Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

178 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Otwieram ankietę o kablach. Jeśli ktoś nie słyszy różnicy to proszę nie brać dyskusji. Można zaznaczyc odpowiednią opcję i tyle. Pytanie brzmi który a nie czy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma sieciowego w ankiecie? Na większości systemów na których słuchałem to w praktyce przewód sieciowy ma najwiekszy wpływ. potem interkonekt a głośnikowy najmniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wychodziłem z założenia, że kabel nie może niczego polepszyć. Może, a nawet powinien niczego nie spieprzyć..

A najwięcej spieprzyć mogą kable analogowe i głośnikowe.

I tu ciekawostka miałem niedawno do przetestowania kabel USB jednego ( nie podam danych) z Polskich kablokletów i przyznaje się bez bicia, że nie miałem pojęcia jak taki" kabelek" może być słyszalny w złym tego słowa znaczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób odwiedzających to forum ma sprzęt budżetowy, ci mający lepszy różnicujący przewody ewakuowali się stąd.

Ja zawsze wychodziłem z założenia, że kabel nie może niczego polepszyć. Może, a nawet powinien niczego nie spieprzyć..

I tak zawsze jest, lepsze materiały to lepszy dźwiek , raczej nie spotkałem się z wyjątkami.

I tu ciekawostka miałem niedawno do przetestowania kabel USB jednego ( nie podam danych) z Polskich kablokletów i przyznaje się bez bicia, że nie miałem pojęcia jak taki" kabelek" może być słyszalny w złym tego słowa znaczeniu.

Przewody cyfrowe jest dosyć łatwo spieprzyć, jeśli są robionw przez takich pseudo fachowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób odwiedzających to forum ma sprzęt budżetowy, ci mający lepszy różnicujący przewody ewakuowali się stąd.

Pieniądze to nie wszystko . Słyszałem kilka systemów za "Wielką" kasę, które ze względu bądź też na przekombinowanie, bądź złą akustykę pomieszczenia , dawały dźwięk gorszy niż stara wieża Denon w garażu mojego syna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze to nie wszystko . Słyszałem kilka systemów za "Wielką" kasę, które ze względu bądź też na przekombinowanie, bądź złą akustykę pomieszczenia , dawały dźwięk gorszy niż stara wieża Denon w garażu mojego syna :)

Zgadza sie, ja słyszałem spory wpływ przewodu sieciowego na banalnie prostym na jednej lampie i śmiesznie tanim wzmacniaczu lampowym .

Z braku sieciówki głosuje na interkonekt RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dlaczego nie ma sieciowego w ankiecie? Na większości systemów na których słuchałem to w praktyce przewód sieciowy ma najwiekszy wpływ. potem interkonekt a głośnikowy najmniejszy.

 

Owszem Bogdan...ale ten u mojego sąsiada i na okolicznych budowach obrabiarek, wiertarek i innej maści urządzeń tego typu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Bogdan...ale ten u mojego sąsiada i na okolicznych budowach obrabiarek, wiertarek i innej maści urządzeń tego typu...

Kolega kiedyś kupił taki ładnie wyglądający gruby audiofilski przewód za kilkaset zł w ładnym oplocie ale dźwięk był koszmarny. Poradziłem mu że może niewygrzany i dlatego ale znowu zadzwonił żebym przyjechał sprawdzić konfekcję i faze. W środku był amerykański przewód do betoniarek i wszystko jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że tyle podróbek na rynku krąży, wiec by mieć pewność, tylko sprawdzone źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób odwiedzających to forum ma sprzęt budżetowy, ci mający lepszy różnicujący przewody ewakuowali się stąd.

 

 

 

I dobrze, bo to nie jest forum o zjawiskach paranormalnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu robić takiej ankiety. Każdy kabel jest ważny i swoje wnosi. Nawet jeśli kabel wnosi najmniej to może wpłynąć na całości przywracając coś czego brakowało systemowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje możliwości wyboru kabla wewnątrz kolumn. W szerokopasmowcach można nim wyraźnie wpływać na dźwięk.

 

Większość osób odwiedzających to forum ma sprzęt budżetowy, ci mający lepszy różnicujący przewody ewakuowali się stąd.

 

Nie mam hajendu, ale różnice słychać.

 

A możesz dodać opcję - najdroższy?

 

Skłonni do snobizmu tak mogliby głosować. Wielu pozostałych przekonało się, że to nie musi być oczywistość.

 

Nie ma sensu robić takiej ankiety. Każdy kabel jest ważny i swoje wnosi. Nawet jeśli kabel wnosi najmniej to może wpłynąć na całości przywracając coś czego brakowało systemowi.

 

Oczywiście, że każdy kabel tak samo ważny ale skoro te kable są różne i każdy wnosi swoje to oznacza, że jedne mniej a drugie więcej. I o tym ankieta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega kiedyś kupił taki ładnie wyglądający gruby audiofilski przewód za kilkaset zł w ładnym oplocie ale dźwięk był koszmarny. Poradziłem mu że może niewygrzany i dlatego ale znowu zadzwonił żebym przyjechał sprawdzić konfekcję i faze. W środku był amerykański przewód do betoniarek i wszystko jasne.

 

 

A sprawdzales jaki byl w scianie?

Moze to ten w scianie tak degradowal dzwiek.

 

Takie ciekawe pytanie zadam.

Co bedzie jak sie polaczy super kabel z bardzo kiepskim?

No bo przeciez wiekszosc osob laczy dobry kabel sieciowy z tym slabym, ktory jest w scianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze brakuje do wyboru kabla w scianie, przeciez on jest najdluzszy wiec chyba ma najwiekszy wplyw.

 

"Żaden. Kable to mit"

 

Na tą chwilę 10 osób oddało głos czyli 41%. Serio?

 

Moze sie okazac ze to ni mit, tylko ludzie sa w bledzie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales jaki byl w scianie?

Moze to ten w scianie tak degradowal dzwiek.

Solid core miedziany, więc niezły w stosunku do linek. Najważniejszy jest odcinek przy urządzeniu i kolejny przed listwą, ale wymiana w ścianie mogłaby dać lekką poprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Solid core miedziany, więc niezły w stosunku do linek. Najważniejszy jest odcinek przy urządzeniu i kolejny przed listwą, ale wymiana w ścianie mogłaby dać lekką poprawę.

 

 

A dlaczego ten ostatni kawalek jest taki wazny? Czy tez powinien byc wykonany z solid core?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie okazac ze to ni mit, tylko ludzie sa w bledzie ;-)

 

Tak też może być, więc zachęcam do słuchania/wypożyczania trochę fatygi/czasu a można mocno się zdziwić i zyskać na lepszym brzmieniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ten ostatni kawalek jest taki wazny? Czy tez powinien byc wykonany z solid core?

 

Było , pisałem kilka razy. O tym że mozna tanio zrobić całkiem przyzwoitą sieciowkę z Solic Core także. Nawet to ktoś podłapał i tak nazwał firmę kablarską , robi tanie przewody ale sporo lepsze od sieciowek komputerowych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ten ostatni kawalek jest taki wazny? Czy tez powinien byc wykonany z solid core?

Jak druty to tylko solid. Istotna jest struktura i dialektryk. Działanie tych zjawisk porównał bym do kompresora audio, albo kilku które działają ale bardziej subtelnie i w różnych miejscach widma w różny sposób jednocześnie. Tylko na pewne cechy dźwięku. Porównywanie do siebie dwóch przewodów typu linka w polietylenie różniących sie tylko kolorem i napisem to żadna różnica.Różnice w pojemności i rezystancja są pomijalne i nie one powinny być brane pod uwagę. Poza tym zalezy od systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę 10 osób oddało głos czyli 41%. Serio?

 

Serio, serio. Zobacz, jaka cześć narodu popiera naszą Biało-Czerwoną Drużynę. Mnie to już nic nie zdziwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, serio. Zobacz, jaka cześć narodu popiera naszą Biało-Czerwoną Drużynę. Mnie to już nic nie zdziwi.

 

Śmieszne a zarazem przykre. Taka "moda" za kim jesteś? "Za tym kto wygrywa'' :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie słyszy różnicy to proszę nie brać dyskusji

 

to po co pozycja "kable to mit" ?

 

:>

 

i czy to pytanie o to co kto słyszy

 

czy moze o stan zgodny z prawda ?

 

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeć to słyszy 100% na odpowiednim sprzęcie. A na słabym to i ja nie słyszę.

 

Niektórzy sobie wmówili że nie słyszą, aby mieć tańsze przewody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy to pytanie o to co kto słyszy

czy moze o stan zgodny z prawda ?

Faktów nie określa się przez głosowanie, ankieta to tylko badanie opinii.

 

zachęcam do słuchania/wypożyczania

I często marketing :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorośli ludzie, wolna wola więc jeśli jest chęć to się sprawdza i kable, przecież tu chodzi o dobrą zabawę i przyjemność z hobby tylko powinno się zachować zdrowy rozsądek, zresztą jak w każdej dziedzinie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.