Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Takie 8K to ja rozumiem! A niebawem pełny test ze wszystkimi pomiarami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Maju napisał:

co mają dema 8K do upscalingu AI.

Nic. Mówiłem kiedyś że coś mają? Dokonałeś nieuprawnionej zbitki myślowej.

Zwróciłem jedynie uwagę że materiał 4K podciągnięty przez AI do 8K wygląda lepiej niż ten sam materiał wyświetlony w oryginalnym 4K.

53 minuty temu, Maju napisał:

Ten zapis rozmowy świadczy o tym jak @Bobcat gubi się we własnej narracji......co mają dema 8K do upscalingu AI.....sam pewnie nie potrafiłby wyjaśnić. 
No i to kolejne podważanie (nieudolnie zakamuflowane) ustaleń, badań naukowców z NHK.....żenada. 

Ponieważ nawet tutaj w dyskusji merytorycznej jesteś zakładnikiem własnych animozji i niechęci z wątków ideologicznych i światopoglądowych - zaczynam się zastanawiać czy w ogóle jakakolwiek rozmowa z Tobą ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat- liczę na uczciwą odpowiedź. (Zrob to choć raz.)

JAKA JEST U CIEBIE W DOMU ODLEGŁOŚĆ TV OD KANAPY?

(A dokładnie, to tv od oczu widza, bo dla 8k kazdy cm ma znaczenie.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do udowodnienia, że tylko jeden z nas ma rację nt sensu tv 8k w typowych warunkach domowych.

A może masz nietypowe warunki?

U mnie wychodzi dokładnie 280 cm.

Liczę dla uproszczenia- od plaszczyzny ekranu, do oparcia kanapy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, Maju napisał:

Doskonałe porównanie

Dostrzegam brak konsekwencji w Twoich wypowiedziach.

Sam mówiłeś że aby jakiekolwiek porównania były wiarygodne obydwa telewizory muszą być identyczne technologicznie i jakościowo. Tutaj mamy OLED 4K oraz QLED 8K. Porównanie nie spełnia więc wymogów przez Ciebie sformułowanych. 

Dostrzegam powrót do cytowania jak najmniejszego fragmentu mojego wpisu by zapisać coś co czepialstwem nazwać jedynie można.

Cytuję całość raz jeszcze, tam znajdziesz wytłumaczenie jakie kryteria spełnia to porównanie a co wynika z porównania spełniające wymogi o których nieraz pisałem (którego wcale się nie wypieram).
Przeczytaj raz jeszcze to ze zrozumieniem, by ci ułatwić ważniejsze kwestie wytłuściłem i podkreśliłem;
 

4 godziny temu, Maju napisał:

Doskonałe porównanie, ale dające dowód tylko na to że sama rozdzielczość to nie wszystko.

Skoro ten sam obraz 8K  na OLED-zie 4K jest lepszy to świadczy dobitnie o tym że sama rozdzielczość nie ma decydującego znaczenia. Tam (przy takim porównaniu) z odległości gdzie nie widać już różnicy w rozdzielczości wygrywa lepsza jakość obrazu.....to logiczne i proste.

Porównywać identyczne technologicznie odbiorniki 4 i 8K można tylko po to by wykazać rzeczywistą różnicę między rozdzielczościami.....z większej odległości  (większej niż te jakie podają badania NHK) nie ma prawa być żadnej różnicy.

 

 

3 godziny temu, Bobcat napisał:

O tym że jakość czerni na QLED  jest jednak gorsza niż na OLED można się było przekonać chociażby podczas Warsaw Electronics Show. Nie były to znaczące różnice, jednak bez trudu zauważalne.

To nie jedyna ważna przewaga OLED nad QLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, Maju napisał:

Ten zapis rozmowy świadczy o tym jak @Bobcat gubi się we własnej narracji......co mają dema 8K do upscalingu AI.....sam pewnie nie potrafiłby wyjaśnić. 
No i to kolejne podważanie (nieudolnie zakamuflowane) ustaleń, badań naukowców z NHK.....żenada. 

Ponieważ nawet tutaj w dyskusji merytorycznej jesteś zakładnikiem własnych animozji i niechęci z wątków ideologicznych i światopoglądowych - zaczynam się zastanawiać czy w ogóle jakakolwiek rozmowa z Tobą ma sens.

Zacząłem od kwestionowania sensu kupowania 8K tylko dla AI upscalingu a ty na koniec rozmowy wyjechałeś z tekstem o demach jakie widziałeś.
Mogłeś rozwinąć to co zacytowałem (funkcją "pokaż więcej") i to przeczytać w całości, ale pewnie stwierdziłeś że nie ma takiej opcji że mógłbyś się w wypowiedziach zaplątać więc wyjechałeś z tym tekstem o mojej niechęci.....powiem szczerze nie zdziwiłeś mnie tym zbytnio.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Takie 8K to ja rozumiem!

Znamienne że jest to LCD a nie OLED. I na dodatek (jeśli dobrze zrozumiałem) doprowadzone do perfekcji zwykłe, klasyczne LCD, żaden QLED czy inny Nano Cell.

52 minuty temu, Maju napisał:

To nie jedyna ważna przewaga OLED nad QLED.

Czyli podsumujmy: 

- 4K było wyświetlone na ekranie OLED, który zapewnia najdoskonalszy obraz jaki można osiągnąć na obecnym etapie rozwoju techniki;

- 8K było wyświetlone na ekranie QLED, który w wielu aspektach i pod wieloma względami daje obraz gorszy niż OLED. 

I Ty to nazywasz rzetelnym porównaniem???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Takie 8K to ja rozumiem!

Znamienne że jest to LCD a nie OLED. I na dodatek (jeśli dobrze zrozumiałem) doprowadzone do perfekcji zwykłe, klasyczne LCD, żaden QLED czy inny Nano Cell.

Znamienne że to 98 cali......myślę że to było najważniejsze.

23 minuty temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

To nie jedyna ważna przewaga OLED nad QLED.

Czyli podsumujmy: 

- 4K było wyświetlone na ekranie OLED, który zapewnia najdoskonalszy obraz jaki można osiągnąć na obecnym etapie rozwoju techniki;

- 8K było wyświetlone na ekranie QLED, który w wielu aspektach i pod wieloma względami daje obraz gorszy niż OLED. 

I Ty to nazywasz rzetelnym porównaniem???

Co podsumowujesz, co ma piernik do......

Ile razy mam mu pisać by zrozumiał, wytłuściłem, podkreśliłem zacytowałem całość i wszystko na nic.....czytałeś drugi raz i jeszcze nie zrozumiałeś? To możliwe?

To może do trzech razy sztuka.   :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczysz aby potwierdzić. Potykasz się o własne nogi. Wpadłeś we własną pułapkę chwaląc porównanie zrobione w warunkach które jakiś czas temu sam nazwałeś nieobiektywnymi i nierzetelnymi. I jeszcze bezczelnie próbujesz swoje krętactwa i mataczenia zwalić na rozmówcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat nie rozumiesz że czym innym jest porównywanie różnych technologii a czym innym samych rozdzielczości na identycznych różniących się jedynie tą rozdzielczością odbiornikach?
Ty to przecież doskonale rozumiesz......nie rozumiem dlaczego udajesz że tego wcześniej nie napisałem. Ująłem to innymi słowy (coś więcej dodałem) ale to dokładnie napisałem.
Czasem  za bardzo się nie nudzisz i w celach polemicznych podgrzewasz emocje?   :)

1 godzinę temu, Maju napisał:
Maju napisał:

Doskonałe porównanie, ale dające dowód tylko na to że sama rozdzielczość to nie wszystko.

Skoro ten sam obraz 8K  na OLED-zie 4K jest lepszy to świadczy dobitnie o tym że sama rozdzielczość nie ma decydującego znaczenia. Tam (przy takim porównaniu) z odległości gdzie nie widać już różnicy w rozdzielczości wygrywa lepsza jakość obrazu.....to logiczne i proste.

Porównywać identyczne technologicznie odbiorniki 4 i 8K można tylko po to by wykazać rzeczywistą różnicę między rozdzielczościami.....z większej odległości  (większej niż te jakie podają badania NHK) nie ma prawa być żadnej różnicy.

Może jeszcze raz inaczej....czego tu nie rozumiesz, co ci wytłumaczyć!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bobcat napisał:

Znamienne że jest to LCD a nie OLED. I na dodatek (jeśli dobrze zrozumiałem) doprowadzone do perfekcji zwykłe, klasyczne LCD, żaden QLED czy inny Nano Cell.

Czyli podsumujmy: 

- 4K było wyświetlone na ekranie OLED, który zapewnia najdoskonalszy obraz jaki można osiągnąć na obecnym etapie rozwoju techniki;

- 8K było wyświetlone na ekranie QLED, który w wielu aspektach i pod wieloma względami daje obraz gorszy niż OLED. 

I Ty to nazywasz rzetelnym porównaniem???

Moje porównanie było /jest robione warunkach domowych .Nie na prezentacjach/targach gdzie każdy producent ma tak przygotowane dema i TV żeby zrobić jak największe wrażenie wow (szczególnie na typowych "technologicznych Januszach").Nigdy nie oglądam TV z mniejszej odległości niż 2-2,5 m , bliższa odległość jest dla mnie nie do przyjęcia (brak komfortu). Cenię opinię ekspertów pokroju MK z portalu HDTVPolska i rzeczowe dane ,które można dzięki nim pozyskać .Natomiast śmieszą mnie opinie wygłaszane przez osoby , które coś zobaczyły i już kreują się na nieomylny autorytet w danej dziedzinie.To tak jakby  ktoś kto widział bolid formuły F1 (załóżmy nawet w nim siedział)  ,uważa że może pouczać kierowcę tego bolidu jak go prowadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, doczekam się w końcu odpowiedzi na moje proste pytanie o odległość, z jakiej oglądasz tv, czy nadal bedziesz rżnął głupa, wciskając kit o lepszości tv 8k w warunkach domowych???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, porlick napisał:

Bobcat, doczekam się w końcu odpowiedzi na moje proste pytanie o odległość, z jakiej oglądasz tv, czy nadal bedziesz rżnął głupa, wciskając kit o lepszości tv 8k w warunkach domowych???

Po pierwsze: tryb rozkazujący to nie ze mną.

Po drugie: arogancja również nie ze mną.

Po trzecie: czy nadal zamierzasz rżnąć głupa wciskając kit o bezsensowności 8K? Nie lubisz to sobie nie kupuj. Proste jak budowa cepa.

Przyjmij może w końcu do łaskawej wiadomości że Twoja moc sprawcza odnośnie moich (i za moją kasę) decyzji zakupowych jest równa ZERO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zestawieniu Oleda C7 vs Panasonic dx900 z bardzo dużą ilością stref (LCD  top) w warunkach wieczorno-nocnych.. Każdy normalny człowiek robiąc takie porównanie nie spojrzałby w kierunku LCD przed wyborem kupna ..  Sceny mieszane obnażają wady LCD i żadne 8k 16k nic tu nie pomoże..  Zwyczajnie obraz jest ułomny w wielu sytuacjach.. Teraz gdy oledy są w niskich cenach ludzie niedoswiadczeni kupują LCD..  dx900 mimo 1200nitow do Oleda całościowo niestety nie ma szans.. Oba tv profesjonalnie skalibrowane..  Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Po pierwsze: tryb rozkazujący to nie ze mną.

Widzisz gdzieś tryb rozkazujący? Ja widzę pytanie.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Po drugie: arogancja również nie ze mną.

Szczytem arogancji jest twoje wciskanie wyższości 8k, pomimo wykazania- nie tylko przeze mnie, że ani tego nie wykorzystasz w domowych warunkach, ani nie bedziesz miał jeszcze przez lata, czego oglądać. 

Zrozum w końcu, że jak nie wsadzisz nochala w ekran, to kupno tv 8k o wielkosci takiej, jak sam pisałeś, będzie tylko zakupem dla szpanu znaczkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia 8K i taj wejdzie i tak wejdzie.
Można wypisywać różne rzeczy, i to zmieni biegu historii.

Czy bym kupił dziś 8K do zwykłego oglądania - o już inna sprawa...
Ja bym nie kupił.
Ale kibicuję firmom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, porlick napisał:

Widzisz gdzieś tryb rozkazujący? Ja widzę pytanie.

Szczytem arogancji jest twoje wciskanie wyższości 8k, pomimo wykazania- nie tylko przeze mnie, że ani tego nie wykorzystasz w domowych warunkach, ani nie bedziesz miał jeszcze przez lata, czego oglądać. 

Zrozum w końcu, że jak nie wsadzisz nochala w ekran, to kupno tv 8k o wielkosci takiej, jak sam pisałeś, będzie tylko zakupem dla szpanu znaczkiem.

Powtarzam raz jeszcze: Twoja moc sprawcza odnośnie moich (i za moją kasę) decyzji zakupowych jest równa ZERO. Kupię to, co będę chciał. Nikomu nic do tego. Ty jeśli będziesz chciał to sobie zaprosisz swoje towarzystwo na grilla i będziesz na nim zamiast węglem drzewnym palił banknotami. I nic mnie do tego.

Czy dostatecznie jasno się wyraziłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jasno, tylko nie na temat.

Przecież nikomu niczego nie narzucam. Wskazuję jedynie głupotę w kupowaniu tv 8k poniżej 100 cali. 

A ty kupisz, co uznasz za potrzebne- nawet, jeśli sensu nie bedzie w tym wcale.

Takie idiotyczne przyklady z grillem i banknotami świadczą, że wszystkie argumenty się już skończyły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na lepsze argumenty w sytuacji gdy ktoś w mało kulturalny sposób ocenia decyzje zakupowe innej osoby i natrętnie próbuje na nie wpływać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@porlickzainteresował się (jak gdyby nie było ciekawszych tematów) odległością moich telewizorów od miejsca oglądania. Proszę bardzo, oto one (obydwa 42"):

Salon. LED LCD LG LV5500  - 283 cm. Połączony z tunerem Sat.

Pokój A/V. Plazma Panasonic G30 - 175 cm. Połączony z amplitunerem i głośnikami, odtwarzaczem BD i tunerem Sat.

Ciekawość zaspokojona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bobcat napisał:

Szkoda czasu na lepsze argumenty w sytuacji gdy ktoś w mało kulturalny sposób ocenia decyzje zakupowe innej osoby i natrętnie próbuje na nie wpływać.

A ty co robisz do znudzenia zachwalając 8k, pomimo ewidentnej nieprzydatności w przeciętnych warunkach domowych ekranów mniejszych od 100 cali, w dodatku bez nadziei na treści w 8k w ciagu najblizszych lat?

3 minuty temu, Bobcat napisał:

@porlickzainteresował się (jak gdyby nie było ciekawszych tematów) odległością moich telewizorów od miejsca oglądania. Proszę bardzo, oto one (obydwa 42"):

Salon. LED LCD LG LV5500  - 283 cm. Połączony z tunerem Sat.

Pokój A/V. Plazma Panasonic G30 - 175 cm. Połączony z amplitunerem i głośnikami, odtwarzaczem BD i tunerem Sat.

Ciekawość zaspokojona?

To podpowiem, co mowi NHK o wielkości tv 8k:

W salonie- by w ogóle odczuć (choć nie zobaczyć rozdzielczość) należy mieć ekran powyżej 110 cali.

W pokoju av- dla warunków jw, ekran powyżej 70 cali.

Gdzie wstawisz ten "mały" ekranik 8k, o którym pisałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, porlick napisał:

Gdzie wstawisz ten "mały" ekranik 8k, o którym pisałeś?

Będą dwa. I tu i tu.

I co mi zrobisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka jest moja wielkopańska fantazja.

Jaka jest wg Twoich teoryjek optymalna rozdzielczość  przy 55" dla warunków oglądania jakie podałem?

Przemeblowywać niczego nie mam ochoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu parę postów wcześniej pisał o kulturalnym traktowaniu rozmówców, czego raczej nie doswiadczam.

A "teoryjka" nie jest moja, tylko NHK, w dodatku sam się na nią powoływałeś. 

Ptzypominam, że mowi ona, że z rozdzielczości oka wynika, że 8k widać z jednej wysokości ekranu, a "efekt lepszości" zaczyna byc widoczny z dwoch wysokości ekranu, czyli wychodzi to w przybliżeniu pół przekątnej i przekątna. Dla kolejnego przypomnienia- wielkości tv dla twoich odległości dałem DWA POSTY WYŻEJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, porlick napisał:

wielkości tv dla twoich odległości dałem DWA POSTY WYŻEJ.

Chyba się nie rozumiemy. Dwa posty wyżej jest że dla 8K przy moich odległościach jest w salonie >110", w pokoju A/V 70". 

Pytanie natomiast brzmiało inaczej: jeżeli ustalimy wielkość na 55" - jaka (wg Ciebie) rozdzielczość byłaby optymalną to znaczy pozwoliłoby w pełni wykorzystać swe możliwości? 4K? FHD?

Nadal nie pojmuję dlaczego reagujesz w taki sposób jak gdyby Tobie mój zamiar wstawienia 8K 55" sprawiał osobistą przykrość? Twoja kasa? Ty tu mieszkasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Pytanie natomiast brzmiało inaczej: jeżeli ustalimy wielkość na 55" - jaka (wg Ciebie) rozdzielczość byłaby optymalną to znaczy pozwoliłoby w pełni wykorzystać swe możliwości? 4K? FHD?

Jeśli jest zbyt duża na 8K, to chyba logiczne, że 4K.

I nie wg mnie, tylko badań NHK.

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Nadal nie pojmuję dlaczego reagujesz w taki sposób jak gdyby Tobie mój zamiar wstawienia 8K 55" sprawiał osobistą przykrość? Twoja kasa? Ty tu mieszkasz?

Po prostu jestem ciekawy, co sprawia, że tak nachalnie promujesz 8K, a z premedytacją upierasz się, by zrezygnować z możliwości wykorzystania zalet tej rozdzielczości w domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pytasz odpowiedź padła wielokrotnie;

10 godzin temu, Bobcat napisał:

taka jest moja wielkopańska fantazja.

Co ciekawe po tych danych widać że ta "fantazja" ma swoje głębokie zakorzenienie w przyzwyczajeniach.
Co mam na myśli?

Ano te podane odległości dają dużo do myślenia.
O ile te 175 cm wydaje się odległością stosowną do 42" telewizora to już oglądanie 42 cali z 283 cm oznacza rezygnację z części walorów rozdzielczości jakie HD daje.  Wiem coś o tym bo z mniej więcej takiej oglądam 50 cali i jak się przybliżę do ekranu (na ok. dwa metry) widzę wyraźną różnicę na korzyść.
Bobcat tego dotąd nie zauważył że rozdzielczość ma w pokoju AV lepszą niż w salonie? Nie sądzę, nie sądzę też że tą różnicę na korzyść plazmy przypisuje tylko jej "lepszości".   Oznaczałoby to że przecież że nadal nie rozumie czym jest rozdzielczość albo przyzwyczaił się do tego i nie zwraca uwagi na to.  

Może wystarcza mu w salonie sama świadomość że ma HD......zapomina o najważniejszym, że o ile tu w przypadku HD jeszcze mieści się w tym zakresie by ta rozdzielczość coś wnosiła na lepsze w stosunku do SD to jak w takich odległościach postawi  55" 8K to w salonie raczej nie będzie w stanie (patrz badania NHK)  by w 4K  od HD rozróżnić, o 8K nie wspomnę.   :)))

 

11 godzin temu, porlick napisał:

W salonie- by w ogóle odczuć (choć nie zobaczyć rozdzielczość) należy mieć ekran powyżej 110 cali.

W pokoju av- dla warunków jw, ekran powyżej 70 cali.

Muszę doprecyzować te dane, bo wkradły się jakieś przekłamania, niestety (dla @Bobcat) nie na korzyść :

- salon wymaga tv więcej niż  ok.135 cali
- pokój AV więcej niż ok. 83 cale

To jest wielkość ekranu minimalna (wg. NHK) by JAKĄKOLWIEK różnicę między 4K  zauważyć przy tych odległościach.

Przypominam przy okazji że by w pełni skorzystać z dobrodziejstw 8K wskazane przez NHK są wielkości 2x większe.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maju napisał:

Przypominam przy okazji że by w pełni skorzystać z dobrodziejstw 8K wskazane przez NHK są wielkości 2x większe.

Mniejsze, ale bobcat też się pomylił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.