Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat na co wydasz kasę, czy sensownie czy nie, to mi kompletnie wisi....

Bez sensu jest trwanie w przeświadczeniu że da się pogodzić jakiekolwiek KD (też 5.1) na 55" obrazie o rozdzielczości 8K.
Bez sensu jest udawanie że nie rozumiesz że ciągle powraca pytanie jak ustawisz w takiej sytuacji kolumny......bez sensu to Twoje ciągłe unikanie sedna problemu i szukanie w tekście tego co nieistotne a czego można by się  przyczepić by tych trudnych pytań uniknąć.

Bobcat to co wybierasz dobry obraz 8K (z nosem w ekranie, 55") czy sensownie ustawione KD?
Bo pogodzić się tego raczej nie da.....przynajmniej ty nie dajesz odpowiedzi jak to pogodzisz.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

nie mówiąc o jego analizie.

Analizować można poważne wypowiedzi i materiały naukowe. A nie gaworzenie teoretyków którzy nigdy 8K nie widzieli ale mają na ten temat najwięcej do powiedzenia.

Rozumiem że to przyznanie się nie tylko do tego że masz stanowczo się za wysokie mniemanie o sobie ale też że innych możesz traktować jak ci się podoba.  To erupcja arogancji i niewyobrażalna buta.....zwłaszcza że dajesz ciągłe dowody na to że cytowanych poważnych wypowiedzi i badań naukowych również nie analizujesz, patrz wczorajszy link z informacją o badaniach NHK nad 8K .     ?

To do Twojej wiadomości po raz trzeci, skoro nie analizujesz żadnych wpisów warto by było przynajmniej je czasem choć ze zrozumieniem przeczytać.

Masz coś do powiedzenia na temat ostatnich bezpodstawnych oskarżeń mnie o kłamstwa czy będziesz dalej rżną głupa że nie rozumiesz czego "analiza" miała dotyczyć?
Znowu stchórzysz i zamiast przynajmniej przyznania się do kolejnych błędów, napisania "masz rację, nie kłamałeś,  nie pisałeś o 22.2" (gdy przeprosiny Ciebie przerastają), zamiast merytorycznych odpowiedzi zobaczę kolejne szczeniackie odszczeknięcia......lub straszenie moderacją?   :)


 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, (do osoby bez wyobraźni) nie mam więcej pytań.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

szukanie w tekście tego co nieistotne a czego można by się  przyczepić

Właśnie się przyczepiłeś 22.2. To chyba oczywiste i logiczne, że jest ono przeznaczone do sal kinowych gdyż taka konfiguracja jest praktycznie nie do zastosowania w domu. Ty natomiast przyczepieś się swojej własnej (nad)interpretacji jakobym powiedział że 22.2 jest wyłącznie do sal kinowych i (w domyśle) każda próba zastosowania go w domu będzie skutkowała odpowiedzialnością karną.

Twoje kłamstwa udowodniłem poprzednio i nie ma potrzeby powtarzać.

Tor myślenia przeciwków 8K:

- Taka rozdzielczość jest zauważalna tylko na ekranach - gigantach, najlepiej >100", albo z nosem w ekranie;

-  Wiadomo że takich ogromnych ekranów nie będzie miał prawie nikt, zarówno z uwagi na warunki mieszkaniowe jak i koszty;

- Pozostanie więc nos w ekranie;

- Wtedy użytkownik staje wobec dylematu nierozwiązywalnego: albo się cieszy z wysokiej rozdzielczości, albo z właściwie odtwarzonego dźwięku przestrzennego;

- Obydwa kryteria są nie do pogodzenia, gdyż przy takiej bliskości od ekranu nie sposób rozstawić głośniki zgodnie z regułami sztuki;

- Wniosek: 8K jest bez sensu. 

Otóż jest to rozumowanie błędne. Dlaczego bowiem nie można przyjąć do wiadomości, że jeśli komuś zależy głównie (albo wręcz jedynie) na obrazie rozdzielczości 8K - to gotów jest siedzieć blisko ekranu, a dźwięk dla niego ma mniejsze znaczenie i gotów jest zadowolić się stereo? Może wspomagym subwooferem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyjmując odległość umożliwiającą ogladanie 55' tv 8k z "dobrodziejstwem rozdzielczości", czyli do jednej przekątnej ekranu, to nawet kolumn w układzie 5.1 nie rozmieścisz w pokoju zgodnie z zasami akustyki. 

Nawet stereo nie ustawisz- pozostaje jedynie proteza w postaci soundbara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Analizować można poważne wypowiedzi i materiały naukowe.

To czemu nie przeanalizujesz i nie wyciagniesz logicznych wniosków choćby z opracowania tak ubostwianej przez Ciebie instytucji- NHK??? Przecież wyraźnie twierdzą, że efekt rozdzielczości 8k kończy się na dystansie od tv powyżej jednej przekątnej. Jak chcesz oglądać z dalszej odległości, to albo kupując za mały tv 8k wyrzucasz kasę w bloto, albo bulisz grubą kasę za dużo większy ekran. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, porlick napisał:

Nawet stereo nie ustawisz-

Stereo jeszcze teoretycznie można ustawić, ale odsłuch tak ustawionych kolumn upodabnia się do słuchawkowego....tłumacz to głuchemu na argumenty.  :))

2 minuty temu, porlick napisał:

To czemu nie przeanalizujesz.....

Jak patrzę na to co robi to jemu nie zależy na tym by coś poznać zrozumieć, on już ma plan, wie co zrobi a z "teoretykami" choćby powoływali się na NHK nie zamierza dyskutować o faktach, woli bicie piany o niczym i szukanie dziury w całym.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, porlick napisał:

albo kupując za mały tv 8k wyrzucasz kasę w bloto, albo bulisz grubą kasę za dużo większy ekran. 

Jestem wzruszony troską Twoją (i @Maju) o moją kasę. Zaraz się poryczę jak bóbr. Gdzie są chusteczki jednorazowe?

3 minuty temu, Maju napisał:

woli bicie piany o niczym i szukanie dziury w całym

Czego najlepszym przykładem jest Twoje dzisiejsze uczepienie się 22.2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Twoje kłamstwa udowodniłem poprzednio i nie ma potrzeby powtarzać.

Na początek uprzedzam że nie pozwolę sobie pluć w twarz i uporczywe chamskie, oparte na łgarstwach, podłe zarzuty jakobym kłamał zacznę zgłaszać tam gdzie trzeba.....

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Właśnie się przyczepiłeś 22.2.

Kłamiesz to ty wczoraj wprowadziłeś 22.2 do dyskusji gdy mnie chodziło o 5.1.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Ty natomiast przyczepieś się swojej własnej (nad)interpretacji jakobym powiedział że 22.2 jest wyłącznie do sal kinowych

Kłamiesz sam to pierwszy napisałeś, cytowałem ten wpis już dzisiaj....mam to cytować kolejny raz??

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Twoje kłamstwa udowodniłem poprzednio i nie ma potrzeby powtarzać.

To podłe kłamstwo, nie zrozumiałeś że piszę o 5.1 i na tej podstawie napisałeś szereg kłamstw jakobym kłamał!
Nigdy nie udowodniłeś mi celowego kłamstwa, na brak logiki i wysuwanie błędnych Twoich wniosków z moich wpisów (które potem bez żenady nazywasz moimi kłamstwami) żadnego wpływu nie mam!

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Tor myślenia przeciwków 8K:

- Taka rozdzielczość jest zauważalna tylko na ekranach - gigantach, najlepiej >100", albo z nosem w ekranie;

-  Wiadomo że takich ogromnych ekranów nie będzie miał prawie nikt, zarówno z uwagi na warunki mieszkaniowe jak i koszty;

- Pozostanie więc nos w ekranie;

- Wtedy użytkownik staje wobec dylematu nierozwiązywalnego: albo się cieszy z wysokiej rozdzielczości, albo z właściwie odtwarzonego dźwięku przestrzennego;

- Obydwa kryteria są nie do pogodzenia, gdyż przy takiej bliskości od ekranu nie sposób rozstawić głośniki zgodnie z regułami sztuki;

- Wniosek: 8K jest bez sensu. 

Błędne (te tu wyjątkowo perfidne bo celowo przeinaczone) założenia zawsze prowadzą do błędnych wniosków.....założenia tak zmanipulowane by "moje było na wierzchu"!

Nie pisałem wczoraj i dzisiaj że 8K jest widoczne na 55" ekranie??
Nie pisałem że można zrezygnować z KD, że nie jest dla odbioru 8K niezbędne??

Jedno wielkie matactwo made in @Bobcat!

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Otóż jest to rozumowanie błędne

Jak większość z tych które nie są nasze, tych które sam tworzysz wkładając nam w usta.  :))

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Maju napisał:

sam to pierwszy napisałeś

Już to dzisiaj wyjaśniłem. 22.2 jest dla sal kinowych, ale nigdzie nie napisałem że wyłącznie.

17 minut temu, Maju napisał:

zacznę zgłaszać tam gdzie trzeba.....

Droga wolna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

wyjaśniłem

Wiem, ja również dzisiaj wiele wyjaśniałem.

Możesz jednak zrozumieć że wczoraj pisząc (od kropki do kropki);  "22.2 jest do sal kinowych" można nie mieć do mnie pretensji że inaczej, zbyt dosłownie (podkreślone) Ciebie zrozumiałem.

Ja również nie pytałem jak ustawisz KD 22.2, zresztą żadne takie cyfry nie padły, może należało zanim rozpocząłeś sprzeczkę zapytać o jakie KS chodzi.
A chodziło mi o to czym dysponujesz, czyli 5.1....o to pytałem co w Twojej sytuacji jest dostępne, to logicznie powinno wynikać z naszej rozmowy. Bardziej to logiczne niż wmawianie że namawiam Ciebie do ustawienia KD z 24 kolumn.   :)


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Wiem, ja również dzisiaj wiele wyjaśniałem.

Możesz jednak zrozumieć że wczoraj pisząc (od kropki do kropki);  "22.2 jest do sal kinowych" można nie mieć do mnie pretensji że inaczej, zbyt dosłownie (podkreślone) Ciebie zrozumiałem.

Ja również nie pytałem jak ustawisz KD 22.2, zresztą żadne takie cyfry nie padły, może należało zanim rozpocząłeś sprzeczkę zapytać o jakie KS chodzi.
A chodziło mi o to czym dysponujesz, czyli 5.1....o to pytałem co w Twojej sytuacji jest dostępne, to logicznie powinno wynikać z naszej rozmowy. Bardziej to logiczne niż wmawianie że namawiam Ciebie do ustawienia KD z 24 kolumn.   ?


 

Przyznaję, że nie dość jasno, nie dość jednoznacznie i nie dość precyzyjnie sformułowałem swoją wypowiedź, co mogło prowadzić do nieporozumienia i błędnej interpretacji. Przepraszam.

W warunkach domowych konsekwentnie uważam konfigurację 5.1 za optymalną. Słuchałem przy różnych okazjach Dolby Atmos (na przykład prezentacja 8K Sharpa podczas Warsaw Electronics Show była z takim dźwiękiem), nie powiem, robi to wrażenie, ale żeby pchać się w to w domu? Każdy następny kanał dźwięku w warunkach domowych daje malejące (asymptotycznie dążące do zera) przyrosty efektu przestrzennego, za to generuje (zdarza się że rosnące wykładniczo) koszty. Ponieważ głównie, właściwie należałoby użyć sformułowania: niemal wyłącznie słucham muzyki, a filmy fabularne interesują mnie mało lub wcale - uważam że powinienem pozostać przy 5.1. Zwłaszcza że śladowa muzyka multichannel i takież materiały pure audio były, są i pozostaną w takiej konfiguracji. Rozmawialiśmy w innym wątku o mnożeniu ilości kanałów dźwięku i jest to jeden z bardzo nielicznych obszarów gdzie się całkowicie zgadzamy.

Jeśli faktycznie nie da się rozsądnie pogodzić wymogów obrazu z wymogami dźwięku - to... Nie wiem... Może gdy już będę coś oglądał z fabuły -  aby cieszyć się obrazem włączyć dźwięk stereo? Mnie to filmowe efekciarstwo dźwiękowe, helikoptery latające mi nad głową i strzały z tyłu w plecy naprawdę mało bawią. Materiał video oglądam dla obrazu. Zwłaszcza że są to tematy popularno-naukowe, przyrodnicze czy geograficzne. 8K z dżungli ze zwierzętami w roli głównej wygląda imponująco, ale czy tam naprawdę jest potrzebne nawet 5.1? O 22.2 nie wspominając?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak moja pozorna naiwność i wiara w ludzi i w to że w końcu musimy znaleźć jakiś wspólny język wydaje się odnosić pierwszy sukces.....widać że mimo wszystko możemy spokojnie rozmawiać i nie dawać się ponosić niepotrzebnie emocjom.
Gdy emocje rządzą samo to że zamiast KD napisałem KS byłoby dobrym pretekstem do kolejnej sprzeczki.   :)
 

Co tu można dodać (jak ja to widzę) w sprawie dźwięku.....prawie nic. Wiadomym jest że 8K (jak i HD i 4K) można się cieszyć mając kiepski dźwięk z wbudowanych w tv głośników.

Jak wiesz po pierwszych nieudanych  (nieudolnych) próbach z KD pozostałem przy stereo. Powiem tak, wydaje mi się że dobre stereo wspomagane bardzo dobrym subwooferem zapewnić może więcej frajdy niż zestaw KD za te same pieniądze.
Jeżeli ktoś potrafi sobie choć część z tych "klocków" sam zbudować tak jak ja to zrobiłem to za te pieniądze żadnego sensownego KD nikt nie kupi a takie dobre stereo (2.1)  cieszy i do filmów i do muzyki. 
Mnożenie ilości kolumn w poszukiwaniu jakości to ślepa uliczka, zwłaszcza w małych pomieszczeniach nie może to dać dużego postępu....to tak oczywiste że nie ma sensu tego uzasadniać.
Podawałem w tych tematach link do reklamy (opisu)  profesjonalnych urządzeń elektronicznych które służą do tworzenia różnorakich efektów i tworzą (sztucznie) efekty przestrzenne i inne towarzyszące dźwiękom od 2.0 do 22.2. Tak wygląda teraz "naturalny" otaczający zewsząd dźwięk.....technicznie (na papierze i w połączeniu z obrazem) może i doskonały, ale czy do końca i na pewno w kwestii jakości dźwięku tylko o to (efekciarstwo) chodzi?

Jak ktoś ma dedykowany do rozrywki dla większej ilości osób salon to inna bajka.....tam można z wieloma głośnikami poszaleć. Zwłaszcza jak się ma na to stosowny portfel.    :))
Jedno co martwi to to że nie dano nam, ze skromniejszymi portfelami żadnej alternatywy.....już w 5.1 (zwłaszcza w bardzo małych pomieszczeniach) ilość głośników jest zbyt duża (patrz pierwsze próby, było kwadro). Przecież już odpowiednio skonstruowane trzy głośniki mogłyby wystarczyć by wystarczająco otoczyć dźwiękiem w najmniejszych pokojach. A te otaczające zewsząd, z każdego kierunku (22.2,  itp. kompletnie nie do zrealizowania u Kowalskiego w blokowisku), będzie wersja "dla ubogich" jakieś 5.1 + 2? Wątpię.
Słuchałem holografii dźwiękowej na słuchawkach i okazuje się  ze byłby jeszcze prostszy sposób.....możliwe jest (wielokrotnie podawałem linki do takich prezentacji) usłyszeć na słuchawkach dźwięki dosłownie z każdego otaczającego kierunku.
Producenci jednak wiedzą że sprzedając zestaw głośników zyskuje się nieporównywalnie więcej niż ze sprzedaży słuchawki a ich zmowa nie pozwoli na to by ktoś cyfrowy zapis (z ich patentami) wykorzystał do zrobienia interesu na takich słuchawkach uzupełnionych o stosowny procesor i wzmacniacz. To mogłoby mieć szansę zaistnieć zwłaszcza teraz gdy możliwe jest to do realizacji bezprzewodowo.
Okulary do 3D nadal nie wyparło nowe, to i taki gadżet z otaczającym KD na słuchawkach wysokiej klasy dla wielu mógłby być alternatywą.  
 

Miało być krótko a powtórzyłem prawie wszystko co już niegdyś pisałem w innych tematach.....ale wydaje mi się że doprecyzowałem mój punkt widzenia, więc "nie ma tego złego....".  :))
 

Jeszcze słowo o tych programach jakie wymieniłeś ( popularno-naukowe, przyrodnicze czy geograficzne) też jestem tego zdania że nawet z "nosem w ekranie" mogłyby 8K (odpowiednio zrealizowane) robić niesamowite wrażenie.....filmy niektóre pewnie też dałoby się na mniejszych 8K pooglądać (podobnie jak koncerty, transmisje sportowe), ale są zazwyczaj dłuższe niż te wyżej wymienione i tu bym preferował wygodę, czyli oglądanie z większej odległości.....a to niesie za sobą znane konsekwencje.   :)
Jest jeszcze publicystyka (polityka itd.) które to raczej ogląda się nie zwracając większej uwagi na rozdzielczość.....no chyba że jest to tak niezajmujące że ocenianie jakości obrazu bierze górę nad treścią.   :))))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o waznej kwestii dotyczącej "małego" ekranu 8k. Mozna na nim oglądać w.wym. programy, filmy, koncerty, słuchając dźwięku w 2.1 na słuchawkach, czy głośnikach "przyklejonych" do boków ekranu ale... samotnie. Dwie osoby 1,5m od ekranu już nie miałyby komfortu, bo i kąty patrzenia na ekran znacznie by im się pozmieniały, a i obie osoby by opuściły hotspot. Pozostają w takim przypadku dwa wyjścia- albo zrezygnować z "efektu 8k", oddalając się na ponad przekatną, lub zastosować znacznie większy ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

zamiast KD napisałem KS

Tak się zastanawiałem co to jest owe KS? I nic logicznego nie przechodziło mi do głowy ?

5 godzin temu, Maju napisał:

wydaje mi się że dobre stereo wspomagane bardzo dobrym subwooferem zapewnić może więcej frajdy niż zestaw KD za te same pieniądze.

Może się zdziwisz, ale zaczynam podzielać ten punkt widzenia. Zwłaszcza w sytuacji gdy się nie ma wydzielonej sali kinowej w domu. No i uwzględniając repertuar jaki ja oglądam (o czym pisałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

Podawałem w tych tematach link do reklamy (opisu)  profesjonalnych urządzeń elektronicznych które służą do tworzenia różnorakich efektów i tworzą (sztucznie) efekty przestrzenne

 

5 godzin temu, Maju napisał:

czy do końca i na pewno w kwestii jakości dźwięku tylko o to (efekciarstwo) chodzi?

I tu znów się w pełni zgadzam. Sztucznie kreowane efekty przestrzenne raczej zasługują na miano efekciarstwa. W tym miejscu muszę się do czegoś przyznać: na swoim profilu piszę, że z braku odpowiedniej ilości materiału multichannel (w gatunkach muzycznych jakie lubię) rozwijam sobie nagrania stereo do 5.1 za pomocą Dolby Pro Logic II. Otóż robię to coraz rzadziej, ostatnio wcale. Takie uprzestrzennianie przez długi czas mnie fascynowało i bawiło, potem zaczęło razić a teraz już tylko irytuje. Im więcej się słucha tym bardziej zaczyna się zauważać sztuczność osiąganych efektów. Materiał oryginalnie, natywnie od samego początku nagrany w 5.1 - to zupełnie inna bajka. Ale (jak wspominałem) jest tego mniej niż mało. I coraz mniej nowości. 

5 godzin temu, Maju napisał:

już w 5.1 (zwłaszcza w bardzo małych pomieszczeniach) ilość głośników jest zbyt duża (patrz pierwsze próby, było kwadro).

Przyczyny fiaska kwadrofonii to temat na odrębną rozmowę. Zdaniem wielu źródeł (z którymi się zgadzam) głównym powodem było niedogadanie powszechnie obowiązującego standardu. Było kilka systemów wzajemnie niekompatybilnych między sobą, każdy miał swoich zwolenników spośród czołówki producentów japońskich i amerykańskich i był przez nich forsowany. Tamci wzięli się za łby, a rynek zgłupiał i w końcu machnął ręką. 

Choć z drugiej strony obecna porażka prób reaktywacji muzyki wielokanałowej w postaci 5.1 może świadczyć o tym że dla zastosowań pure audio większa niż 2 ilość głośników się nie przyjmie, może rynek zaakceptuje tylko dodatkowy subwoofer.

Pytanie tylko czy 5.1 w muzyce nie przyjęło się z braku materiału do słuchania czy też nie produkowano takowego z braku popytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

usłyszeć na słuchawkach dźwięki dosłownie z każdego otaczającego kierunku.

Słuchawki mają równie dużo zwolenników co przeciwników. Zaliczam się do tych drugich. Próbowałem słuchać na dobrych słuchawkach i rzuciłem je ze wstrętem tudzież obrzydzeniem. Za każdym razem nie byłem słuchaczem otaczającej mnie muzyki, lecz miałem nieznośny efekt że mi gra w środku głowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

I tu znów się w pełni zgadzam. Sztucznie kreowane efekty przestrzenne raczej zasługują na miano efekciarstwa. W tym miejscu muszę się do czegoś przyznać: na swoim profilu piszę, że z braku odpowiedniej ilości materiału multichannel (w gatunkach muzycznych jakie lubię) rozwijam sobie nagrania stereo do 5.1 za pomocą Dolby Pro Logic II. Otóż robię to coraz rzadziej, ostatnio wcale. Takie uprzestrzennianie przez długi czas mnie fascynowało i bawiło, potem zaczęło razić a teraz już tylko irytuje. Im więcej się słucha tym bardziej zaczyna się zauważać sztuczność osiąganych efektów.

 

6 godzin temu, Maju napisał:

Powiem tak, wydaje mi się że dobre stereo wspomagane bardzo dobrym subwooferem zapewnić może więcej frajdy niż zestaw KD za te same pieniądze.

No to nie tylko ja tak mam . Stereo górą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Less napisał:

No to nie tylko ja tak mam . Stereo górą!

Dla nagrań stereo: jak najbardziej masz rację. 

Jednakowoż materiał od samego początku nagrany w 5.1 i słuchany na takiej konfiguracji sprzętu to jeśli chodzi o wrażenia i doznania kilka pięter wyżej. Tyle że (jak wspominałem) jest go mniej niż kot napłakał. I (co gorsza) coraz mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wielu sceptyków, którzy wieszczyli gwałtowny upadek formatu 4K dla przekątnych poniżej 65 "(minimum miało być 75"), zanim ta jeszcze weszła. No i co mamy? Obecnie prawie każdy nowo produkowany TV jest w 4K i interes leci. Sprzedaż rośnie gwałtownie. I jakoś nie ma głosów mnóstwa oszukanych ludzi, którzy skarżyliby się, że zostali nabici w butelkę. Chwalą się nowym nabytkiem i widzą różnice na plus.

Tak samo będzie w przypadku 8K. Za 10 lat, może mniej, nastąpi wymiana starej technologii 4K. I znajdzie się więcej chętnych na większe przekątne, i wtedy 8K nie będzie takim bezsensem. Teraz jest to 55", za 10 lat pewnie 65".

I nie ma co pierdzielić że 100" to minimum.

P.S.

@Maju mieliście jakieś szkolenie w kurii z najnowszych technologii? Jestem pod wrażeniem twoją aktywnością w tym wątku. Wyrabiasz sobie legendę? Tak kazali, prawda? Zawsze coś. ?

Tylko jeszcze jedno panie walczący katoliku, więcej empatii do Bobcata. takiej zwykłej kultury chrześcijańskiej, bo jak widzę zabrakło ci tego. Może jakieś szkolenie z kultury osobistej też by się wam przydało? Ja wiem, ciśnienie macie teraz, tyle brudów wyszło, ale daj sobie spokój, bo jak zwykle twoja teoria z Pisma Świętego rozjeżdża się praktyką. To tyle. Amen.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sittek napisał:

@Maju mieliście jakieś szkolenie w kurii z najnowszych technologii? Jestem pod wrażeniem twoją aktywnością w tym wątku. Wyrabiasz sobie legendę? Tak kazali, prawda? Zawsze coś. ?

Zawsze (z grzeczności) odpowiadam na pytania nawet jak są one tak pozbawione sensu i chamskie.

Doskonale wiesz że na takie pytanie (typu "czy jestem wielbłądem") nie ma dobrej odpowiedzi.....zresztą dlaczego nie zadasz takiego pytania do "towarzyszy broni" którzy od zawsze w tematach ideologicznych pisali i zawsze wykazywali się większą niż ja tam aktywnością. Po drugie jestem tu sam i pisanie "mieliście" zdradza tęsknotę za dawnym....zapanuj nad tym.   :))
 

Mógłbym zapytać dlaczego Twoje szkolenia trwają tak długo że znikasz z forum na długie miesiące....ale szczerze nie odpowiesz a kolejnych kłamstw czytać nie chcę.  

11 godzin temu, sittek napisał:

Tylko jeszcze jedno panie walczący katoliku, więcej empatii do Bobcata. takiej zwykłej kultury chrześcijańskiej, bo jak widzę zabrakło ci tego. Może jakieś szkolenie z kultury osobistej też by się wam przydało? Ja wiem, ciśnienie macie teraz, tyle brudów wyszło, ale daj sobie spokój, bo jak zwykle twoja teoria z Pisma Świętego rozjeżdża się praktyką. To tyle. Amen.

Wasze środowisko (Twoje i Bobcata) charakteryzuje umiłowanie do koloryzowania, matactw i zwyczajnych kłamstw.  
Nie pisz o moim stosunku do wpisów Bobcata w taki sposób jaki umiłowałeś, nie pisz bzdur o mnie jak niegdyś w wiadomym temacie.....tu to nie przejdzie, tu prawda zwycięża.

Co do PŚ przeczytaj wersety o tym czym jest kłamstwo, czyim jest atrybutem i jak należy je gorącym żelazem wypalać.....pouczające.

 

 

Teraz w temacie;
 

11 godzin temu, sittek napisał:

Pamiętam wielu sceptyków, którzy wieszczyli gwałtowny upadek formatu 4K dla przekątnych poniżej 65 "(minimum miało być 75"), zanim ta jeszcze weszła. No i co mamy? Obecnie prawie każdy nowo produkowany TV jest w 4K i interes leci. Sprzedaż rośnie gwałtownie. I jakoś nie ma głosów mnóstwa oszukanych ludzi, którzy skarżyliby się, że zostali nabici w butelkę. Chwalą się nowym nabytkiem i widzą różnice na plus.

Ludzie tak mają że jak coś głupio kupią to nie są skorzy przyznać się do błędu.....po drugie z nosem w ekranie na każdym produkowany 4K zauważy się różnicę z HD, to prawda. Poza tym 4K może od HD różnić się nie tylko rozdzielczością.

Resztę źle pamiętasz.
Uczestniczyłem w takich dyskusjach i zawsze zwracano uwagę na to że zostaną nabici w butelkę kupując pierwsze niedopracowane, małe 4K (tak jak teraz piszemy o 8K). Piszących że 4K kompletnie nie ma sensu, bez wskazanie na rozmiar lub inne przeciwności nie pamiętam.
Nic się nie zmieniło....4K w produkowanych wersjach najmniejszych nadal nie mają wielkiego sensu (tak jak teraz 8K). Fakt sprzedaż rośnie, może też ilość nabitych w butelkę ale nie dlatego że ludzie chcą kupować tak małe 4K ale dlatego że nie mają alternatywy - HD pow. 50 cali już się (o ile dobrze pamiętam) nie produkuje. Prawdą jest też że rośnie (znacznie) ilość sprzedawanych 4K w sensownych dużych  rozmiarach. Tzn. że ilość którzy myślą też rośnie.   :)
 

Co to znaczy "sensowny wymiar" - polecam kalkulator....wraz z opisem bardzo pouczające, przydatne w drodze ku przejrzeniu na oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

12 godzin temu, sittek napisał:

Tak samo będzie w przypadku 8K. Za 10 lat, może mniej, nastąpi wymiana starej technologii 4K. I znajdzie się więcej chętnych na większe przekątne, i wtedy 8K nie będzie takim bezsensem. Teraz jest to 55", za 10 lat pewnie 65".

I nie ma co pierdzielić że 100" to minimum.

Jeszcze nie nastąpiła pełna wymiana SD na HD, 4K nie zagroziło wymianą HD które dopiero teraz ma się doskonale, praktycznie zaczyna dopiero raczkować 4K to i 8K na pewno tak szybko nie zdominuje rynku. 

Sensowne  8K to odbiornik powyżej 100".....no chyba że  komuś nie zależy na tym by widzieć różnicę od 4K lub lubi siedzieć bliżej niż dwa metry o telewizora. 
O tym pisaliśmy tu wielokrotnie i jest to potwierdzone badaniami naukowymi nadawcy 8K (NHK).
 

12 godzin temu, sittek napisał:

Teraz jest to 55", za 10 lat pewnie 65".

Jestem większym optymistą myślę że więcej, przynajmniej musi tak być by mówić o wprowadzaniu 8K.....w innym przypadku będzie tak jak teraz z 4K. Ludzi zmusi się do kupowania małych ok. 65")  8K (takich 4K w sprzedaży już wtedy może nie być) i będą oglądać na nich programy HD które zacznie pomału wypierać 4K.   :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:

Pytanie tylko czy 5.1 w muzyce nie przyjęło się z braku materiału do słuchania czy też nie produkowano takowego z braku popytu.

18 godzin temu, Bobcat napisał:

materiał od samego początku nagrany w 5.1 i słuchany na takiej konfiguracji sprzętu to jeśli chodzi o wrażenia i doznania kilka pięter wyżej. Tyle że (jak wspominałem) jest go mniej niż kot napłakał. I (co gorsza) coraz mniej.

 

Przyczyn jest wiele i jak o tym myślę co chwilę jakaś nowa przychodzi do głowy. Podam dwie, trzy najważniejsze.

Pierwsze to kiepska jakość zwłaszcza pierwszych takich nagrań jaka docierała do słuchacza.....DD próbowano poprawić DTS-em ale to też dla miłośników dobrych nagrań CD nie mogło satysfakcjonować. DD+ i inne nowości też bazują (wprawdzie na wiele mniejszych i doskonalszych) na kompresjach które wprawne uszy wychwytują, tych "wrażliwych" nie oszukamy. Tacy widząc samo logo "Dolby Pro Logic" (nieważne czy z dopiskiem II) uśmiechną się tylko z politowaniem.....  :))
Drugie (i tu się z Tobą nie zgadzam, drugi cytat)  to mały przyrost "doznań estetycznych" do poniesionych nakładów.....trzy razy więcej głośników (kosztów w stosunku do stereo) które to trzy razy mniej doją realizmu nagraniom.
Po trzecie wszelkie próby sztucznego ubogacania dźwięku stereo (tworzenie wrażenie że siedzimy w środku orkiestry) odbierano jak efekciarstwo w stylu KD...... to nie mogło się udać, dlatego może coraz mniej takich nagrań.

 

19 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 26.05.2019 o 08:26, Maju napisał:

usłyszeć na słuchawkach dźwięki dosłownie z każdego otaczającego kierunku.

Słuchawki mają równie dużo zwolenników co przeciwników. Zaliczam się do tych drugich. Próbowałem słuchać na dobrych słuchawkach i rzuciłem je ze wstrętem tudzież obrzydzeniem. Za każdym razem nie byłem słuchaczem otaczającej mnie muzyki, lecz miałem nieznośny efekt że mi gra w środku głowy. 

Słuchawki  wraz ze stosownym procesorem o których pisałem to gadżet który w naszej sytuacji da się porównać do okularów 3D......może nie jest idealnym rozwiązaniem ale mogłyby dać minimum komfortu dźwięku 3D za niewielkie pieniądze.
Podałem to jako możliwą alternatywę dla KD.

Dłuższe słuchanie na słuchawkach jest uciążliwe i nie wszyscy tolerują taki przekaz (w środku głowy), nie zawsze nie na każdych słuchawkach jest on tak wyraźny.....słuchałeś nagrań 3D na słuchawkach?
Niektóre zadziwiają.
Nie ma tam żadnego dźwięku w środku głowy. Jest natomiast (co ciekawe jak nasz słuch można oszukać) wrażenie że słyszymy dźwięki z każdego kierunku (360 stopni), jak również góra i dół.
Czujesz się jakbyś słuchał 22.2. 
 

Zresztą co tam uciążliwość.   Stosunek jakości dźwięku do ceny w przypadku słuchawek jest na tak dobrym poziomie że warto się czasem pomęczyć.   :)
 

20 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 26.05.2019 o 08:26, Maju napisał:

napisałem KS

Tak się zastanawiałem co to jest owe KS? I nic logicznego nie przechodziło mi do głowy ?

A to takie proste, wystarczy rzut oka na klawiaturę gdzie koło "D" jest "S" i już jasne.    :)

 

18 godzin temu, Less napisał:
W dniu 26.05.2019 o 08:26, Maju napisał:

Powiem tak, wydaje mi się że dobre stereo wspomagane bardzo dobrym subwooferem zapewnić może więcej frajdy niż zestaw KD za te same pieniądze.

No to nie tylko ja tak mam . Stereo górą!

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Dla nagrań stereo: jak najbardziej masz rację. 

 

Sprawdza się to przy oglądaniu filmów, koncertów, tak doskonale się sprawdza że nie mam na razie chęci pchać się w KD.  :)

Jedyny minus to trudność w dotarciu do dźwięku stereo na dobrym poziomie.
Niestety dźwiękowi w telewizjach towarzyszy coś na poziomie bardzo  kiepskiego mp3 a dostęp do wersji lepszego jakościowo stereo jest słaby lub konieczne drogie procesory. 
Nie sądziłem że następca  wprowadzonego dobrego dźwięku cyfrowego stereo (NICAM) będzie tak podłej jakości.  
Promuje się do telewizji dźwięk  KD a stereo dobrej jakości coraz bardziej się zaniedbuje.   ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2019 o 09:55, porlick napisał:

Zapomniałeś o waznej kwestii dotyczącej "małego" ekranu 8k. Mozna na nim oglądać w.wym. programy, filmy, koncerty, słuchając dźwięku w 2.1 na słuchawkach, czy głośnikach "przyklejonych" do boków ekranu ale... samotnie. Dwie osoby 1,5m od ekranu już nie miałyby komfortu, bo i kąty patrzenia na ekran znacznie by im się pozmieniały, a i obie osoby by opuściły hotspot. Pozostają w takim przypadku dwa wyjścia- albo zrezygnować z "efektu 8k", oddalając się na ponad przekatną, lub zastosować znacznie większy ekran.

Masz rację tym razem nie podałem tego co oczywiste i wielokrotnie padało z moich ust jako kolejny argument przeciw 8K na małych ekranach.
Dlatego też w linku który niedawno podałem gdzie są wyniki badań nad 8K (NHK) podany jest rozmiar 145 cali jako właściwy dla myślenia o tym by oglądać w domu z innymi obraz 8K i cieszyć się w pełni jego jakością, jak też (przy okazji) możliwością instalacji 22.2.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Maju napisał:

słuchałeś nagrań 3D na słuchawkach?

Słuchałem stereofonii sztucznej głowy. Efekt ciekawy, ale długo słuchać bym tego nie mógł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bobcat napisał:

Słuchałem stereofonii sztucznej głowy. Efekt ciekawy, ale długo słuchać bym tego nie mógł. 

Ty to mnie człowieku zaskakujesz pisząc od czasu do czasu idiotyzmy.

Tak było ostatnio z perspektywą tak jest i teraz.

Spieszę donieść że ten efekt  masz na co dzień  od urodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, witek_z napisał:

Spieszę donieść że ten efekt  masz na co dzień  od urodzenia.

Tak, w formie naturalnej. Tam natomiast miałem w sztucznej.

Coś jak 3D w telewizji. Niby ma odtwarzać naturę, a wychodzi żałosna jej parodia.

Ty mnie w najmniejszym stopniu nie zaskakujesz dając od czasu do czasu popisy arogancji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bobcat napisał:

Ty mnie w najmniejszym stopniu nie zaskakujesz dając od czasu do czasu popisy arogancji. 

Maju już ci pisał o wybujałym ego (grochem o ścianę) , ogryźć się musiałeś ale to wynika z pierwszej części zdania, w każdym razie podtrzymuje te idiotyzmy ponieważ słuchanie naturalne i ze sztucznej głowy niczym się nie różnią.

19 minut temu, Bobcat napisał:

Coś jak 3D w telewizji. Niby ma odtwarzać naturę, a wychodzi żałosna jej parodia.

 

komedia ale przemilczę, zaproponuj chociaż teoretycznie lepsze rozwiązanie "kozaku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Maju napisał:

Niektóre zadziwiają.

Nie ma tam żadnego dźwięku w środku głowy. Jest natomiast (co ciekawe jak nasz słuch można oszukać) wrażenie że słyszymy dźwięki z każdego kierunku (360 stopni), jak również góra i dół.
Czujesz się jakbyś słuchał 22.2. 
 

  ? 

super wypowiedź maju. ja słuchałem WOW.

2 minuty temu, Bobcat napisał:

Wielokanał.

W 3D !!!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.