Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Maju napisał:

dlaczego jedni są wiarygodni a drudzy nie

Nie od dziś wiadomo, że wiarygodni są wyłącznie ci, którzy wygłaszają opinie tożsame z Twoim punktem widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ujemny napisał:

hiresów jest coraz więcej, mimo, że kompletnie niczego nie wnoszą

Milczenie bywa złotem. I na tym dyskusja z Tobą powinna się zakończyć w każdym wymiarze. Już nawet o Twojej idiotycznej prognozie, że nawet za 20 generacji CPU czy GPU nie dadzą radę 8K - nie wspominam.

I taka uwaga, i ostrzeżenie wprost - nie fatyguj się ze swoją odpowiedzią do mnie. Po prostu czytając taki jak powyższy idiotyzm - dyskusja nie ma sensu. Tak - to ostrzezenie, że dysktuowac z Tobą NIE MAM ZAMIARU, nie pisz tylko takich bzdur. Tzn. jak słuchasz muzyki na byle czym i byle jak - to na pewno pliki mp3 "dają radę". Fakt, wtedy Hi-Res nie ma znaczenia. Jak nie ma znaczenia 8K.

 

I to tyle z mojej strony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgłaszam takie posty do moderacji, ciekawe czy zareaguje, na z 5 ataków personalnych w jednym poście i zero merytoryki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ujemny napisał:

to ponieważ nic to nie kosztuje,

Bycie ignorantem bywa zdrowe, ale niestety jest też śmieszne.

Jak nie kosztuje?! Masz pojęcie co oznacza słowo "koszty przechowywania danych"? Nie odzywaj się więcej w tematach, co do których masz blade pojęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Ty mi zarzucasz słabość do 8K? Chyba raczej Ty masz obsesję do 4K którego (trzeba czy nie trzeba) przy każdej okazji bronisz niczym lwica swoich małych.

 

Bobcat, my a przynajmniej ja oglądam materiały 4K na TV 4K na codzień. 

Ty oglądasz materiał 8K na TV 8K sporadycznie w postaci demo dwa razy do roku.

W związku z powyższym ja piszę z doświadczenia, a Ty konfabulujesz używając TV fullHD. Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ujemny napisał:

A ja zgłaszam takie posty do moderacji, ciekawe czy zareaguje, na z 10 ataków personalnych w jednym poście i zero merytoryki ?

Zgłaszaj do kogo chcesz. Nie masz bladego pojęcia o podejmowanym temacie - totalny ignorant. Tak - "HiRes" nic nie kosztuje więcej niż format stratny (w postaci 16/44.1) - dlatego wprowadzono go na rynek. Oczywiście Ujemny, Ty to masz rację "jak zawsze".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bobcat napisał:

Nie od dziś wiadomo, że wiarygodni są wyłącznie ci, którzy wygłaszają opinie tożsame z Twoim punktem widzenia.

Muszę na dziś zakończyć bo musiałbym ten wpis podsumować czymś co natychmiast zgłosiłbyś moderacji.....
 

To żenujące że można nie odróżnić opinii sponsorowanej przez producentów telewizorów 8K od opinii o 8K jako rozdzielczości przez użytkowników sprzętu zapisującego, dokładniej zawodowych filmowców....ale widać @Bobcat tak ma i nic nie poradzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmcomp napisał:

Bobcat, my a przynajmniej ja oglądam materiały 4K na TV 4K na codzień. 

Ty oglądasz materiał 8K na TV 8K sporadycznie w postaci demo dwa razy do roku.

W związku z powyższym ja piszę z doświadczenia, a Ty konfabulujesz używając TV fullHD. Proste.

Wychodzi na to że to on jest tym osławionym  teoretykiem-gawędziarzem.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

miałeś okazję słuchać 24 bit 192 kHz?

Po co miał słuchać Hi-Res, jak wystarczą pliki .mp3 - też "grajo".

A porównywanie obrazu i jakości obrazu do dźwięku oraz przenoszenie zależności między dźwiękiem stratnym vs Hi-Res w odniesieniu do obrazu - jest totalnym odlotem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Bobcat, my a przynajmniej ja oglądam materiały 4K na TV 4K na codzień. 

Ty oglądasz materiał 8K na TV 8K sporadycznie w postaci demo dwa razy do roku.

W związku z powyższym ja piszę z doświadczenia, a Ty konfabulujesz używając TV fullHD. Proste.

Wszystko jasne. Nakupiliście sobie sprzętu 4K z najwyższej półki myśląc że przez długie lata będziecie cieszyć się czymś state-of-art. A tu (co za przykrość...) nie spodziewaliście się że tak szybko stanie się on przestarzały gdyż właśnie wchodzi coś jeszcze lepszego. A wy zostaliście z ręką w nocniku. I macie coś w rodzaju kaca. Nie pozostaje wam więc nic innego jak desperackie próby przekonania samych siebie że decyzja zakupu 4K była słuszna a 8K jest " be". Stąd całe listy na "nie", jeden argument śmieszniejszy od drugiego. Rada by dusza pójść w 8K ale co zrobić z jeszcze całkiem nowym 4K? Ile na takiej zamianie można stracić? 

Wszystko zgodnie w chińskim przysłowiem:

Trapi cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Wszystko jasne. Nakupiliście sobie sprzętu 4K z najwyższej półki myśląc że przez długie lata będziecie cieszyć się czymś state-of-art. A tu (co za przykrość...) nie spodziewaliście się że tak szybko stanie się on przestarzały gdyż właśnie wchodzi coś jeszcze lepszego.

Kupili 4k, używają, i są zadowoleni. Tymczasem Ty, bobcat, masz tv fhd i slodko pitolisz, jakie to wspaniałe jest 8k, a ani tego nie masz, ani nie ma programów. 

Pewnie, że wszystko jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma a raczej będzie miał jeszcze jeden problem kupując (jak będą produkować) 8K w najmniejszym rozmiarze.
 

Normalną praktyką jest że w najmniejszych rozmiarach niezmiernie rzadko proponuje się odbiorniki najwyższej klasy lub choćby aspirujące do klasy premium. Tak zawsze było jak mówimy o HD i 4K, nie sądzę by ta praktyka zmieniła się przy 8K.  :)
Wygląda na to że może długo poczekać na swój wymarzony 55" (lub mniej) na super matrycy i z wszystkimi możliwymi bajerami albo musi zweryfikować swoje wymagania.

11 godzin temu, Bobcat napisał:

Nakupiliście sobie sprzętu 4K z najwyższej półki myśląc że przez długie lata będziecie cieszyć się czymś state-of-art. A tu (co za przykrość...) nie spodziewaliście się że tak szybko stanie się on przestarzały gdyż właśnie wchodzi coś jeszcze lepszego.

Nie użyję tu adekwatnego określenia na to co napisałeś byś znowu mnie moderacją nie straszył.....a zasługuje to na takowe jak rzadko kiedy.

To co napisałeś świadczy o słabej znajomości rynku którą przesłania ślepa wiara w to że 8K to panaceum na wszystko. 
Co parę lat (teraz coraz częściej) zachodzą w sprzęcie najwyższej klasy takie zmiany że ci którzy chcą mieć ten najlepszy musieliby ten sprzęt kupować nowy. 
4K ledwo weszło i pisanie że nowo wchodzący 8K powoduje że 4K staje się przestarzałe jest śmieszne, zwłaszcza w czasie gdy o materiały 4K jest jeszcze trudno, telewizji nadających w 4K jest jak kot napłakał, telewizji 8K na horyzoncie nie widać a materiały w 8K są tak częste jak "zęby u kury".  :)

Bądź pewny że będą się cieszyć tym 4K długo zanim ty kupisz swoje kieszonkowe 8K na którym przez lata będziesz oglądał HD i 4K, bo w 8K mało co będziesz miał do pooglądania.

11 godzin temu, Bobcat napisał:

A wy zostaliście z ręką w nocniku. I macie coś w rodzaju kaca.

Mając w pamięci to co napisałem wcześniej, martw się o siebie.  :)))

11 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie pozostaje wam więc nic innego jak desperackie próby przekonania samych siebie że decyzja zakupu 4K była słuszna a 8K jest " be". Stąd całe listy na "nie", jeden argument śmieszniejszy od drugiego. Rada by dusza pójść w 8K ale co zrobić z jeszcze całkiem nowym 4K? Ile na takiej zamianie można stracić? 

Jeżeli kogoś stać na częste zmiany telewizora by mieć to co najlepsze zdąży (zanim cokolwiek w 8K będzie do oglądania) zmienić sprzęt na czas.
Zapominasz o tym że by korzystać z 8K trzeba mieć co oglądać.....a tu jakoś nie rwą się producenci a i sprzętu do filmowania bardzo mało w sprzedaży, a jak coś się pokaże to mocno niedopracowane (patrz mój link sprzed kilku dni).

Śmieszą Ciebie takie argumenty świadczące o falstarcie 8K.....tyle tylko że to ty będziesz ponosił ich konsekwencje a wtedy nie będzie do śmiechu jak zrobią ci malucha 8K, kupisz go i się zawiedziesz bo zabraknie wielu elementów z bogatej listy argumentów jakie podawaliśmy.   
Na poprzedniej stronie jest, podałem wykres-prognozę jak będzie wyglądać "marginalizowanie" (a w zasadzie jego brak) którego nie potrafiłeś przeanalizować skoro piszesz takie głupoty.
A dotyczył on jedynie telewizorów, ich produkcji - a już tam  żadnej marginalizacji 4K nie widać w perspektywie przyszłej dekady. Dodaj do tego jeszcze fakt że nadawanie w 4K dopiero się rozwija, raczkuje (gdzie mu do pozycji FHD) i faktu że rynek materiałów 8K praktycznie jeszcze nie zaistniał, co gorsze perspektywy na takowy są gorzej niż kiepskie!

Dodać należy że rozdzielczość to tylko jeden z wielu (co najmniej pięciu) aspektów dobrego obrazu, (bynajmniej nie najważniejszy, bo widoczny tylko z bliska) świadczący o dobrym obrazie.....przypominam jak mantrę bo ciągle o tym zapominasz.   :)

Biorąc to pod uwagę to co napisałeś to jedna wielka kompromitacja świadcząca o kompletnym zaślepieniu 8K.   ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operetkowy belferek raczył wydalić z siebie kolejną porcję bufonady. Pyszna rozrywka na początek dnia. Dziękuję. You made my day.

9 godzin temu, porlick napisał:

Tymczasem Ty, bobcat, masz tv fhd i slodko pitolisz, jakie to wspaniałe jest 8k, a ani tego nie masz, ani nie ma programów. 

No i co z tego? Aby wiedzieć że 2 x 2 = 4 niekoniecznie muszę być od razu profesorem matematyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten się śmieje kto się śmieje ostatni....a wpis jak zwykle świadczący o płytkim podejściu do tematu osoby która ma klapki (z napisem 8K) na oczach.   :)

Nie martw się Bobcat, dzisiaj nie zamierzam zbyt długo potykać się z Twoja krótkowzrocznością związaną z 8K, zwłaszcza z nadętym ego....nie nastawiaj się zbytnio na to.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Maju napisał:

telewizji 8K na horyzoncie nie widać

Widać. NHK już jest, RAI będzie w przyszłym roku, testy w Polsce, Turcji i Rosji. 

Chyba że ktoś jest krótkowidzem. 

2 minuty temu, Maju napisał:

osoby która ma klapki (z napisem 8K) na oczach.   :)

... powiedziała osoba która na oczach ma klapki z napisem "precz z 8K".

10 minut temu, Maju napisał:

zwłaszczanadętym ego

Znów określenie od czapy nieadekwatne do kontekstu. O nadętym ego można by było mówić gdybym promował swoją własną osobę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bobcat napisał:
33 minuty temu, Maju napisał:

telewizji 8K na horyzoncie nie widać

Widać. NHK już jest, RAI będzie w przyszłym roku, testy w Polsce, Turcji i Rosji. 

Chyba że ktoś jest krótkowidzem. 

Raczysz żartować....RAI obiecało transmisje w 8K, napisz kiedy ruszy jakiś konkretny program i w jaki sposób będzie dostępny dla nas tu w Polsce.
A jak długa droga od testów do nadawania Twoja krótkowzroczność nie dostrzega? 
Testowali a nawet krótko nadawali (TVP) 4K, mają testować 16K, myślisz że pominą 4 i 8K.   :)))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maju napisał:

RAI obiecało transmisje w 8K, napisz kiedy ruszy jakiś konkretny program i w jaki sposób będzie dostępny dla nas tu w Polsce.

Podawałem informację. RAI zaczyna w przyszłym roku. Satelita nadający na Włochy będzie przecież mógł być odbierany również w Polsce. Może potrzebna będzie większa antena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może potrzebna będzie większa antena"..... to jest najmniejszy problem, z tego co pamiętam jakieś programy RAI (FTA) widywałem przeglądając swoje programy satelitarne, może anteny nie będzie trzeba.
Ale za to jakiś tuner 8K pewnie jest konieczny.....jaki kupisz i gdzie go nabędziesz???

Nie wiem (nie pamiętam) skąd zaczerpnąłeś informację o tym nadawaniu 8K dlatego podam być może inną.

"Dodajmy, iż Rai ma już własny kanał 4K, uruchamiany okazjonalnie na czas premier filmów i seriali lub ważnych wydarzeń.....Stacja jest dostępna drogą satelitarną dla użytkowników platformy prepaid tivùsat, a także w lokalnym multipleksie DVB-T2 w północnych Włoszech."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skoro RAI nie ma na tyle materiałów by uruchomić ciągły kanał 4K skąd weźmie takie w 8K?
Gdyby była taka możliwość nadawania 8K z multiplexu z Włoch i tak go nie odbierzesz choćbyś nie wiem jaką antenę zastosował,  a może zamierzasz płacić za "kota w worku" 8K "made in Italy" bo jeżeli za 4K trzeba to dlaczego nie za 8K?     :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Maju napisał:

Ale za to jakiś tuner 8K pewnie jest konieczny.....jaki kupisz i gdzie go nabędziesz???

Telewizory 8K mają tuner satelitarny wbudowany. Nie trzeba osobnego.

Teraz widzisz jak ładnie podzieliliśmy się rolami. Ja jestem entuzjastą (niech będzie nawet z przedrostkiem hurra-) rozwoju technologii. Ty jak ta stara raszpla siedzisz i zrzędzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz tą informację.
Mogą mieć to fakt, takie pojawiły się w sprzedaży w Japonii bo te wcześniej produkowane nie miały HDMI2.1 a ruszali z nadawaniem, tam był taka konieczność by tuner wbudować.
Bardzo wątpię czy każdy ma, bo to nierozsądne rozwiązanie, choćby z powodu wypracowywania standardów nadawania które mogą się jeszcze zmienić i taki tuner stałby się bezużyteczny.

Nic o tym mi nie wiadomo, nigdzie nie podawano, nie widziałem takiej informacji.....zresztą po co by był ten szum o bezsens tych telewizorów bez HDMI 2.1 skoro  mogłyby być użytkowane przez własny wewnętrzny tuner sat.   :)
 

Nie kreujesz znowu jakiejś równoległej rzeczywistości by falstart 8K  stracić z oczu i pokazać umiłowane 8K  w lepszym świetle?   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Maju napisał:

by falstart 8K  stracić z oczu

Falstart to było 3D. Używanie tego pojęcia w odniesieniu do 8K jest w świetle aktualnego rozwoju sytuacji nieuprawnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falstartem była technologia która weszła do absolutnie każdego kina i do absolutnie każdego telewizora.

8K nie ma nawet tego w planach, to nie jest falstart tylko prprprefalstart ? Falstart to będzie za 5 lat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Bobcat napisał:

Falstart to było 3D. Używanie tego pojęcia w odniesieniu do 8K jest w świetle aktualnego rozwoju sytuacji nieuprawnione.

Owszem, jak w 8K będzie tyle materiałów do pokazania jak w 3D i łatwa ich dostępność -  to będzie porównywanie uprawnione.  :)

Owszem 3D było wtedy falstartem (tak jak 8K teraz), nawet z tego samego głównego powodu....z racji zbyt małych odbiorników tv by pokazać ich zalety.
Wtedy jeszcze nie produkowano odpowiednio dużych telewizorów 3D....a jak się pojawiały dość duże to były absurdalnie drogie, tak jak teraz największe 8K.

Gdyby teraz promowano 3D miałoby szansę doczekać kolejnej wersji, bez okularów, nie byłoby straconego czasu.....a tak pozostaje wciskanie nowych rozdzielczości.
Ta ostatnia z powodu braku materiałów (i wielu innych wymienianych tu powodów) tak naprawdę na razie nic rewolucyjnego poza hucznymi zapowiedziami nie wnosi. 
Jest książkowym przykładem falstartu.    :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Bobcat napisał:

Mógłbyś doprecyzować co weszło do każdego kina i każdego telewizora? 

Weszły:

telewizory 3D niczym nie różniące się ceną od telewizorów 2D.

W ciągu roku po premierze Avatara praktycznie każde kino miało projektor 3D.

I, uwaga, praktycznie każdy wysokobudżetowy film był w 3D, czyli kilkanaście do kilkudziesięciu produkcji rocznie. 

Istniejące nośniki całkowicie kompatybilne z materiałami 3D

Ostatecznie 3D okazało się falstartem.

Tymczasem 8K:

Telewizory wielokrotnie droższe.

Brak absolutnie jakichkolwiek planów wdrażania 8K w kinach.

Brak jakichkolwiek planów produkowania filmów w 8K.

Brak jakichkolwiek planów wprowadzenia nośnika który uciągnie 8K.

Także tak, falstart to będzie dopiero za 5 lat ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bobcat napisał:

Wszystko jasne. Nakupiliście sobie sprzętu 4K z najwyższej półki myśląc że przez długie lata będziecie cieszyć się czymś state-of-art. A tu (co za przykrość...) nie spodziewaliście się że tak szybko stanie się on przestarzały gdyż właśnie wchodzi coś jeszcze lepszego. A wy zostaliście z ręką w nocniku. I macie coś w rodzaju kaca. Nie pozostaje wam więc nic innego jak desperackie próby przekonania samych siebie że decyzja zakupu 4K była słuszna a 8K jest " be". Stąd całe listy na "nie", jeden argument śmieszniejszy od drugiego. Rada by dusza pójść w 8K ale co zrobić z jeszcze całkiem nowym 4K? Ile na takiej zamianie można stracić? 

Wszystko zgodnie w chińskim przysłowiem:

Trapi cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię.

Nie zostalismy z reką w nocniku. Ja oglądam 4K od dwóch lat. I spokojnie zanim wejdzie 8K, o ile sie przyjmie, minie kolejne 5 lat. I wtedy po raz kolejny zmienie sprzęt.

Jesli dla Ciebie 7 lat to ręka w nocniku to lepiej nie kupuj nic bo z każdym sprzętem video tak jest. Jesteś duży chłopiec i powinieneś to wiedzieć.

Ja od dwóch lat ciesze się najwyższą możliwą jakością, zamierzam przez kolejne, a Ty wypisujesz na forach i patrzysz na swoje 42". Twój wybór. Tym sie różnimy.

Dla Twojej informacji za każdym razem zmieniam technologię na lepszą. Zaczynałem od bańki 32" Philipsa, potem była tylna projekcja 55" Philipsa, potem tylna projekcja fullHD 55" Samsunga, potem tylna projekcja fullHD 70" SONY, potem kolejne generacje plazm 65" fullHD Panasonica gdy ceny zeszły do akceptowalnego poziomu, teraz OLED LG i projektor JVC oba 4K.

I nie płaczę o kasę bo za przyjemnośc się płaci. I wiem, że przy kolejnej zamianie technologii znowu bede musiał "stracić" jak to piszesz. Tylko dla mnie to nie jest strata tylko zakup przyjemności i hobby. Jak tylko powstanie OLED 77" 8K w rozsądnej cenie i pojawią się ogólnodostepne treści 8K to taki sprzet na pewno zawita w moim domu, możesz byc pewien. I nie będe czekał na 16K. A Ty albo nie masz kasy albo albo jesteś kutwą albo tego nie rozumiesz. I to jest przyczyna. A ręka w nocniku jest Twoim usprawiedliwieniem i wymówką na pokaz. I z tego powodu bijesz piane na forum. Na to się mówi "erotoman gawędziarz". Ja mówię ... jesteś konfabulant.

Tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, pmcomp napisał:

za każdym razem zmieniam technologię na lepszą. Zaczynałem od bańki 32" Philipsa, potem była tylna projekcja 55" Philipsa, potem tylna projekcja fullHD 55" Samsunga, potem tylna projekcja fullHD 70" SONY, potem kolejne generacje plazm 65" fullHD Panasonica gdy ceny zeszły do akceptowalnego poziomu, teraz OLED LG i projektor JVC oba 4K.

Ja bym się tak nie puszył, pracownicy Urzędów Skarbowych też mogą tutaj zaglądać. Hobbystycznie albo służbowo. 

36 minut temu, pmcomp napisał:

Na to się mówi "erotoman gawędziarz". Ja mówię ... jesteś konfabulant.

Bardzo mi miło. Lepsze to niż (jak Ty) nowobogacki ze słomą wystającą z butów. Kolejny Janusz polskiego biznesu.

49 minut temu, Ujemny napisał:

Brak jakichkolwiek planów produkowania filmów w 8K.

Nieprawda. Nie pamiętam czy w tym czy w sąsiednim były sygnalizowane BD UHD 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Bobcat napisał:

pracownicy Urzędów Skarbowych też mogą tutaj zaglądać. Hobbystycznie albo służbowo. 

Śmiechu warte, myślałem że ma obsesje na puncie tzw. "brygad sieciowych" (politycznych) ale widzę że każde spiskowe teorie łyka jak pelikan ryby.   :)))

 

59 minut temu, Bobcat napisał:

były sygnalizowane BD UHD 8K.

Owszem, koło 1 kwietnia to było, pamiętam. Było nawet o nagrywarkach.
Tylko nagrywać......tylko co?  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze wyobraźmy sobie teraz, że ktoś wprowadza na rynek telewizory 3D w sytuacji kiedy:

- Taki telewizor jest wielokrotnie droższy od normalnego. Ponieważ poza 5cioma demami nie ma żadnych materiałów 3D telewizor jest reklamowany możliwością softwarowej konwersji materiałów 2D do 3D

- Nie ma w ogóle planów wprowadzenia tej technologii do kin.

- Nie ma planów produkowania filmów w 3D

- Nie istnieją nośniki kompatybilne z 3D.

- W 2020 roku zostanie w japonii z satelity nadana transmisja 3D z olimpiady oraz koncert japońskiego boysbandu.

Falstart? No gdzie, hurrr malkontenci duurrrr,, kupiliście telewizory 2D i zaraz będziecie je wyrzucać na śmietnik xD Hurrrr nie zatrzymacie postępu durrrrr xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Śmiechu warte

Ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Znane są przypadki że tymi którzy się ostentacyjnie puszyli stanem posiadania zainteresowały się służby skarbowe.

Godzinę temu, Maju napisał:

Owszem, koło 1 kwietnia

O ile dobrze pamiętam ten żart na Prima Aprilis dotyczył renesansu 3D. Płyt BD UHD 8K nie.

21 minut temu, Ujemny napisał:

W 2020 roku zostanie w japonii z satelity nadana transmisja

Jeszcze do Ciebie nie dotarło że w Japonii regularny program 8K 7 dni w tygodniu 12 godzin na dobę już jest? I to od 4.5 miesiąca.

A więc mają co nadawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.