Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze kochane Allegro - donosicielem.


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyczny przykład konfliktu interesów. Sprzedający w Allegro nie są szczęśliwi, że ludzie kupują w Chinach przedmioty tańsze o VAT i ewentualne cło. Klienci zaś cieszą się, mogąc kupić taniej. Państwo cieszy się, że konflikt się rozdmuchuje, bo opodatkuje kolejny sektor handlowy. Będzie na program Koryto+ dla władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam histeryzuje Kolega, żeby to jeszcze jakaś Koleżanka na widok myszy to bym zrozumiał.

 

 

Kto normalny kupuje towar z Chin płacąc haracz polskiemu pośrednikowi, nie mając nic w zamian ??? (Czyli przez aledrogo)

 

Kupuje się bezpośrednio z Chin, a paczki...... Nie nie będę rozwijał tego tematu.....

Kto chce sam znajdzie odpowiednie informacje....

 

A i z informacją ostatnimi laty jest tak iż jak czytam że w Moskwie dają rowery na placu czerwonym. To po sprawdzeniu okazuje się iż nie w Moskwie a w Pułtusku, nie dają, a kradną i nie rowery, a wózki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy akurat Allegro winno tutaj zabierać głos. Choć rozumiem ,ze działa przede wszystkim w swoim interesie. Na razie jeszcze nie korzystałem z chińskich sklepów choć mam konto na ALiEx. Z tego co wiem sprawa rozbija się o sposób wysyłki do Europy. Chińskie sklepy wysyłają to nie jako zakupiony towar odpowiednio oznakowany, co musiałby przejść z automatu przez UC, ale jako list z kopertą względnie upominek bez zadeklarowanej wartości. Rozumiem klientów, którzy chcą kupować taniej, ale wyobraźcie sobie, że jesteście piłkarzem. Lata ćwiczycie, szkolicie się, gracie mnóstwo meczy, zdrowo odżywiacie. Dbacie o swoją kondycję. I inwestujecie w siebie. I pojawia się gość, który ma co prawda podobne umiejętności, ale jest pociotkiem trenera, albo prezesa i ci dają mu fory, by miał łatwiej. Wiec Ty siedzisz na ławce mimo wysokiej dyspozycji, on gra, choć nie bryluje na boisku Nie bulwersowało by Was to? Chińskie sklepy działają po za strefą UE, ale chcą w niej być. Dla wielu byłby to wielki zysk. Ale działanie jest krótkowzroczne. Wiele firm upadnie bo nie mają szans by konkurować. Muszą płacić lokalne podatki, ZUS, opłaty jeśli mają siedziby. Jeśli upadną nie zapłacą ani grosza VAT. Z kogo państwo będzie ściągać kasę na socjalne wygibasy, utrzymanie siebie? Chińczycy nie zwrócą nikomu zarobionej kasy. Będą ściągać z Was. Każdy kij ma dwa końce. Można nie płacić podatków, ale potem proszę nie płakać, że drogi dziurawe, emerytury kiepskie, a kolejka do lekarza wydłuża się z każdym dniem. Dlatego kupując na chińskim rynku dajesz zarobić im. Tyle sięmówi o wspieraniu krajowych firm. A tu proszę, ludzie jednak przekładają swoją kieszeń (słusznie czy niesłusznie) nad wsparcie lokalnej gospodarki. I teraz pytanie: co jest lepsze, własna kieszeń czy dobro ogółu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się wzruszyłem i popłakałem. Ze śmiechu, ale jednak.

 

Kolego, sorry, ale skoro to państwo okrada swoich obywateli na dziesiątki sposobów. Choćby opodatkowując zarobione przez Obywatela pieniądze po kilka razy. Wyrzucając miliardy złotych na rożne inwestycje które nie mają sensu. Albo są potrzebne wyłącznie do celów politycznych. Wydając miliardy na zbędne etaty dla swoich kolesi, sympatyków, czy nawet członków własnej partii. Czy robiąc masę innych świństw swoim obywatelom....

 

To jak obywatel raz zrewanżuje się tym samym (w skali mikro mikro) to ja co najwyżej odwrócę głowę.....

 

Ba, drogi "potryjoto" - to jak należy postąpić z tymi co opuścili to cudowne państwo i mimo zapewnień rządu jakim cudownym miejscem jest najjaśniejsza.... mają to miejsce głęboko w 4 literkach i nigdy nie planują wracać ??? Rozstrzelać ??? Resocjalizować w obozach ????

 

Także nie strzelaj do wróbla z armaty to raz, dwa nie pytaj co obywatel może zrobić dla państwa, pytaj co państwo robi dla obywatela ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie strzelaj do wróbla z armaty to raz, dwa nie pytaj co obywatel może zrobić dla państwa, pytaj co państwo robi dla obywatela ;P

Poruszasz temat, który od dawna mnie zastanawia. Brak zaufania obywatela do państwa i państwa do obywatela. Narosła wrogość, która będzie trudna do usunięcia. Państwo nie kwapi się z przywróceniem normalności w tej kwestii. Dlatego takie zachowanie ludzi by kupować gdzieś taniej, nawet jeśli jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami wcale nie jest niczym nadzwyczajnym. Ileż to mln kierowców nie przestrzega przepisów ruchu drogowego bo widza znakologię na drogach i brak ładu i składu oraz stawianie znaków na zasadzie pies narąbał ,kot nasikał, ślisko więc pojawia się znak. Iluż to biznesmenów nie płaci podatków lub unika ich poprzez optymalizację lub przeniesienie się za granice. Wolno im, a jakże. Ostatnio widziałem materiał o firmie polskiej LPP. Tymczasem ona ma tylko sklepy i biura w Polsce. Siedziba jest zarejestrowana na Cyprze. i tam płaci podatki. Bo niższe. Wolno im? Wolno. A nie płaci bo nie ma zamiaru się dzielić z państwem kasa. Obywatele też tak robią. Nie mają zaufania, że państwo wykorzysta to właściwych celów. Ale.. przypominam. Na takich ludzi się głosuje w wyborach, którzy nie potrafią dodać 2 do 2 żeby im wyszło 4. A potem płacz bo państwo źle działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz rzucasz hasłami partyjnymi o zbawieniu świata, a tymczasem sprawa dotyczy czegoś tak banalnego i małego jak allegro.

O ile dotyczy i nie jest to "fake news"

 

Chcesz zbawiać świat - a zbawiaj sobie. Zapisz się do jakiejś partii i zbawiaj. Tylko żeby po tym zbawianiu nie było jak zawsze......

 

 

Czyli gorzej

 

Z panem B.

 

P.S. A Co do wyborów, jakbyś był za młody, albo za stary, to przypominam iż od 1989 głosujemy albo na wariację ala PIS, albo ala PO. (czyli tak naprawdę od 89 rządzi trym krajem POPIS - tylko nazwy się zmieniają) .....Czasem nawet byli idioci głosujący na komunistów.

 

P.S.2 A jak kupujecie na allegro telefony od polskiego pośrednika i są tańsze niż te które możecie kupić bezpośrednio w chinach to uważajcie. Na 99% kupujecie tak zwany telefon odświeżony. Czyli zwrot od klienta, poserwisowy, itd, itd.

Polski pośrednik nie daje Wam nic poza sporo większą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne "donosicielstwo" za pomocą narodowego operatora zastosowały już Szwajcaria, Szwecja i Norwegia.

Nie ma sie czemu dziwić, to nie są małe liczby ....

"Rząd liczy na duże wpływy z VAT-u, bo populacja Polaków, którzy korzystają z AliExpress sięga 5 milionów osób. Tyle osób zamawia średnio ponad 14 tysięcy przesyłek dziennie przez cały rok. Od produktów z Azji nie trzeba płacić cła, jeżeli kwota zakupu wynosi mniej niż 150 euro, a zwolnienie z podatku VAT dotyczy zakupów poniżej 22 euro oraz prezentów o wartości poniżej 45 euro."........

jest tylko jedno ALE. Ale ile oni zarabiają a ile my?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego podejrzewam, że przy tych "stratach" budżetu to nie będzie aż tak ścigane. Może na początku zrobią kilka "spektakularnych" akcji, a potem sprawa przycichnie. Podejrzewam, że gdyby dotyczyło to handlu firmowego to CBS i UKS byłyby już na tropie. Ale to dotyczy prywatnej inicjatywy, więc politycy będą bali się tego ruszyć. Zwłaszcza, że teraz przez najbliższe 2 lata będą co kilka miesięcy wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny przykład konfliktu interesów. Sprzedający w Allegro nie są szczęśliwi, że ludzie kupują w Chinach przedmioty tańsze o VAT i ewentualne cło.

 

Kupowalem kiedyś coś z Ali droższego to płaciłem VAt. Z rzeczy związanych z audio to tak są same ordynarne podróbki części elektronicznych i szkoda na takie rzeczy czasu . Ciekawe czy owatują teakie towary koło dolara do kilku z przesyłką bo takie rzeczy się najczęściej zamawia.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się efekt skali. Każdy kupi po produkcie za góra 5 euro (czyli ok 20 zł), razy 5 mln kupujących daje sumę 10 mln zł do opodatkowania. Czy to dużo czy mało? Sądzę, że rząd podsumowując obecny obrót nie będzie w to ingerował. Chyba, że ktoś wpadnie na pomysł by przenieść centr logistyczne bliżej Europy i stamtąd taniej i bezpieczniej wysyłać przesyłki. A obroty wzrosną. To kto wie. Nie wiemy jakie obroty roba obywatele innych państw. Z jakością to tez bywa różnie. Kumpel kupił odbiornuik radiowy do auta z duzym 10 calowym LCD. Owszem radio gra, ale jakość dźwięku nie porywa, a odbiornik radiowy nie ma nawet RDS. Jemu to starcza, a zapłacił 200 zł z wysyłką. Podobny odbiornik w Polsce kosztuje w okolicach 1000 zł, a to robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shreku najmilejszy - ja jestem przykładem "idioty", który laaata temu głosował na lewicę, czyli hmmm - 'komuchów' przebrzydłych.

No i co?

Zafundowali mi Koniokrada. I układy z watykańską mafią, że o bandycie Rydzyku nie wspomnę.

 

Od tamtej pory wiem, że każdy polityk to sprzedajny, kłamliwy, grabiący szmal - szmaciarz, splunięcia niegodzien.

 

Ślicznie pozdrawiam.

Jacek.

 

A Allegro - to Wy tam jeszcze coś kupujecie???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.