Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolisz że co do tego kto tu na jakich prawach jest czy był pozostawię  poza dyskusją.   :)

Nie zmusisz też mnie do pisania w taki sposób jak proponujesz.....czyli nie na temat, bo naprawdę tylko na przepychankach ci zależy.

Zadałem szereg pytań na temat, na  żadne nie odpowiedziałeś....wrócę do pierwszego; dlaczego pisząc nieprawdę o wyposażaniu telewizorów 4K w bajery chcesz nobilitować 8K.....może odpowiesz z czego to wynika że ciągle takie informacje tu podajesz.

@Bobcat masz jeszcze odwagę pisać na temat?

15 minut temu, Bobcat napisał:

każdy wpis adwersarza analizuje pod kątem "do czego by się tu przychrzanić"? 

Chciałbym inaczej prowadzić rozmowę.
Niestety ciągle nie dajesz zapomnieć o tym że nie ma rzetelności w tym co podajesz, nie pamiętasz obiektywnych faktów w sprawie 8K lub usiłujesz tym faktom nadać takie znaczenie by wyglądało to na korzyść 8K.....tak jak to miało miejsce w tej sytuacji.
Dziwne to dla Ciebie że w takiej sytuacji ktoś kto to wszystko pamięta usiłuje to przypomnieć?

Dziwne dla Ciebie to że wprowadzasz w błąd i że mnie to denerwuje?
Lubisz dezinformować a nie lubisz jak ktoś ci zwraca uwagę......to jest dziwne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maju napisał:

dlaczego pisząc nieprawdę 

 

24 minuty temu, Maju napisał:

zapomnieć o tym że nie ma rzetelności w tym co podajesz

 

24 minuty temu, Maju napisał:

nie pamiętasz obiektywnych fakw

 

25 minut temu, Maju napisał:

wprowadzasz w błąd

 

25 minut temu, Maju napisał:

Lubisz dezinformować

Arbiter Najwyższy i Ostateczny raczył zabrać głos. 

Uważa się za upoważnionego do oceny innych, sam jednak powinien pozostać poza jakąkolwiek oceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Zapomniałeś dodać że Twoim zdaniem. 

Nie istnieje absolutne pojęcie "najlepszego obrazu". W tym aspekcie można mówić tylko o obrazie w największym stopniu spełniającym normy. "Najlepszy obraz" jest pojęciem subiektywnym, różni się w zależności od osoby oglądającej i niekoniecznie musi to być obraz po kalibracji i z wyłączonymi ulepszaczami - gdyż dla danej konkretnej osoby jest to taki obraz, jaki się jej/jemu najbardziej podoba. Telewizor jest dla ludzi, a nie odwrotnie i nie dla rygorystycznego spełniania norm i standardów. 

Zaprzeczasz sam sobie. Do tej pory uparcie twierdziłeś że wszystkie parametry obrazu 8K są twarde i mierzalne i nie podlegają ocenie. Debeściaki.

To jak jest Bobcat? Znowu punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia? Jak wygodnie?

 

Otóż wyobraź sobie jest pojęcie najlepszy obraz i jest mierzalne. Poczytaj raporty z kalibracji telewizorów to się dowiesz jak.

A określeniem nadrzędnym jest: najlepszy obraz to taki, który jak najbliżej oddaje zarejestrowaną rzeczywistość widziana oczami twórcy czy reżysera obrazu.

Proste?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bobcat napisał:

 

Arbiter Najwyższy i Ostateczny raczył zabrać głos. 

Uważa się za upoważnionego do oceny innych, sam jednak powinien pozostać poza jakąkolwiek oceną.

Ble, ble jak dziecko w przedszkolu......wiedziałem że do meritum się nie odniesiesz....brakuje odwagi przyznać do błędów lub nieprecyzyjnych wypowiedzi. Zamiast rozmowy na argumenty proponujesz bicie piany.....nie ze mna te numery!

No to w temacie.

W tekście z linka jaki wczoraj podałeś nie znajdziemy nic na potwierdzenie że telewizory 4K ustępują jakością tym "najwspanialszym" 8K......nie potwierdzają to też testy jakie tu cytowano.....mało tego podawano że seria Q90 ma matryce w których tak jak i w serii Q900 (Q950) zastosowano matryce o lepszych parametrach (kąty itd). Zaopatrzono je w inteligentny upscaling.....nawet.

Nic na to, nie pamięta rozmowy o tym...
Zapomniał, nie chce tego pamiętać.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pmcomp napisał:

Proste?

 To o czym mówisz to obraz w największym stopniu spełniający normy. Natomiast pojęcie "najlepszy obraz" jest subiektywne, gdyż jest to taki obraz który najbardziej podoba się użytkownikowi. Dla drugiej osoby może być (i zazwyczaj jest) inny.

Podobnie nie istnieje pojęcie "najsmaczniej przyrządzony stek" gdyż jeden lubi go z pieprzem czarnym grubo mielonym a drugi - posypany cayenne.

1 minutę temu, Maju napisał:

Ble, ble jak dziecko w przedszkolu......wiedziałem że do meritum się nie odniesiesz....brakuje odwagi przyznać do błędów lub nieprecyzyjnych wypowiedzi. Zamiast rozmowy na argumenty proponujesz bicie piany

Woda sodowa uderza do główki? Ewidentnie się przeceniasz.

3 minuty temu, Maju napisał:

nie znajdziemy nic na potwierdzenie że telewizory 4K ustępują jakością tym "najwspanialszym" 8K

Znajdziemy. Choćby większą jasność modelu 8K. Parametr przy HDR bardzo ważny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność, jeden z elementów HDR....znowu nieścisłość.
Przypomnę że pisałeś że WSZYSTKIE bajery będą TYLKO w 8K.

18 minut temu, Maju napisał:

.mało tego podawano że seria Q90 ma matryce w których tak jak i w serii Q900 (Q950) zastosowano matryce o lepszych parametrach (kąty itd). Zaopatrzono je w inteligentny upscaling.....nawet.

A okazuje się że bajery z 8K aplikują do 4K serii premium.....czyli dokładnie odwrotnie niż insynuujesz.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bobcat napisał:

 To o czym mówisz to obraz w największym stopniu spełniający normy. Natomiast pojęcie "najlepszy obraz" jest subiektywne, gdyż jest to taki obraz który najbardziej podoba się użytkownikowi. Dla drugiej osoby może być (i zazwyczaj jest) inny.

Mylisz pojęcia......powtarzam obraz najlepszy to taki który niczym się nie różni od zarejestrowanego. Ma do złudzenia oddawać naturę, chyba że reżyser ma inny pomysł na swoje dzieło i nagra wprowadzając swoje pomysły na kolor czy światło.
Możesz wtedy manipulując ustawieniami ustawić po swojemu.....
Możesz też "kalibrować" do każdego programu indywidualnie ale to nie zmienia faktu że to będzie tylko Twoje wyobrażenie o obrazie dobrej jakości.

W ślepym teście próbowano małą orkiestrę zastąpić referencyjnym sprzętem Hi-End by wykazać że można oryginału nie odróżnić od muzyki ze sprzętu.....Bobcat podkręciłby tam basy i soprany (bo tak lubi, uznaje że tak lepiej) i z porównania nici.   :)

38 minut temu, Bobcat napisał:
38 minut temu, Maju napisał:

Ble, ble jak dziecko w przedszkolu......wiedziałem że do meritum się nie odniesiesz....brakuje odwagi przyznać do błędów lub nieprecyzyjnych wypowiedzi. Zamiast rozmowy na argumenty proponujesz bicie piany

Woda sodowa uderza do główki? Ewidentnie się przeceniasz.

Jednak przeceniłem.......Ciebie.

Pewnie w przedszkolu trafiłbym na takich którzy nie ida w zaparte do końca......czytaj ze zrozumieniem, tam ani słowa nie ma o mnie. Jest o Twoim tchórzostwie.....tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Maju napisał:

powtarzam obraz najlepszy to taki który niczym się nie różni od zarejestrowanego.

To jest tylko obraz zgodny z normami. Nie najlepszy, choćbyś to powtórzył tysiąc razy.

46 minut temu, Maju napisał:

Jest o Twoim tchórzostwie.

... i o Twoim braku kultury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to co Tobie takim się zdaje, ten temat jest najlepszym tego przykładem.....nie podejmujesz dyskusji na argumenty dlatego nie pozostaje mi nic innego jak pożegnać Ciebie wszystkiego dobrego na święta życząc.....jałowe przepychanki słowne mnie nudzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara szkoła przeniesiona żywcem z innych wątków: uznać arbitralnie niepasujące do własnego punktu widzenia argumenty za nie-argumenty a następnie oskarżać drugą stronę że nie przedstawiła argumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bobcat napisał:

 To o czym mówisz to obraz w największym stopniu spełniający normy.

Czy możesz zacytować TE NORMY albo chociaż podać link ???

Uprzedzam ... w przypadku braku konkretów i wykręcania kota ogonem będę pytał do skutku !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się kalibruje telewizory? Nie według norm? Rżnij głupa dalej. 

Pytać sobie możesz ile zechcesz. A ja będę odpowiadał jeśli będę chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

A jak się kalibruje telewizory? Nie według norm? Rżnij głupa dalej. 

Pytać sobie możesz ile zechcesz. A ja będę odpowiadał jeśli będę chciał.

Czy możesz zacytować TE NORMY albo chociaż podać link ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bobcat napisał:

Mogę ale nie chcę.

Jasne?

Czy możesz zacytować TE NORMY albo chociaż podać link ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pmcomp napisał:

Czy możesz zacytować TE NORMY albo chociaż podać link ???

Kolejna zaczepka również zgłoszona. 

Albo się sam odchamisz albo zostaniesz oduczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Panowie by świąteczny okres pozbawić nerwów, zaczepek i kłótni zamykamy wątek do wtorku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche poczekamy: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat;
"Właśnie napłynęły najnowsze wyniki"

IHS Markit mogłaby wreszcie podać wyniki ostateczne.....dotąd w tej materii w mediach podano co najmniej trzy drastycznie różniące się prognozy i dwa wyniki sprzedaży.....wszystkie podobno tej firmy.  :)

"Ponadto z zestawienia firmy IHS wynika, że duże marki mają dość ostrożne podejście wobec rynku 8K. Uważają one one bowiem, że technologia ta jest na razie zbyt dużym skokiem technologicznym. "
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyżby wreszcie zrozumieli że musi trochę wody w rzekach upłynąć by to co raz wyszło z 4K mogło się udać z 8K.  :))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z premiery uhd1.0, czyli 4k. Producenci, o dziwo, byli bardziej otwarci w prezentowaniu wad i zalet formatu w kwestii wielkości ekranu i odległości oglądania, a co za tym idzie, sensownych wartosci w.wym. parametrów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20190430_141811.jpg

Niestety, wiecej załączników nie chce mi przyjąć.

Niestety, w przypadku 8k producentom puściły hamulce i dla 8k nawet ekran 50' nie jest za mały. ?

Jak się nie ma faktycznych innowacji, trzeba wciskać kit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz się uda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieczorem spróbuję zapisać cały artykuł i wstawić link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wiemy w co celuje B ... 42" w 8K będzie wsamkurat :). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwi Was zużycie prądu ? 65" to 356 W (Samsung Q950RBT za 18 300 pln). Jak plazmy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mocno świecić, to musisz dać papu. Procek też nie anorektyk i swoje zeżre...

A i piksele, choć pchełki, to w wielkim stadzie. Nic darmo.

A zresztą- stać Cię na taki tivi, to i na prąd zarobisz. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, porlick napisał:

Nic darmo.

Dokładnie, dodać należy że to mikrus w rodzinie telewizorów 8K, do HD bardziej rozmiarem pasuje.....taki stosowniejszy do rozdzielczości (82 cale) to i 580W pociągnie. 
Na dokładkę w jednym z testów, opisów 8K Samsunga napisali że zasilanie tych tv choć mocno rozbudowane wydają się pracować na limicie wydajności (grzanie) co może powodować problemy z trwałością przy tych mocach.  

Ciekawe gdzie się podziali ci ekolodzy, "obrońcy" natury którzy przy plazmach tyle o poborze prądu mieli do gadania.    :)
 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 17:31, janunio napisał:

Nie martwi Was zużycie prądu ? 65" to 356 W (Samsung Q950RBT za 18 300 pln). Jak plazmy. 

A HDR to skąd ma brac ta jasność, z powietrza?

Nie ... z gniazdka zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem i znów widziałem. Warsaw Electronics Show w Ptak Warsaw Expo (dawny Maximus) koło podwarszawskiego Nadarzyna. Było pokazane 8K. Na ekspozycji Samsunga flagowy QLED, u Sharpa LCD ale za to z dźwiękiem Dolby Atmos. Co można powiedzieć? W zasadzie wszystko zostało już powiedziane. To robi wrażenie. Zwłaszcza że można było sobie porównać obrazy 8K i 4K, tych ostatnich było dużo. Oglądałem jedne i drugie. Z nosem w ekranie i z większej odległości. Można powiedzieć: dema. Nie zaprzeczam. Ale właśnie one są zrobione tak, aby w każdym przypadku wydobyć i pokazać max możliwości. Raz jeszcze można było zobaczyć że 4K to taki "ubogi krewny" 8K. 4K definitywnie nie jest TO. 

Z innych spraw. Stały obok siebie  dwa 4K: OLED LG i QLED Samsunga. Obraz był inny, ale z takiej bliskości widać jednak lepszą czerń OLED-a, choć sam QLED oglądany w osobności ma ją znakomitą. Jednak zwłaszcza pod kątem widać że czerń QLED mimo wszystko troszeczkę, śladowo świeci. Tyle że mówimy o demach i dostrzec owe naprawdę nikłe świecenie można tylko pod kątem i na dużych czarnych płaszczyznach. Wątpię czy w codziennym, zwykłym oglądaniu ma jakiekolwiek znaczenie. Podobnie jak halo przy jasnych miejscach na czarnym tle, zauważalne tylko na upartego gdy się wie na co zwracać uwagę (model był z tylnym podświetleniem i wielostrefowym wygaszaniem). Tak więc w sumie (moim zdaniem) kupując nowy telewizor decyzja OLED czy QLED jest przysłowiowym "twardym orzechem do zgryzienia".

Schodząc na niższe półki cenowe - ciekawą propozycją wydaje się być Nano Cell. Może ktoś powiedzieć: a cóż to nadzwyczajnego? W sumie jakaś tam drobna modyfikacja LED i znowu oglądałem dema. Zgoda, ale w porównaniu z demami zwykłego LED-a obraz zauważalnie lepszy. Jak na LED-a nadspodziewanie dobry. Oczywiście nie próbuję porównywać z poprzednio wymienionymi, bo to nie ta drużyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a na pokazach byli ludzie od nadawców i  była mowa, kiedy w Polsce będą nadawane regularne i wpelnym wymiarze programy w 8k?

Wypadałoby mieć coś normalnego do ogladania, bo same dema to jednak trochę za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, co poprzednio napisałem dema na takiej wystawie pozwalają wyrobić sobie jakieś bardzo przybliżone pojęcie o możliwościach danej technologii, zwłaszcza gdy jest okazja porównania stojących bardzo blisko lub wręcz obok siebie telewizorów, gdzie na jednym leci demo OLED, na drugim demo QLED, na trzecim demo Nano Cell, na czwartym demo zwykłego LCD. Tylko tyle. Oczywista oczywistość że nikt nie będzie oglądał na okrągło dem i wyłącznie nich. 

Przedstawicieli nadawców nie było. Osoby dokonujące prezentacji informowały że są materiały 8K na YouTube oraz że w tym roku wchodzi na rynek polski  Rakuten ze streamingiem 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.