Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba mieć parcie na 8K by dalej nie zauważać jak rynek to ostrożnie a raczej rozsądnie przyjmuje.
Pierwsze prognozy na 2018 blisko 400 tyś sztuk, zmniejszają to do 20 tyś., bo widzą że to nie przejdzie, wysyłają w świat 18600 szt sztuk z czego sprzedaje się ok. 12 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Maju napisał:

Wolałbym przeczytać co wyniosłeś z tego artykułu (wykresu), czy coś wreszcie do Ciebie dociera a nie tekst świadczący o obrażaniu się na fakt że używam mocnych słów, gdy każdy argument trafia w pustkę.  ?

Nic nie wniósł. On uznaje jedynie swoje argumenty.

 

Powtórzę, w Polsce 5-8 lat poczekamy na 8K, co ten wykres dokładnie potwierdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

po co więc dalszy bełkot??

Po to abyś miał okazję się dalej wychamiać.

3 godziny temu, Maju napisał:

Wolałbym by ci z NHK zamiast chwalić się ile mogą sprzedać pisali o faktach, czyli podali ile w ub. roku rzeczywiście sprzedali telewizorów 8K w Japonii!

NHK nie sprzedaje telewizorów. Taki wybitny autorytet (z nominacji własnej) tego nie wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Myślałem że przynajmniej w tym wątku uda się uniknąć takiej narracji z wątków ideologicznych, politycznych czy światopoglądowych. Jak widać chęć zwady jest u niektórych dominująca.

Napisałeś to o sobie?

Jeżeli twierdzisz że nie to bądź uprzejmy odnieś się choć raz do merytorycznych kwestii, nie staraj się udowadniać (tekstem o wychamianiu) że to ty jesteś lepszym adresatem tych słów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

może coś wreszcie do Ciebie dotrze. 

Kolejny przykład aroganckiej narracji.

Mam nadzieją że to nie początki sklerozy a tylko chęć przeniesienia "standardów" z wątków ideologicznych powoduje że stajesz się nudny, powtarzasz się.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Maju napisał:

Stajesz się nudny, powtarzasz się.

Podobnie jak Ty z nieustannie powtarzaną arogancją.

2 godziny temu, Maju napisał:

Proponuję analizę wykresu.

W porównaniu z chwilą obecną udział 4K w rynku spadnie o 19 punktów procentowych, udział 8K - wzrośnie o taką samą wielkość. Czyli 8K odbiera rynek 4K. W dalszej przyszłości te wykresy się spotkają, potem 8K będzie górą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

Wolałbym by ci z NHK zamiast chwalić się ile mogą sprzedać pisali o faktach, czyli podali ile w ub. roku rzeczywiście sprzedali telewizorów 8K w Japonii!

NHK nie sprzedaje telewizorów. Taki wybitny autorytet (z nominacji własnej) tego nie wie?

Gdzie tak tam pisze? Taki znawca języka nie rozumie faktycznego znaczenia tego co napisałem???
Nie rozumiesz po co NHK się chwali wzrostem sprzedaży, dlaczego im może zależeć na tym by w pozytywach prognozy pokazać? 
A może to doskonale rozumiesz i celowo to robisz udając rzeczową rozmowę mataczysz. Słabo ci ta sztuka manipulacji idzie.   :))

Czego się jeszcze uczepisz by uniknąć merytorycznej rozmowy?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie strasz go bo on już na całe życie pozostanie z tym fullHD 42" ? .

Jak widzisz Bobcat postęp jest ciągły, a z niego i z życia trzeba po prostu korzystać, a nie kutwić.

Nie wiem jak Ty, ale ja mam również inne wydatki domowe i rodzinne. Nie każdy może sobie pozwolić na kupowanie co roku state-of-art sprzętu z (w danym momencie) najwyższej półki. Ty to nazywasz kutwieniem - ja racjonalnym gospodarowaniem zasobami pieniężnych. Dlatego właśnie przechodząc na coś nowego (nie martw się, nie zostanę na zawsze z FHD 42") chcę zrobić to nie metodą małych kroczków co roku, ale wskoczyć od od razu na etap będący siedmiomilowym skokiem naprzód w porównaniu z dotychczasowym stanem posiadania)

19 minut temu, Maju napisał:

Gdzie tak tam pisze?

 

19 minut temu, Maju napisał:

Wolałbym by ci z NHK zamiast chwalić się ile mogą sprzedać pisali o faktach, czyli podali ile w ub. roku rzeczywiście sprzedali telewizorów 8K w Japonii!

Co tu jest podmiotem? Co orzeczeniem? Co określeniem bliższym i dalszym? Ze składni zdania wynika że to NHK chwali się ile może sprzedać i mają podać ile sprzedali. 

Tu nie ma "ile zostało sprzedanych". Jest najpierw NHK potem ile sprzedali. Czyli ile NHK sprzedało. 

Trzeba było nie wagarować w szkole na lekcjach języka polskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:

wskoczyć od od razu na etap będący siedmiomilowym skokiem naprzód w porównaniu z dotychczasowym stanem posiadania

LED 8K pierwszej generacji mniejszy lub równy 55" tego ci nie zapewni, jeżeli się taki niebawem pojawi nie będzie też w rozsądnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

VHS jest standardem zapisu obrazu, 4K dotyczy czego innego. Porównujesz nieporównywalne.
Dalej wymieniać?

Czepialstwo. Ja chciałem jedynie zasygnalizować, że technologie odchodzą do lamusa. Równie dobrze mogłem podać przykład z motoryzacji albo przemysłu chemicznego.

5 minut temu, Maju napisał:

LED 8K pierwszej generacji mniejszy lub równy 55" tego ci nie zapewni

Pozwól że ja będę o tym decydował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:
14 minut temu, Maju napisał:

Wolałbym by ci z NHK zamiast chwalić się ile mogą sprzedać pisali o faktach, czyli podali ile w ub. roku rzeczywiście sprzedali telewizorów 8K w Japonii!

Co tu jest podmiotem? Co orzeczeniem? Ze składni zdania wynika że to NHK chwali się ile może sprzedać i mają podać ile sprzedali. 

Tu nie ma "ile zostało sprzedanych". Jest najpierw NHK potem ile sprzedali. Czyli ile NHK sprzedało. 

Trzeba było nie wagarować w szkole na lekcjach języka polskiego.

Nie wagarowałem.....zresztą po co się tłumaczę komuś kto tylko mataczyć zamierza.

Poza tym belfer (niedouczony) robiąc wykład co jest podmiotem a co orzeczeniem zapomina że może być podmiot ukryty (domyślny), wynikający z kontekstu zdań.....i NHK może się chwalić ile to Japończycy (podmiot) sprzedać mogą.
Nie dopuszczam myśli że możesz nie rozumieć że NHK jako nadawca 8K może nie mieć interesu by chwalić się prognozami sprzedaży tych telewizorów w Japonii.....dlatego to co piszesz tylko mataczeniu służy.   ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętna logika dla inteligentnych inaczej.

I klasyka mataczenia.

Najlepiej metodą "łapaj złodzieja" zarzucać matactwa innym samemu robiąc to permanentnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bobcat napisał:

chciałem jedynie zasygnalizować, że technologie odchodzą do lamusa

Sygnalizujesz (przejściówkę 4K) na coraz głupszych porównaniach a do faktów i rzeczywistych prognoz słowem się nie odnosisz....jeszcze włączasz myślenie czy tylko na mało mądre odszczekiwanie Ciebie stać?
 

Godzinę temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

Proponuję analizę wykresu.

W porównaniu z chwilą obecną udział 4K w rynku spadnie o 19 punktów procentowych, udział 8K - wzrośnie o taką samą wielkość. Czyli 8K odbiera rynek 4K. W dalszej przyszłości te wykresy się spotkają, potem 8K będzie górą.

Przepraszam nie zauważyłem, jest analiza, niestety powierzchowna. Nie bierzesz pod uwagę wszystkiego.....zapominasz że to telewizory powyżej 60 cali. Poniżej tego 8K prawie nie zaistnieje a 4K będzie się długo miało dobrze. 
Tak jak teraz HD Ready w sektorze 32 cale.   :))

13 minut temu, Bobcat napisał:

Pokrętna logika dla inteligentnych inaczej.

I klasyka mataczenia.

Najlepiej metodą "łapaj złodzieja" zarzucać matactwa innym samemu robiąc to permanentnie.

Teraz chcesz co mi wmówić? 
Jakobym uważał NHK za sprzedawcę telewizorów 8K (nie wiedział kim są) czy że nie ma w zdaniach podmiotów domyślnych którego Pan Niedomyślny się nie doszukał w tym zdaniu.....a może coś jeszcze innego?
Sprecyzujesz co?   :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat napisałem nieprecyzyjnie...."prawie nie zaistnieje".
Niżej grafika sugerująca że producenci jednak zamierzają produkować w znacznej ilości 8K w wielkościach mniejszych niż 60 cali po 2021 roku.....pewnie dla tych co lubią z nosem  w ekranie.
Niewiele to zmienia w kontekście tego że 8K 4K jeszcze długo nie zagrozi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“While the benefit of simply increasing pixel count from 4K to 8K is weak except for the largest TV sizes, there will be significant panel and TV supplier ‘push’ that will foster adoption in a way that is similar to the 4K adoption pattern, but at a slower pace,” noted Chris Chinnock, President/Founder of Insight Media."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszyscy tak twierdzą oprócz @Bobcat?   :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

LED 8K pierwszej generacji mniejszy lub równy 55" tego ci nie zapewni

Pozwól że ja będę o tym decydował.

Nie będziesz miał wpływu na to czy małe telewizory 8K będą spełniać (lub kiedy zaczną) solidne standardy UHD.....tak jak nie masz wpływu na to że tak mały telewizor należy oglądać (by mieć frajdę z 8K) z odpowiedniej odległości....tzn między 55 a max. 110 cm.
Do tego nie masz pewności czy do 2021 taki mały kupisz.....dobrego odbioru życzę.  :)))

 

A nasz silniczek forum raz łączy posty raz nie, raz wkleja grafiki innym razem dopiero po edycji.....jak spaprano wyszukiwarkę nie warto przypominać....do niczego się już nie nadaje.
Komu przeszkadzało to co było......ech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Sygnalizujesz (przejściówkę 4K) na coraz głupszych porównaniach a do faktów i rzeczywistych prognoz słowem się nie odnosisz....

Ty mi zarzucasz słabość do 8K? Chyba raczej Ty masz obsesję do 4K którego (trzeba czy nie trzeba) przy każdej okazji bronisz niczym lwica swoich małych.

2 godziny temu, Maju napisał:

Przepraszam nie zauważyłem, jest analiza, niestety powierzchowna. 

Jaśnie Pan raczy oceniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, Bobcat napisał:

Myślałem że przynajmniej w tym wątku uda się uniknąć takiej narracji z wątków ideologicznych, politycznych czy światopoglądowych. Jak widać chęć zwady jest u niektórych dominująca.

Nie rozumiem co jest nieporównywalne. Czy VHS był kiedyś standardem? Był. Gdzie jest teraz? W muzeum techniki. Czy 4K staje się standardem? Tak, staje staje się. Czy już obecnie istnieje jego następca? Owszem, nazywa się 8K. Dlatego 4K niedługo znajdzie się tam gdzie od jakiegoś czasu przebywa VHS. 

I tylko tyle chciałem powiedzieć. Podobna sytuacja. Żadnych aspektów technicznych nie porównuję.

 

Panowie oświećcie mnie ale VHS raczej systemem zapisu i transportu plików i raczej można go porównać z np mp4. albo płyty CD ?

Na tym samym tv można było oglądać zarówno vhs jak i beta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Wszyscy tak twierdzą oprócz @Bobcat?   :))

Jesteś niekonsekwentny. Z jednej strony tryumfalistycznie wklejasz (któryś raz z rzędu) informację, jak to prognozy sprzedaży telewizorów 8K się nie sprawdziły. Z drugiej strony podajesz inne prognozy, a że są miłe Twojemu sercu - uważasz je za pewnik. Skąd to przeświadczenie? Masz pewność że te się na pewno sprawdzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby to co piszesz byłoby prawdą ale ten wpis tego o czym piszesz nie dotyczy. Czytasz ze zrozumieniem w obcym języku? W ogóle coś czytasz ze zrozumieniem?

Zazwyczaj sprawdzają się  prognozy na Twoja niekorzyść....masz nadzieję że będzie inaczej?

32 minuty temu, Bobcat napisał:

Ty mi zarzucasz słabość do 8K? Chyba raczej Ty masz obsesję do 4K którego (trzeba czy nie trzeba) przy każdej okazji bronisz niczym lwica swoich małych.

To nie słabość do 4K powoduje że podaję coś co wydawać by się mogło obroną 4K gdyby to nie były fakty pisane w kontrze do Twojego ciągłego plucia na tą technologię.  :)

Gdy się potwierdziło że 4K nie będzie marginalizowane przez następcę a specyfikacje UHD nie traktują różnie tych technologii nie mm powodu dla samej rozdzielczości ich dzielić.
Przedwczoraj cytowałem opinię fachowca że 8K różni się od 4K małym nie najważniejszym aspektem....tego nie zauważyłeś.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, stench napisał:

Panowie oświećcie mnie ale VHS raczej systemem zapisu i transportu plików i raczej można go porównać z np mp4. albo płyty CD ?

Na tym samym tv można było oglądać zarówno vhs jak i beta.

Oczywiście że masz rację. 

Ale ja chciałem tylko dać przykład, że technologie przemijają. VHS przeminął i 4K również przeminie. @Majusię uczepił niczym pijany latarni że to są rzeczy nieporównywalne i jedzie tym już którąś stronę. Sztuka dla sztuki, aby się czepiać.

Równie dobrze mogłem napisać że opracowana przez prof. Ignacego Mościckiego (późniejszego prezydenta Polski) technologia produkcji kwasu azotowego w łuku elektrycznym również odeszła do lamusa. Obecnie stosuje ją tylko Szwajcaria mająca tanią energię elektryczną z elektrowni wodnych na górskich rzekach. Cały świat przeszedł na metodę katalityczną.

5 minut temu, Maju napisał:

Nawet gdyby to co piszesz byłoby prawda to i tak ten wpis tego nie dotyczy.

Ale manipulacje i mataczenie. Jak najbardziej dotyczy. Odpowiesz na pytanie dlaczego uważasz że te prognozy na pewno się sprawdzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

chciałem tylko dać przykład, że technologie przemijają. VHS przeminął i 4K również przeminie. @Majusię uczepił niczym pijany latarni że to są rzeczy nieporównywalne i jedzie tym już którąś stronę. Szuka dla sztuki, aby się czepiać

VHS na starcie był krokiem w tył w stosunku do studyjnych technologii, 4K wprost przeciwnie.
Jak chcesz dalej wmawiać że to dobre porównanie dla przemijalności technologii to szukaj podatnych na wciskanie kitu.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maju napisał:

Przedwczoraj cytowałem opinię fachowca że 8K różni się od 4K małym nie najważniejszym aspektem..

A @arkadowski jakiś czas temu cytował opinię innego fachowca że właśnie ten (Twoim zdaniem) "mało istotny szczegół" jest odpowiedzialny za dramatyczną poprawę jakości obrazu.

Teraz, Maju napisał:

VHS na starcie był krokiem w tył w stosunku do studyjnych technologii, 4K wprost przeciwnie.
Jak chcesz dalej wmawiać że to dobre porównanie dla przemijalności technologii to szukaj podatnych na wciskanie kitu.  

Co z tego? Co to ma do rzeczy? Był technologią powszechną i skończył się jego czas. Podobnie skończy się czas 4K. Ponadto sprzęt powszechnego użytku dzieli od studyjnego przepaść. Tak jak samochód dla Kowalskiego od bolida Formuły 1.

Po prostu się czepiasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam ten człowiek cytował ludzi z branży powiązanych z producentami telewizorów.....odróżniam (w przeciwieństwie) opinie fachowców z branży producentów materiałów filmowych od bełkotu marketingowego ludzi na usługach producentów telewizorów.
Ty opinii nie świadczących o niezwykłości 8K w ogóle nie bierzesz pod uwagę, nieraz mam wrażenie że coś ci je przesłania.   :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Bobcat napisał:
38 minut temu, Maju napisał:

Nawet gdyby to co piszesz byłoby prawda to i tak ten wpis tego nie dotyczy.

Ale manipulacje i mataczenie. Jak najbardziej dotyczy. Odpowiesz na pytanie dlaczego uważasz że te prognozy na pewno się sprawdzą?

Na pytanie odpowiedziałem (po edycji) chociaż to co cytowałeś odnosi się do cytatu po angielsku (pod grafiką).....a to nie dotyczyło prognozy a kolejnej opinii osoby o tym że przeskok z 4K na 8K niewiele daje a 8K nie będzie tak szybko zawojowywać rynku jak 4K.
Tyle. Aha, nie odpowiedziałeś czy coś czytasz ze zrozumieniem....  :))
 

Nie śpiesz się z odpowiedzą byś znowu czegoś nie palnął.....możesz jutro odpowiedzieć, dzisiaj mam tego co robisz serdecznie dość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje jakie to 8K jest bez sensu: wartościowe opinie fachowców z branży.

Informacje że 8K wkracza na światowy rynek: bełkot marketingowców.

Takie oto podwójne standardy ma Pan Obiektywny Inaczej.

4 minuty temu, Maju napisał:

Aha, nie odpowiedziałeś czy coś czytasz ze zrozumieniem..

Za to "czytanie ze zrozumieniem" już miałeś kilka ostrzeżeń w innych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Bobcat napisał:

Ale ja chciałem tylko dać przykład, że technologie przemijają. VHS przeminął i 4K również przeminie.@Maju

Nie przeminie, bo 4K to jest odpowiednik 16bit i 44hz dla dźwięku. Możesz wydziwiać z jakimiś hiresami sresami, ale 99% ludzi nigdy nie będzie potrzebowało niczego więcej niż 16bit, 44Hz. 4K pozwala ci mieć ostry obraz przy ekranie do 200" - kto niby i gdzie będzie potrzebował czegoś więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prosiłem by nie odpisywał od razu, bez zastanowienia, bo palnie gafę jak zwykle....
 

5 minut temu, Bobcat napisał:

Informacje jakie to 8K jest bez sensu: wartościowe opinie fachowców z branży.

Informacje że 8K wkracza na światowy rynek: bełkot marketingowców.

Takie oto podwójne standardy ma Pan Obiektywny Inaczej.

Od fachowców z branży producentów telewizorów nie oczekujesz chyba że będą pisać o 8K nieprzychylnie.....fachowcy z branży producentów materiałów filmowych, pracujący na tym sprzęcie, nie mają interesu w tym by pisać o nim nieobiektywnie. 
Unikając zauważenia co ich różni, dlaczego jedni są wiarygodni a drudzy nie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ujemny napisał:

Nie przeminie, bo 4K to jest odpowiednik 16bit i 44hz dla dźwięku. Możesz wydziwiać z jakimiś hiresami sresami, ale 99% ludzi nigdy nie będzie potrzebowało niczego więcej niż 16bit, 44Hz. 4K pozwala ci mieć ostry obraz przy ekranie do 200" - kto niby i gdzie będzie potrzebował czegoś więcej?

Wklejona przez @Maju prognoza mówi że do roku 2024 4K odda 19% rynku formatowi 8K i do tego czasu będzie miało trend malejący, podczas gdy 8K - wznoszący. 

Z tym 16 bit 44 kHz to zdrowo pojechałeś. 99% słuchaczy wystarcza mp3. Więc o czym rozmawiamy? A tak w ogóle to miałeś okazję słuchać 24 bit 192 kHz?

3 minuty temu, Maju napisał:

A prosiłem by nie odpisywał od razu, bez zastanowienia, bo palnie gafę jak zwykle....

Albo poniechasz tych aroganckich ocen i wygłaszanych belferskim tonem pouczeń albo będą one każdorazowo lądowały w Moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:

Wklejona przez @Maju prognoza mówi że do roku 2024 4K odda 19% rynku formatowi 8K i do tego czasu będzie miało trend malejący, podczas gdy 8K - wznoszący. 

Tak samo jak hiresów jest coraz więcej, mimo, że kompletnie niczego nie wnoszą.

Tylko, spróbuj tu ogarnąć tą subtelną różnicę, muzykę możesz sobie nagrywać w dowolnej rozdzielczości bo obecnie nie ma tu żadnej różnicy kosztów. Można więc sprzedawać pliki hi-res jako bonus i nawet jak się sprzeda 1% tego co w normalnej rozdzielczości to też jest fajnie. Z dystrybucją też nie ma żadnego problemu bo 100 mega czy dwa giga to nikomu już różnicy nie robi.  Natomiast nagrywanie w 8K będzie zawsze dużo droższe niż nagrywanie w 4K, a dystrybucja 500 giga to wydaje się że obecnie bariera nie do przejścia.

Ponieważ pliki hires nie kosztują nic więcej i w zasadzie od zawsze są, to audiofile mieli zarzut, czemu się ich nie dystrybuuje? No i mimo, że pliki hires nic nie wnoszą, to ponieważ nic to nie kosztuje, to można je dystrybuować skoro jest ten 1% melomanów którzy chce to kupić.

Natomiast materiały 8K nie wnoszą nic kompletnie dla nikogo, a koszty ich wytworzenia i dystrybucji są wielokrotnie większe - dlatego nikt nie będzie tego ani dystrybuował, ani sprzedawał jako standardu. Może powstaną jakieś niszowe produkcje z pieniędzy japońskiego podatnika, albo takie które da radę sfinansować ten 1% fraków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.