Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Audio Diamond 25 - jaki wzmacniacz do 3,5 k ?


czesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam wrażenie iż kwestia poluzowanego basu w diamond 25 jest przez większość osób mocno przesadzona i daje zły obraz tych kolumn. One zagrają taki dźwięk jaki poda tor źródło + wzmacniacz. Diamondy mają bardzo konkurencyjną cenę i często łączone są ze sprzętem z niższej półki cenowej. Po zmianie na Hegla H100 +HD20 bas uległ największej pozytywnej zmianie. Jest szybki , energiczny i dobrze kontrolowany. Do tego pojawiły się jego obszary i przedziały których wcześniej nie słyszałem. Każda nuta z kontrabasu czy gitary basowej jest zróżnicowana , ale gdy trzeba zatrząść nieco podłogą to i taki efekt też jest. W tych przedziałach potrafią pokazać dużo więcej i mocniej niż konkurencja i są niesamowite - jak z tak małych głośników udało się takie dźwięki wydobyć. Przy tym pozostają rozdzielcze i delikatne na wyższych zakresach. Wystarczy zapewnić im odpowiedni tor a pokażą co potrafią- tyle że to musi nieco więcej kosztować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naim ma dość dużo basu więc nie dziwię się że są takie spostrzeżenia. Do tego atakuje często też wyższy i może być czasami nie przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych przedziałach potrafią pokazać dużo więcej i mocniej niż konkurencja i są niesamowite - jak z tak małych głośników udało się takie dźwięki wydobyć

Wolałbym żeby tego basu było czasami mniej, np. popu z większą ilością basu w 20m2 nie da się na tych kolumnach słuchać głośno pomimo że mam lekko przytkane porty BR. Jakiegoś poluzowania nie obserwuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem z Yamahą. Od czasu Hegla nie obserwuję już tego zjawiska. Da się słuchać bardzo głośno, czasem to aż się boję o to by głośników nie przegrzać..

 

ps. choć może to jest bardziej kwestia jakości dołu niż jego ilości. gdy jest dobry to i ilość nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotny jest stosunek długości x:y:z na to jakie mody będą w pomieszczeniu powstawać a nie sama wysokość.Literatura podaje optymalne proporcje jak i najgorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naim ma dość dużo basu więc nie dziwię się że są takie spostrzeżenia. Do tego atakuje często też wyższy i może być czasami nie przyjemnie.

 

 

Jakie spostrzeżenia? Przecież napisałem wyraźnie , że z Naim 5si niskie tony są super kontrolowane i w żadnym wypadku nie poluzowane.

 

Bardzo proszę uważnie czytać.

 

To tego zjawiska w H100 nie ma. Pojawia się tam gdzie powinien i bez przesady. Czysto i energicznie. Zapas mocy (220 W/4 ohmy robi swoje :) ).

 

Czyli tak samo jak z Naim 5si. Ma mniejszą moc oczywiście, ale niskie tony prowadzi bardzo ładnie.

 

Natomiast z nieodpowiednim wzmacniaczem Pylon Diamond 25 może niskie tony mieć jak najbardziej poluzowane, dlatego trzeba uważnie dobierać do nich wzmacniacz. Co najlepsze w Pylon Diamond 28 tego zjawiska nie zauważyłem tak bardzo. Ale to dosyć inne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie spostrzeżenia? Przecież napisałem wyraźnie , że z Naim 5si niskie tony są super kontrolowane i w żadnym wypadku nie poluzowane.

 

Bardzo proszę uważnie czytać.

 

 

 

Czyli tak samo jak z Naim 5si. Ma mniejszą moc oczywiście, ale niskie tony prowadzi bardzo ładnie.

 

Ale basu jest dużo i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żeby tego basu było czasami mniej, np. popu z większą ilością basu w 20m2 nie da się na tych kolumnach słuchać głośno pomimo że mam lekko przytkane porty BR. Jakiegoś poluzowania nie obserwuję.

 

jaki masz wzmacniacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Polecam posłuchać innego wzmacniacza, o większej mocy i wydajności na niskiej impedancji kolumn. Do tego pytanie o kable którym są połączone diamondy ze wzmacniaczem - opisywałem na forum moje testy i spostrzeżenia w temacie. Diamondy zagrają tak jak je poda cały tor przed. Na nich słychać już zmianę każdego elementu przed.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.