Skocz do zawartości
IGNORED

DAC na PCM1794A + DIX9211 Made in Poland


Muzg

Rekomendowane odpowiedzi

może LME49610?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może LME49610?

 

Moja ostatnia aplikacja miała 50 x 50mm:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale coraz bardziej skłaniam się ku niemu właśnie. Jest trochę elementów, a samo PVC trochę zajmie. Jednak gdy mamy już dobry DAC, dobrą regulację głośności to aż prosi się o opcję dla słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się świetny projekt.

Czy będzie miał możliwość wstawienia zamiast 1794 innych 17xx głównie chodzi mi o 1795. Wprawdzie jest on sterowany programowo, ale i bez uC wstaje na ustawieniach defaultowych a skoro jest procek to można dorobić ustawianie programowe. W ten sposób stosunkowo niewielkim nakładem pracy może bardzo wzrosnąć uniwersalność projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowo sterowane PCMY mają inaczej rozmieszczone piny z jedne strony układu. Próbowałem już raz podejść do tematu, aby zrobić opcje dla PCM1792A (obsługa DSD), ale nie udało mi się tego sensownie rozwiązać. Spróbuję jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

separacją galwaniczną na ISO7640

pod tym scalakiem nie powinno być żadnej miedzi ! na żadnej warstwie.

 

Myślę o dodaniu regulacji poziomu na wyjściu przy pomocy PVC. Z racji, że konfiguracja jest całkowicie symetryczna ograniczyłbym ją do 6 bitów, a więc:

- od 0 do -64dB w kroku co 1dB lub

- od 0 do -128dB w kroku co 2dB

a jak na PVC uzyskasz takie kroki?

 

na marnych elementach SMD

elementy SMD są doskonałe, zwłaszcza tutaj.

 

Czy istnieją jakieś przeciwskazania naukowo/techniczne danego projektu do zaprojektowania go w dwóch wersjach - smd i przewlekanej? Czy dla projektanta (Każdego - z wielkim szacunkiem) chcącego rozpropagować swój projekt, dużą trudność stanowiłoby zaprojektowanie analogicznej płytki/płytek w wersji przewlekanej - nawet jeśli rozmiar tych płytek byłby większy? Dałoby to wybór. Jedni byliby zainteresowani wersjami płytek w smd a inni w wersji przewlekanej. Moim zdaniem każdy audiohobbysta byłby happy.

to jakies voodoo

w części cyfrowej mmelfy będa doskonałe, a nawet zwykłe metalizowane będą równie dobre.

część analogowa to już inna historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakies voodoo

Co jest voodoo w mojej wypowiedzi? bo nie zrozumiałem, ja to taki nie techniczny jestem i o elektronice mam marne pojęcie, ale także i o obrzędach szamańskich prawie zerowe, szczególnie w związku z tematyką tego forum. Jak zechcesz przybliżyć co miałeś na myśli to może na pewnym poziomie komunikacji podejmę z Tobą polemikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o układy cyfrowe smd są niezastąpione - istnieje cały szereg dobrej jakości elementów - od kondensatorów polimerowych przez kondensatory ceramiczne wysokiej pojemności z dobrej jakości dielektrykiem X7R aż po kondensatory ceramiczne 4-końcówkowe X2Y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o układy cyfrowe smd są niezastąpione - istnieje cały szereg dobrej jakości elementów - od kondensatorów polimerowych przez kondensatory ceramiczne wysokiej pojemności z dobrej jakości dielektrykiem X7R aż po kondensatory ceramiczne 4-końcówkowe X2Y.
Święta racja,ostatnio wrzuciłem z toru cyfrowego kondensatory przewlekane,i zastąpiłem smd ceramikami i tantalami, słychać od razu różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W analogu może dało by się umieścić równocześnie pady pod smd i DIP. W przypadku WO zabawa z podmianami to obowiązkowy punkt programu a z samymi smd to będzie trudno no wiele osób ma zapasy w różnych wersjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowo sterowane PCMY mają inaczej rozmieszczone piny z jedne strony układu. Próbowałem już raz podejść do tematu, aby zrobić opcje dla PCM1792A (obsługa DSD), ale nie udało mi się tego sensownie rozwiązać. Spróbuję jeszcze raz.

No właśnie. Może udałoby się zrobić z możliwością odtwarzania formatu DSD? Jeśli jest już układ Amanero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja,ostatnio wrzuciłem z toru cyfrowego kondensatory przewlekane,i zastąpiłem smd ceramikami i tantalami, słychać od razu różnice.

Ciekawe co to był za układ.

Większość układów cyfrowych posiada tzw tor cyfrowy. Jest on diametralnie inny od tzw toru analogowego.

W tzw torze cyfrowym które spotykamy na tym forum zobaczymy jedynie ... rezystory, lub układy scalone jako bramki, lub podobne o takim samym przeznaczeniu w rozmumieniu zastępujących rezystory.

Jedynym miejscem gdzie jest potrzebny kondensator to zmiana poziomów usuwająca składową stałą. Czyli z TTL na SPDIF. Zresztą czasami ta separacja jest stosowana jako element zabezpieczający odbiorniki SPDIF.

Wracając do tematu tak naprawdę można zaprojektować tor cyfrowy (w urządzeniach audio) w którym nie będzie owych rezystorów, tak są zaprojektowane układy do pracy cyfrowej. Dlatego też w handlu wraz z całą masą układów smd jest też bardzo dużo rezystorów zaprojektowanych do stosowania w torze cyfrowym.

No i nie są one robione z ołówka. (Sorki nie mogłem się powstrzymać.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe co to był za układ......

Może źle zrozumialeś,chodziło mi o odsprzęganie zasilania,zarówno w stabilizatorach,jak i układów scalonych odbiornika spdif,filtra cyfrowego,jak i samej kości dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale dlaczego co i rusz powstają nowe projekty DACów, które różnią się miedzy sobą niuansami,

a nikt nie siadł i nie zaprojektował porządnego DACa, 6-cio lub 8-mio kanałowego?

Płyty SACD są dostępne, też w formie obrazów (zawsze można sobie zrzucić) i aż się prosi DAC, który by po prostu te 6-ch odtwarzał bez mieszania i kombinowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale dlaczego co i rusz powstają nowe projekty DACów, które różnią się miedzy sobą niuansami,

a nikt nie siadł i nie zaprojektował porządnego DACa, 6-cio lub 8-mio kanałowego?

Płyty SACD są dostępne, też w formie obrazów (zawsze można sobie zrzucić) i aż się prosi DAC, który by po prostu te 6-ch odtwarzał bez mieszania i kombinowania.

 

Mówisz o słuchaniu Ala kino domowe.. chyba nie znam nikogo kto miał doczynienia z lepszym dźwiękiem i oczekiwał więcej kolumn jak dwie :-) poza tym często niuanse mają spore znaczenie dla efektu końcowego, szczególnie jak mówimy o więcej niż jednym ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli kina domowego, ale wielokanałowym

Mówisz o słuchaniu Ala kino domowe.. chyba nie znam nikogo kto miał doczynienia z lepszym dźwiękiem i oczekiwał więcej kolumn jak dwie :-)

Nawet jeśli jego ulubiony wykonawca nagrał własnie płytę i na jednej z warstw wrzucił tą samą wersje, ale wielokanałową?

Nie korci posłuchać tej drugiej?

Wielokanałowy DAC gra przecież w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak na PVC uzyskasz takie kroki?

 

Takie kroki są typowe dla drabinki logarytmicznej R2R.

 

pod tym scalakiem nie powinno być żadnej miedzi ! na żadnej warstwie.

 

I nie tylko! Cała granica między masą PC, a DACa będzie "dziurawa" - na razie tego nie widać.

 

To jakieś "wypasy" hajendowe?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I podobne.

 

W analogu może dało by się umieścić równocześnie pady pod smd i DIP. W przypadku WO zabawa z podmianami to obowiązkowy punkt programu a z samymi smd to będzie trudno no wiele osób ma zapasy w różnych wersjach.

 

Takie coś próbowałem już kiedyś zrobić i wychodzą długie połączenia do odsprzęgów oraz długie wąsy w przypadku użytkowania DIP8. Ponadto w SO8 jest większy wybór dobrych opampów. Jednym słowem opampy SMD są lepsze.

 

No właśnie. Może udałoby się zrobić z możliwością odtwarzania formatu DSD? Jeśli jest już układ Amanero.

 

Dzięki temu, że STM32 ma dwa interfejsy I2C udało mi się zaaplikować wybór pomiędzy PCM1794A i PCM1792A. Czy 95-ka podejdzie trzeba porównać z 92A. Tak więc będzie obsługa DSD.

 

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale dlaczego co i rusz powstają nowe projekty DACów, które różnią się miedzy sobą niuansami,

a nikt nie siadł i nie zaprojektował porządnego DACa, 6-cio lub 8-mio kanałowego?

 

8-kanałowy już zrobiłem, na ES9038PRO, ale teraz chciałbym coś bardziej kompaktowego, prostszego, zwartego. Stąd pomysł na PCMy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-kanałowy już zrobiłem, na ES9038PRO

O! a można prosić więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 2-ch wygląda to nastepujaco:

 

Do wersji 8-ch jednak ciągle brakuje mi analogu I płytki DSP gdyż celuje bardziej w hi-endowa zwrotnice cyfrowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wersji 8-ch jednak ciągle brakuje mi analogu I płytki DSP gdyż celuje bardziej w hi-endowa zwrotnice cyfrowa.

No niezły wypas się zapowiada. Jak cena będzie przystępna to chętnie bym coś takiego przygarnął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym optował bez DSP, bo te cuda tylko szkodę przynoszą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym optował bez DSP, bo te cuda tylko szkodę przynoszą

 

A na czym kolega by chciał cyfrowo podzielić pasma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wielokanałowego DACa chciałbym sygnał od razu z takiego konwertera puścić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z minidsp ale są pierońsko drogie. Jak jest zrealizowana regulacja volume, tak jak mają na DIYINHK "Bit perfect volume control" w kostce ES9038pro ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest kompletne rozwiazanie ,wejscia cyfrowe, selektor, malina ,glowna regulacja glosnosci z pilota, niezalezne regulacje glosnosci 3 dacow es9038q2m ,cale dsp dla az 8 kanalow, tylko dodac 3 wzmaki stereo i jest pelny 3way aktywny system ale cena powala.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuje zrezygnować z DSP

coś podobnego do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale na ES9038

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ,dlaczego rezygnowac z dsp? jak chcesz wtedy robic ciecia glosnikow, korekcje itp?

 

Nie jestem elektronikiem i w praktyce mam malo doswiadcznia choc interesuje sie audio juz jakis czas.

Mnie interesuje elastycznosc, latwosc w dokonywaniu zmian i zabawa w roznych konfiguracjach.

Osobiscie widze 4 opcje:

 

1)

NanoDigi + 3 wzmacniacze cyfrowe - jedyne czego bedzie brakowac to filtry FIR no i sama jakosc wzmakow to dosc sliski temat dla tych najbardziej wymagajacych - sam posidam wadie 151 i w moim odczuciu gra bardzo dobrze jak na swoje pieniadze

 

2)

nanosharc + 3 daki stereo + 3 wzmaki TPA325x (FIR moze nie najwyzszych lotow ze wzgledu na ograniczonya liczbe TAPS ,ale jest:)

 

3)

jeden porzadny dac stereo + Linkwitz-Riley 3-Way zwrotka aktywna (np takie cos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) albo chinczyk np opcja droga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tansza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tyle ze tu brak elastycznosci w ustwieniach podzialu i ciezko ocenic jakosc tych "zabawek" do tego znow 3 TPA32xx i tyle

 

4) np MOTU 8A 8 kanalowy dac na sabre + dsp ale tu chyba tez brak FIR

 

5) olac to wszystko i stworzyc dedykowany pc audio z jakas porzadna karta RME do tzw Live/stage monitoringu gdzie latency nie jest juz problemem do tego software ala dephonica badz inny i jest wszystko co tylko mozna sobie wymarzyc praktycznie bez ograniczen. Pytanie tylko czy faktycznie mozna stworzyc pc audio "nadsluchujace" sygnal z "zewnatrz" i obrabiajace je w czasie +- realnym puszczajace dale do wzmakow ... Kusi by to wyprobowac ,zreszta audio po sieci staje sie chyba przyszloscia i jest pewnym juz standardem w pro audio wiec moze warto w tymn kierunku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić cięcia głośników, ani żadnej korekcji... bo czy przy 2ch to robimy?

chcę 6-ch tak jak są, skierować do wzmacniacza

taki DAC jak na linku powyżej, ale na lepszej kości np. ES9038

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy faktycznie mozna stworzyc pc audio "nadsluchujace" sygnal z "zewnatrz" i obrabiajace je w czasie +- realnym puszczajace dale do wzmakow ... Kusi by to wyprobowac ,zreszta audio po sieci staje sie chyba przyszloscia i jest pewnym juz standardem w pro audio wiec moze warto w tymn kierunku...

 

Żaden problem, bez dsp w interfejsie z wykorzystaniem mocy komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.