Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Monitor Audio BX2? Słaba średnica i przetrzeń z TA-F 570 ES.


wildbill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o recenzje kolumn, które mogłyby zastąpić MA BX2 - uprzejmie proszę o wypowiedzi potwierdzone własnymi odsłuchami z tym wzmacniaczem na Sankenach.

 

Nie jestem audiofilem ze słuchem absolutnym, ale wspomniane kolumny z moim wzmacniaczem TA-F 570 ES nie grają dobrze. Niby metalowa kopułka, ale góra bardzo niezdecydowana, z co gorsze bardzo brakuje średnicy. Wokale jakby wyszły do drugiego pokoju, mało wyraźne soprany (przy korekcji wzmacniacza na 0 oczywiście). Sytuację z górą ratuje trochę korektor, ale wokali jak nie było tak nie ma. Jestem zaskoczony, bo recenzje kolumny obiecywały co innego. Dół pasma jak najbardziej ok - dokładnie i równo, nawet nisko schodzący, bez mułowatości i braków, choć nie obyło się bez przemeblowania. Dodam, że kolumny 100% fabryka - nic nie grzebane.

 

Testowałem u siebie też Jamo S606 i mimo, że to z kina domowego, to wrażenia w sumie dużo lepsze. W końcu wyraźna i obecna średnica, o niebo lepsza stereofonia, scena - kolumny zniknęły w dźwiękach - w porównaniu do MA, środek i góra kryształ. Jedynie bas strasznie nierówny - podbarwienia niektórych częstotliwości, czasem buczenie, a czasem braki na samym dole. To pewnie wynika z pomieszczenia i jego wytłumienia, tym bardziej że basreflex z tyłu. Zatkanie otworów trochę wyrównało pasmo.

 

Podsumowując, Jamo znacznie lepiej wypada od MA w moim 25 metrowym pokoju, ale to nie jest jeszcze to co chciałbym usłyszeć. Szukam w używkach jakichś podłogówek 3-drożnych do 1300 zł. W co celować do tego wzmacniacza? Muzyki słucham różnej: rock, metal, filmowa, soul, jazz, dlatego pewnie powinien być to jakiś złoty środek. Nie szukam podbitych skrajów pasma, nawału niepoukładanego basu i ostrej jak nóż góry. Jak będę chciał obejrzeć film z efektami, włączę suba. Interesuje mnie precyzja i przestrzenność.

 

Zastanawiałem się nad Jamo 707 lub D590. Może jest ktoś w mojej okolicy (Koszalin), kto ma jakieś zadowalające kolumny w tym budżecie, których mógłbym posłuchać na żywo?

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu z rozwiązań bezpiecznych masz tylko te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

natomiast kolejne parę kroków dalej i zbudowane na linii transmisyjnej - odsłuch też konieczny,

bo jak dla mnie kolumna to 70% sukcesu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1300zł i 25m2 brałbym Tannoy Revolution R3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kablami rca i kablami do kolumn coś sprawdzałeś? Może aby rozjaśnić górę to coś srebrnego.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kablami rca i kablami do kolumn coś sprawdzałeś? Może aby rozjaśnić górę to coś srebrnego.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

A Ty sobie jaja robisz z kogos, czy Ty tak na serio?

Bo moim zdaniem to Ty mozesz sobie rozjasnic pomieszczenie odsluchowe kablami, jezeli zastosujesz biale oczywiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na własne uszy słyszałem różnice miedzy kablami temu się tylko pytam. Chyba lepiej wypożyczyć z 3-4 pary kabli niż kupować nowy wzmacniacz.

Skoro autorowi brak góry to może spróbować innych kabli niż od razu wzmacniacz czy kolumny zmieniać.

Co prawda jego wzm nie znam ale znam Monitor Audio i to dobre kolumny.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jego wzm nie znam ale znam Monitor Audio i to dobre kolumny.

Ale każdy ma nieco inny słuch i inny gust. Albo na odwrót. to jest kluczowe. Potem kolumny, a potem reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na własne uszy słyszałem różnice miedzy kablami temu się tylko pytam. Chyba lepiej wypożyczyć z 3-4 pary kabli niż kupować nowy wzmacniacz.

Skoro autorowi brak góry to może spróbować innych kabli niż od razu wzmacniacz czy kolumny zmieniać.

Co prawda jego wzm nie znam ale znam Monitor Audio i to dobre kolumny.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Czyli jaja sobie robisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeśli Jamo s606 w miare Ci się podobały to można sprawdzić jeszcze Jamo s608, większe i lepsze.

Z kolumn w tej kwocie może podejść Magnat Quantum lub np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te jeszcze lepsze ale niestety do naprawy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Panowie, to żeście zamieszali :)

 

Ok, po kolei. Dzięki za linki do kolumn których nie brałem pod uwagę - sprawdzę jak to gra.

 

Tannoy Revolution R3 - Przez wrażenia z MA BX2 mam uraz do teoretycznie jeszcze cieplejszych Tannoy, Mission, KEF czy innych anglików na jedwabiu. Właśnie opinie o wyrazistej górze MA spowodowały zakup BX2 do mojego cieplejszego wzmaka - pudło.

 

Co do samego wzmacniacza - jemu rzeczywiście nie może brakować średnicy, może góry trochę ale nie średnicy, Poza tym testowałem MA z Rotel RA-30 mojego brata i było właściwie to samo - wokale za kocem.

 

Kable owszem - mam kiepskie, ale to nie jest ten poziom wpływu na dźwięk. Na tych samych kablach Jamo S606 zagrały poprawnie.

 

Jestem pewny, że te BX-y były w oryginale, a grały jak... nie ma do czego porównać. Detale miewały fajne, bas super w całym ich zakresie z precyzją i umiarkowaniem, na górze też fajne smaczki poodkrywałem, ale ta matowość środka i brak przestrzeni zaskakiwał. Jakby grały za jakimś ekranem, a dźwięk nie wypełniał przestrzeni. Pomieszanie taniej lipy z zacnym jesionem :) Jednym niezaprzeczalnym plusem MA był spokój - można było ich słuchać cały dzień i nie męczyły nawet przez chwilę. Takie idealne tło.

 

Ok, wzmacniacz pod pachę i na odsłuchy :) Zapraszam chętnych z Koszalina na przyjmowanie gościa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje bx 5 tez graly podobnie ,i gosc w salonie powiedzial by je ożywić to wzmak advance acoustic i to byl strzal w dziesiatke ,to bylo ponad 2 lata temu wziąłem go na testy i bach super sprawa,tylko po opiniach bylem napalony na creeka a50 w okazyjnej cenie i z bx5 slabo,slabo .Nie mam juz bx ani creeka ale polece AA jesli w temacie moge cos zaproponowac.Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie starocie jak te Sony ES wycinają tło dźwiękowe skracają przestrzeń więc nie dziw że to tak gra... jest parę dobrze grających wzmacniaczy z tego okresu, ale na pewno nie klasy Sony ES TA-F 570 ES, poza tym te kolumny co masz są po prostu słabe pamiętam że jakiś model Kody chyba k-5500t grał lepiej od tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie starocie jak te Sony ES wycinają tło dźwiękowe skracają przestrzeń więc nie dziw że to tak gra... jest parę dobrze grających wzmacniaczy z tego okresu, ale na pewno nie klasy Sony ES TA-F 570 ES, poza tym te kolumny co masz są po prostu słabe pamiętam że jakiś model Kody chyba k-5500t grał lepiej od tego.

Skąd te wnioski? Co znaczy "wycinają tło dźwiękowe"? Starocie? :) Chcesz powiedzieć, że starocie nie grają? Co w takim razie z NAD 216 i jemu podobnymi? Co z Rotelami, itd?

 

Dla przypomnienia - testowałem moje Monitor Audio z Rotelem na moim okablowaniu i u brata, w jego przestrzeni i z jego kablami, odtwarzaczem - kolumny grały niemal identycznie. Przypomnę też, że mój Sony zagrał średnica i górą zupełnie poprawnie z JAMO S606. To są suche fakty, które na coś ewidentnie wskazują, ale na pewno nie na to, że Sony nie gra równo pełnym pasmem. MA nie miało zupełnie sceny. Jamo jak najbardziej - o niebo lepszą.

 

Koda zagrała lepiej od BX2? Widzisz, u mnie Jamo z półki AV zagrało lepiej :)

 

Teraz już nie będę dobierał wzmacniacza do kolumn, bo BX2 poszły już. Szukam kolumn do piecyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posłuchaj wysokich Accuphase z lat 80-90 a pojmiesz o co chodzi przerobiłem sporo wzmacniaczy z lat 80 z przedziału 800-2000DM Yamahy, Denony, Marantze, Luxmany... to wszystko było przeciętne granie te wzmacniacze zamulają bo mają kiepskie układy Pre budżetówka i tyle Sony nigdy nie było niczym specjalnym, co do MA to ta firma każe sobie płacić za swoje wyroby przyzwoite monitory tej firmy to wydatek ponad 5tyś za nówki i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeta-j ma racje. Stare wzmcniacze Sony, Denon, Yamaha, Marantz i nawet Rotel to przezytek i wiekszosc pozytywnych opinii padlo na ich temat kiedy w Polsce krolowaly Technics i Diora.

Idz do jakiegos salonu, popros o podlaczenie pierwszego lepszego wzmacniacza i przekonaj sie na wlasne uszy, ze swiat elektroniki idzie do przodu.

Wiadomo ze hiendowe klocki z tamtych lat brzmia poprawnie nawet dzisiaj, ale sprzet ze sredniej polki cenowej robil wrazenie wtedy kiedy byl produkowany, natomiast teraz to przezytek i nowe wzmacniacze z zakresu cenowego 1500-3000 bija je na glowe i nie ma sie co oszukiwac ze jest inaczej. Pozatym nowy wzmacniacz zawsze brzmi inaczej niz jakis stary klamot nawet wyzszy model, bo wszystkie podzespoly sa w nim nowe.

No chyba ze ktos lubi brzmienie wyprane z emocji przez wyschniete kondensatory, przez niewwlasciwy serwis lub jego calkowity brak, lub inne uszkodzenia niezauwazalne na pierwszy rzut ucha.

Niestety, ale taka jest prawda, sprzet audio starzeje sie tak samo jak pralki, lodowki, telewizory i inny tego typu sprzet a co za tym idzie traci swoje walory ktorymi dysponowal kiedy byl nowy.

Ja bede uparty i polecam odsluch tych kolumn na jakims nowszym wzmacniaczu.

Jezeli brakuje gory i srednicy to polecam cos od Rotela lub Cambridge Audio. Z tymi kolumnami moze sie rowniez sprawdzic Audiolab lub wyzsze modele Nada.

Daj sobie spokoj z tym Sony i przestan wierzyc w literki typu ES ,to robilo erazenie ale to bylo dawno temu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co z głośnikami wstęgowymi? Nigdy ich nie słuchałem na spokojnie żeby się zastanowić nad ich dźwiękiem, tylko gdzieś przelotem w sklepach może. Macie doświadczenia z takimi zestawami? Jaki to ma charakter? Widzę takie zastosowania np. w Dali Ikon 6.

 

Inna kwestia - Triangle Antal XS - jasne, żywe kolumny, najczęściej pracują z lampami - ktoś ma z nimi doświadczenia na ocieplonych tranzystorach? Mam trochę kilometrów do takich, ale może warto podjechać na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj z tym Sony i przestan wierzyc w literki typu ES ,to robilo erazenie ale to bylo dawno temu.

 

Dzięki za obszerną odpowiedź. Oczywiście że nie patrzę na literki - nie mają dla mnie znaczenia, tak jak piękny wygląd niektórych kolumn nie sprawi, że zagrają lepiej od innych, brzydszych. Opinii o jednym sprzęcie jest wiele, od zachwytów po narzekania, dlatego sam testuję co mi pasuje dźwiękowo. Pewnie Ci od Sony już tu się nie odezwą, bo nie chcą przepychanek, które do niczego nie prowadzą. Sam nie jestem wielbicielem tej marki i tylko czasem coś Sony przewijało się przez moje ręce. Z niektórych byłem zupełnie niezadowolony. Ale tak jest niemal z każdą marką - coś jest świetne, a coś innego marne. Co do wyższości starszej elektroniki nad nową, lub odwrotnie, można książki pisać. Jestem wysoko kształconym elektronikiem ;) z doświadczeniem praktycznym (tak chciałem się zaśmiać - dla żartu, choć to fakt), niejedno zbudowałem, w tym również kilka wzmacniaczy. Wiem co boli współczesne produkty i wiem jakie są stare, wiekowe. Co do elektrolitów - zgoda, wysychają. Co do reszty, mam zupełnie inne zdanie. Pomijam fakt budowania obecnie budżetowców na wszechobecnych chipach, do tego lutowanych bez ołowiu. Lubię mikroprocesory, odmieniają świat coraz bardziej, ale w zwykłym manualnym wzmacniaczu wcale ich być nie musi :) Najlepsze konstrukcje audio są najprostszymi projektami, na elementach dyskretnych, z transformatorowymi zasilaczami, o przemyślnie rozmieszczonych sekcjach odseparowanych, to wie każdy, kto lubi grzebać w audio. Nawet zacne i minimalistyczne NAD'y modyfikuje się, skracając mocno ich tor przed końcówką mocy, omijając zbędne korektory i przełączniki.

 

Zostawiłem ten wzmacniacz zamiast kolumn, bo tak wynikało z różnych prób. Nie jest to urządzenie wybitne, ale i ja nie celuję w wybitność, bo zwyczajnie mam ważniejsze cele finansowe w życiu, niż inwestowanie wielu tysięcy w audio. Ile kosztuje choćby wspomniany klocek Accuphase? Kilka tys. zł. Postanowiłem poszukać układu 3-drożnego, żeby nie kręcić się w kółko w poszukiwaniu dobrej średnicy. Szybciej znajdę ją w dobrej podłogówce niż w monitorze w tej cenie. Każdy z nas wypowiada się o swoich wrażeniach, ale z poziomu do jakiego doszedł. Jestem zaawansowanym specjalistą w kilku innych dziedzinach, nie w audio HiEnd i wiem jak trudno mi rozmawiać o doborze sprzętu z kimś, kto w ogóle nie planuje być specjalistą, bo jest mu to w ogóle niepotrzebne. Ze wzrostem jakości dźwięku, cena rośnie w kwadracie, a gdzieś każdy ma swoją granicę wynikającą z potrzeb lub budżetu.

 

Podsumowując - nie jaram się żadnym klockiem w zakładanym przeze mnie budżecie, bo wiem że są to klocki zupełnie amatorskie, może zaawansowane, ale nadal amatorskie. Może lepsze od przeciętnego AV, ale na pewno nie wybitne. Chcę złożyć przyzwoity dźwięk HiFi za nieduże pieniądze i tyle. Wiem że można :)

 

Mowa byla o 1300pln czy cos mi umknęło.Pzdr

Tak, te Triangle można w tych pieniądzach kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Revolution R3 - Przez wrażenia z MA BX2 mam uraz do teoretycznie jeszcze cieplejszych Tannoy,

Właśnie w Tannoy 'ach przede wszystkim średnica jest świetna w danej cenie ale to moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Tannoy 'ach przede wszystkim średnica jest świetna w danej cenie ale to moje zdanie.

W takim razie dam im szansę i jak się nadarzy okazja posłucham - dzięki.

 

(Co do reszty powyżej - przemilczę. Proszę o rzeczowe wypowiedzi i pozytywne, życzliwe podejście do tematu. Jeśli kogoś na to nie stać, nie musi się wypowiadać.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt,powinienem odsluchac najpierw sony z MA bo taki jest wymóg w pierwszym poscie.Rozumiem ze autor tematu tak właśnie zrobil zanim ten zestaw nabyl.Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto rozważyć STX'y do tego Sony -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.