Skocz do zawartości
IGNORED

DAC na PCM1794A + DIX9211 Made in Poland


Muzg

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam temat poświęcony mojemu świeżemu projektowi, jakim jest DAC oparty na kościach PCM1794A. Na kościach ponieważ można go zbudować w oparciu o dwa, lub jednym układzie PCM1794 co konfigurowane jest przez odpowiednią konfiguracje elementów (szczegóły na schemacie).

 

Schemat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W roli odbiornika S/PDIF oraz przełącznika I2S zastosowałem stosunkowo mało popularny układ jakim jest DIX9211. Jego zaletą jest aż 12 wejść S/PDIF, wsparcie dla wszystkich formatów do 192kHz, możliwość podłączenia do 3 dodatkowych źródeł sygnału I2S (może przepuszczać też DSD), oraz sterowanie po szynie I2C.

DAC posiada też miejsce na moduł amanero z własnym zasilaniem i separacją galwaniczną na ISO7640.

 

Wszystkie wejścia modułu:

- USB przez moduł amanero lub podobny

- 2 x Coax

- Toslink

- AES/EBU

- wewnętrzne wejście I2S np. na moduł bluetooth

 

Sterowanie DACem odbywa się poprzez mikrokontroler STM32F100RBT6B. Posiada duży zasób peryferiów które umożliwiają rozbudowę DACa, sporo GPIO, oraz 128kB pamięci flash przy bardzo dobrej cenie. Dodatkowe ułatwienia w postaci Cube'a sprawiły, że wybór nie mógł być inny. Sterowanie planuje przez impulsator. Wyświetlanie wejść poprzez osobną PCB z wyświetlaczem OLED na SPI, lub 8 LEDów na 74HC595. Opcjonalnie pilot i sterowanie/update przez UART. Do programowania płytki potrzebny jest programator ST-Link V2 dostępny na każdym module Discovery STM32.

 

Zasilanie jest mocno rozbudowane. Podzieliłem je na 3 sekcję, zasilane z osobnych uzwojeń transformatora:

- zasilanie konwertera USB

- zasilanie sekcji cyfrowej PCM + DIX + STM

- zasilanie sekcji analogowej PCM

 

Wszystkie sekcje zbudowane są podobnie czyli:

Mostek -> wielki snap -> dyskretny preregulator (V1.2) -> stabilizator końcowy.

 

Stabilizatory końcowe do wyboru między LT1763, a dyskretnym modułem. Sekcje cyfrowe dodatkowo przedzieliłem filtrami LC dla lepszej separacji. Moduł cyfrowy zawiera aż 10 stabilizatorów napięcia. W trybie MONO (jeden PCM1794 na kanał) istnieje mozliwość zasilania kości DAC z osobnych regulatorów (4szt.) lub wlutowania zworki i używania dwóch - po jednym na cyfre i analog.

 

Konstrukcję całości podzieliłem na dwa osobne moduły - płytka cyfrowa z kośćmi DAC o wielkości 150 x 120 mm oraz całkowicie symetryczny moduł analogowy o podobnej wielkości (jeszcze nie gotowy). Taki podział sprawia, że całość nie ma wielkości płyty komputerowej, a także umożliwia eksperymentowanie z innymi stopniami analogowymi, także lampowymi.

 

Analog na razie planuję zbudować następująco:

- konwertery I/V na pojedynczych opampach SMD typu AD797 lub OPA1611

- filtr symetryczny w oparciu o konfigurację MFB na OPA1632

- zasilanie do wyboru LT1963/3015 lub dyskretne moduły po dwa na kanał

- mute dla eliminacji trzasków

- bez kondensatorów sprzęgających w sygnale

 

W późniejszych czasach może pojawi się lampowy moduł.

Całość w miare możliwości w SMD. Rozmiary elementów od 0603 do 1210.

PCB w trakcie, widok załączam.

post-20270-0-95778000-1536525313_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynam temat poświęcony mojemu świeżemu projektowi, jakim jest DAC oparty na kościach PCM1794A. Na kościach ponieważ można go zbudować w oparciu o dwa, lub jednym układzie PCM1794 co konfigurowane jest przez odpowiednią konfiguracje elementów (szczegóły na schemacie).

 

Schemat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W roli odbiornika S/PDIF oraz przełącznika I2S zastosowałem stosunkowo mało popularny układ jakim jest DIX9211. Jego zaletą jest aż 12 wejść S/PDIF, wsparcie dla wszystkich formatów do 192kHz, możliwość podłączenia do 3 dodatkowych źródeł sygnału I2S (może przepuszczać też DSD), oraz sterowanie po szynie I2C.

DAC posiada też miejsce na moduł amanero z własnym zasilaniem i separacją galwaniczną na ISO7640.

 

Wszystkie wejścia modułu:

- USB przez moduł amanero lub podobny

- 2 x Coax

- Toslink

- AES/EBU

- wewnętrzne wejście I2S np. na moduł bluetooth

 

Sterowanie DACem odbywa się poprzez mikrokontroler STM32F100RBT6B. Posiada duży zasób peryferiów które umożliwiają rozbudowę DACa, sporo GPIO, oraz 128kB pamięci flash przy bardzo dobrej cenie. Dodatkowe ułatwienia w postaci Cube'a sprawiły, że wybór nie mógł być inny. Sterowanie planuje przez impulsator. Wyświetlanie wejść poprzez osobną PCB z wyświetlaczem OLED na SPI, lub 8 LEDów na 74HC595. Opcjonalnie pilot i sterowanie/update przez UART. Do programowania płytki potrzebny jest programator ST-Link V2 dostępny na każdym module Discovery STM32.

 

Zasilanie jest mocno rozbudowane. Podzieliłem je na 3 sekcję, zasilane z osobnych uzwojeń transformatora:

- zasilanie konwertera USB

- zasilanie sekcji cyfrowej PCM + DIX + STM

- zasilanie sekcji analogowej PCM

 

Wszystkie sekcje zbudowane są podobnie czyli:

Mostek -> wielki snap -> dyskretny preregulator (V1.2) -> stabilizator końcowy.

 

Stabilizatory końcowe do wyboru między LT1763, a dyskretnym modułem. Sekcje cyfrowe dodatkowo przedzieliłem filtrami LC dla lepszej separacji. Moduł cyfrowy zawiera aż 10 stabilizatorów napięcia. W trybie MONO (jeden PCM1794 na kanał) istnieje mozliwość zasilania kości DAC z osobnych regulatorów (4szt.) lub wlutowania zworki i używania dwóch - po jednym na cyfre i analog.

 

Konstrukcję całości podzieliłem na dwa osobne moduły - płytka cyfrowa z kośćmi DAC o wielkości 150 x 120 mm oraz całkowicie symetryczny moduł analogowy o podobnej wielkości (jeszcze nie gotowy). Taki podział sprawia, że całość nie ma wielkości płyty komputerowej, a także umożliwia eksperymentowanie z innymi stopniami analogowymi, także lampowymi.

 

Analog na razie planuję zbudować następująco:

- konwertery I/V na pojedynczych opampach SMD typu AD797 lub OPA1611

- filtr symetryczny w oparciu o konfigurację MFB na OPA1632

- zasilanie do wyboru LT1963/3015 lub dyskretne moduły po dwa na kanał

- mute dla eliminacji trzasków

- bez kondensatorów sprzęgających w sygnale

 

W późniejszych czasach może pojawi się lampowy moduł.

Całość w miare możliwości w SMD. Rozmiary elementów od 0603 do 1210.

PCB w trakcie, widok załączam.

Jak taki ładny projekt to może zamiast tych szamańskich opków jakieś układy dyskretne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga wolna, analog będzie osobny i można podłączyć co się komu podoba. Moja propozycja nie jest jednak dziełem przypadku i wybrałem najlepsze opampy do tego celu.

 

Myślę o dodaniu regulacji poziomu na wyjściu przy pomocy PVC. Z racji, że konfiguracja jest całkowicie symetryczna ograniczyłbym ją do 6 bitów, a więc:

- od 0 do -64dB w kroku co 1dB lub

- od 0 do -128dB w kroku co 2dB

 

Za PVC bufor, diamentowy lub jakiś scalony.

To wszystko dotyczy analogówki, cyfrowa zostanie prawie niezmieniona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tak. Da się oczywiście lepiej na 4-rech to zrobić, ale będzie sporo drożej, więc przynajmniej w fazie prototypu będzie 2-warstwowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety układ DIX9211 ,, prawie niedostępny " . Nie lepiej na czymś osiągalnym ? Ponadto (zawsze mnie zastanawiało ) w jakim celu robić układy wysokiej jakości oparte na marnych elementach SMD. Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania przewlekanych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety układ DIX9211 ,, prawie niedostępny " . Nie lepiej na czymś osiągalnym ? Ponadto (zawsze mnie zastanawiało ) w jakim celu robić układy wysokiej jakości oparte na marnych elementach SMD. Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania przewlekanych ?
Elementy smd są marnej jakości? Wyjaśnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kości są tylko w SMD więc tego się nie uniknie, choć dla przelekanych jest większy wybór hajendowych elementów.

Dlaczego akurat przetwornik PCM1794?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tak. Da się oczywiście lepiej na 4-rech to zrobić, ale będzie sporo drożej, więc przynajmniej w fazie prototypu będzie 2-warstwowa.
Szkoda - 2 warstwy są jednoznaczne z kompromisami, a ten projekt zdaje się celuje wysoko :)

 

Co do elementów SMD - w DIY audio jest jakby moda/przekonanie że SMD są złe i niewiadomo co, a można kupić bardzo fajne elementy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elementów SMD - w DIY audio jest jakby moda/przekonanie że SMD są złe i niewiadomo co, a można kupić bardzo fajne elementy :)

Dla przeciętnego audiohobbysty, często w ponad średnim wieku kiedy już problemy ze wzrokiem sa rzeczą normalną - wielość elementów smd jest po prostu b. trudna do polutowania.

---------------------------------

Czy istnieją jakieś przeciwskazania naukowo/techniczne danego projektu do zaprojektowania go w dwóch wersjach - smd i przewlekanej? Czy dla projektanta (Każdego - z wielkim szacunkiem) chcącego rozpropagować swój projekt, dużą trudność stanowiłoby zaprojektowanie analogicznej płytki/płytek w wersji przewlekanej - nawet jeśli rozmiar tych płytek byłby większy? Dałoby to wybór. Jedni byliby zainteresowani wersjami płytek w smd a inni w wersji przewlekanej. Moim zdaniem każdy audiohobbysta byłby happy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przeciętnego audiohobbysty, często w ponad średnim wieku kiedy już problemy ze wzrokiem sa rzeczą normalną - wielość elementów smd jest po prostu b. trudna do polutowania.

---------------------------------

Czy istnieją jakieś przeciwskazania naukowo/techniczne danego projektu do zaprojektowania go w dwóch wersjach - smd i przewlekanej? Czy dla projektanta (Każdego - z wielkim szacunkiem) chcącego rozpropagować swój projekt, dużą trudność stanowiłoby zaprojektowanie analogicznej płytki/płytek w wersji przewlekanej - nawet jeśli rozmiar tych płytek byłby większy? Dałoby to wybór. Jedni byliby zainteresowani wersjami płytek w smd a inni w wersji przewlekanej. Moim zdaniem każdy audiohobbysta byłby happy.

Jest to czasochłonne i drogie - trzeba zmontować i sprawdzić obie wersje, zamówić PCB, to wszystko kosztuje. A jeżeli ktoś polutuje PCM1794 albo ten odbiornik, to żaden element pasywny nie powinien być problemem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją jakieś przeciwskazania naukowo/techniczne danego projektu do zaprojektowania go w dwóch wersjach - smd i przewlekanej?

 

Robienie dwa razy tego samego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to czasochłonne i drogie - trzeba zmontować i sprawdzić obie wersje, zamówić PCB, to wszystko kosztuje. A jeżeli ktoś polutuje PCM1794 albo ten odbiornik, to żaden element pasywny nie powinien być problemem :)

No tak, gorzej jeśli ktoś nie ma osprzętu i wzroku do polutowania nawet takiego PCM1794 więc i innych elementów smd. Jest prawie wykluczony ;) :)

 

Robienie dwa razy tego samego?

Jak tego samego? Dwie wersje jednego projektu, ale nie identyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadam w przedbiegach. Ręce mi się trzęsą jak widzę więcej jak trzy nóżki przy kości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to czasochłonne i drogie - trzeba zmontować i sprawdzić obie wersje, zamówić PCB, to wszystko kosztuje

Może istnieją sprawdzone sposoby, aby przy dobrej woli Projektanta przy współudziale zainteresowanych Forumowiczów - zaradzić tym przeszkodom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , ja odpadam . Żałuję ale jak pomyślę ,że mam dłubać te smd albo korzystać z pomocy kolegów o lepszym wzroku czy umiejętnościach to już nie jest DIY :-) Taka tendencja teraz . ,,To nie jest kraj dla starych ludzi " . A jak zobaczyłem ,że Traxman ostatnio robi dla AVT projekty lampowe na smd to pomyślałem sobie:,, już czas zamawiać kwaterę na Powązkach a nie lutować" :-D

Tak zupełnie serio to jedno mnie w sumie tylko naprawdę martwi ( w tej naszej zabawie w diy ) - stopień skomplikowania montażu staje się tak wysoki a dostępność elementów tak słaba ,że bardziej się opłaca kupić gotowego ,,chinola " niż wspierać rodzimą myśl techniczną i składać samodzielnie . A jestem przekonany ,że Muzg zrobi równie dobry jeśli nie lepszy DAC niż Chińczyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest odwrotnie. Czym bardziej zminiaturyzowany układ, tym bardziej występuje u mnie chęć jego budowy.

Już się czaje... choć z roku na rok zakładam wiesze plusy :)

Zresztą w smd oczy nie są ważne, wszak można je uzbroić, ale ręka i cierpliwość.

Ja jako dzieciak zajmowałem się modelarstwem.

Warto było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Nie znoszę płytek z dużą ilością przewlekanych elementów. Ciężko się to lutuje i zdecydowanie dłużej.

Panowie, zamiast marudzić rozejrzyjcie się za dużym szkłem powiększającym. Występują takie z ramieniem i uchwytem, i w dodatku z podświetlenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak lampy z martwych wstały, tak i porządne przewlekane przetrwają. O kawalerkę niech rodzina zadba. Co najwyżej wymienią te sprzęty DIY na jednopokojowe. Żeby chociaż empetrójkę na drogę dali.

 

SMD to pikuś, pod warunkiem, że ktoś mi te trzy kostki zaaplikuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przećwiczyć na jakiś bezwartościowych kostkach. Nie święci garnki lepią.

Ja nie lubię przewlekanych bo zwyczajnie trzeba się z nimi babrać. Długo schodzi to wyginanie, przycinanie i takie tam..

Smd są tańsze, bo PCB są mniejsze, a za powierzchnie się płaci.

Ja w sumie sporo różnych układów 'se' projektuje i na trawionych płytkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wracając do tematu wątku mam kilka pytań do autora projektu.

W jakiej budowie będą LT1763? 8 SOIC ?

W jakiej obudowie planujesz AD czy OPA, też SOIC?

Czy alternatywą dla LT1763, czy rozstaw pinów pasuje pod stabilizatory serii L78xx TO220?

Napisz proszę coś więcej o stabilizatorach w filtrze analogowym, rodzaj obudowy i na jakie napięcie wyjściowe.

Czy jest szansa na choć jedno wejście SPDIF izolowane galwaniczne, klasycznie na transformatorze?

Jakie będą wyjścia audio w wersji 2xPCM, czy tylko XLR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z cytowaniem forum na telefonie, więc postaram się odpowiedzieć w jednym poście. Myślę, że kwestie SMD/THT koledzy wcześniej wystarczająco wyjasnili. Ja na razie nie planuje wersji THT, a przynajmniej nie z tymi kośćmi. Są wysokiej jakości elementy SMD I polecam takie stosować. Są to min. Rezystory MMELF, kondensatory COG/NP0. Tylko trzeba sobie jasno powiedzieć, że z lutownica transformatorowa I kalafonia do tego DACA nie ma sensu podchodzić.

 

A teraz techniczne pytania:

LTKI są w soic8. 5szt na 3,3V I dwie na 5V. Korzystając z miejsca pod moduły dyskretne można je zastąpić stabilizatorami o pinoucie 78XX.

Przy Coaxach jak najbardziej jest szansa na transformator. Na razie uznałem to za niepotrzebne, ale mogę spróbować je dołożyć (trochę tam ciasno jest).

Moduł analogowy będzie posiadał dwa wyjście RCA I XLR. Zasilanie +/-15V, a staby chyba w TO220-5.

 

Wczoraj znalazłem fajne przekaźniki żeby upchac regulacje poziomu na wyjściu, więc spróbuję to zaaplikowac.

 

OpAmpy planuje w soic8.

 

Dawno przestałem liczyć koszty, więc nie wiem. Istotne jest czy się chce coś takiego zbudować, czy nie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem zostać źle zrozumiany więc chciałbym dodać, że na module analogowym sporo elementów będzie przewlekane. Oczywiście większość rezystorów, jak I kondy odsprzegajace OpAmpy będą SMD, to przewiduje miejsce pod jakieś caddocki w IV, węglowe na wyjściu itp. Również wszystkie kondy w filtrach będą przewlekane (styrofleksy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim rozmiarze planujesz kondensatory za mostkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30mm, a w analogu może nawet 35mm. Zrobię też miejsce pod klasyczne radiale.

 

W analogu myślę o dodaniu jakiegoś słuchawkowca, ale musi nie zajmować zbyt wiele miejsca, a TPA6120 mi jakoś nie przypadł do gustu, więc szukam coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.