Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Dali Zensor 3?


halvor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum i jeśli coś robię źle proszę o poprawienie lub przeniesienie postu. Od roku posiadam zestaw HK3770 i Dali Zensor 3, niby wszystko jest w porządku ale dźwięk nie do końca mnie satysfakcjonuje. Zensory jak na mój gust grają ze zbyt dużą ilością tonów średnich, zbyt mało wysokich i dudniącym basem. I o ile przyczyną dudniącego basu może być akustyka pokoju, o tyle za mizerne wysokie są raczej odpowiedzialne kolumny. Jeśli słucha się ich dość głośno wysokie się poprawiają, ale niestety średnie tony też się "poprawiają" i nie jestem w stanie słuchać długo takiego jazgotu. Muzyki lubię słuchać niezbyt głośno, ale z dość słyszalną górą, niestety przy cichym słuchaniu muzyki góra w Zensorach umiera. Jako rocznik 72 wychowałem się na Altusach i tam góry nigdy nie brakowało. Ogólnie to nie wiem czy problemem u mnie są kolumny czy wzmacniacz, nie wiem bo nie próbowałem podpinać innych kolumn do tego Harmana. Zauważyłem też, że Zensory są dość czułymi i leniwymi kolumnami. Jeśli słucha się muzyki w nienajlepszej jakości Zensory zaraz to wyłapują, niestety nic im sie nie chce z tym zrobić, olewają to po prostu. Przeważnie słucham CD albo Flac, winyli nie słucham chociaż zaczyna mi to chodzić po głowie. Pytanie moje jak w temacie, co proponowalibyście zamiast Zensorów co zagra z wyraźnymi wysokimi przy cichym słuchaniu muzyki? Może one są stworzone do innej muzyki i nie radzą sobie z muzyką dyskotekową z lat 80, takiej często słucham. Z kolei Leonard Cohen "Live in London" brzmi świetnie na tym zestawie, tak samo w "Fading Sun" Terje Isungseta bas jest piękny. Proszę o opinie bardziej doświadczonych "sprzęciarzy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Myślę że problem leży w większej mierze po stronie HK3770, który z natury oferuje dźwięk spokojny i bardzo ułożony co może wpływać na twój odbiór dźwięku. Kolumny w swojej cenie złożone zostały naprawdę dobrze i grają dobrze zbalansowanym dźwiękiem ale w takim zestawieniu rzeczywiście może brakować pazura. Proponowałbym zmianę twojego HK3770 na jeden z amplitunerów Yamahy np. R-N602 a najlepiej R-N803D, które oferują znacznie ostrzejsze brzmienie. Jeśli chciałbyś posłuchać zapraszam do nas na odsłuch.

 

Marcin

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako rocznik 72 wychowałem się na Altusach i tam góry nigdy nie brakowało. Ogólnie to nie wiem czy problemem u mnie są kolumny czy wzmacniacz,

... może problemem są przyzwyczajenia? Zakładam, że przyłożyłeś ucho do gwizdków, by sprawdzić czy nie są spalone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cichym słuchaniu podbija się nieco niskie i wysokie we wzmacniaczu (amplitunerze), a jeśli nie ma takiej regulacji i nie chce się jej mieć lub używać gdy jest, to niestety trzeba zmienić kolumny. Wymiana wzmacniacza może przynieść mało zauważalną poprawę. Wymiana kolumn ma znacznie większy sens w tym przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,a ja Ci zaproponuję tak. Pogoń te Z3 i poszukaj takich głośników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Twoje problemy się skończą.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taniej ? +1-2 treble i po temacie

Treble mam już na +10, a bas na -2

 

Witaj,a ja Ci zaproponuję tak. Pogoń te Z3 i poszukaj takich głośników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Twoje problemy się skończą.Pozdrawiam

Właśnie dzisiaj Z3 pogoniłem...i teraz szukam :D

 

Z3 graja mocnym srodkiem i delikatna gora. Taka ich "uroda".

W dawniejszych czasach jak coś grało mocnym środkiem to się redukowało korektorem suwakowym, teraz za korektor audiofile są gotowi rozstrzelać :D

 

Jak już napisałem dzisiaj sprzedałem Z3 i teraz siedzę w necie i szukam. Harmana nie chciałbym się pozbywać, bo lubię go za radio internetowe, bluetooth oraz to, że odtwarza FLAC z pendriva. A ma ktoś może lub słyszał Castle Knight 2 lub Wharfedale Diamond 11.2 i jak one mogą zagrać z HK 3770? Dziękuję za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CK2 nie maja tak eksponowanego srodka jak Dali Zensor 3, gory tez CK2 maja wiecej, rowniez nizej schodza. Tylko nie wiem jak gra obecnie dostepna w sklepach nowa seria (podniesli znaczaco cene wiec moooze Chinczyk przylozyl sie do wykonania oraz wrocili sygnatura brzmienia do starych, kapitalnych CK2, gdyby tak bylo, sam bym je kupil). A znajac zycie to wykonanie dalej jest podle, graja jak cien starych, dobrych Castli a cena wynika z pazernosci dystrybutora... Chcialbym sie mylic ale ...to niemozliwe heh. Ps. Pamietaj, ze CK2 nie sa dobre do popisow szybkoscia na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CK2 nie maja tak eksponowanego srodka jak Dali Zensor 3, gory tez CK2 maja wiecej, rowniez nizej schodza. Tylko nie wiem jak gra obecnie dostepna w sklepach nowa seria (podniesli znaczaco cene wiec moooze Chinczyk przylozyl sie do wykonania oraz wrocili sygnatura brzmienia do starych, kapitalnych CK2, gdyby tak bylo, sam bym je kupil). A znajac zycie to wykonanie dalej jest podle, graja jak cien starych, dobrych Castli a cena wynika z pazernosci dystrybutora... Chcialbym sie mylic ale ...to niemozliwe heh. Ps. Pamietaj, ze CK2 nie sa dobre do popisow szybkoscia na basie.

A jak się ma nowe i stare brzmienie CK2 do Z3? Mieszkam w Norwegii i mam tutaj "problemy odsłuchowe", w tutejszych sklepach do odsłuchu są wystawione jedynie Dali, B&W, Monitor Audio, Dynaudio, Audiovector. Zostają sklepy internetowe gdzie odsłuch jest raczej niemożliwy. Te, które wymieniłem grają raczej eksponowanym środkiem, a ja za tym nie przepadam. Kiedy słucham dość głośno muzyki z takim wyeksponowanym środkiem szybko mnie to męczy i zaczynam przeskakiwać z utworu na utwór szukając czegoś co mnie nie będzie męczyło, ale wtedy trudno to nazwać słuchaniem muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Norwegii to ja nie wiem jakie Chinczyk CK2 zmajstrowal, oni robia je pod konkretne zamowienia. Byl czas, ze do ktoregos kraju wyslali partie CK gdzie otwory na glosniki byly za duze heh i potem sklepy je wyprzedawaly za 1/5 ceny. U nas znowu mialy powylewany "nieznany plyn produkcyjny" na wysokotonowym a niskotonowe mialy dodatki typu wlosy Chinczyka czy inne smieci oraz korozje w srodku na metalowych elementach. Te nowy u nas mialy zapiaszczona gore, zwalony bas i stracily umiejetnosc oddania barw starych CK. Typowy chinski smietnik. Lepiej posluchaj i rzuc okiem przed zakupem obecnie klepanych CK2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Norwegii to ja nie wiem jakie Chinczyk CK2 zmajstrowal, oni robia je pod konkretne zamowienia. Byl czas, ze do ktoregos kraju wyslali partie CK gdzie otwory na glosniki byly za duze heh i potem sklepy je wyprzedawaly za 1/5 ceny. U nas znowu mialy powylewany "nieznany plyn produkcyjny" na wysokotonowym a niskotonowe mialy dodatki typu wlosy Chinczyka czy inne smieci oraz korozje w srodku na metalowych elementach. Te nowy u nas mialy zapiaszczona gore, zwalony bas i stracily umiejetnosc oddania barw starych CK. Typowy chinski smietnik. Lepiej posluchaj i rzuc okiem przed zakupem obecnie klepanych CK2.

Dzięki, chyba odpuszczę Castle, a masz jakieś doświadczenie z Wharfedale lub Triangle Comete?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wafli nie sluchalem, Trangle z serii EZ mialem ostatnio u siebie Titus. Nie wiem jak wieksze kometki graja. Na szczescie wykonanie bardzo dobre, chociaz pewnie tez chinskie ale to przeciwkegly biegun do tego co w tej materii prezentuja Castle, niestety... Szybkie, w miare precyzyjne i rowne granie (Titus EZ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawniejszych czasach jak coś grało mocnym środkiem to się redukowało korektorem suwakowym, teraz za korektor audiofile są gotowi rozstrzelać :D

 

To było proste i skuteczne rozwiązanie. Teraz ku uciesze sklepów koryguje się charakterystykę wymieniając sprzęt. To tak jakby telewizor nie miał regulacji i jeśli nie odpowiadają nam ustawione przez producenta parametry obrazu (jasność, kontrast, nasycenie), musielibyśmy wymienić telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było proste i skuteczne rozwiązanie. Teraz ku uciesze sklepów koryguje się charakterystykę wymieniając sprzęt. To tak jakby telewizor nie miał regulacji i jeśli nie odpowiadają nam ustawione przez producenta parametry obrazu (jasność, kontrast, nasycenie), musielibyśmy wymienić telewizor.

Mam kolegę, szczęśliwego posiadacza Mcintosh MA9000 oraz głośników Audiovector Avantgarde, który jest zachwycony tym jak pięknie brzmi na jego sprzęcie Roger Waters. Dla mnie to gra zwyczajnie płasko z ładnym wyraźnym basem. Według mojego gustu mój stary Radmor i Altusy 140 lepiej grały tego Watersa :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie zaskoczyłeś, bo zamiast szukać choćby Altusów 110 po regeneracji próbujesz znaleźć coś

co zagra podobnie.

Z tym może być kłopot - połączenie agresywnej góry i dudniącego dołu - o to dziś niełatwo.

Z tych na rynku bez problemu znajdziesz monitory Klipscha, albo coś większego choćby Paradygm

w różnych wersjach i rocznikach - i na tym bym się skupił, bo szczęście jest tak blisko ;-)))

Gdybyś napisał wcześniej to znacząco zawęża pole poszukiwań.

Zakres cen:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie zaskoczyłeś, bo zamiast szukać choćby Altusów 110 po regeneracji próbujesz znaleźć coś

co zagra podobnie.

Z tym może być kłopot - połączenie agresywnej góry i dudniącego dołu - o to dziś niełatwo.

Z tych na rynku bez problemu znajdziesz monitory Klipscha, albo coś większego choćby Paradygm

w różnych wersjach i rocznikach - i na tym bym się skupił, bo szczęście jest tak blisko ;-)))

Gdybyś napisał wcześniej to znacząco zawęża pole poszukiwań.

Zakres cen:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właśnie jutro wybieram się testować Klipsch RP 400m. Jak pisałem wcześniej i mieszkam w Norwegii i ściąganie Altusów jest trochę trudne. Zresztą nie potrzebuję aż takiej "Altusowej" góry, ale niech będzie trochę ostrzejsza od "Zensorowej". Może nawet nie ostrzejsza góra, ale mniejsza średnica, która mnie nie będzie męczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to srednica z zensor 3 nie jest z tych meczacych a raczej plastycznych, cieplych, moze troche jest tam dodane, jest troche pogrubiona oraz jest dolina na przelomie srodka i wysokich, ktore sa bardzo aksamitne, delikatne i faktycznie moze brakowac blasku itp. Ogolnie to granie mocno ocieplone, plastyczne, bez darcia japy na gornej sredni ale i bez glebi sceny, oddania dalszych planow. Na pierwszym miejscu jest ocieplona srednica, potem bas a gora najsubtelniej dawkowana i znowu bardzo nasycona, miekka. Muzykalne, milusinskie, miekkie, nasycone granie srodkiem z leksza dudniacym dolem heh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kolumnach Sonus Faber Principia 3? Jaka w nich jest średnica, wyeksponowana tak jak w Z3 czy bardziej stonowana? Jest na nie teraz oferta -50%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie już przestudiowałeś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale chciałem zwrócić Twoją uwagę również na Focale i bardziej bym się skłaniał ku starszym

rocznikom, bo nowsze grają już inaczej, ale posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, dzisiaj przyniosłem do domu do testów Sonus Faber Principia 3. Pierwsze wrażenie dobre. Góra gra bardzo ładnie, czysto. Wysokie nie są ostre i agresywne, ale bardziej wyeksponowane niż w Dali. Co najważniejsze dla mnie, góra jest słyszalna nawet przy cichym słuchaniu i średnica jest bardziej cofnięta niż w Z3. Chyba zostaną u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.