Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, porlick napisał:

doczekam się w końcu odpowiedzi na moje proste pytanie

Też czekałem na odpowiedź blisko dwa dni, nadal czekam.

Nasłuchałem się o mojej rzekomej niekonsekwencji a gdy wskazałem że tam jej nie ma i zapytałem wprost czego w wpisie nie rozumie że twierdzi inaczej, tradycyjnie zamilkł. 

@ar2d4 też mu odpisał i cisza.....tak ma jak traci grunt pod nogami, zapędzi się w błędnej ocenie cudzych wpisów że udaje że nic się nie stało.    :)

 

Jeszcze ciekawostka jak można zagalopować się w wypowiedzi do granic śmieszności....rzecz o "przełomowym" 8K i "unikatowym" trybie ambient, cytat;   

"Na czym to polega? Telewizor 8K z Trybem Ambient jest zdolny wyświetlać elementy graficzne, w tym m.in. dekoracyjne motywy, również wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak wpada się w śmieszność gdy się bezmyślnie przepisuje materiały reklamowe firm.   :))

 

20 minut temu, porlick napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

2x większe.

Mniejsze,

Oczywisty mój błąd.
EDYCJA;

Jednak nie ma błędu w tym co napisałem.
Ja pisałem o wielkości ekranu a Ty pewnie miałeś na myśli odległość od niego, stąd nieporozumienie. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, porlick napisał:

Jeśli jest zbyt duża na 8K, to chyba logiczne, że 4K.

Może na 4K też odległość jest za duża? Może należałoby FHD?

Determinacja z jaką uchylasz się od odpowiedzi na moje proste pytanie daje do myślenia. Po prostu klepiesz wyczytaną teorię a tak naprawdę to nie masz nic do powiedzenia.

9 godzin temu, porlick napisał:

Po prostu jestem ciekawy, co sprawia, że tak nachalnie promujesz 8K, a z premedytacją upierasz się, by zrezygnować z możliwości wykorzystania zalet tej rozdzielczości w domu?

Nie wystarcza że taki mam kaprys? Twoja kasa? Ty oglądasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

oglądanie 42 cali z 283 cm oznacza rezygnację z części walorów rozdzielczości jakie HD daje

Absolutnie nie masz racji. Na 42" z 283 cm natychmiast widać który program nadawany jest w FHD, a który w SD.

2 godziny temu, Maju napisał:

Bobcat tego dotąd nie zauważył że rozdzielczość ma w pokoju AV lepszą niż w salonie?

Nieporównywalne gdyż w salonie jest LED LCD, a w pokoju A/V - plazma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bobcat napisał:
3 godziny temu, Maju napisał:

Bobcat tego dotąd nie zauważył że rozdzielczość ma w pokoju AV lepszą niż w salonie?

Nieporównywalne gdyż w salonie jest LED LCD, a w pokoju A/V - plazma.

A co ma sposób wyświetlania do rozdzielczości???

Bobcat, co chwila się pogrążasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, porlick napisał:

Bobcat, co chwila się pogrążasz...

W Twoich oczach? To dla mnie zaszczyt. Przyjemność również. 

A odpowiedzi na moje proste pytanie nie jesteś w stanie z siebie wydobyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bobcat napisał:

Nie wystarcza że taki mam kaprys? Twoja kasa? Ty oglądasz?

Twoja kasa i kaprys, chocby i najgłupszy. Powiedz tylko, czemu tak piejesz nad wyższością 8k, jak sam sobie chcesz odebrać te wszystkie zalety? Sam pisałeś o stopniowaniu bajerów w telewizorach, więc wg Ciebie i one będą musiały być okrajane w najmniejszych, czyli tych z niskiej półki.

3 minuty temu, Bobcat napisał:

W Twoich oczach? To dla mnie zaszczyt. Przyjemność również. 

A odpowiedzi na moje proste pytanie nie jesteś w stanie z siebie wydobyć.

Cieszę się, że Ci pomogłem.

A na które nie odpowiedziałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

chocby i najgłupszy

O właśnie. To jest nieakceptowalne ocenianie wartościujące innych i ich suwerennych decyzji zakupowych.

5 minut temu, porlick napisał:

Sam pisałeś o stopniowaniu bajerów w telewizorach, więc wg Ciebie i one będą musiały być okrajane w najmniejszych, czyli tych z niskiej półki.

Przyznaję że nie miałem racji. 

LG 55SM98. Nano Cell 4K 55" czyli wg Twoich kryteriów: mały. Full wypas, ma absolutnie wszystkie bajery i jeszcze więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyrywek z kontekstu nie mówiący niczego o całości sformułowania.

Chodzi o to, że nic mi do czyichś, chocby i najgłupszych wyborów i nie ma w tym niczego obraźliwego- tylko stwierdzenie faktu. Jesli inaczej to odebrałeś, to znaczy, że sam chyba zaczynasz podejrzewać, że ten wybór nie jest najlepszy z możliwych.

A wytlumaczysz, czym różni się rozdzielczość hd plazmy od rozdzielczości hd lcd???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, porlick napisał:

A na które nie odpowiedziałem?

Zapytałem jaka rozdzielczość jest Twoim zdaniem optymalna dla 55" oglądanych z 283 cm. Napisałeś tylko że mniejsza niż 8K. Zapytałem jaka więc konkretnie? 4K? FHD? Na to już nie odpowiedziałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, porlick napisał:

A wytlumaczysz, czym różni się rozdzielczość hd plazmy od rozdzielczości hd lcd???

Rozdzielczość niczym. Ale obrazy trudno porównywać. Nie patrzy się wyrywkowo na ten jeden aspekt, ale ocenia całościowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobcat napisał:

Zapytałem jaka rozdzielczość jest Twoim zdaniem optymalna dla 55" oglądanych z 283 cm. Napisałeś tylko że mniejsza niż 8K. Zapytałem jaka więc konkretnie? 4K? FHD? Na to już nie odpowiedziałeś.

Myślałem, ze nadal rozmawiamy o tv 55', więc niższa, to na logikę 4K. To i tak "na styk" z zaleceniami NHK dla uhd.

U córki 4k 55' wisi na ok 2m od kanapy i jest optymalnie.

Nie dlatego, że widać wszystkie szczegóły, ale jest na tyle daleko, że swobodnie mogą oglądać trzy osoby.

Bliżej byłby lepszy obraz, ale ustawienie tv byloby dla egoisty, bo kąty widzenia dla skrajnych widzów byłyby do d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bobcat napisał:

Rozdzielczość niczym. Ale obrazy trudno porównywać. Nie patrzy się wyrywkowo na ten jeden aspekt, ale ocenia całościowo.

To powiedz, co Cię oburzło we wniosku z porownania lcd 8k z oled 4k? Przecież dla np twoich 280 cm rozdzielczość już nie gralaby żadnej roli i wiadomo, że zwycięzcą bedzie 4k oled. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

To powiedz, co Cię oburzło we wniosku z porownania lcd 8k z oled 4k? Przecież dla np twoich 280 cm rozdzielczość już nie gralaby żadnej roli i wiadomo, że zwycięzcą bedzie 4k oled. 

Nie ja lecz @Maju podkreślał wielokrotnie, że porównań należy dokonywać na identycznym sprzęcie.

20 minut temu, porlick napisał:

ustawienie tv byloby dla egoisty, bo kąty widzenia dla skrajnych widzów byłyby do d...

Na OLED albo Nano Cell chyba nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie ja lecz @Maju podkreślał wielokrotnie, że porównań należy dokonywać na identycznym sprzęcie.

Zgadza się, ale było to wyłącznie w celu porownania rozdzielczosci 4k do 8k- czy samo podwyższenie rozdzielczości ma sens, nie chodziło o ogólną lepszość jednego z dwóch tv. W tym przypadku też nie zrozumiałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest głębszy, gdyby to było tylko niezrozumienie to mały pikuś. Wtedy taka osoba zazwyczaj pyta i dostaje odpowiedzi tak długo aż wątpliwości znikną.

Z nim choćbyś dziesiątki razy mu powtarzał że coś źle zrozumiał nie doczekasz się refleksji z jego strony. Zawsze jest przekonany o tym że ma rację, do końca.
A wynika to z dziwnej pewności siebie, z dziwnego przekonania że jest nieomylny. Dlatego nie szuka logiki w wypowiedzi osoby której o to nigdy nie posądza że może mieć rację.

   

19 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

oglądanie 42 cali z 283 cm oznacza rezygnację z części walorów rozdzielczości jakie HD daje

Absolutnie nie masz racji. Na 42" z 283 cm natychmiast widać który program nadawany jest w FHD, a który w SD.

Kolejny dowód na to że zanim pomyślisz to coś napiszesz......lubisz chyba bardziej sprzeczki od rzeczowej rozmowy.
Wypada tu napisać "co ma piernik do wiatraka" a może lepiej tu pasuje "dziad o niebie baba o chlebie".  :))
 

Logika Drogi Watsonie znowu szwankuje!    :)
Przecież ja piszę wyraźnie o "utracie części walorów" mało tego w innym fragmencie tego wpisu (na poprzedniej stronie) precyzuję to co napisałem wskazując że w salonie jeszcze (na szczęście) znajdujesz się w tej odległości w której możesz zauważyć dość wyraźnie "lepszość" HD od SD......nie tak było?? A może tylko czytasz wyrywkowo zdania byś miał się do czego przyczepić bo ci brakuje powodów do sprzeczki?? 
 

I Ty właśnie o tym tu w tym cytacie wyżej piszesz......ale, to co piszesz nie oznacza też że w pełni korzystasz z HD, bo jak się przybliżysz do ekranu to zobaczysz więcej szczegółów tzn. że  zrezygnowałeś z tej możliwości siedząc aż ok. 2.80 od ekranu a nie tak blisko by niczego z rozdzielczości HD nie stracić i to właśnie miałem na myśli (edycja; i to wszystko jest równie łopatologicznie wytłumaczone we wczorajszym PEŁNYM wpisie)...teraz to bardziej jasne?!?!

 

19 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

Bobcat tego dotąd nie zauważył że rozdzielczość ma w pokoju AV lepszą niż w salonie?

Nieporównywalne gdyż w salonie jest LED LCD, a w pokoju A/V - plazma.

18 godzin temu, Bobcat napisał:
18 godzin temu, porlick napisał:

A wytlumaczysz, czym różni się rozdzielczość hd plazmy od rozdzielczości hd lcd???

Rozdzielczość niczym. Ale obrazy trudno porównywać. Nie patrzy się wyrywkowo na ten jeden aspekt, ale ocenia całościowo.

 


No to @porlick znowu mamy kolejny problem.....z "wędrującą"  logiką @Bobcat.   :))

Teraz nie rozumie że ja pisałem tylko o rozdzielczości i że można ją gorzej ocenić (nawet jak odbiorniki są różne) ze względu na to że obraz oglądamy  z bardzo różniących się odległości!

Więc łopatologicznie raz jeszcze Bobcat.
Owszem ocenia się zazwyczaj całościowo, ale czy pojąłeś choć raz próbę zwrócenia uwagi  na widzenie samej rozdzielczości?
Czy zauważyłeś to że w salonie widzisz mniej szczegółów z racji zbyt dużej odległości od ekranu???

Owszem plazma może dać lepszy obraz całościowo z racji przewagi w czerniach, kontraście i kolorach ale nieco może wzmocnić to wrażenie fakt że na niej widzisz więcej szczegółów, bo siedzisz ponad metr bliżej niż w salonie przy LCD.
To wprawne oko jest w stanie z łatwością wychwycić.

Jasne?
 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:
20 godzin temu, porlick napisał:

ustawienie tv byloby dla egoisty, bo kąty widzenia dla skrajnych widzów byłyby do d...

Na OLED albo Nano Cell chyba nie?

Co z tego, że nie zmienią się kolory jasność, itp, jak skrajne osoby będą patrzeć na obraz pod kątem uniemożliwiającym komfortowy odbiór programu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 2.06.2019 o 01:44, porlick napisał:

Jeśli jest zbyt duża na 8K, to chyba logiczne, że 4K.

Może na 4K też odległość jest za duża? Może należałoby FHD?

Determinacja z jaką uchylasz się od odpowiedzi na moje proste pytanie daje do myślenia. Po prostu klepiesz wyczytaną teorię a tak naprawdę to nie masz nic do powiedzenia.

Ja bym też się uchylił od odpowiedzi na pytanie które wygląda na takie które nie ma sensu.....z tej racji że nie pyta się o oczywistości!!
Nie masz sensowniejszych pytań....na to padały dziesiątki razy odpowiedzi. Gdybyś logikę zaprzągł do myślenia nie musiałbyś o to pytać.

@Bobcat Twoje nieszczęście polega na tym że chcesz 55" telewizora  (8K) w salonie i chcesz go oglądać z ok. 2.8m.....masz takie "wielkopańskie fantazje"...Twoja sprawa.
Wiedz jednak (zapamiętaj) że ta odległość i wielkość ekranu być może pozwoli ci na odróżnienie 4K od HD i na nic więcej o zauważeniu różnicy między rozdzielczością 4K a 8K możesz zapomnieć.   :)


Przy tej odległości siedzenia można śmiało 65 calowy HD postawić i nie będzie za duży, a dopiero zaczniesz z wszystkich dobrodziejstw rozdzielczości HD korzystać.

Poczytaj wreszcie może co ma do powiedzenia @Maciej Koper w artykule z "Kalkulatorem odległości", potem  pobaw się nim i może zrozumiesz w czym rzecz i przestaniesz zadawać niemądre pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przypomnij też sobie co NHK pisało o rozdzielczościach, bo to i to wcześniej się doskonale uzupełniają. Przypomnij więc sobie i zapamiętaj jakie wyniki były ich badań (też tam jest o właściwych odległościach od ekranu dla HD, 4K czy 8K)....nie zaszkodzi;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uproszczeniu- dla tv 8K odległość oglądania musi być mniejsza od przekątnej ekranu. Proste.

A specjalnie dla bobcat'a:

Jak chcesz WIDZIEĆ obraz w 8K, musisz kupić tv o przekątnej ekranu większej od odległości do widza. Inaczej będziesz tylko MIAŁ tv 8K.

A może nie zależy Ci na oglądaniu, a tylko chcesz szpanować tv 8K?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, porlick napisał:

dla tv 8K odległość oglądania musi być mniejsza od przekątnej ekranu.

NHK podaje zakres od  0.75 (to minimum odległości gdzie jeszcze nie widać pojedynczych pikseli) do 1H (H - wysokość ekranu) to taka odległość gdzie w pełni skorzystamy z 8K.
Odpowiada to mniej więcej 80 -100 stopni widzenia kątowego oka. 

To co podawał Maciej Koper dotyczyło średniej maksymalnej odległości gdzie różnica między 4 a  8K mogłyby być dostrzeżona.
Liczyło się to 55" x  ok. 2 = 110 cm (ok. 60 stopni pola widzenia i ok. 1.5 H) a to jest znacznie mniej niż podana przekątna ekranu 55" x 2.54 = 149.7 cm


Musi to być porlick odległość wyraźnie mniejsza niż podałeś.  Rozumiem jednak dlaczego tak napisałeś, pewnie nie chciałeś aż tak go dołować.   :))

 

I jeszcze jedno to co cytował MK to tylko dotyczyło tylko zysku w tzw. realizmie. Badane poczucie  "bycia tam" przez NHK dowodziło że. 60 stopni to za mało by pełny efekt nastąpił. Tracimy też przy tej zbyt dużej odległości zdolność widzenia wszystkich szczegółów.....to oznacza że odległość nie może przekraczać tych wyliczonych wyraźnie, tak jak to ma miejsce przy 55" 8K oglądanym z 2.8m, bo wtedy stracimy wszystkie atrybuty jakie 8K za sobą niesie.  

Dla Bobcata dla przypomnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla 8K i optymalnej odległości oglądania zaczyna mieć sens zakrzywiony ekran, bo w tej odległości i tak więcej osób sobie nie poogląda.

Wniosek- 8K to tv dla egoisty. ?

Albo wielki monitor dla gracza, i to już jest sensowne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym że 55" to dla graczy, dla grafików komputerowych bardziej niż do oglądania telewizyjnych programów.

W jakimś tekście z opisu 8K już padała ta sugestia że do 8K odpowiednio zakrzywiony ekran byłby sensowniejszy niż płaski choćby z racji większej wygody oglądania (choć to nie najważniejszy z argumentów za zakrzywieniem), zgadzam się z tym w pełni.
Zakrzywione ekrany HD to też był trochę falstart.....a teraz gdy mają większy sens to się tego nie proponuje....pewnie ekonomia (znowu) wygrywa. Wielkie zakrzywione ekrany więcej miejsca zajmują, to kosztuje.

Może dożyjemy takich czasów że sobie sami dowolnie (jak lubimy) zakrzywimy ekran......   :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo tv kupimy w tubie, zwijany, a przymocujemy dwustronnym przylepcem do ściany- czy plaskiej, czy zakrzywionej- nieważne, bo sam się ułoży. ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

Jak chcesz WIDZIEĆ obraz w 8K, musisz kupić tv o przekątnej ekranu większej od odległości do widza. Inaczej będziesz tylko MIAŁ tv 8K.

A może nie zależy Ci na oglądaniu, a tylko chcesz szpanować tv 8K?

Widzę że straszliwie Cię to boli. Niczym drzazga w d..ie. Twoja kasa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bobcat napisał:

Widzę że straszliwie Cię to boli. Niczym drzazga w d..ie. Twoja kasa?

Nie boli- śmieszy.

Jeśli miałoby coś boleć to przepona ze śmiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, porlick napisał:

Nie boli- śmieszy.

Śmiech to zdrowie.

P.S. Nie wiem czy powiedziałbym komuś "śmieszy mnie co robisz w swoim domu". Taka ocena jest wyjątkowo nieelegancka i nietaktowna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "co robisz", tylko co planujesz- sam się tym pochwaliłeś, więc to upubliczniłeś. Nie jest to już sprawa prywatna- każdy może pisać o tym na publicznym forum.

I oczywiście ocenić, czy pomysł zakupu tv 8k 55' do ogladania z ponad 2m ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, porlick napisał:

oczywiście ocenić

Porlick po tej (niepierwszej) deklaracji mamy przynajmniej jasność co do sytuacji w jakiej się znajdujemy.....wprost napisał że choćbyś miał rację to i tak nie zmieni to jego głupiej decyzji.
Ni mniej, ni więcej; "Na złość mamie odmrozi sobie uszy" .   :)

Rozumiesz @porlick po co on w ogóle cokolwiek tu pisze? 
Poza tym że ma ochotę na głupawe przepychanki słowne nie widzę tu żadnego uzasadnienia. Przecież nie wyciąga żadnych rozsądnych wniosków z wpisów i badań naukowych.....liczy się tylko to co sam w tej sprawie ustalił z góry. Z trudem też przyjmował  wiadomości że może się w sprawie NHK mylić.....
Wszystko co wczoraj i dziś napisałem zwyczajnie olał.....nie wiem czy uważa tylko mnie czy wszystkich których cytowałem za głupców? Nie ma dla niego przecież świętości, nawet naukowcy z NHK jak piszą coś co jemu nie pasuje są zwykłymi teoretykami.....bo on widział i wie "lepiej".  :)
 

Jeszcze kilka dni temu myślałem że jest jakiś postęp w tej sprawie, że można z nim w końcu dojść do jakiś wspólnych wniosków......chyba jednak się pomyliłem, chyba w tej sprawie jest niereformowalny, nie rokuje.    :))
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

nie zmieni to jego głupiej decyzji.

Z bezsilności sięgamy po epitety...

3 minuty temu, Maju napisał:

"Na złość mamie odmrozi sobie uszy" . 

Komu robię na złość kupując 8K 55"?

5 minut temu, Maju napisał:

nie wyciąga żadnych rozsądnych wniosków z wpisów i badań naukowych...

Rozsądny czyli zgodny z Twoim punktem widzenia?

5 minut temu, Maju napisał:

Jeszcze kilka dni temu myślałem że jest jakiś postęp w tej sprawie, że można z nim w końcu dojść do jakiś wspólnych wniosków......chyba jednak się pomyliłem, chyba w tej sprawie jest niereformowalny, nie rokuje.    :

Przekraczasz granice absurdu. Naprawdę myślisz że na moje decyzje zakupowe (za moją kasę) potrzebuję czyjejkolwiek stąd zgody? Mam coś uzgadniać? Wysłuchałem co macie mi do powiedzenia ale to nie oznacza że mam obowiązek się do tego zastosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.