Skocz do zawartości
zajec

Solo7C + subwoofer DIY?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zwracam się do Was o poradę bo wpadł mi z nudów pewien pomysł do łba ale nie wiem czy to będzie miało sens. Od jakiegoś czasu posiadam Microlab Solo7c - nie mogę powiedzieć złego słowa o nich, jak na zestw 2.0 do PC / laptopa za kwotę 400 zł nie mają chyba konkurencji. Podłączone są do Audiotrak MAYA U5 USB. Wcześniej posiadałem Microlab FC530 - http://microlab.com/pl/catalog/2.1/przewodowy/fc-530/. Pomysł jest taki, żeby wykorzystać subwoofer z tego zestawu, leży i kurzy się a ja chętnie sprawdziłbym jak to gra. Oczywiście musiałbym przerobić go na aktywny, czyli Wzmacniacz mocy 2x50W TDA7492 + potencjometr głośności oraz potencjometr filtru + gniazdo audio jack 3,5 mm + gniazdo DC (do zasilacza) + Przełącznik dźwigniowy - 6A + terminal głośnikowy

Czy to miałoby sens ? ten subwooferma wymiary 256x241x284mm jest to skrzynka z płyty MDF głośnik no name 24 Watt 4ohm

ewentualnie mógłbym wywalić ten głośnik i kupić jakiś w jego miejsce ale doradźcie czy taka zaba w ogole ma sens ?

Koszt wyszedł ok 100 zł jeżeli dołożyć głośnik to + 50 zł (używany oczywiście)

Jakies opinie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nic ? Może podpowiecie czy lista zakupów ma sens czy jednak coś dodać ?

Modyfikacja Solo7c:

2x Jantzen Audio Cross-Cap kondensator 4,70 uF 400VDC

1x Jantzen Audio Cross-Cap kondensator 15,0 uF 400VDC

OPA2604AP

+ mata bitumiczna z filcem do wyłożenia kolumn od wywnętrz

Budowa subwoofera: i tu mam więcej pytań

Płyta MDF (zakupiona)

Głośnik W.22.200.8.MCX_V2

i teraz czy kupić wzmacniacz mocy 100W z filtrem aktywnym o taki: KLIK KLIK

Czy brać

Moduł wzmacniacza mocy TDA7498 100W + 100W a do tego Moduł zasilacza + filtr ?

Edytowane przez zajec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...kiedyś miałem kartę USB E-mu 0202 usb do zastosowań półprofesjonalnych... miałem pod nią podpięte aktywne Yamaha hs80m i identycznego suba jaki wskazałeś też miałem podłączonego pod wyżej wymienioną kartę IMHO gra warta świeczki bo znacznie wzbogacił się dolny zakres.. ten sub jest aktywny.. teraz niestety i stety mam DAC iFi nano LE do którego nie mogę równolegle podłączcyć mojej Yamahy i suba z Microlab czego jest szkoda bo jedno źródło (minijack) wyłącza się w iFi kiedy podłączam cinch Yamahy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi