Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Tak zupełnie wróżąc z fusów:

- hobbyści: 1%

- snoby: 4%

- ci co mają to gdzieś: 95%.

I te 95% maja gdzieś całe to twoje 8K, którego nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Może na takie kwestie zwraca uwagę ułamek promila, czyli maniacy z forum audiostereo.pl i pokrewnych.

Kuriozalny wpis....maniakami nazywasz świadomych konsumentów????
Wiele lat temu kupując niedrogi telewizor miałem świadomość (tabele odległości) że 50 cali to minimum wielkości do mojego pokoju! Zostałem mianowany maniakiem.....dziękuję.      :))

Kupujących najtańsze pewnie to nie zainteresuje co podają w takich artykułach czy w kalkulatorach odległości, ale gdy ktoś podchodzi do telewizora za grubą kasę zapyta przynajmniej sprzedawcę dlaczego to takie drogie.
Dowie się pewnie jeszcze więcej gdy zechce kupić. Może nie dowie się takich szczegółów jak w artykule, ale przynajmniej uzyska odpowiedź dlaczego duży telewizor do wysokich rozdzielczości jest lepszy.....jak mu to lata to jest snobem który kupuje dla szpanu, by pokazać że "teraz mogę mieć 4K a za chwilę 8K".  Taki nie po to kupuje by czerpać pełnię radości z tego co przynosi nowa technologia.....
A jak chce czerpać pełnię  radości, wie o pewnych zasadach, ma kasę na duży a i tak kupuje za mały telewizor do rozdzielczości, tego już nie sposób zrozumieć. To specjalny, wyjątkowo dziwny przypadek.       :)
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maju napisał:

Kuriozalny wpis....maniakami nazywasz świadomych konsumentów????

Widzę że moje wpisy czytasz na zasadzie: "do czego by się tu przychrzanić"? To było powiedziane "maniacy" w dobrym tego słowa znaczeniu, z sympatią i uznaniem. Jako substytut słowa " hobbyści". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Dla absolutnie przytłaczającej większości podstawowym (jeśli nie jedynym) kryterium jest cena. Oraz to, co im wmówi marketing.

Dziwne, że to piszesz, bo to jakbyś pisał o sobie... 8K będzie wprowadzane, bo marketingowcy dobrze wiedzą, że te wszystkie K się dobrze sprzedają, a ludzie mają średnie pojęcie o tym, więc kupią dla znaczka... właśnie czysty marketing, na który sam może nieświadomie się nabierasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bobcat napisał:

To było powiedziane "maniacy" w dobrym tego słowa znaczeniu, z sympatią i uznaniem.

Cieszy mnie to, ale słowo można było dobrać lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qbakos napisał:

Dziwne, że to piszesz, bo to jakbyś pisał o sobie... 8K będzie wprowadzane, bo marketingowcy dobrze wiedzą, że te wszystkie K się dobrze sprzedają, a ludzie mają średnie pojęcie o tym, więc kupią dla znaczka... właśnie czysty marketing, na który sam może nieświadomie się nabierasz.

Tobie też mam powtarzać? Nie nabieram się na żaden marketing bo 8K miałem okazję oglądać osobiście. Pierwszy raz gdy jeszcze żadnego marketingu w tej materii nie było.

54 minuty temu, Maju napisał:

Cieszy mnie to, ale słowo można było dobrać lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niniejszym potwierdziłeś że priorytetowym Twoim kryterium przy czytaniu moich wpisów jest chęć znalezienia czegokolwiek aby się przychrzanić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to zauroczenie, ta miłość od pierwszego wejrzenia nie okazała się ślepą.    

Piszesz o nas "maniacy" i dziwisz się że tego się można przyczepić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Tobie też mam powtarzać? Nie nabieram się na żaden marketing bo 8K miałem okazję oglądać osobiście

To dziwne, że mimo to prowadzisz krucjatę pod sztandarem 8k, nie uznając zasad optyki, fizjologii, i badań NHK nt sensu 8k (i innych rozdzielczości) w funkcji odległości widza od ekranu.

No chyba, że to rzeczywiście zauroczenie- na to nikt Ci nie poradzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, porlick napisał:

No chyba, że to rzeczywiście zauroczenie- na to nikt Ci nie poradzi...

A jeśli nawet to co w tym nagannego?

32 minuty temu, porlick napisał:

nie uznając zasad optyki, fizjologi

Chcesz powiedzieć że prace nad 8K są wbrew wyżej wymienionym? Czyli bez sensu? Jaka szkoda że wielcy tego (elektronicznego) świata o tym nie wiedzą. I brną dalej na swój pohybel finansowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

A jeśli nawet to co w tym nagannego?

To, że możesz sobie wzdychać do 8k, ile dusza pragnie, ale nie próbuj innym wciskać kitu, że zobaczą cokolwiek więcej, jak z 4k, jeśli usiądą od tv dalej, jak <2H, czyli ok 3/4 przekątnej ekranu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, porlick napisał:

prowadzisz krucjatę

Odnoszę wrażenie, że krucjata owszem, ma miejsce - ale w wykonaniu przeciwników 8K. Można przytoczyć już obecnie dłuuugą listę argumentów na "nie". Najnowsze odkrycie wrogów 8K: jakieś-tam tranzystory przy matrycy się przegrzewają, co skutkuje pogorszeniem odwzorowania kolorów. Czekam z zaciekawieniem na kolejne wykwity intelektu przeciwników dla "wykazania" bezsensu 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegrzewają, tylko zasłaniają pole pikseli, zmniejszając aparaturę wyswietlacza.

Było czytać ze zrozumieniem artykuł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, porlick napisał:

<2H, czyli ok 3/4 przekątnej ekranu

Tak się manipuluje informacją. Tu wstawimy mały znaczek "<", tam napiszemy że 2H to "około 3/4 przekątnej ekranu".

Sprawdziłem na swoim 42":

H = 52 cm

2H = 104 cm

przekątna 42" x 2.54 = 106.7 cm

Jakie "około 3/4"???

2H to jest w przybliżeniu przekątna.

10 minut temu, porlick napisał:

Nie przegrzewają, tylko zasłaniają pole pikseli, zmniejszając aparaturę wyswietlacza.

Było czytać ze zrozumieniem artykuł.

No może. Tak czy owak (w Waszym mniemaniu) kolejny pocisk który można wystrzelić w kierunku 8K. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Piszesz o nas "maniacy" i dziwisz się że tego się można przyczepić?

Pisząc to miałem na myśli również siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opracowaniu NHK było 1,5 do 2H, więc piszę, że ponizej 2H, a 3/4 przekątnej, to wlasnie tyle. Jeszcze coś ci nie leży?

Nawet przekątna to i tak absurdalnie mała odległość do oglądania tv, więc o co ci jeszcze chodzi???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz włączyć Ignora. Zwłaszcza że sam powtarzasz jak mantrę że powyżej jakiejś tam odległości nie będzie widać żadnych różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz- wskaż, gdzie manipuluję, albo się zamknij.

2 godziny temu, Bobcat napisał:

Zawsze możesz włączyć Ignora. Zwłaszcza że sam powtarzasz jak mantrę że powyżej jakiejś tam odległości nie będzie widać żadnych różnic.

A widać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, porlick napisał:

Jeszcze raz- wskaż, gdzie manipuluję

Jest 2H czyli jedna przekątna. Wszelkie 1.5H czy znaczki ">" to właśnie manipulacja. 

24 minuty temu, porlick napisał:

albo się zamknij

O, jaka erupcja kultury inaczej. Z domu wyniosłeś taką narrację?

Od mówienia mi czego mam nie robić jest Moderacja. Proszę znać swoje miejsce w szyku.

27 minut temu, porlick napisał:

A widać?

Chętnie dam namiary na dobrego okulistę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, porlick napisał:

Wskaż, gdzie manipuluję, albo przestań o tym pierdzielić jak potłuczony, bo to już się staje nudne.

9 godzin temu, porlick napisał:

Jeszcze raz- wskaż, gdzie manipuluję, albo się zamknij.

 

Nie ma sensu brnąć w takie przepychanki z "maniakiem 8K" (użyłem również tego słowa w dobrym, adekwatnym do sytuacji znaczeniu).   :)))
Mógłby ci teraz tygodniami imputować że manipulujesz....na szczęście masz tu świadków którzy są gotowi potwierdzić że nie było w tym żadnych złych intencji, sam mataczy wyolbrzymiając i przypisuje swoje działania innym.
Nie przejmuj się tym....tu go Towarzystwo Wzajemnej  Adoracji nie wesprze w tym, jak i innych kłamstwach tak jak to bywało w ideologicznych tematach.    
Poza tym należałoby mu przypomnieć a może nawet uzmysłowić czym jest manipulacja i jak się manipulację wskazuje i udowadnia.....widać jak na dłoni że tego nie rozumie, nie potrafi.
Jakby sobie to uświadomił zauważyłby że doskonale spełnia niemal każde kryteria manipulacji.

 

Nie wychodzi mu z odsuwaniem zasięgu działania  (jak to sugestywnie nazywa) "podprogowego" rozdzielczości to usiłuje się dziecinnie pocieszać i szuka czegokolwiek by wyglądało że ma rację, będzie udawał że nie rozumie co znaczy 2H  (znak większości),  każdą naszą, choćby najmniejszą nieścisłość będzie próbował przekuć na argument.

Trzymajmy się ściśle 1.5 H, żadnego forowania do 2H, bo się tego uczepi jak "widzenia podprogowego".   :)
Może lepiej  jak sobie pomnoży przekątną w calach przez zaokrąglony współczynnik  (max. 2 cm/cal przy 8K)....wyjdzie mu prawie to samo.

O kilka cm, nieistotne pomyłki, nieścisłości my się kłócić nie będziemy tak jak on.....zwłaszcza nie będziemy usiłować wmawiać że w dyskusji o rozdzielczości to coś istotnie zmienia.   

12 godzin temu, Bobcat napisał:

....powtarzasz jak mantrę że powyżej jakiejś tam odległości nie będzie widać żadnych różnic.

Liczy na to że z n-tym razem to do Ciebie dotrze. 
A jak dotarło to że wreszcie zaprzestaniesz udawać że Ciebie to nie dotyczy.    :)

W wieku dziecięcym i jako małolat miałem wyjątkowo zdolności.....odczytywałem z tabel (u okulisty) najdrobniejszy druk z większych niż norma przewidywała odległości, nie wierzono że to możliwe tak mocno, że podejrzewano iż wykułem to na blachę i tylko udaję że to widzę.
Czy to były maksymalne możliwości, tyle ile podają (minuta kątowa) czy lepiej tego nie mogę powiedzieć.....z wiekiem wiadomo już nie to, wzrok się popsuł.   ?

Tabele i kalkulatory rozdzielczości przeważnie pokazują w jakim zakresie odległość zależy od przekątnej i rozdzielczości, bo telewizor oglądać mogą ci o sokolim jak i słabym wzroku. Wiemy że nadzwyczajnymi zdolnościami w tym względzie nie dysponujesz dlatego rozmawiamy o tym podając takie a nie inne dane.
Insynuowanie że cokolwiek tu okulista pomoże jest po pierwsze niegrzeczne, a po drugie niedorzeczne i nie na miejscu....zakładam (jak zwykle nieco naiwnie) że nie piszesz tego w niecnych celach o których pisałem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że argument o widzeniu zalet 8k z wiekszej odległości badano w specjalnie do tego celu wykonanej instalacji, z naturalnym oglądaniem tv nie majacym niczego wspólnego. 

Masz rację- fanatyka nie przekonają żadne argumenty. To beton.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde badanie gdzie wyniki trzeba potwierdzać statystycznie (z tej racji że nie wszystkie są jednoznaczne) jest narażone na jakieś błędy.
Badano statyczne obrazy, najprostsze co mogli zrobić. Jakby badali je w ruchu, nie wiadomo by było co bardziej determinuje to "coś".....rozdzielczość, czy ilość klatek na sekundę, nie wiadomo by było jaki sama rozdzielczość ma wpływ na obraz dający złudzenie, namiastkę rzeczywistości.
Gdy pozostałe są składniki są niezmienne można w miarę sensownie rozpatrywać wpływ samej odległości na odbiór.
Ale masz też trochę racji, nie wiemy jak to wypadnie w ruchu....a bez trzeciego wymiaru w ogóle nie sposób mówić o efekcie "bycia tam" czy "realności", nie mówiąc o pomyleniu obrazu z rzeczywistością.    :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A ja Panowie wolałbym , żeby razem ze wzrostem rozdzielczości tv do 4K lub 8K poszła też zmiana proporcji do 21:9 żeby filmy oglądać bez pasków na górze i na dole.

Ewentualnie z paskami pionowymi po bokach wiadomości itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, stench napisał:

A ja Panowie wolałbym , żeby razem ze wzrostem rozdzielczości tv do 4K lub 8K poszła też zmiana proporcji do 21:9 żeby filmy oglądać bez pasków na górze i na dole.

Ewentualnie z paskami pionowymi po bokach wiadomości itd.

Jedni wolą paski na dole i górze, inni po bokach. O gustach gentlemani nie dyskutują.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Nie ma sensu brnąć w takie przepychanki z "maniakiem 8K"

Maniak dzieli się wrażeniami z własnego doświadczenia. Pisze co widział na własne oczy. Panowie Teoretycy natomiast próbują mu wmówić że nie widział tego co widział. Albowiem wynika im z wielce uczonej teorii której się naczytali że nie mógł widzieć. 

Sugestia aby skorzystać z konsultacji okulisty została uznana za niegrzeczną. Natomiast ponawiane oskarżenia o konfabulacje oraz ledwo zawoalowane sugestie skorzystania z porady psychiatry są grzeczne jak najbardziej, nieprawdaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz do kogoś pretensje o to że radził ci skorzystać z porady specjalisty to kieruj te uwagi do tej osoby....wśród piszących teraz takich nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bobcat napisał:

Panowie Teoretycy natomiast próbują mu wmówić że nie widział tego co widział. Albowiem wynika im z wielce uczonej teorii której się naczytali że nie mógł widzieć. 

 Nie masz nadzwyczajnego wzroku, nie potrafisz udowodnić że widziałeś coś więcej niż inni testujący ten sprzęt specjaliści....o jakich własnych doświadczeniach piszesz? 
Znowu chcesz coś wmawiać, masz jakieś prawo ("bo widziałem") wmawiać że wszyscy się mylą, bo Ty jedyny, wybrany doznałeś "podprogowych doświadczeń" których inni nie byli "godni".....jesteś śmieszny, nie widzisz tego?
Kiedy z tym skończysz??

26 minut temu, Bobcat napisał:

Jedni wolą paski na dole i górze, inni po bokach. O gustach gentlemani nie dyskutują.

Tu się zgadzam.....choć z tymi "gustami" różnie. 
Są tacy co radzą sobie z paskami naciągając obraz, na nic tłumaczenie że tenże jest wtedy zniekształcony, nie widzą tego.   :)
Podobnie jak o pisaniu, przypominaniu że podkręcanie ostrości inaczej ale też degraduje......grochem o ścianę.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

wśród piszących teraz takich nie ma.

Owszem, są.

2 godziny temu, Maju napisał:

Nie masz nadzwyczajnego wzroku, nie potrafisz udowodnić że widziałeś coś więcej niż inni testujący ten sprzęt specjaliści....o jakich własnych doświadczeniach piszesz? 
Znowu chcesz coś wmawiać, masz jakieś prawo ("bo widziałem") wmawiać że wszyscy się mylą, bo Ty jedyny, wybrany doznałeś "podprogowych doświadczeń" których inni nie byli "godni".....jesteś śmieszny, nie widzisz tego?
Kiedy z tym skończysz??

Ja mam Tobie coś udowadniać? Kiedy skończysz robić z siebie pajaca?

I dlaczego w przypadku słyszenia różnic dźwięku na różnych kablach "ja to słyszę" jest argumentem ostatecznym, rozstrzygającym i niepodważalnym - natomiast w przypadku różnic w obrazie 8K / 4K "ja to widzę" jest (Twoim zdaniem) bezwartościową konfabulacją?

2 godziny temu, Maju napisał:

Podobnie jak o pisaniu, przypominaniu że podkręcanie ostrości inaczej ale też degraduje......grochem o ścianę.   :))

Każdy sobie ustawia i podkręca jak jemu się podoba. Zadaniem telewizora jest cieszyć moje oko a nie spełniać normy i standardy. Ja nie szarogęszę się u Ciebie w domu mówiąc Ci jak masz sobie wyregulować telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

I dlaczego w przypadku słyszenia różnic dźwięku na różnych kablach "ja to słyszę" jest argumentem ostatecznym, rozstrzygającym i niepodważalnym

I tu się mylisz- żadne z tych określeń nie jest prawdziwe.

A Maju nie każe ci regulować- stwierdza tylko, że podkręcanie ostrości degraduje obraz. To fakt. Jak chcesz mieć gorzej, kręć sobie, czym masz ochotę, tylko nie wciskaj innym, ze jest obiektywnie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, porlick napisał:

kręć sobie, czym masz ochotę, tylko nie wciskaj innym, ze jest obiektywnie lepiej.

Po co znowu manipulujesz? Nigdy nie powiedziałem że tak jest lepiej. Natomiast zawsze mówię że tak mi się bardziej podoba. Widzisz różnicę?

8 minut temu, porlick napisał:

I tu się mylisz- żadne z tych określeń nie jest prawdziwe.

Wejdź do dowolnego wątku gdzie toczy się dyskusja na temat wpływu kabli na dźwięk. I napisz tam to samo. Przypuszczą na Ciebie furiacki atak I przerobią Cię na kotlet mielony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.