Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry DAC + Preamp z pilotem do końcówki Rotela i Castle Severn2


Hanki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słucham głównie nowoczesnego jazzu, wokali i muzyki fortepianowej. Wszystko leci z Tidala HiFi przez Chromecasta.

Proszę o pomoc w wyborze Daca do mojego sypialnianego zestawu. W tej chwili gra tam końcówka mocy Rotel RB-971, która jest tuningowana przez Adama Ambroziaka (na marginesie - bardzo fajnie to gra). Podpięta jest z jednej strony do kolumn Castle Severn 2, a z drugiej mam preamp+DAC Aune S6. Całość gra bardzo równo w całym zakresie - z ładną przestrzenią i detalem, ale zupełnie niemęcząco. Jestem zadowolony z tego co słyszę, mogło by być jedynie trochę więcej, dobrze kontrolowanego basu (jak wpiąłem końcówkę Cyrusa - to go miałem, ale średnica była słabsza niestety) Ale ogólnie jest dla mnie ok.

 

Ale niestety przydałby się do tego wszystkiego pilot do kontroli głośności, którego Aune S6 nie ma...

I tu pytanie do Was: Co wybrać / odsłuchać jeśli chodzi o preampy + Dac z pilotami w budżecie -2000 do 2500zł. Raczej nastawiam się na używki, ale niekoniecznie. Ważna jest dla mnie jakość po optyku, bo źródło to Chromecast Audio. Dobrze jakby tez było niezłe USB. Ważne, żeby to dobrze grało jako preamp, nie tylko sam Dac.

 

Z typów, które znalazłem biorę pod uwagę:

1. Audiolab M-Dac

2. Pro-ject Pre-Box Digital S2

3. Matrix Mini-i Pro 2s lub 2

4. Topping DX7s

5. NuForce Dac-80

6. Hegel HD11 lub HD12 lub HD20 (aż 3 modele - nie wiem czym się róznia)

7. Marantz HD-dac1

8. Nad c510

 

Jak sami widzicie wybór jest duży... Będę wdzięczny za opinie ludzi, którzy mają te sprzęty u siebie i potrafią mi coś o nich powiedzieć.

Chciałbym coś wybrać, co nie popsuje mi dźwięku, a moze nawet go poprawi w stosunku do Aune S6 (choć to dość przyzwoite dźwiękowo urządzenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadia - ciekawa propozycja. Nie znałem tego urządzenia, a recenzje w necie bardzo skrajne. Jurek1 - czy Ty masz tego Daca u siebie w systemie?

 

Jeszcze znalazłem nowe dzieło chińczyków z SMSL - Dac z preampem M10. To całkowita nowość - zna ktoś, słyszał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy optyk w Wadii nie odbiega jakością dźwiekowo od coaxa czy USB? Różnie z tym bywa - w mojej Aune S6 jest bardzo dobra implementacja optyka ale nie zawsze tak jest. Miałem innego daca gdzie optyk był fatalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham tylko na coaxial i USB ale jak znajdę jakiś światłowód to mogę wieczorem sprawdzić. Natomiast wiadomą żeczą jest że dane użądlenie musi być odsłuchanie we własnym systemie.

Na forum możemy radzić czysto teoretycznie a praktyka zazwyczaj mówi co innego. Ja i z racji wieku i zamołowania do DIY przewaliłem sporo przetwrników na różnych kościach, z lampizacją i bez i na dyskretnych stopniach analogowych, ale puki co poszukiwania przetwornika skończyłem właśnie na wspomnianej Wadi. Poprostu wpasowała się idealnie w mój system

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj L.K.S. Audio - nawet starsze wersje na ESS9018 Sabre zagra wyśmienicie, wręcz zniewalająco. To bardzo rozdzielczy, wręcz chirurgicznie precyzyjny DAC, z kontroloą głośności, w pełni symetrycznym torem, regulowanymi filtrami i mnóstwem ustawień, które realnie wpływają na odbiór muzyki. Do Twoich wymagań może być idealny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj L.K.S. Audio - nawet starsze wersje na ESS9018 Sabre zagra wyśmienicie, wręcz zniewalająco. To bardzo rozdzielczy, wręcz chirurgicznie precyzyjny DAC, z kontroloą głośności, w pełni symetrycznym torem, regulowanymi filtrami i mnóstwem ustawień, które realnie wpływają na odbiór muzyki. Do Twoich wymagań może być idealny.

Dziękuję Bagnet - poszukam w sieci informacji i cen. Nie znałem tego sprzętu.

 

LKS prawie niedostępny - sporo też ponad mój budżet.

Czy ktos z użytkowników używa M-daca jako pre? Chętnie bym się dowiedział czegoś więcej o tym zachwalanym dacu.

Ew. o innych z listy powyżej.

Jak na razie niestety propozycje trochę przekraczają mój budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słucham głównie nowoczesnego jazzu, wokali i muzyki fortepianowej. Wszystko leci z Tidala HiFi przez Chromecasta.

Proszę o pomoc w wyborze Daca do mojego sypialnianego zestawu. W tej chwili gra tam końcówka mocy Rotel RB-971, która jest tuningowana przez Adama Ambroziaka (na marginesie - bardzo fajnie to gra). Podpięta jest z jednej strony do kolumn Castle Severn 2, a z drugiej mam preamp+DAC Aune S6. Całość gra bardzo równo w całym zakresie - z ładną przestrzenią i detalem, ale zupełnie niemęcząco. Jestem zadowolony z tego co słyszę, mogło by być jedynie trochę więcej, dobrze kontrolowanego basu (jak wpiąłem końcówkę Cyrusa - to go miałem, ale średnica była słabsza niestety) Ale ogólnie jest dla mnie ok.

 

Ale niestety przydałby się do tego wszystkiego pilot do kontroli głośności, którego Aune S6 nie ma...

I tu pytanie do Was: Co wybrać / odsłuchać jeśli chodzi o preampy + Dac z pilotami w budżecie -2000 do 2500zł. Raczej nastawiam się na używki, ale niekoniecznie. Ważna jest dla mnie jakość po optyku, bo źródło to Chromecast Audio. Dobrze jakby tez było niezłe USB. Ważne, żeby to dobrze grało jako preamp, nie tylko sam Dac.

 

Z typów, które znalazłem biorę pod uwagę:

1. Audiolab M-Dac

2. Pro-ject Pre-Box Digital S2

3. Matrix Mini-i Pro 2s lub 2

4. Topping DX7s

5. NuForce Dac-80

6. Hegel HD11 lub HD12 lub HD20 (aż 3 modele - nie wiem czym się róznia)

7. Marantz HD-dac1

8. Nad c510

 

Jak sami widzicie wybór jest duży... Będę wdzięczny za opinie ludzi, którzy mają te sprzęty u siebie i potrafią mi coś o nich powiedzieć.

Chciałbym coś wybrać, co nie popsuje mi dźwięku, a moze nawet go poprawi w stosunku do Aune S6 (choć to dość przyzwoite dźwiękowo urządzenie).

 

 

Może coś ze stajni audio-gd?

Jest przedwzmacniacz z regulacją głośności i dobry DAC.

Mam stary NFB 10.2 i nie narzekam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.