Skocz do zawartości
IGNORED

Przycinający się dźwięk z YOUTUBE


piotrex89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój zestaw to:

Yamaha RX775

Fronty Dali Concept 8 połączone z amplitunerem kablami KLOTZ

Tyły i centralny Dali concept 1 połączone zwykłymi głośnikowymi

Sub Tonsil aktiv 250, jakiś markowy kabel(nie pamiętam jaki)

Tv Samsung

 

W czym problem?

Odpalam YOUTUBE bezpośrednio z aplikacji na TV i 3-10 razy na jeden kawałek(w zależności od dnia, czasu trwania i innych zmiennych, których nie rozumiem) przestaje na ok 1 sek grać muzyka, gasną w tej sekundzie ikonki na amplitunerze pokazujące ktrych aktualnie głośników używam, mija sekunda muzyka wraca i ikonki również.

 

Cały zestaw między innymi dzięki Waszym radom(z innego tematu) mam już jakiś czas, początkowo przyszło mi na myśl, że wymienię kable, więc zmieniłem na markowe, później, że moe HDMI, próbowałem trzy różne(żaden markowy), próbowałem puścić muzykę po światłowodzie, zero zmian. Generalnie jeśli odtwarzam muzykę z pendrive zespołu Queen nie ma ani pół zacięcia, jeśłi puszczę ich koncert mam problem z przerywanym dźwiękiem, na odtwarzaczu bluray samsung nigdy problem nie wystąpił, na filmach z cda ze zwykłej przeglądarki z TV problem nie wystąpił, na filmach z dysku bądź penrdive w dolby czy dts problem nigdy nie wstąpił, miałem kilka dni takich, że problem występował też na zwykłej telewizji(zwykła to moja puszczona przez dekoder, który jest połączony z TV kablem HDMI) Pomocy! Zaktualizowałem TV Yamahę, zmieniłem kablem puszczałem po hdmi po światłowodzie NIC NIE POMAGA. YT jak się ciął, tak się tnie. Jeśli przłącze dźwięk na głośniki z TV problem NIE występuje, dlatego też nie szukam winy po stronie TV.

 

PS. swoją drogą ja jako zwykły śmiertelni, na kablach z allegro miedzianych a klotz 10razy droższymi nie widze żadnej różnicy(taka dygresja)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie za pomocą aplikacji jakie masz parametry internetu i wroćmy do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiń problem z streamingiem na żywo.

Zacinający się plik AV ściągnij z YT (4kdownloader na dysk. Zagraj na systemie i oceń czy masz dalej problem. Napisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem masz po prostu problem z internetem. Jeśli net dostarczasz do TV powietrzem (wi-fi) wetknij zwykły kabel. Zazwyczaj pomaga....

 

Wypisujesz co masz, a co nie ma w tej sytuacji najmniejszego znaczenia, a nie piszesz nic o tym co ma. Jakiego masz interneta, jakiej prędkości, itd.

 

Wracam spać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na trzech różnych HDMI, oraz na kablu optycznym, zawsze jest tak samo z tym, że na optycznym jest minimalnie gorsza jakość dźwięku, w ustawieniach TV mam dwie opcje jakości/kodowania dźwięku PCM, oraz DTS 2:5, na ustawieniach PCM NIGDY dźwięk się nie zaciął, dodatkowo jeśli puszczę YOUTUBE przez przeglądarkę z TV a nie przez aplikację bezpośrednio problemu nie ma z tym, że jest dużo mniej wygodnie i chyba gorsza jakość dźwięku(w usatwieniach komputera mam mozliwość w aplikacji wyboru pomiędzy PCM a DTS2:5, w przeglądarce już ta opcja znika(być może domyślnie jest PCM), próbowałem puszczać mużykę na kablu bezpośrednio i wifi, nie ma znaczenia na aplikacji youtube i tak się tnie, moja szybkość internetu to 300mb/s. Na przeglądarce jeśli oglądam CDA w dobrej jakości problem również nie występuje. Mogę kupić drogi kabel HDMI, ale jeśli sie okaże że wyrzuciłem kolejne pieniądze w błoto to chyba kiepsko, tymbardziej, że na optycznym kablu jest tak samo.

 

Reasumując sugerujecie, że wina albo wifi(podłączałem po kablu), albo wolnego internetu 300mb/s po kablu(przynajmniej docelowo) w wysokiej jakości filmy na CDA POPRZEZ PRZEGLĄDARKE TV, oraz youtube poprzez przeglądarkę się nie tnie.

 

AHA ostatnia rzecz, jeśli puszczam muzykę z głośników TV problemu nie ma, tzn nic się nie przycina, jesli przełączam na glos z kina zaczyna się problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-71505-0-67725700-1536666675_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak Ci napisałem w innym temacie, w moim odczuciu nie jest to problem z ampli KD, tylko z aplikacją YT na TV, albo nawet samym TV. Generalnie głównym przeznaczeniem TV nie jest dekodowanie dźwięku przestrzennego - owszem, miewają taką opcję, ale jak widać z różnym skutkiem ona działa. Tu dopatrywałbym się przyczyny. Czy poza YT masz możliwość puszczenia innego źródła dźwięku z możliwością przełączenia na DTS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to TV... dokładnie te same objawy po wisaniuw google frazy dts2:5 pierwszy link i od razu ten sam dokładnie problem, dzięki za pomoc... będe walczył z tym TV co by może frmawre zmienic.

Temat do zamknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz PCM

i dźwięk będzie zbliżony do oryginału - tak jak wymyślił nadawca

 

dolby NEO to jest trochę "podkręcona" wersja dźwięku - ale nieoryginalna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.