Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do gramofonu


radiann

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ostatnio znalazłem gramofon Unitra 460 przeszedł cały przegląd włącznie z wymianą końcówek z Dln na Cinch. Chciałbym kupić wzmacniacz (z wbudowanym przedwzmacniaczem) może być nawet używany nie wydając majątku na niego (powiedzmy do 600 zł). Z możliwością rozbudowy później np. o kino domowe. Proszę o sugestie lub propozycje.

 

Znalazłem ostatnio takie wzmacniacze, ale nie wiem czy by się nadawały.

Amplituner Denon AVR-1803

Yamaha A-760

Harman/kardon hk970

Technics SU-A808

 

z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zdecydować, czy chcesz iść w stereo, czy kino domowe. Amplitunery kinowe zwykle nie mają wejścia gramofonowego, ale nie jest to problemem, bo na rynku są dziesiątki przedwzmacniaczy gramofonowych w cenach od stówy do absurdu.

Fonica GS 460, (bo to jest zapewne właściwa nazwa Twojego gramofonu), nie jest złym sprzętem, ale żeby dobrze zagrał, sam przegląd nie wystarczy. Do niedawna używałem G8010, który różni się tylko drobnym szczegółem (autostart po ruszeniu ramienia z podstawki). Mój gamofon przeszedł gruntowny remont połączony z modyfikacją w następujących punktach:

1. Zasilacz- zamiast pojedynczej diody, wstawiłem pełnookresowy mostek prostowniczy z dużo większymi kondensatorami- większa stabilność zasilania, szybszy rozruch, mniejsze tętnienie zasilania.

2. Wymiana neonówki na LED- pozbycie się przewodów pod napięciem sieci biegnących przez całe wnętrze powodujących powstawanie przydźwięku na wyjściu. (LED podłączone do niskiego napięcia za transformatorem przez odpowiednio dobrany rezystor.

3. Założony wysokiej jakości przewód wyjściowy i wtyki.

4. Smarowanie wszystkich połączeń ruchomych, w tym regulacja luzu na łożyskach ramienia.

5. Wymiana na porządną (u mnie była założona Audiotechnica AT 95) i staranne ustawienie wkładki. (Oryginalna jest tragiczna).

Nie są to zbyt trudne zadania do wykonania i jak potrafisz trzymać śrubokręt i lutownicę, też sobie z nimi poradzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow trochę przeróbek zrobiłeś. Jeśli poszedłbym w stronę kina domowego i przedwzmacniacza to masz jakaś propozycję co na dzień dobry kupić tak abym nie zbankrutował ;) A ewentualnie w stereo to jakieś propozycje. Dodam, że jeśli chodzi o taki sprzęt jestem totalnym laikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam wbudowanego, ale kiedyś, nie mając wejścia, miałem pw RIAA samodzielnie zbudowany wg RJM Phono Stage PASSIV. Wcześniej testowałem inne, ale ten je pokonał i został na dłużej.

 

Posiedź trochę nad wyszukiwarką, znajdziesz i mój opis RJMa z mojego systemu, i polecanych, tanich preampów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.