Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

W ankiecie jest ponad 66% głosów na słyszenie, a najwięcej dostały głośnikowe i IC.

 

Wniosek: warto samemu sprawdzić jaki jest wpływ kabli połączeniowych w naszym systemie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co śmiać

ten kanał prowadzi człowiek który ma zakład naprawy RTV

Najlepszy w mieście

Wiem , bo jestem jego klientem - rzadkim na szczęscie :P

 

Absolutnie się nie śmieje! To nie był sarkazm. Lubie ten kanał i sposób jego prowadzenia.

Dobry pomysł, będzie chwilowy spokój.

Ale przecież chyba Ty - jako założyciel wątku - sam możesz to zrobić. (?)

Niestety nie :/ Jest jakaś opcja banowania? Ale nie ma zakończenia dyskusji.

 

W ankiecie jest ponad 66% głosów na słyszenie, a najwięcej dostały głośnikowe i IC.

 

Wniosek: warto samemu sprawdzić jaki jest wpływ kabli połączeniowych w naszym systemie :-)

 

Dokładnie tak! I proszę na tym zakończmy.

Proszę moderatora o zamknięcie tematu!

Dziękuję wszystkim za wpisy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderatora o zamknięcie tematu.

 

Nie ma żadnego powodu aby zamykać temat w którym trwa ożywiona dyskusja w zgodny z regulaminem sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, będzie chwilowy spokój.

Ale przecież chyba Ty - jako założyciel wątku - sam możesz to zrobić. (?)

 

Stwierdzam że wszystkie Twoje wpisy w tym wątku od mojego pierwszego słownego upomnienia kierowanego do Ciebie, nadal są WYŁĄCZNIE przytykami personalnymi bez żadnej wartości merytorycznej dla prowadzonej dyskusji.

Wobec powyższego usuwam Ciebie z tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego powodu aby zamykać temat w którym trwa ożywiona dyskusja w zgodny z regulaminem sposób.

Każdy z Nas wie że to wkładanie kija w mrowisko!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem dlaczego

 

"2+2=4"

 

jest w czymś gorsze od

 

"a ja słysze że to 5"

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach.

 

Jako, że mam opowiadać o kablach zasilających to wspomnę o elektryce budynku.

Świeży dom jednorodzinny zasilany ziemnym przyłączem kablowym, licznik w złączu na zewnątrz, instalacja 3-fazowa, rozdzielona na poszczególne fazy z głową, bez przeciążenia żadnej z nich.

Instalacja nowa, przewody YDY 3x1,5 oświetlenie oraz YDY 3x2,5 - gniazda.

Zabezpieczenia obwodów poprzez różnicówki + wyłączniki samoczynne.

Ochrona przed przepięciami I i II stopnia, główna szyna wyrównania potencjału w kotłowni. Napięcie w gniazdach zmierzyłem – równe 231V.

Po wpięciu do w/w gniazda sieciówki zmierzyłem ponownie na końcu tejże, żeby się przekonać czy kabel nic nie „zabiera” - nadal 231V.

 

Testy przeprowadzone z użyciem pozbieranych na szybko sieciówek (ceny w zaokrągleniu): Furutech 3TS20 (1700 pln), Cardas Parsec (1800 pln) oraz Gigawatt LC1 (700 pln)

 

Podpięte do zestawu jaki wczoraj podałem: Dynaudio Contour, Docet Lektor i pre+ monobloki Mcintosha. Interkonekty i przewody głośnikowe Audioquest (charakterystyczny wzorzysty oplot) jednak modelu nie znam.

Pokój odsłuchowy ponad 40m2, zaadaptowany akustycznie.

 

Dla spójności testu podłączono końcówki i pre 3 szt. Futurecha i dla porównania Cardasem. Gigawatt zasilał blok zasilacza Lectora.

 

Kable wpięte bezpośrednio w gniazda w ścianie.

 

Tak więc przybliżony koszt okablowania zestawu tylko w sieciówki mógłby wynieść jakieś 8 tys.

 

Ze względu na oczywistą konieczność odłączania i niemożność porównywania kabli zasilających w „locie” skupiłem się na bliższym poznaniu brzmienia zestawu i zapamiętania najbardziej charakterystycznych cech.

 

Przesłuchałem Dead Can Dance, Marcusa Millera, Camel, Alana Parsona, Annę Marię Jopek, Tori Amos, trochę elektroniki, trochę jazzu, Colemana, Davisa, a na koniec Maanam, co było niestety dość bolesne dla uszu.

Co jakieś 40 minut robiłem krótką przerwę. Podobno to maksymalny czas na utrzymanie skupienia. Łącznie spędziłem 5,5 godziny.

 

Spokojnie czekałem momentu aż kable sieciowe „narzucą swój charakter reszcie systemu”.

 

Niestety albo stety po wymianie kabli sieciowych lokalizacja instrumentów, wokalistów czy wokalistek, przestrzeni, tej całej „sceny” czy jakichkolwiek innych składowych nagrania nie zmieniła się ani o milimetr. Czy to jedne czy drugie kable czy wreszcie, te które były oryginalnie dołączane do sprzętu – absolutnie zero zmian.

Bez względu na rodzaj zastosowanego przewodu końcówki mocy Mcintosha, niczym Putin opozycję, tak samo trzymały za mordę głośniki Dynaudio, które ani pisknęły bez pozwolenia. Nic się nie ściszało, nic nie luzowało, po scenie nikt nie spacerował. Koncert Duka Ellingtona miał niepowtarzalny klimat i przestrzeń, Marcus Miller nie zmienił basu, kotły i bębny na Dead Can Dance utrzymały naciąg, Lisa Gerrard jak była smutna tak została, Andy Latimer grał na gitarze w swoim stylu, Vangelis nie schował klawiszy do piwnicy itd. itd.

 

Nie mam żadnych złudzeń. Kable sieciowe niczego nie zmieniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych złudzeń. Kable sieciowe niczego nie zmieniają.

 

Pytałeś kolegi dlaczego wydał "tyle kasy" na kable???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakżesz tak mogłeś nic nie usłyszeć? Sieciówki są przecież aortą systemu!

Ale aorta nie wchodzi w skład ani aparatu mowy, ani słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zacząć sobie ubliżać? ;-)

 

Czy to jest taki "sprytny" sposób aby w kosmos posłać wątek, który zawiera zbyt wiele niewygodnych wypowiedzi, w którym przy braku argumentów na "tak", zbyt wiele argumentów na "nie"? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aorta pompuje krew wszędzie z tego co mi wiadomo. To do uszu tez:) pośrednio.

 

Czyli różnić nie ma :) no i super :) uff

Swoją drogą zadowolony jesteś z tych mojo bloczków maca?

Ale aorta nie wchodzi w skład ani aparatu mowy, ani słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś kolegi dlaczego wydał "tyle kasy" na kable???

 

Może lubi mieć droższe, takie bardziej markowe druty, a tylko po to aby były i już? Zadanie swoje spełniają - przewodzą, podają zasilanie. Ktoś mu może tego zabronić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś kolegi dlaczego wydał "tyle kasy" na kable???

 

Audioquesty były w prezencie. Sieciówki są pożyczone na potrzeby testu. Na co dzień sprzęt zasilają nieznanej mi marki sieciówki. Możliwe, że to te, które są fabrycznie dodawane do sprzętu. Wyglądają zupełnie zwyczajnie.

Kilka dobrych lat temu zestaw różnych CD, wzmacniaczy, końcówek mocy zostały wypożyczone do domu na odsłuchy.

Nie wyobrażam sobie aby kupić klocki w salonie, przywieźć do domu i dopiero sprawdzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Nas wie że to wkładanie kija w mrowisko!

 

I to jest każdego z "Was" motto życiowe?

Godzić sie na szerzenie bzdur, działalność naciągaczy, sekt, perfidie i złodziejstwo w kręgach władzy, fałsz i upadek moralny kleru, itd. jedynie dla własnego spokoju, aby "nie wkładać kija w mrowisko"?!

 

Współczuje "Wam".

Ciężkie mimo subiektywnego poczucia "spokoju" musicie mieć życie. :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś kolegi dlaczego wydał "tyle kasy" na kable???

Po co pytać? To była decyzja kolegi. Uznał ją za właściwą i już. Można co najwyżej zapytać czy drugi raz dokonałby takiego samego wyboru, ale to za jakiś czas. Wybór może być kaprysem nie musi być podyktowany względami technicznymi.

Nie mam żadnych złudzeń. Kable sieciowe niczego nie zmieniają.

Taki test prezentowali na Youtube audiofile greccy. Mieli jednak przełącznik do szybkiej zmiany kabli sieciowych. Wnioski zdaje się były identyczne, ale to było dawno i nie mam pewności ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki test prezentowali na Youtube audiofile greccy. Mieli jednak przełącznik do szybkiej zmiany kabli sieciowych. Wnioski zdaje się były identyczne, ale to było dawno i nie mam pewności ;-).

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe. Denna akustyka. Słabo nagrane. Kolumny przyklejone do ściany.

A=jazgot, B=jazgot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A=jazgot, B=jazgot.

 

czyli nie było żadnych zmian ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I to jest każdego z "Was" motto życiowe?

Godzić sie na szerzenie bzdur, działalność naciągaczy, sekt, perfidie i złodziejstwo w kręgach władzy, fałsz i upadek moralny kleru, itd. jedynie dla własnego spokoju, aby "nie wkładać kija w mrowisko"?!

 

Współczuje "Wam".

Ciężkie mimo subiektywnego poczucia "spokoju" musicie mieć życie. :-(

Dla bezpieczeństwa proponuję przyjąć istnienie wielu kijów i wielu mrowisk. Zwolennicy przewalania kabli raczej nie mają czasu na wcinanie ośmiorniczek u Sowy albo złe dotykanie nieletnich. Przewalanie kabli to nie religia, to raczej eskapizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Audioquesty były w prezencie. Sieciówki są pożyczone na potrzeby testu. Na co dzień sprzęt zasilają nieznanej mi marki sieciówki. Możliwe, że to te, które są fabrycznie dodawane do sprzętu. Wyglądają zupełnie zwyczajnie.

Kilka dobrych lat temu zestaw różnych CD, wzmacniaczy, końcówek mocy zostały wypożyczone do domu na odsłuchy.

Nie wyobrażam sobie aby kupić klocki w salonie, przywieźć do domu i dopiero sprawdzać.

Ja natomiast nie wyobrażam sobie kupować po odsłuchu w salonie.

Zawsze testuje w domu. Tak niweluje wpływ sprzedawcy i dobieram pod swój system.

W ciemno nie polecam nikomu, chyba że tani zestaw jako pierwszy. To jeszcze przejdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa proponuję przyjąć istnienie wielu kijów i wielu mrowisk. Zwolennicy przewalania kabli raczej nie mają czasu na wcinanie ośmiorniczek u Sowy albo złe dotykanie nieletnich. Przewalanie kabli to nie religia, to raczej eskapizm.

 

Wiara w siłę sprawcza wybranych przedmiotów niepotwierdzalna empirycznie, jest religia a przedmioty z przypisanymi cudownymi i całkowicie sprzecznymi z wiedzą naukowa właściwościami, staja sie fetyszami dla ich czcicieli.

Zgadzam sie jest wiele mrowisk, jednak kij jest jeden. Ten którym nalezy rozgrzebać dane mrowisko, aby ukazać na jakich zasadach zostało ono zbudowane i czym rzeczywiście żywią sie żyjące w nim mrówki. Możemy wtedy poznac, że podstawą ich bytu jest wyłącznie nasza własna spiżarnia. I możemy być pewni, ze jednorazowe spryskanie ścieżki która do nas odnalazły nie odstraszy ich od włażenia do naszej kuchni wszelkimi innymi drogami.

A żyć dalej udając że nie widzimy mrówek w naszej cukierniczce, oraz start w naszej żywności, nie wszyscy chcą i potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, Vlado- rozgrzebywanie mrowiska budzi w mrówkach agresję! Podobnie zresztą, jak odzieranie religii z sacrum rodzi ją wśród wierzących. Zaraz wyznawcy audiovoodoo ruszą na Ciebie z jihad!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie wyobrażam sobie kupować po odsłuchu w salonie.

Zawsze testuje w domu. Tak niweluje wpływ sprzedawcy i dobieram pod swój system.

W ciemno nie polecam nikomu, chyba że tani zestaw jako pierwszy. To jeszcze przejdzie

 

Salon z pokojem odsłuchowym jest dobry i właściwie konieczny na pierwsze sprawdzenie, porównanie i ogólne ogarnięcie tematu.

Wiadomo, że w domu zagra inaczej - podobnie, ale na pewno inaczej.

 

Wracając do tematu kabli

Podejmę jeszcze jedną próbę, tym razem na zestawie słuchawkowym.

Bo jeśli kable rzekomo wpływają na brzmienie kolumn w pokoju to tak samo będą wpływać na to co usłyszę w słuchawkach, prawda?

 

Mało tego. Zestaw słuchawkowy pozbawiony jest głównej wady zestawów wolnostojących czyli akustyki pokoju. Można przyjąć, że posiadacz zestawu słuchawkowego w Szczecinie będzie miał w 100% takie same warunki do odsłuchu jak posiadać identycznego zestawu w Zakopanem.

I wtedy nie ma zmiłuj się, że gra inaczej bo mają inne pokoje. Wg mnie to ogromna zaleta.

 

Może uda mi się taki właśnie eksperyment. Stworzenie dwóch identycznych zestawów.

Mam do dyspozycji Hi-fi Many HE-6 oraz Senheisery 800, kwestia tylko dobrania identycznych wzmacniaczy, źródeł i oczywiście kabli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze testuje w domu.

Na pewno testujesz? Za tym określeniem kryją się różne warunki proceduralne do spełnienia.

 

Mało tego. Zestaw słuchawkowy pozbawiony jest głównej wady zestawów wolnostojących czyli akustyki pokoju.

Zgadza się, zjawisko akustycznej filtracji grzebieniowej w słuchawkach praktycznie nie występuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto na dobrych słuchawkach łatwiej usłyszeć pewne niuansiki, które kolumny rzecz jasna także przekazują, ale czasem nieco maskują.

Tym bardziej będzie większa szansa na sprawdzenie efektu wielu lat badań i doświadczeń producentów kabli nad opracowaniem końcowego produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, Vlado- rozgrzebywanie mrowiska budzi w mrówkach agresję! Podobnie zresztą, jak odzieranie religii z sacrum rodzi ją wśród wierzących. Zaraz wyznawcy audiovoodoo ruszą na Ciebie z jihad!

 

Jestem faktu tego całkowicie świadomy.

Już od dawna wyznawcy "audiovoodoo" - czy to branżowi czy ci uwiedzeni owa religią - oraz PRAWDZIWI Katolicy i przedstawiciele LEPSZEJ zmiany, piszą regularnie do Admina żądając usunięcia z AS największego szkodnika tego Forum w postaci moderatora vladomorda.

 

To utwierdza mnie w pewnosci, że jestem całej reszcie obecnej na tym Forum bardzo potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.