały z racji bzdurnych tez na takie ostre określenie. 

W dniu 17.02.2019 o 11:05, Bobcat napisał:

Badania NHK dowiodły że owa "zalecana odległość" jest dwukrotnie większa niż to co próbowano tu "wykazywać" za pomocą jakichś bezwartościowych akademickich wykresików i wzorków. 

Nie będę powtarzał to co w sąsiednim wątku o badaniach NHK przed chwilą pisałem. 
Dodam tylko że nigdzie w tych badaniach nie było mowy o "zalecanej odległości".......wprost przeciwnie, wykresy i testy wskazują że to o czym piszesz to raczej odległość graniczna i im bliżej do połowy tej odległości tym więcej korzyści, obraz jest lepszy.

W dniu 17.02.2019 o 10:49, Bobcat napisał:

O czym my w ogóle rozmawiamy? Ty uważasz 8K za bezsensowne w domu i go sobie nie kupisz. Ja uważam inaczej i będę go miał. Każdy decyduje sam na co wyda swoją kasę. Mam Ci coś narzucać? A jakie miałbym prawo? Dlaczego zatem Ty próbujesz narzucać mnie?

Faktycznie trudno rozmawiać z kimś kto wkłada w moje usta coś czego nie powiedziałem (8K bezsensowne w domu) i usiłuje wmówić że coś narzucam.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maju napisał:

Marketingowym bełkotem producentów nigdy nie nazywałem żadnych badań.....bo nikt żadnych badań naukowych producentów tu nie przedstawiał....były to pewnie jakieś ich opinie o 8K które nie zasługiwały na to by nazwać je badaniami a zasługiwały z racji bzdurnych tez na takie ostre określenie. 

Nie będę powtarzał to co w sąsiednim wątku o badaniach NHK przed chwilą pisałem. 
Dodam tylko że nigdzie w tych badaniach nie było mowy o "zalecanej odległości"....

Marketingowym bełkotem nie nazywam ale jednak nazywam. Szkoda czasu na taką rozmowę. 

Badanie NHK dowiodło że wyższość obrazu 8K jest dostrzegalna z większej odległości niż wynikałoby to tylko z rozdzielczości kątowej wzroku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.