Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, porlick napisał:

I tak dla filmu ponad 2h będzie trzeba więcej płyt.

Przecież tam piszą "ponad 2 godziny". 

57 minut temu, porlick napisał:

Producenci filmowi nie garną się do 8k

Być może jeszcze nie.  Wiesz co będzie? To podziel się swoją wiedzą.

A w ogóle ile jest filmów fabularnych dłuższych niż 2 godziny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ścieżek dźwiękowych jest przy filmach? Jak to będą sciezki wielokanałowe, automatycznie miejsce na video się kurczy.

Wbrew pozorom, filmów >2h jest sporo, a nawet odnoszę wrażenie, że ostatnio coraz więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comment(4) l

lukk llukk 6 godzin temu Gmeru . prawie się nabrałem .brawo ty!!!!!!!!!Prima aprilis pełną gębą.

LV426 LV426 5 godzin temu Kiedy w sprzedaży? Nie mogę się doczekać. Chętnie wymienię moją kolekcję UHD BD ? binary binary 32 minuty temu 5 godzin temu,

llukk napisał: Gmeru . prawie się nabrałem .brawo ty!!!!!!!!!Prima aprilis pełną gębą. Spalic tak dobrze przygotowana PA wrzutke, pierwszym, porannym postem ? "Brawo Ty!!!" Groszek Groszek 20 minut temu Ja w to dalej wierze mimo Waszych komentarzy! ?
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wydaje się prawdą w linku z HDTV.PL.
Oczywiście oprócz tego o 3D 4K  zwłaszcza co terminu "powrotu" tegoż.

Pisałem wielokrotnie o tym że prace nad 3D bez okularów trwają.....mieli w połowie przyszłej dekady ruszyć z promocją, może przyspieszyli widząc że samo 8K może rynku nie rozruszać.   :))

 

A tymczasem nowe "dopracowane" telewizory Samsunga na ten rok mają HDMI 2.1.  Tak naprawdę nie wiadomo jak to się będzie sprawować, bo ten który licencjonuje technologię HDMI, nie opublikował specyfikacji testowania zgodności dla  wszystkich funkcji HDMI 2.1.....mają one ukazywać się w fazach, miało to być zakończone w ub. roku.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D miało swoje 5 minut. Sam się na to nabrałem. 3D bez okularów: zapomnij. 

Podobnie dziś jest moda na DOLBY ATMOS. Uzupełniamy audio o źródła z góry. Kiedy zaś pytam o format ze źródłami z dołu to nikt niema zadania.

Otóż znacznie częściej mamy w praktyce dźwięki z dołu niż z góry:

pisk opon, upuszczona butelka, łuski na podłodze, tupot białych mew, łomot TV wyrzuconego z okna, szczekanie psa ... itp. itd.

I kiedy żona woła mnie z parteru na obiad lub też pyta czy Jej już przelałem kasę. Tak mam kilka razy dziennie.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz że to Prima Aprilis? I co konkretnie? BD-UHD 8K czy powrót 3D? 

Linki które podałem na temat BD-UHD 8K prowadzą do materiałów źródłowych bynajmniej nie datowanych 1 kwietnia. To też uważasz za Prima Aprilis?

Być może żartem jest informacja o powrocie 3D. Ale ten temat w ogóle mnie nie interesuje, co wielokrotnie mówiłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj tytuł....ze zrozumieniem;

Ultra HD Blu-ray 8K wraz ze wsparciem 3D 4K zapowiedziany!
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I zobacz, sprawdź, poszukaj (wyżej, link) gdzie jest ta grafika którą umieściłem w poprzednim poście.
Resztę pytań skieruj do podających informację.....nie musisz przypominać, wiem że poza 8K niewiele Ciebie w tej materii interesuje.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D w różnych formach towarzyszy obrazom ruchomym prawie od początku.
Co ważniejsze widzimy trójwymiarowo i jest to naturalne że będzie się dążyć by tak oddać rzeczywistość by do tego wzorca się zbliżyć. 
Co ciekawe jedynie rozdzielczości (im wyższej tym bardziej) towarzyszy wymóg zależności odległości i wielkości ekranu....tzn. im dalej siedzimy, im mniejszy ekran tym mniej korzyści przynosi podnoszenie rozdzielczości.

Niemal wszystkie inne składniki dobrego obrazu widać z każdej normalnej odległości oglądania i na każdej rozsądnej  wielkości ekranu (z 3D włącznie). A już na pewno więcej one dają wszystkie razem niż sama rozdzielczość 8K...z tego względu dla przeciętnego Kowalskiego jest ważniejsze zadbanie o poprawianie ich (wprowadzenie trzeciego wymiaru, wreszcie) niż kolejne podnoszenie  rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 elementów, które składają się na wysoką jakość obrazu (niestety z pominięciem trójwymiarowości).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

image.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenujące jak działa to forum.....myślałem że wykasowało wpis o edycji zamiast tego co chciałem usunąć a okazuje się że przeniosło go wyżej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos trójwymiarowości- na 3d bez okularów na razie nie ma szans, bo nikt nie umie pokonać "bariery" położenia widza wzgledem ekranu. Widz MUSI być w ściśle określonym miejscu na osi i tylko tam ma efekt 3d. Przesunięcie, czy oglądanie tv w kilka osób sprawia, że ci z boku są do matrycy pod niewłaściwym katem i ich oczy dostają "źle adresowane" obrazy. Podobnie jest z odległością, ale z trochę większą tolerancją. Najwiekszym problemem jest jednak niemożliwość wyłączenia 3d, bo nie jest to wyświetlane, jak w 3d "okularowym", lecz konstrukcyjnie związane z matrycą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holografia sprawdzić się może w niektórych widowiskach, ale nie jest konieczną w telewizji takiej jaką jest ona dzisiaj.
Dawne 3D dawało jedynie tego namiastkę ale za to prościej jest z realizacją i jest stosunkowo dużo gotowych materiałów które można w trójwymiarowej telewizji wykorzystać.....do holografii są nieprzydatne.
Holografia jak kiedyś zaistnieje to będzie wykorzystana w specyficznych sytuacjach i będzie to raczej niszowe sprawy.....nie każdy polubi śledzenie akcji przedstawienia która dzieje się dookoła. Nie zawsze to będzie atrakcyjne. Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania czegoś przed sobą.
Trzeci wymiar nie wymusza na nas nowych przyzwyczajeń, to jest w naturze, tak widzimy, tylko tego w obrazie wysokiej klasy nie ma.

2 godziny temu, porlick napisał:

A'propos trójwymiarowości- na 3d bez okularów na razie nie ma szans, bo nikt nie umie pokonać "bariery" położenia widza wzgledem ekranu. Widz MUSI być w ściśle określonym miejscu na osi i tylko tam ma efekt 3d. Przesunięcie, czy oglądanie tv w kilka osób sprawia, że ci z boku są do matrycy pod niewłaściwym katem i ich oczy dostają "źle adresowane" obrazy. Podobnie jest z odległością, ale z trochę większą tolerancją.

Sharp niegdyś pokazał prototyp takiego telewizora (zdaje się był drugiej generacji, link)....niestety nie udało się usunąć wad podobnych do wymienionych przez Ciebie i nigdy nie wprowadzono go do produkcji.
 

2 godziny temu, porlick napisał:

Najwiekszym problemem jest jednak niemożliwość wyłączenia 3d, bo nie jest to wyświetlane, jak w 3d "okularowym", lecz konstrukcyjnie związane z matrycą.

Ideałem by było 3D (trzeciej generacji, link) i jeszcze kompatybilne z tradycyjną telewizją.....piszą (2010 r.) że na to trzeba poczekać 15-20 lat.....NHK pracuje nad tym i obiecuje pokazać efekty najpóźniej w połowie przyszłej dekady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maju napisał:

Holografia sprawdzić się może w niektórych widowiskach, ale nie jest konieczną w telewizji takiej jaką jest ona dzisiaj.

 

10 minut temu, Maju napisał:

do holografii są nieprzydatne.

 

10 minut temu, Maju napisał:

Holografia jak kiedyś zaistnieje to będzie wykorzystana w specyficznych sytuacjach i będzie to raczej niszowe sprawy.....nie każdy polubi

 

11 minut temu, Maju napisał:

Nie zawsze to będzie atrakcyjne.

Jak zwykle. Irytujący głos wszechwiedzącego który pojadł wszystkie rozumy świata.

Mam dla Ciebie dobrą radę. Skoro tak wszystko potrafisz przewidzieć, wiesz co będzie i jednocześnie chcesz bezproblemowo, bez wysiłku, uczciwie stać się posiadaczem dużej kasy (kto by nie chciał...) - kup los Lotto albo innego  Jackpota. Przecież jako osoba która wie wszystko na przyszłość - z pewnością znasz liczby jakie padną w najbliższym losowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bobcat napisał:

Wiele mnie w tej materii interesuje. Ale akurat nie 3D.

No Ciebie nie a prekursorów 8K z NHK i owszem.
Jak w ogóle śmieli nazwać 8K (zanim zadebiutowało); "ostatnim tchnieniem obrazu 2D".    :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

14 minut temu, Bobcat napisał:

Mam dla Ciebie dobrą radę.

Twoje rady mam tam....domyślasz się.  :))

Ile jest spektakli teatralnych, widowisk muzycznych innych niż te dziejące się na scenie, przed nami.....znikoma ilość, nisza.
Myślisz że z oglądaniem telewizji będzie inaczej? Wiercisz się przy telewizorze w oczekiwaniu by coś z tyłu zobaczyć?
Ja nie mam takich potrzeb....a przynajmniej nie potrzebowałbym tego doznawać codziennie, a na pewno nie co chwilę. 
Schowaj sobie te rady......to tak jak dźwięk 22.2 itp. potrzebne to Kowalskiemu jak psu buty.  :)
55" 8K też mi radziłbyś kupić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maju napisał:

Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania czegoś przed sobą.

I w dwóch wymiarach. To nam wystarcza.

Podobnie jesteśmy przyzwyczajeni do słuchania czegoś przed sobą. Stąd w muzyce niepodzielnie króluje stereofonia, a dwukrotne próby, pierwsza w połowie lat 70-tych ubiegłego stulecia (kwadrofonia), druga niedawno (5.1 na SACD, DVD-A, BD-A), spopularyzowania wielokanału - zakończyły się niepowodzeniem. Jako miłośnik muzyki 5.1 nad tym boleję, lecz takie są realia.

Dlatego wydaje mi się (podkreślam: to są wyłącznie moje przypuszczenia) że 3D tak naprawdę w kinie domowym nie przyjmie się nigdy. Widzowie będą oczekiwać UHD, HDR, HFR, WCG - ale nie 3D.

12 minut temu, Maju napisał:

No Ciebie nie a prekursorów 8K z NHK i owszem.
Jak w ogóle śmieli nazwać 8K (zanim zadebiutowało); "ostatnim tchnieniem obrazu 2D".    :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Napisałeś do NHK (adres podawałem, chętnie przypomnę) że 8K jest nikomu do niczego niepotrzebne? Nie zapomnij załączyć całej długiej listy argumentów na "nie" (mających "dowieść" całkowitego bezsensu tej rozdzielczości) jakie sformułowane zostały w wątku tym i sąsiednim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bobcat napisał:
58 minut temu, Maju napisał:

Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania czegoś przed sobą.

I w dwóch wymiarach. To nam wystarcza.

Podobnie jesteśmy przyzwyczajeni do słuchania czegoś przed sobą.

Farmazony opowiadasz....

Przez dziesiątki lat telewizję oglądano czarno białą (też się do tego można było przyzwyczaić) bez HD nie mówiąc o 8K.....dlaczego tak piszczysz do tej rozdzielczości a ani trochę do  obrazu przestrzennego takiego jaki daje natura....odpowiesz!!??

A stereo do obrazu 3D jest dla mnie wystarczające.....dopiero holografia z dźwiękiem otaczającym ma sens bo tak jak widzimy tak i słyszymy (znowu jak w naturze). To całe KD to trochę jak z 8K.....wyjście przed szereg. 
A jak zobaczyłem co wspólnego z naturalnym dźwiękiem mają realizacje KD (od 5.1 na 22.2 kończąc), jak na urządzeniach elektronicznych (komputerach) się to niemal od początku do końca tworzy, to mam dość gadania o tym.   :)

23 minuty temu, Bobcat napisał:

Dlatego wydaje mi się (podkreślam: to są wyłącznie moje przypuszczenia) że 3D tak naprawdę w kinie domowym nie przyjmie się nigdy. Widzowie będą oczekiwać UHD, HDR, HFR, WCG - ale nie 3D.

Panowie z NHK załamali ręce (link wyżej)....Bobcat nie podziela ich zdania że 8K to w telewizji nie wszystko i pracują usilnie nad 3D......a może ty Bobcat należysz do tych co słabo widzą trzeci wymiar dlatego tego ci nie trzeba? Podobno jest spory procent takich osób.

UHD, HDR, HFR, WCG  należy rozwijać w miarę postępu, na ile pozwolą technologie.....jak przyjdzie czas i technologia na to pozwoli trzeba wprowadzić 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bobcat napisał:

Napisałeś do NHK (adres podawałem, chętnie przypomnę) że 8K jest nikomu do niczego niepotrzebne? Nie zapomnij załączyć całej długiej listy argumentów na "nie" (mających "dowieść" całkowitego bezsensu tej rozdzielczości) jakie sformułowane zostały w wątku tym i sąsiednim.

Prosiłem w wielu wątkach byś własnych wymysłów, mi nie wmawiał i nie pisał o tym kłamstw.

Jeżeli masz problem z zapamiętaniem kto tak pisał lub ze zrozumieniem co i po co piszę, po co podaję argumenty świadczące o 8K, to nie upoważnia Ciebie do zmieniania znaczenia tych słów!
Wielokrotnie tak robisz, z premedytacją, pomimo zwracania ci na to za każdym razem uwagi, oznacza że masz w tym jakiś cel. Z doświadczenia z Tobą wiem że cele oparte na kłamstwach mogą być tylko niecne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Maju napisał:

Farmazony opowiadasz....

Można się przyzwyczaić do Twojego stylu rozmowy. W niezmąconym przekonaniu o własnej nieomylności każdą swoją wypowiedź rozpoczynasz od "farmazony", "bzdury", "kłamstwa", "manipulacje" itd itp.

Pycha połączona z arogancją.

55 minut temu, Maju napisał:

dlaczego tak piszczysz do tej rozdzielczości

Bo ją miałem okazję oglądać i zrobiła na mnie zwalające z nóg wrażenie.

57 minut temu, Maju napisał:

a ani trochę do  obrazu przestrzennego takiego jaki daje natura....odpowiesz!!??

W naturze obraz jest przestrzenny co uważasz że powinno się przekładać na telewizor. Uważasz to za oczywiste i naturalne. Dźwięk w naturze również jest przestrzenny. Dlaczego więc dźwięku wielowymiarowego nie akceptujesz? Brak konsekwencji.

Godzinę temu, Maju napisał:

zobaczyłem co wspólnego z naturalnym dźwiękiem mają realizacje KD (od 5.1 na 22.2 kończąc)

Zobaczyłem? Chyba raczej usłyszałem? Mówimy o dźwięku. Gdzie słuchałeś 22.2?

Z powyższą tezą absolutnie nie sposób się zgodzić. Dźwięk 5.1 jest dużo bardziej zbliżony do tego co słyszymy np. w sali koncertowej niż stereo.

29 minut temu, Maju napisał:

Prosiłem w wielu wątkach byś własnych wymysłów, mi nie wmawiał i nie pisał o tym kłamstw.

Kłamstwa? Raczej logiczne wnioski i konkluzje tego co piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maju napisał:

nie upoważnia Ciebie do zmieniania znaczenia tych słów

Wiem, w wypieraniu się własnych słów, we wmawianiu że nie powiedziałeś tego co powiedziałeś i że napisałeś wprawdzie "białe" (co wszyscy widzą), ale to znaczy "czarne" - jesteś arcymistrzem.

 

Godzinę temu, Maju napisał:

trzeba wprowadzić 3D.

Polecenie służbowe @Maju. Prezesi LG,  Panasonica, Samsunga, Sony, Toshiby i innych wielkich tego (elektronicznego) świata już o tym wiedzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maju napisał:

 

Ideałem by było 3D (trzeciej generacji, link) i jeszcze kompatybilne z tradycyjną telewizją.....piszą (2010 r.) że na to trzeba poczekać 15-20 lat.....NHK pracuje nad tym i obiecuje pokazać efekty najpóźniej w połowie przyszłej dekady.


 

Maju ... i po co to napisałeś?

Teraz Bobcat będzie promował 8K 3D i nabije kolejne tysiąc postów. Bo przecież NHK pracuje nad tym. A to wyrocznia przecież w temacie co oczekują konsumenci w temacie TV .

 

? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie ma takiej możliwości, on  uważa tylko 8K, wszystko inne a zwłaszcza 3D go nie interesuje.  Dziwne że zdeklarowanemu  zwolennikowi dźwięku przestrzennego nie przeszkadza to że obrazowi  brak naturalnej głębi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że zdeklarowanemu zwolennikowi naturalnej głębi obrazu nie przeszkadza to, że dźwiękowi brakuje równie naturalnej wielowymiarowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzam znowu napiesałeś głupotę. 

Zwykłe stereo dobrze nagrane ma głębię porównywalną z 3D.....bardzo dobrze nagrane (lub w specjalny sposób) zaskakują budowaniem efektów dźwiekowych między słuchaczem a głosnikami.

3 godziny temu, Bobcat napisał:

 

Polecenie służbowe @Maju. Prezesi LG,  Panasonica, Samsunga, Sony, Toshiby i innych wielkich tego (elektronicznego) świata już o tym wiedzą?

Oczywiście, niektórzy współpracują z NHK w tym dziele.....jak bedą gotowi pokażą to światu choćbyś nie wiem jak marudził że to niepotrzebne.  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maju napisał:

dziele.....jak bedą gotowi pokażą to światu choćbyś nie wiem jak marudził że to niepotrzebne.

Podobnie jak 8K stanie się standardem choćbyś nie wiem jak marudził że to niepotrzebne.

14 minut temu, Maju napisał:

Z przykrością stwierdzam znowu napiesałeś głupo.

Ależ oczywiście. Gdzież mi do Geniusza który pisze wyłącznie same mądrości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuj choć raz notoryczny kłamco gdzie pisałem że jest niepotrzebne.....znowu napisałeś głupio, 8K już od dawna jest standardem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.