Skocz do zawartości
IGNORED

Cyrus One HD


Robert 7800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyrus One HD

ktos juz ma , ktos moze cos napisac

Jestem brdzo ciekaw brzmienia i czy te wszystkie funkcje dzialaja prawidlowo, np bluetooth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Ostatnim czasem grał u nas podłączony na bluetooth do kompa i nic nie przerywało działało sprawnie. Co do brzmienia Cyrus jets troche wybredynm wzmacniaczem, a mianowicie zależy tu dużo od kolumn już tłumaczę, w niektórych praktycznie wogóle nie ma basu lecz nie ze względu że kolumna podsiada go mało, tylko w połączeniu z Cyrusem tak wychodzi. Ten zabieg odbywa się też w drugą stronę iż z kolumn które mają słabą podstawę basową, Cyrus potrafi wydobyć z nich naprawdę dużo niskich tonów. Ostatnio jak słuchałem to kapitalnei zgrywało się to z Elac FS 247.3.

 

Z jakimi kolumnami planujesz go spiąć?

Do jakiej muzyki?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus jets troche wybredynm wzmacniaczem

 

 

Czyli ten cały SID to pic na wodę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zadaniem układu automatycznej selekcji impedancji SID (Speaker Impedance Detection) jest optymalizacja pracy filtrów wyjściowych w celu uzyskania jak najbardziej liniowej charakterystyki przenoszenia."

 

Nie jest to żaden pić na wodę lecz charakterystyka gry jaką daje nam Cyrus ONE akurat tak wpływa na kolumny. Cyrus przy włączeniu przeprowadza kilkusekundową procedurę rozruchową, podczas której mierzy charakterystykę (impedancji) obciążenia.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskiej stronie jest trochę inaczej napisane *, sugeruje że właśnie po to to jest, żeby wzmacniacz grał optymalnie z każdymi kolumnami.

 

* calibrates the amplifier to deliver the best possible performance

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi kolumnami planujesz go spiąć?

Do jakiej muzyki?

 

muzyka każda

kolumny do tej pory to Dali Zensor 7

 

Wymieniam cały zestaw, zacząłem od elektroniki, w ciągu rok wyminie przetworniki .

Bardzo podoba mi sie ten wzmacniacz. Byłem na odsłuchu ale wersji analogowej . Mało jest opinii o nim, o wersji HD. Dlatego to forum.

Możecie napisać coś więcej o nim? Jak wypada przy innych konkurencyjnych wznacniaczach. , co go wyróżnia , czy ma czegoś więcej czy mniej . Czy warto go kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert 7800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One i Cyrus One HD, to generalnie ten sam wzmacniacz, różnica jest tylko w dodatkowym DAC i lepszym bluetooth, więc brzmienie raczej powinno być podobne. Potwierdza to recenzja w Whathifi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskiej stronie jest trochę inaczej napisane *, sugeruje że właśnie po to to jest, żeby wzmacniacz grał optymalnie z każdymi kolumnami.

 

A co to znaczy w tym przypadku optymalnie? Wydaje mi się iż najlepiej w danym przykładzie, a kto powiedział że akurat że każda kolumna musi miec dobra podstawę basową? Może mieć go naprawdę mało a i tak znajdzie swych zwolenników, którzy bedą uwarzać te brzmienie jako najbardziej "optymalne" dla ich potrzeb.

 

Wymieniam cały zestaw, zacząłem od elektroniki, w ciągu rok wyminie przetworniki .

Bardzo podoba mi sie ten wzmacniacz. Byłem na odsłuchu ale wersji analogowej . Mało jest opinii o nim, o wersji HD. Dlatego to forum.

Możecie napisać coś więcej o nim? Jak wypada przy innych konkurencyjnych wznacniaczach. , co go wyróżnia , czy ma czegoś więcej czy mniej . Czy warto go kupić?

 

Może prosciej będzie wziąśc go do domu na odsłuch, wtedy sam się przekonasz?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy w tym przypadku optymalnie? Wydaje mi się iż najlepiej w danym przykładzie, a kto powiedział że akurat że każda kolumna musi miec dobra podstawę basową?

Sam pisałeś że kolumna ma bas, tylko w połączeniu z Cyrusem go nie ma. OK, już nie porywam wątku, Cyrus dopasowuje się do wszystkich kolumn, ale i tak jest wybredny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam pisałeś że kolumna ma bas, tylko w połączeniu z Cyrusem go nie ma. OK, już nie porywam wątku, Cyrus dopasowuje się do wszystkich kolumn, ale i tak jest wybredny.

 

Generalnie integry Cyrusa których słuchałem nie dociążają i nie pompują niezdrowo basiszcza. Jeżeli kolumny są szczupło brzmiące to w połączeniu z Cyrusem nadal takie pozostaną i trzeba mieć to na uwadze.

 

 

Separacja , PRAT ,barwa , wokal oraz wybrzmienia instrumentów są wysokiej próby a zarazem gładkość bez żadnych wyostrzeń. Jeśli tylko się spodoba ta witalność i radość grania to jesteśmy w domu.

 

Okablowania też bym nie bagatelizował bo różnice potrafią być slyszalne i to spore ... zawsze to jakas korekta w którą stronę chcemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moj Cyrus 8-2 dac bas ma zdecydowanie z tych zdrowo dawkowanych, na szczescie jest calkiem szybki, chociaz dodalbym mu kapke wiecej twardosci, zwlaszcza gdy w systemie wpiete mam Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam jeszcze że w przypadku niektórych wzmacniaczy w klasie D dobór kolumn zazwyczaj należało przeprowadzać ze zwykle nieco większą uwagą .

 

Cyrus poszedł w technologie i zastosował w swojej amplifikacji D układ SID :

"Zadaniem układu automatycznej selekcji impedancji SID (Speaker Impedance Detection) jest optymalizacja pracy filtrów wyjściowych w celu uzyskania jak najbardziej liniowej charakterystyki przenoszenia."

 

W praktyce wygląda to tak iż przy wł. wzmacniacza jest krótka chwila ( 1sek.) na testowanie podł. kolumn.

 

Sam pomysł Cyrusa na brzmienie jest jak w powyższym poście napisałem . Jeśli ktoś szuka dociązenia , zamulenia to nie ten kierunek i od razu może sobie odpuścić tą w 100 % brytyjską markę.

 

No moj Cyrus 8-2 dac bas ma zdecydowanie z tych zdrowo dawkowanych, na szczescie jest calkiem szybki, chociaz dodalbym mu kapke wiecej twardosci, zwlaszcza gdy w systemie wpiete mam Dynaudio.

 

Są wzmacniacze które wydobędą z Twoich Dynaudio duuuużo więcej basu ale czy to zdrowo , szybko i pod kontrolą ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Luk, ze dobrze pamietasz X14 i tak jak ja przecwiczyles je z wieloma piecykami. Dobrze prawisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Luk, ze dobrze pamietasz X14 i tak jak ja przecwiczyles je z wieloma piecykami. Dobrze prawisz.

 

Tak to udane kolumny Dynaudio ale lepiej wspominam x18 ...Pozbycie się ich odbiło się na mnie kacem ale na szczęście trafiłem na Davone a to trochę podobnie ale i nieco lepiej . Tak teraz jest a i o dziwo od dłuższego czasu już nic nie chcę i nie szukam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zabralbym pare cech z x14 i dodal je do X18 albo odwrotnie heh. A Davone beda sluchane w Stereo na kolorowo, wiadomo ze Violetowi wszystko sie "najbardziej" podoba ale czasem dobrze opisze mocne strony klamotow, ciekawe co o nich naskrobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Davone beda sluchane w Stereo na kolorowo, wiadomo ze Violetowi wszystko sie "najbardziej" podoba...

 

Oczywiście będą się podobać ....jak zwykle na tym portalu , wszystko ;)

 

Skoro je wziął to "muszą dobre być ". Ciekawe kto te Davone Violetowi wstawił ale z mojej strony ... warto się nimi zainteresować .

 

 

 

 

 

Cyrus z odpowiednimi kolumnami nie zawiedzie ....zapewniam .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a z Kef R300 ma to prawo zagrać spokojne klimaty ?

 

Na pewno dźwięk nie będzie ostry ani natarczywy lecz basu będzie dosyć sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dźwięk nie będzie ostry ani natarczywy lecz basu będzie dosyć sporo.

 

Obecnie gram na Denon-ie Pma 1510 AE i teraz pytanie czy tego basu będzie więcej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanko, bo sprzęt gra u mnie....jest pięknie nawet na starych kolumnach KEF IQ5 .... bas jest konkretny (wczesniej był ampli Yamach rx-497) ale jest jedno ale.......wieczorem jak sobie przysiadłem przy kolumnach to usłyszałem z gwizdków takie pipczenie (jakby cewek). Nie wiem czy uda mi się to nagrać. Podobne słyszałem przy DIY radiu internetowym na układach arduino.. z tą różnicą że tam wzrastały one ze wzrostem głośności. Tutaj jest to cały czas, niezależnie od źródła i niezależnie od poziomu głośności. Wiem co to SID bo słyszę go przy każdym odpaleniu wzmaka i może to coś związane z tym układem? 

No i zasięg BT jest ....niski, w tym samym pomieszczeniu zakrywając ręką telefon sa przerwy itp, sygnał zanika...no ale wiadomo obudowa nie jest z plastiku - pomijam. Bardziej martwi mnie to cichutkie pipczenie.

 

Sprawdzałem u siebie na różnych gniazdkach (zasilanie)i jest to samo, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jezior
powiadomienie o nowych postach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, degsterr napisał:

Witam,

Czy parował ktoś może Cyrus One z Pylon Audio Diamond 25?

Czy jest sens dopłacać do wersji HD czy lepiej może zwykła wersja + zewnętrzny DAC jak np. CA DAC Magic Plus lub inny?

Nie wiem jak się zgrywa z Pylon ale proponuję wziąść wersję One HD. Cyrus zna się nie tylko na wzm. ale DAC też . Będzie tutaj dobra synergia a i odpadają kable RCA ,sieciowe. Chyba ze lubisz kombinować i dobierać zewn. DAC-i , kable i sie zastanawiać czy to dobre połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak z tym pipczeniem? ktoś coś

15 godzin temu, degsterr napisał:

Czy parował ktoś może Cyrus One z Pylon Audio Diamond 25?

Ja nie ale też je biorę pod uwagę za design....

Na chwilę obecną podłączyłem sobie takiego składaczka komputerowego do testów....płyta gł.E350IAE44, SSD 32gd od chińczyka, zwykły zasilacz atx i zwykły kabel od drukarki, na to daphile.....w porównaniu do aptx HD jest +20% większe wzmocnienie, no i nie ma problemu z zasięgiem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, degsterr napisał:

Dzięki, także lepsza opcja jest raczej HD... Proces z doborem DAC i kabli może okazać się żmudny...
Wiem, że bdb Cyrus zgrywa się z Audio Physic Claasic, ale to za duża kwota dla mnie więc myslę o PA Diamond 25.

Cyrus z Audio Physic Classic = wyraźne brzmienie. Dosyć bezpośrednie oddanie dźwięku, świetnie buduje scenę. Dosyć często zestawiane ze sobą.

Co do Cyrusa One plus inny DAC lub HD, wiesz nie nakłaniam ani na jedno ani na drugie, ale jak dla mnie ONE z Arcam'em irDAC v2 grał lepiej, lecz to kwestia gustu. Może przez to że irDAC przyjemniej prezentuje wokal.

Co do połączenia Pylon, Cyrus uważaj, ponieważ jak lubisz posłuchać głośniej muzyki to może być to meczące połączenie. Wysokotonowiec robi dobrą robotę a Cyrus świetnie to wykorzystuje. Będzie dobrze cykać ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość degsterr

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Cyrus z Audio Physic Classic = wyraźne brzmienie. Dosyć bezpośrednie oddanie dźwięku, świetnie buduje scenę. Dosyć często zestawiane ze sobą.

Co do Cyrusa One plus inny DAC lub HD, wiesz nie nakłaniam ani na jedno ani na drugie, ale jak dla mnie ONE z Arcam'em irDAC v2 grał lepiej, lecz to kwestia gustu. Może przez to że irDAC przyjemniej prezentuje wokal.

Co do połączenia Pylon, Cyrus uważaj, ponieważ jak lubisz posłuchać głośniej muzyki to może być to meczące połączenie. Wysokotonowiec robi dobrą robotę a Cyrus świetnie to wykorzystuje. Będzie dobrze cykać ?

Pozdrawiam.

Cyrus z PA to naprawdę wyraźne i głębokie oddanie dźwięku, przestzeń i bardzo dobra stereofonia, scena nie boję się użyć słowa - powalająca (w tym przedziale cenowym), no ale j.w. pisałem - cena...

Odsłuchiwałem "Cyrus'ka" HD z Pylon Audio Diamond ale 28 bo 25 nie było w salonie i jest to dobre połączenie. Charakter kolumn został oddany - scena, detale, odpowiednie wybrzmiewanie poszczególnych instrumentów, dźwięk swobodny i żywy, ale nie kłujący choć bliski temu (raczej zasługa Scan Speak). Kontrola dolnych rejestrów dobra. Bas PA schodzi nisko, jest czasem rozlazły Według mnie jest nieco gorzej od Audio Physic, ale bardzo bardzo porawnie. Niestety dla mnie nie-wyśmienicie. Cyrus radzi sobie również z "chyba" ciemniejszymi kolumnami jak MA Silver 10, bas jest bardziej zwarty, dźwięk czysty, znakomita średnica, ale nie tak żywiołowy jak w PA ciut a nawet więcej brakuje do "mojego grania"

W bezpośrednim starciu jednak Cyrus przegrał jednak z innym ale "pełnowymiarowym" klockiem. Test na tych samych kolumnach. Choć i to nie to czego oczekuje.

Coś pomiędzy Monitor Audio a Pylon Diamond?

Dziękuje za odzew!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.