Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

.

Założę się że nie raz i nie jeden realizator nie dał by rady w testach abx wskazać własnych manipulacji na dźwięku.

 

Jeden z realizatorów kiedys w wywiadzie powiedział, ze dopiero po latach jak obejrza film dokumentalny z realizacji jego ulubionej płyty grupy The Who, dowiedział sie dlaczego płyta brzmią tak jak brzmiała widząc jakie techniki zasotsowal ówczesny realozator....

 

 

Czy to znaczy że one nie istnieją i są tylko w głowie słuchacza?Nie. Mogą wspierać iluzję.

 

Nie to ze istnieją w głowie słuchającego, a raczej wykorzystywane sa „przypadlosci” i specyfika naszego aparatu słuchowego, reagowanie na kierunkowość, czas i poziom natężenia dzwieku. Nie ma żadnej magii, w sumie technika. Mozna to sprawdzic w przyrodzie, np. w lesie.

 

Twierdzenie, ze kabel porządkuje scenę pozostawię bez komentarza....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Solid core miedziany, więc niezły w stosunku do linek. Najważniejszy jest odcinek przy urządzeniu i kolejny przed listwą, ale wymiana w ścianie mogłaby dać lekką poprawę.

 

 

Masz jakies poparcie w dowodach na to o czym piszesz?

Czasami czytajac Twoje wpisy mam wrazenie ze robisz sobie jaja z ludzi.

Ja uwazam, ze najwiekszy wplyw na jakosc dzwieku ma jakosc nagrania i nosnik i moge to udowodnic.

A czy Ty mozesz udowodnic to o czym piszesz?

 

Chorda bym nie kupił, podobnie jak innych firm które nie piszą z jakiej klasy miedzi sa zrobione. Podają tylko jakieś ogolniki ze wysokiej czystosci, czyli ile to ma być 4N czy więcej?

 

Ale przeciez Ty nie musisz czytac z czego sa zrobione, bo jak sam twierdzisz slyszysz roznice.

Wychodzi na to, ze kupujesz opis kabla i nim sie sugerujesz.

Masakra.

Gdyby Chord napisal na swoich kablach to co masz napisane na tych ktore kupujesz to kupowalbys Chorda?

Jak sprawdzasz, czy informacje podane na kablach sa prawdziwe? Masz w domu laboratorium i badasz sklad miedzi z ktorej jest wykonany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies poparcie w dowodach na to o czym piszesz?

Czasami czytajac Twoje wpisy mam wrazenie ze robisz sobie jaja z ludzi.

Ja uwazam, ze najwiekszy wplyw na jakosc dzwieku ma jakosc nagrania i nosnik i moge to udowodnic.

A czy Ty mozesz udowodnic to o czym piszesz?

A jaki problem samemu sprawdzić? Ja to wszystko przerabiałem i bardzo mało pisze o swoich wynikach testów własnie ze względu na trolli. Weż sobie porównaj przewody solid z linką, Ciekawe jest też porównanie róznych srednic solid takich 0,5mm i mniej i grubszych . Ze zwykłej miedzi 3N i już bedziesz miał jakieś pojęcie o tym czy są zmieny i jakie.

Ale przeciez Ty nie musisz czytac z czego sa zrobione, bo jak sam twierdzisz slyszysz roznice.

Wychodzi na to, ze kupujesz opis kabla i nim sie sugerujesz.

Masakra.

Gdyby Chord napisal na swoich kablach to co masz napisane na tych ktore kupujesz to kupowalbys Chorda?

Jak sprawdzasz, czy informacje podane na kablach sa prawdziwe? Masz w domu laboratorium i badasz sklad miedzi z ktorej jest wykonany?

Chorda miałem na odsłuchu model za 2k i się kompletnie nie sprawdził. Skoro wszystkie inne przewody z miedzi posrebrzanej jakie słuchałem psują u mnie brzmienie to teraz wiem że nie muszę próbowac kolejnego posrebrzanego. U kogoś z systemem lampowym taki interkonekt może się lepiej wpasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem samemu sprawdzić?

Wszyscy którzy z Tobą polemizują w tym wątku sprawdzali, inaczej nie byłoby dyskusji. Teraz oczekują że Ty udowodnisz swoje słowo pisane w jakiś praktyczny, niepodważalny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy z Tobą polemizują w tym wątku sprawdzali, inaczej nie byłoby dyskusji.

Wątpię że chociaż kilka procent sprawdzało rzeczy o których mówię. A ci co sprawdzili i nie ma u nich różnicy powinni pozostać przy najtańszych przewodach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że chociaż kilka procent sprawdzało rzeczy o których mówię.

A ja wątpię w to że Ty wiesz jak to sprawdzać w sposób prawidłowy technicznie. Nawet jestem prawie pewny że nie wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wątpię w to że Ty wiesz jak to sprawdzać w sposób prawidłowy technicznie. Nawet jestem prawie pewny że nie wiesz.

A po co dorabiałem drugie wyjście w odtwarzaczu, na takich samych gniazdach i identycznych rezystorach wyjściowych.

A ty ciągle bierzesz pod uwagę tylko czy interkonekt wpływa na spadek wysokich tonów ew. fazę - czy się zmienia. Każdy elektronik wie, że takic rzeczy nie ma nawet co mierzyć .Trzeba słuchac muzyki i czasem długo porównywać żeby coś powiedzieć. Interkonekt srebrny gra bardzo fajnie, szczegółowo, przestrzennie ale na krótką metę. Długo nie posłucham bo muzyka mnie zaczyna męczyć i nie sprawiać przyjemności. Nie umiał bym powiedzieć jak to zmierzyć że tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem samemu sprawdzić?

 

Bogdan żeby była jasnosc

Zadam pytanie bardziej wprost

 

- Czy Ty , to czy kabel jest zrobiony z miedzi 4N czy tez 6N , sprawdzasz SŁUCHEM ?

 

Dobrze to zrozumiałem ?

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co dorabiałem drugie wyjście w odtwarzaczu, na takich samych gniazdach i identycznych rezystorach wyjściowych.

Już chyba Tobie 'przemak' coś pisał o dwóch równoległych kablach podłączonych do jednego wyjścia, poza tym możliwość podłączenia dwóch kabli do dwóch urządzeń z jednego wyjścia to nie wszystko co jest potrzebne do prawidłowego technicznie porównania. Każdy inżynier powinien to wiedzieć.

Każdy elektronik wie, że takic rzeczy nie ma nawet co mierzyć .Trzeba słuchac muzyki i czasem długo porównywać żeby coś powiedzieć.

Wszystkie dotychczasowe testy porównawcze które były przeprowadzone w domenie słuchu w zgodności z zasadami technicznymi obowiązującymi przy ich wykonywaniu nie potwierdziły szerzonej przez Ciebie wiedzy tajemnej dotyczącej audio. Możesz wyjaśnić dlaczego tak się stało? I nie pisz o jakimś odpowiednio czułym i drogim sprzęcie bo audiofile deklarują słyszenie różnic w sklepie na pokazie, z amplitunera kina domowego za 1500 zł i w trakcie porównań w których nikt nie przestrzega procedur związanych z porównaniami.

Interkonekt srebrny gra bardzo fajnie, szczegółowo, przestrzennie ale na krótką metę.

Jasne, a interkonekt węglowy gra ciemno, zacierając szczegółu i bez przestrzeni. Jest od razu do wyrzucenia ;-).

Nie umiał bym powiedzieć jak to zmierzyć że tak jest.

Spróbuj jednak do tego dojść, inaczej Twoje badania są mało warte i przypominają raczej jakąś akcję wspierającą marketing. Jak nie umiesz do tego dojść sam to skorzystaj z bazy pomiarowej jakiegoś instytutu który być może podchwyci zgłaszane przez Ciebie spostrzeżenia dotyczące brzmienia i przeprowadzi dokładniejsze badania nad zgłoszonym zjawiskiem. Trzeba drążyć temat skoro dokonało się pierwszych, być może rewolucyjnych na skalę światową spostrzeżeń. Pozostawienie tematu bez wyjaśnienia to strata dla światowej nauki i wiedzy o technice. Działaj a nie tylko pisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu dwa kable cyfrowe które graja zupelnie inaczej - i zeby sie przekonac o ich roznym sposobie grania nie trzeba byc osluchanym zwracac uwage na barwe itd

są realizacyjne szczegóły które podczas odsłuchu na tych kablach pojawiają się w innym miejscu w pokoju odsluchowym - jakieś sztucznie zrealizowane piski slajdy po strunach itp

to slychac od razu i jak ktos ma ochote to zapraszam mozna precyzyjnie palcem pokazywac gdzie dany dzwiek sie pojawia i zapewniam ze miejsca wskazywania beda rozne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu dwa kable cyfrowe które graja zupelnie inaczej - i zeby sie przkeonac o ich roznym sposobie grania nie trzeba byc osluchanym zwracac uwage na barwe itd

są realizacyjne szczegóły które podczas odsłuchu na tych kablach pojawiają się w innym miejscu w pokoju odsluchowym - jakieś sztucznie zrealizowane piski slajdy po strunach itp

to slychac od razu i jak ktos ma ochote to zapraszam mozna precyzyjnie palcem pokazywac gdzie dany dzwiek sie pojawia i zapewniam ze miejsca wskazywania beda rozne

A ja myślałem że merytoryczne pokazy i opisy w różnych wątkach w tym Twoim nie poszły na marne a tu masz babo placek, jednak poszły ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba Tobie 'przemak' coś pisał o dwóch równoległych kablach podłączonych do jednego wyjścia, poza tym możliwość podłączenia dwóch kabli do dwóch urządzeń z jednego wyjścia to nie wszystko co jest potrzebne do prawidłowego technicznie porównania. Każdy inżynier powinien to wiedzieć.

Przecież pisałem że przewody były podpięte do wzmacniacza dyskretnego z buforem w klasie A ze stosunkowo sporym prądem przez takie same rezystory, które skutecznie je rozdzielają w takich warunkach.

 

Spróbuj jednak do tego dojść, inaczej Twoje badania są mało warte i przypominają raczej jakąś akcję wspierającą marketing.

Cena czy marka firmy nie ma żadnego przełożenia na jakość, jeśli nie ida za tym lepsze materiały, geometria. Znaczną większośc tych kabli co jest na rynku to bym skrytykował.

Trzeba drążyć temat skoro dokonało się pierwszych, być może rewolucyjnych na skalę światową spostrzeżeń. Pozostawienie tematu bez wyjaśnienia to strata dla światowej nauki i wiedzy o technice. Działaj a nie tylko pisz.

Trochę się tym interesuję, ale tak tylko dla siebie. Takie spostrzeżenia ma 2/3 forum i to z tej zakładki gdzie ludzie nie mają urządzeń hi0endowych, na których wpływ okablowania jest jeszcze większy.

A Ciebie nie zastanawiało dlaczego u Cb nie słychać? Może jakieś kiepskie wzmacniacze operacyjne, maksymalnie uproszcone aplikacje, całe okablowanie w środku , najtańsze wtyki i gniazda itp itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że merytoryczne pokazy i opisy w różnych wątkach w tym Twoim nie poszły na marne a tu masz babo placek, jednak poszły ;-).

 

tez tak myslalem a tu kolejne zaskoczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem że przewody były podpięte do wzmacniacza dyskretnego z buforem w klasie A ze stosunkowo sporym prądem przez takie same rezystory, które skutecznie je rozdzielają w takich warunkach

A jaka był rezystancja rezystorów rozdzielających?

 

Cena czy marka firmy nie ma żadnego przełożenia na jakość, jeśli nie ida za tym lepsze materiały, geometria. Znaczną większośc tych kabli co jest na rynku to bym skrytykował.

Dlaczego?

 

Trochę się tym interesuję, ale tak tylko dla siebie.

To niedobrze że tylko dla siebie. Te Twoje odkrycia mogę zrewolucjonizować cały obraz współczesnej elektroniki. Może odkryłeś możliwość istnienia nadprzewodnictwa w miedzi w warunkach pokojowych temperatur? Sam czujesz jaka może być waga takiego odkrycia.

Takie spostrzeżenia ma 2/3 forum i to z tej zakładki gdzie ludzie nie mają urządzeń hi0endowych, na których wpływ okablowania jest jeszcze większy.

Tym bardziej ktoś się tym powinien zająć bardziej szczegółowo.

Może jakieś kiepskie wzmacniacze operacyjne, maksymalnie uproszcone aplikacje, całe okablowanie w środku , najtańsze wtyki i gniazda itp itd.

No to już zupełnie nie rozumiem audiofilów, aplikacja prosta jest najlepsza czy ta bardzo skomplikowana? A Ty jesteś za prostotą czy za komplikacją?

 

tez tak myslalem a tu kolejne zaskoczenie

Radzę przemyśleć temat jeszcze raz. Jak mi nie wierzysz to może spytaj kolegów którzy przedstawiali w różnych wątkach porównania plików robione metodą różnicową po przejściu przez różne kable cyfrowe. Poważnie tego nie czytałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka był rezystancja rezystorów rozdzielających?

Raz 68,1Ohma , innym razem na innym odtwarzaczu100R. Mogłem dać w tych warunkach jeszcze mniejsze wartości bo to nie wzmacnicze operacyjne gdzie trzeba użyć czasem większych wartości ale zapewnienia stabliności przy obciążeniu pojemnościowym za rezystorem.

 

Jeśli chcesz liczyć to w najgorszej sytuacji przy porównywaniu przewodów z filtrem Transparen Audio pasmo było do 1,3Mhz ( przy 68 omach), przy innych normalnych IC kilkanaście- kilkadziesiąt razy szersze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Radzę przemyśleć temat jeszcze raz. Jak mi nie wierzysz to może spytaj kolegów którzy przedstawiali w różnych wątkach porównania plików robione metodą różnicową po przejściu przez różne kable cyfrowe. Poważnie tego nie czytałeś?

 

nie mam ostatnio czasu na czytanie forum

to hobby wiec jesli jest jakis konkretny powod dlaczego tak sie dzieje to wole go nie znac bo za 100zł mam frajdy na 3 wieczory ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze że tylko dla siebie. Te Twoje odkrycia mogę zrewolucjonizować cały obraz współczesnej elektroniki.

Znam 2 osoby które dużo lepiej się znają ode mnie na przewodach, mnie dużo bardziej interesuje elektronika, kolumny, akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to hobby wiec jesli jest jakis konkretny powod dlaczego tak sie dzieje to wole go nie znac bo za 100zł mam frajdy na 3 wieczory

To taka trochę dziwna frajda, ale jak Ciebie to bawi to czemu nie ;-).

Znam 2 osoby które dużo lepiej się znają ode mnie na przewodach, mnie dużo bardziej interesuje elektronika, kolumny, akustyka.

To dobrze, trzymaj się ich wiedzy i bawcie się bawcie dobrze ;-). Tak jak myślałem, zabawy audiofilskie nie niosą za sobą wiedzy i poznania zagadnień związanych z dźwiękiem, tak się zastanawiam czemu nie jestem zaskoczony ;-).

 

Raz 68,1Ohma , innym razem na innym odtwarzaczu100R. Mogłem dać w tych warunkach jeszcze mniejsze wartości bo to nie wzmacnicze operacyjne gdzie trzeba użyć czasem większych wartości ale zapewnienia stabliności przy obciążeniu pojemnościowym za rezystorem.

To nie są znaczące wartości w domenie słuchu, ale tą metodą można porównywać obiektywnie tylko dwa sprzęty podłączone do tych kabli, samych kabli nie. Potrzebny jest przełącznik odłączający nie używany w danej chwili kabel chyba że nie zależy Tobie na wyeliminowaniu sumowania się LRC jednego i drugiego kabla. Przy krótkich kablach to sumowanie jest do pominięcia chyba że porównujemy jakiś wynalazek z puszkami usprawniającymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

A po co dorabiałem drugie wyjście w odtwarzaczu, na takich samych gniazdach i identycznych rezystorach wyjściowych.

A ty ciągle bierzesz pod uwagę tylko czy interkonekt wpływa na spadek wysokich tonów ew. fazę - czy się zmienia. Każdy elektronik wie, że takic rzeczy nie ma nawet co mierzyć .Trzeba słuchac muzyki i czasem długo porównywać żeby coś powiedzieć. Interkonekt srebrny gra bardzo fajnie, szczegółowo, przestrzennie ale na krótką metę. Długo nie posłucham bo muzyka mnie zaczyna męczyć i nie sprawiać przyjemności. Nie umiał bym powiedzieć jak to zmierzyć że tak jest.

 

Masz całkowicie odseparowane pomieszczenie od "hałasu" z zewnątrz?

 

mam w domu dwa kable cyfrowe które graja zupelnie inaczej - i zeby sie przekonac o ich roznym sposobie grania nie trzeba byc osluchanym zwracac uwage na barwe itd

są realizacyjne szczegóły które podczas odsłuchu na tych kablach pojawiają się w innym miejscu w pokoju odsluchowym - jakieś sztucznie zrealizowane piski slajdy po strunach itp

to slychac od razu i jak ktos ma ochote to zapraszam mozna precyzyjnie palcem pokazywac gdzie dany dzwiek sie pojawia i zapewniam ze miejsca wskazywania beda rozne

 

Dawaj przyjacielu jakiś przykład...inaczej nie da rady, trza posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowicie odseparowane pomieszczenie od "hałasu" z zewnątrz?

A kto ma tak idealnie, ale wymiana okien na inne dała wiecej niż kiedyś dolby C w magnetofonie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w ankiecie są cyfrowe kable optyczne, czyli kable, które przesyłają tylko światło. Światło też wpływa na dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj przyjacielu jakiś przykład...inaczej nie da rady, trza posłuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w 19/20 sekundzie jest taki slide palcem po progu - na dwóch kablach aes lokalizacja tego dzwieku jest w innych miejscach :)

żeby ograniczyć efekt innego ulożenia głowy nawet sobie zaznaczyłem miejsce i nadal są różnice

 

jeden kabel to miedz occ a drugi srebrzona ofc w teflonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło też wpływa na dźwięk?

U audiofila wszystko wpływa, ale tylko w piśmie albo w opowieściach.

w 19/20 sekundzie jest taki slide palcem po progu - na dwóch kablach aes lokalizacja tego dzwieku jest w innych miejscach

Taka cecha pozwoli Tobie na przejście ślepego testu 10/10. Działaj ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już robiłem - przeszedłem 10/10 ;)

zapraszam jesli nie wierzysz

rozroznienie jest banalnie proste i oczywiste

ale wiem daleko i musialbys przestac te glupoty wypisywac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już robiłem - przeszedłem 10/10 ;)

Jakiś link do sprawozdania z tego, co zrobiłeś? Samo hasło nie jest przekonujące, bo dla niektórych wystarczającym warunkiem, żeby test był ślepy, jest zamknięcie oczu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiem daleko i musialbys przestac te glupoty wypisywac

Myślisz że testy porównawcze które robili koledzy na plikach przepuszczanych przez różne kable i urządzenia to były głupoty? Dlaczego po odjęciu od siebie pliku oryginalnego i tego przez coś przepuszczonego nie było żadnej różnicy. Czary panie dzieju czary. Może Ty słyszysz różnice pomiędzy dwoma identycznymi plikami odtwarzanymi przy użyciu tego samego przetwornika, ale to raczej jest dziwne a nie to że ktoś takiej różnicy nie słyszy. Tym bardziej dążyłbym do wyjaśnienia technicznego (lub biologicznego) takiego stanu rzeczy. Zrobiłeś coś w tym kierunku?

 

już robiłem - przeszedłem 10/10

Wierzę Tobie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan żeby była jasnosc

Zadam pytanie bardziej wprost

 

- Czy Ty , to czy kabel jest zrobiony z miedzi 4N czy tez 6N , sprawdzasz SŁUCHEM ?

 

Dobrze to zrozumiałem ?

 

:>

Problemem jest jakość połączenia ucha z mózgiem.

Stąd wynikają różnice w odbiorze doznań muzycznych ;))a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy Ty , to czy kabel jest zrobiony z miedzi 4N czy tez 6N , sprawdzasz SŁUCHEM ?

Przewody oceniam tylko słuchem, z ciekawości parę razy mierzyłem R,L,C ale te parametry bardzo odbiegaja od średniej. Najlepiej słychać jakośc przewodnika porównując linki bo one do audio lepiej by nie były stosowane i zawsze lepiej jest na solid core. Lepsza miedż to dźwięk cieplejszy, spokojniejszy, mający mniej mniej wyostrzeń. Laikowi może się wydawać że tańsza miedź ma więcej szczegółów, tylko one nie są takie naturalne i jak się dłużej posłucha to drażnią. najlepsza miedż jest moim zdaniem OCC, ona już bez wygrzewania gra przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest jakość połączenia ucha z mózgiem.

To może być prawda. Wyjaśniłoby się dlaczego dwóch audiofilów deklarujących słyszenie zmian wnoszonych przez kable nie usłyszało dzwonka do drzwi a potem dzwonka telefonu maskowanego głośną muzyką a trzeci uczestnik spotkania usłyszał jeden i drugi dzwonek (zdarzenie opisane przeze mnie jakiś czas temu). Mogło to wynikać z jakości połączenia pomiędzy uchem a mózgiem ;-). Tak się zastanawiam u kogo to połączenie było lepsze?

 

Lepsza miedż to dźwięk cieplejszy, spokojniejszy, mający mniej mniej wyostrzeń. Laikowi może się wydawać że tańsza miedź ma więcej szczegółów, tylko one nie są takie naturalne i jak się dłużej posłucha to drażnią. najlepsza miedż jest moim zdaniem OCC, ona już bez wygrzewania gra przyzwoicie.

A co z miedzią którą nawijane są cewki szeregowe zwrotnic w kolumnach pasywnych. Sugerujesz wymianę tych cewek na takie z ekstremalnie czystej miedzi? To czasem potrafi być kilkadziesiąt metrów drutu z miedzi niewiadomego pochodzenia która często dostarcza sygnał do cewek głośnikowych nawijanych drutem aluminiowym miedziowanym (tylko w hi-end).

 

Lepsza miedż to dźwięk cieplejszy, spokojniejszy, mający mniej mniej wyostrzeń.

A co z węglem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem słuchem - głośnikowe miedź linka, solid core i srebro.

Przełączaliśmy z kumplami kilka razy i na słuch nie było różnicy.

Nie dawało mi spokoju jak to możliwe, że 2mb kabla pomiędzy wzmacniaczem i kolumnami ma coś robić z dźwiękiem, skoro wewnątrz w kolumnach, na cewkach zwrotnicy, zaciskach jeszcze kabla w bród.

Jako, że w Paradigm Studio 100 jest 10x więcej kabli w sobie niż na podłodze, zdobyłem druga parę, wypatroszyłem i wsadziłem audiofilskie, srebrne druty.

I od nowa - postawiłem dwie pary obok siebie, czyli te oryginalne na sznurówkach i te po tunningu.

Na wszystkich dostępnych mi kablach, na 3 różnych wzmacniaczach i dla wszystkich słuchających wniosek był jeden- zero różnic.

W ramach walki z nudą podobny eksperyment przeprowadziliśmy jakiś czas później z Proac 125 i 140 (bez wypatroszania kabli) - z wiadomym skutkiem.

Dla mnie tyle w temacie "wpływu".

 

PS. Tylko nie piszcie proszę, że kolumny za 10 tysi, tyle samo za wzmak i niewiele mniej za źródło to "za słaby sprzęt" żeby usłyszeć różnice, albo że ja i koledzy nagle ogłuchliśmy, skoro na forum byle Ziutek "słyszy wpływ" na mini wierzy Pianocrafta stojącej na parapecie, a potwierdzi to ciocia z Ameryki, która też słyszała poprawę bo przed chwilą rozmawiali przez Skype.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.