Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj "audio mity, czy "kabel zmieniający dźwięk", jak słyszących kable mieszamy z błotem.

 

A niektórzy są tak zaślepieni, jak ty przez 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, porlick napisał:

Poczytaj "audio mity, czy "kabel zmieniający dźwięk", jak słyszących kable mieszamy z błotem.

A niektórzy są tak zaślepieni, jak ty przez 8k.

Nie zaglądam generalnie do wątków kablowych, ta tematyka mało mnie interesuje. Trochę się kiedyś tu i tam udzielałem, stąd wiem że osoby deklarujące się jako ci co słyszą w bardzo agresywny i nieprzebierający w słowach, nieraz w ordynarny sposób atakują tych którzy to kwestionują. 

Sam żadnych różnic nie słyszę, nikt nie potrafił przedstawić przekonujących argumentów ani wskazać praw fizyki w oparciu o które miałby się taki wpływ dokonywać. Ale dobrze, dzięki za radę, zajrzę tam. Może chociaż w jednej sprawie się zgodzimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat trzeba było tak od razu że dążysz do tego by oglądać gorzej, dziesiątki wpsów na marne.

Dlatego podkręcasz ostrość i planujesz kupić najmniejszy możliwy 8K....."bo tak ci się podoba". 

4 godziny temu, Bobcat napisał:

dlaczego w przypadku słyszenia różnic dźwięku na różnych kablach "ja to słyszę" jest argumentem ostatecznym, rozstrzygającym i niepodważalnym - natomiast w przypadku różnic w obrazie 8K / 4K "ja to widzę" jest (Twoim zdaniem) bezwartościową konfabulacją.

Bo NIKT oprócz Ciebie nie usiłuje wmawiać że 55" 8K ma sens  i gwarantuje doznania takie jak stosowny rozmiarami telewizor.

Kable "słyszy " wielu to nie jest fanaberia jednej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie kwestionuję sensu istnienia wyswietlaczy 8k 55'.

Chodzi jednak o to, że nie nadają się one do tv, lecz np jako wysokiej klasy monitory- dla zastosowań fotograficznych, graficznych, konstruktorskich, itp, czy dla fanów gier (jak już będą w stanie doskonale poradzić sobie z ruchem).

39 minut temu, Maju napisał:

Kable "słyszy " wielu to nie jest fanaberia jednej osoby.

Tyle tylko, że ten efekt pochodzi z niedopasowania podlaczanych nimi urządzeń, kiepskich i niestabilnych układów wej./wyj. w nich zawartych , lub z przedostajacych się po polaczeniach zakłóceń. Wpływ zsunowanych zmian od parametrów RLC przewoduow, wnoszonych np w połączeniach liniowych liczy się w setnych dB, czyli jest nawet trudny do zmierzenia przyrzadami pomiarowymi (ginie w poziomie szumu). Jedyne połączenie, gdzie przewody mają dość znaczący wpływ, to połączenie gramofonu z preampem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Maju napisał:

dążysz do tego by oglądać gorzej

Naprawdę trzeba mieć cierpliwość aby z Tobą rozmawiać. Ten (przeniesiony z wątków o innej tematyce) nieznośny ton głosiciela jedynie słusznych rozwiązań...

Dla Ciebie jest to gorzej, dlatego sobie dodatkowych funkcji nie włączasz i ostrości nie podkręcasz. Natomiast mnie się tak bardziej podoba i sobie włączam oraz podkręcam. Dotrze to wreszcie do Ciebie? Czy masz kłopoty z percepcją? Nie wszyscy muszą lubić to samo. Natomiast wmawianie innym że dobre i właściwe jest jedynie to co Ty lubisz - jest dowodem pychy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarło.....nie wszystko co dla Ciebie jest lepsze musi być obiektywnie lepsze.....jeżeli sam tak uważasz powinno to skłaniać do wniosku że się mylisz.

 

Ja też uważam jak @porlick, że tak małe ekrany mogą znaleźć takie główne zastosowanie, a przy okazji może spełniać funkcję dodatkowego telewizora "bliskiego pola"  wysokiej klasy dla jednej osoby. Tak mój syn czasem wykorzystuje duży komputerowy monitor.....komfortowe to nie jest.   :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Kable "słyszy " wielu to nie jest fanaberia jednej osoby.

Czyli fanaberia wieloosobowa, inaczej zbiorowa halucynacja. Temat kabli istnieje od bardzo dawna, 8K jest sprawą świeżutką. 

Aby przekonać do swojego punktu widzenia podpierasz się teorią, kalkulatorami odległości, badaniami NHK, właściwościami ludzkiego wzroku. Potrafisz wskazać naukowe badania potwierdzające wpływ kabli na dźwięk? Nie ma takich. Natomiast jest mnóstwo materiału który dowodzi że takowego wpływu nie ma. Począwszy od poważnych źródeł np. amerykańskie Audio Engineering Society po materiały z eksperymentów dostępne na YouTube. Sam jeden wkleiłem. Reakcja "słyszących kable" jest zawsze taka sama i wielce znamienna: piana na pysku i furiacki atak. Negowanie materiału, dezawuowanie go, kwestionowanie zastosowanej metodologii, próby ośmieszania (zarówno samego materiału jak też autora) i wdeptawanie w glebę. Jednocześnie ci sami "słyszący" konsekwentnie odmawiają poddania się ślepym testom, gdyż (ich zdaniem) ta powszechnie stosowana metoda badawcza w tym akurat konkretnym przypadku nie może mieć zastosowania, przy czym nie potrafią przekonująco uzasadnić dlaczego. A przyczyna jest banalna: na kilku w których odważyli się wziąć udział - wyłożyli się i padli jak Pies Pluto.

15 minut temu, Maju napisał:

nie wszystko co dla Ciebie jest lepsze musi być obiektywnie lepsze.

Gdzie i kiedy tak twierdziłem? Chyba od początku piszę że to ma mnie sprawiać przyjemność i to jest moja kasa, a więc moja decyzja. 

A Ty mi wciąż w mniej lub bardziej zawoalowany sposób próbujesz dawać do zrozumienia jaki to ja jestem głupi. Albowiem Ty wiesz lepiej ode mnie co dla mnie będzie dobre i właściwe.

"Lepsze" jest odczuciem subiektywnym. Nie ma obiektywnie smaczniejszego owocu, gdyż jeden lubi ananasy, drugi mango, trzeci jabłka a inny czereśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znaleźć swój własny, indywidualny punkt optimum między odwzorowaniem rzeczywistości a tym co mnie się podoba. Powinien pokazać obraz jak najbardziej zbliżony ale co szkodzi ową rzeczywistość podkolorować i upiększyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem nasz błąd w rozumowaniu.....nasz to jeszcze bajka, ale rozumiem dlaczego dla niego badania NHK, wszelkie badania nie mają żadnego znaczenia.
Dla niego nie liczy się to co można obiektywnie stwierdzić, potwierdzić statystycznie. Ważne jest jedynie to co jemu się podoba i on uzna za słuszne. Telewizor nie ma pokazywać tak jak widzimy, ale tak jak on chce by świat wyglądał.
I niech nikt mu nie śmie, nie będzie pisać że takie odstępstwa od naturalnego oglądania to psucie obrazu.....ważne że jemu się to podoba i basta !!!

Z drugiej strony powołuje się wciąż na badania wskazujące realizm obrazu, efekt bycia tam. Pewnie tylko dlatego że te badania niejako podwajają odległość która ma dla niego istotne znaczenie.....nie rozumie przy tym że rozregulowując telewizor, wprowadzając swoje korekty obrazu których nikt dążący do idealnego odwzorowania obrazu nie stosuje, odbiega znacząco od realizmu obrazu i może się tego "coś" nie doszukać.   :)
 

12 godzin temu, Bobcat napisał:
13 godzin temu, Maju napisał:

Kable "słyszy " wielu to nie jest fanaberia jednej osoby.

Czyli fanaberia wieloosobowa, inaczej zbiorowa halucynacja. Temat kabli istnieje od bardzo dawna, 8K jest sprawą świeżutką. 

Liczysz na to że ta nowa fanaberia ogarnie większą liczbę osób?   :)

13 godzin temu, porlick napisał:
13 godzin temu, Maju napisał:

Kable "słyszy " wielu to nie jest fanaberia jednej osoby.

Tyle tylko, że ten efekt pochodzi z niedopasowania podlaczanych nimi urządzeń, kiepskich i niestabilnych układów wej./wyj. w nich zawartych , lub z przedostajacych się po polaczeniach zakłóceń. Wpływ zsunowanych zmian od parametrów RLC przewoduow, wnoszonych np w połączeniach liniowych liczy się w setnych dB, czyli jest nawet trudny do zmierzenia przyrzadami pomiarowymi (ginie w poziomie szumu). Jedyne połączenie, gdzie przewody mają dość znaczący wpływ, to połączenie gramofonu z preampem.

Zwolennicy jak i przeciwnicy teorii "słyszenia kabli" będą spierać się wiecznie, bo nie dorośli do tego by zrozumieć że prawda może być tak prosta że aż nie do wiary że obie strony na to nie wpadły, że może być ona gdzieś pośrodku.
Jedni będą ciągle przytaczać argumenty tylko na tak drudzy tylko na nie......tak do końca świata.   :)))

Byłem sceptycznie nastawiony do różnic w kablach.....to potwierdzały odsłuchy. Kolega klecił coraz to nowe kabelki i sugerował mi ich zalety, zmiany jakie zmiany wnosiły.....moje odsłuchy tego nie potwierdzały. Zmiany jeżeli w ogóle jakieś były to kosmetyczne których nie potrafiłbym w ślepym teście potwierdzić, mogły wynikać z sugestii.
Tak było do czasu aż zrobił kabel sygnałowy taki który wyraźnie coś zmieniał, wprowadzał pewną świeżość na średnicy.
Nie był drogi więc postanowiłem użyć go w swoim systemie na całej drodze,  między źródłem a przedwzmacniaczem, potem między  pre a końcówką, na kolumnach kończąc.....okazało się że wpływ tej ilości kabla spowodował  że podbarwienie jaki wnosił stały się nie do zniesienia. Kabel natychmiast powędrował do kosza.
Nie wiem czy na każdym systemie, ale na moim i znajomego ten kabel zawsze bym rozpoznał, bo zrozumiałem, bo usłyszałem wzmocnione kilka razy jakie wyraźne zmiany do dźwięku wprowadzał.

Ps. Jeszcze jedno.
Ktoś kto nie zna na wskroś swojego (czy innego) systemu i nie spędził na porównaniach dziesiątek setek czy nawet tysięcy godzin nie powinien w ogóle na temat słyszenia czy niesłyszenia kabli się wypowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Maju napisał:

może być ona gdzieś pośrodku.

Logika formalna zna tylko dwa stany: prawda lub fałsz. Nie ma prawdy pośrodku, bo niby co to miałoby być? Półprawda? 

W temacie kabli jest więc tylko jedna odpowiedź: tak lub nie. Nie przesądzam, sam różnic nie słyszę. Chodzi oczywiście o kwestię zasadniczą, wpływ do wychwycenia na przyrządach, gdyż są teorie że "słyszenie kabli" jest sprawą wyłącznie psycho-akustyczną - słyszymy to, co chcemy usłyszeć. Przywołuje się słynny test z winem. 

Bzdurą jest mówienie o setkach godzin porównań. Albo różnice są słyszalne, wtedy się je zauważa natychmiast, albo ich nie ma. Podobnie nie potrzeba długiego czasu aby stwierdzić czy światło jest czerwone, zielone czy niebieskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.....tak jak Ty nie stałeś się autorytetem w sprawie 8K, bo miałeś z nim zaledwie kontakt, tak  ktoś kto nie ma wyrobionego słuchu setkami godzin spędzonych na porównaniach nie może być autorytetem i osądzać czy słychać czy nie. "GŁUCHY" na niuanse dźwiękowe nie ma prawa stanowczo się wypowiadać.

23 minuty temu, Bobcat napisał:

Logika formalna zna tylko dwa stany: prawda lub fałsz. Nie ma prawdy pośrodku, bo niby co to miałoby być? Półprawda? 

Jest możliwe, że można w pewnych określonych warunkach usłyszeć różnicę między kablami, tak jak jest możliwe że istnieje spora grupa osób naciąganych na kasę, bo tylko wydaje im się że słyszą że kabel za 10000 zł jest lepszy od tego za mniej niż 1000.

Nie ma tu żadnej sprzeczności.

Za mało znam się na elektronice by się mądrzyć. Ale na tyle się tym długo bawiłem że wiem że nawet klonując urządzenia dąży się do identycznego prowadzenia ścieżek na PCB czy do ich skracania. Dąży się by były z materiałów najlepszej jakości.
Po co by się to robiło gdyby nawet ta długość ścieżek i to z czego one są nie miało  wpływu na końcowy efekt, na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą swoją wypowiedź pod moim adresem zaczynasz od słowa "bzdura" autorytecie z nominacji własnej. Na takim, zaproponowanym przez Ciebie, poziomie chamstwa rozmawiać nie mam przyjemności.

Nigdy nie uważałem się za autorytet w sprawie 8K. Jednakowoż jako ten który miał okazję oglądać - mam na ten temat więcej do powiedzenia od tych, którzy w życiu nie widzieli a uważają się mędrców gdyż naczytali się teorii.

Czy kable mają wpływ na dźwięk czy nie - bardzo łatwo sprawdzić przepuszczając ten sam sygnał przez różne kable i badając ich sygnał różnicowy. Jeśli jest on różny od zera - wpływ jest, jeśli równy zeru - nie ma. Pokazałem materiał z eksperymentu w którym dowiedziono że jest równy zero.

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechu warte.....Bobcat trzy godziny temu (godzinę wcześniej niż ja) nazwał bzdurą to co napisałem o tym jak ważne są nabyte doświadczenia i setki godzin odsłuchów by mając wyrobiony słuch dyskutować o ewentualnych niuansach wnoszonych przez kable.....gdy ja nazwałem bzdurną jego wypowiedź sugerującą że każdy powinien, musi słyszeć różnice w brzmieniu kabli (jeżeli ona faktycznie jest), nazywa to chamstwem i obraża się.    :)

Gdybym napisał że mam więcej do powiedzenia o kablach, bo słyszałem różnicę to by mnie wyśmiał i powiedział że mi się coś przesłyszało. Jakbym o jego "doświadczeniu" z 8K napisał że mu się coś przywidziało to by był oburzony.....na tych przykładach widać jak na dłoni że stosuje podwójną skalę ocen po to by jego było na wierzchu.  

Gdyby wszystko w audio można było pomierzyć i udowodnić prostymi eksperymentami nie mielibyśmy tylu urządzeń tak różnie grających.....nikt też nie robiłby kiepskich, bo wiedza o tym jak zrobić doskonałe byłaby powszechna.
Zaczynający zabawę z audio pierwsze czego się dowiadują to to że parametry (choćby najlepsze) nie wszystko potrafią powiedzieć o tym jak sprzęt zagra....potem to mają okazję zweryfikować w życiu.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Sceptycy - co Wy na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jednym z koronnych argumentów przeciw 8K jakim dotychczas wymachiwaliście niczym jaskiniowiec maczugą był brak fizycznych nośników dla materiału tej rozdzielczości. Wieszczyliście że takowe pojawią się na rynku za ho-ho ile lat. Albo jeszcze później. Może nasze wnuki dożyją. No więc na Wasze utrapienie wytrącono Wam ten argument z ręki. 

8K idzie z Japonii. Chcąc wyjść z honorem powinniście teraz zachować się po japońsku i popełnić seppuku. A skoro sobie w owczym pędzie nakupiliście sprzętu 4K to macie ból d..y co teraz z nim zrobić. W razie czego służę adresami punktów gdzie można odwozić starą bezużyteczną elektronikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj proponuję takie wiadomości czytać z przymrużeniem oka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony XW-5000 / Kauber FRAME LITE VELVET Grey Flex 110" / Arcam AV40 + PA720 + PA410 / Panasonic DP-UB9004 / Apple TV 4K / Klipsch: 2 x RP-600M, 1 x RP-504C, 4 x RP-500SA, 4 x PRO-180RPC, 2 x SPL-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Se puku mogę zrobić, ale palcem w czoło. Nawet puku-puku.

Ile wejdzie materiału na płytę BD? W sam raz na 20-minutowy dokument w 8k o mrówkach w Brazylii.

No chyba, że zrobią BDP ze zmieniarką, a filmy 8k będą sprzedawame w kartonikach po 5-7 płyt.

?

Albo filmy będą w 8k (dla maniaków rozdzielczości), ale z tak obniżonymi parametrami, by się na płycie zmieścił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie znasz parametrów zapisu (nic na ten temat nie ogłoszono) a już wiesz że będzie do d... i wejdzie tylko krótki filmik. 

Nienawiść zaślepia.

Najlepiej popukaj się sam. W czółko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z ostatniego linku:

"More than two hours of 8K content (@ 100Mbps) can be recorded on BDXL discs (128GB - quad-layer, 100GB triple-layer)."

20-minutowy dokument o mrówkiach w Brazylii? Zmieniarka 7 płyt? Drastycznie obniżone parametry? 

To co napisałeś nazywa się samozaoranie - poziom master.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki cytat:

"Jeśli wierzyć informacjom związanym ze sprzętem Sony, to tylko około 100 GB. Właśnie tyle mają ważyć cyfrowe wersje filmów 4K..."

A gdzie pojemność dla filmow 8k???

I kto tu orze?

Link do źródła-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pewnie, jak zarżniemy film kompresją, ograniczymy fps, pozbawimy hdrów i bajerów, to się i w 8k zmieści, ale jaki to ma sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bobcat napisał:

100 Mbps to źle?

Nie pytam o przepływność, tylko o potrzebne miejsce na film o dobrych parametrach. Odpowiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów odwołam się do ostatniego z podanych linków:

"The new standard supports the HEVC video codec of up to a maximum of 8K/60P as well as HDR (hybrid log gamma method)"

Szukaj dalej argumentów na "nie". To już wygląda na desperację. Również groteskę.

Teraz, porlick napisał:

Nie pytam o przepływność, tylko o potrzebne miejsce na film o dobrych parametrach. Odpowiesz?

Miejsca jest tyle, że przy wymiennym w artykule kodowaniu zmieści się ponad 2 godziny materiału 8K 60 fps HDR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wg twoich 100Mbps:

100Mbps=12,5MBps

125GB:12,5MBps=10000s czyli 166 minut.

Ale to tylko teoria, bo występują też dane nadmiarowe, indeksowanie, oraz przede wszystkim dzwiek, który dla np 3-5 ścieżek wielokanalowych w kilku jezykach potrzebuje sporo miejsca. Przypomnij, jakie mają być normy dla uhd8k? 22.2 kanały?

Ojojoj, miejsce dostępne dla obrazu spada? A czy wystarczy na poltoragodzinny choć film? 

Zresztą- zobaczymy za parę lat, czy coś z tego jaja się wylęgnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen szacunek dla determinacji w desperackim, rozpaczliwym poszukiwaniu kolejnych argumentów na "nie". 

Pisałeś że się zmieści 20 minut o mrówkach z paskudnym bitratem, albo konieczna będzie zmieniarka na 7 płyt.

Zachowaj resztki powagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dla filmu ponad 2h będzie trzeba więcej płyt.

Z drugiej strony- CO na te płyty nagrać? Producenci filmowi nie garną się do 8k, a jaki sens kupować upscalowane starocie? Przecież podobno "to samo" zrobi inteligentny upscaling w telewizorze, więc sens tych płyt stoi pod znakiem zapytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.