Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

178 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

A co z miedzią którą nawijane są cewki szeregowe zwrotnic w kolumnach pasywnych. Sugerujesz wymianę tych cewek na takie z ekstremalnie czystej miedzi? To czasem potrafi być kilkadziesiąt metrów drutu z miedzi niewiadomego pochodzenia która często dostarcza sygnał do cewek głośnikowych nawijanych drutem aluminiowym miedziowanym (tylko w hi-end).

Cewki, transformatory to na szczęście zawsze solid core. U siebie nie mam zwrotnic biernych.

 

Ja też robiłem słuchem - głośnikowe miedź linka, solid core i srebro.

Przełączaliśmy z kumplami kilka razy i na słuch nie było różnicy.

Nie dawało mi spokoju jak to możliwe, że 2mb kabla pomiędzy wzmacniaczem i kolumnami ma coś robić z dźwiękiem, skoro wewnątrz w kolumnach, na cewkach zwrotnicy, zaciskach jeszcze kabla w bród.

Jako, że w Paradigm Studio 100 jest 10x więcej kabli w sobie niż na podłodze, zdobyłem druga parę, wypatroszyłem i wsadziłem audiofilskie, srebrne druty.

I od nowa - postawiłem dwie pary obok siebie, czyli te oryginalne na sznurówkach i te po tunningu.

Na wszystkich dostępnych mi kablach, na 3 różnych wzmacniaczach i dla wszystkich słuchających wniosek był jeden- zero różnic.

W ramach walki z nudą podobny eksperyment przeprowadziliśmy jakiś czas później z Proac 125 i 140 (bez wypatroszania kabli) - z wiadomym skutkiem.

Dla mnie tyle w temacie "wpływu".

Więc w Twoim systemie wystarczaja zwykłe druty, skoro lepsze nic nie dają, proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w Paradigm Studio 100 jest 10x więcej kabli w sobie niż na podłodze, zdobyłem druga parę, wypatroszyłem i wsadziłem audiofilskie, srebrne druty.

Lepiej byś zrobił wsadzając w nie zwrotnice aktywne i końcówki mocy. Różnice usłyszałbyś od razu.

Druty były srebrne czy posrebrzane? Srebrne to wyjdzie strasznie drogo, były kiedyś kolumienki firmy B&W ze srebrnym okablowaniem wewnętrznym i cewkami w zwrotnicy nawijanymi srebrnym drutem. Chyba nawet kondensatory były w wykonaniu srebrnym, ale nie pamiętam do jakiego stopnia tzn czy folia okładek też była srebrna czy standard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w Twoim systemie wystarczaja zwykłe druty, skoro lepsze nic nie dają, proste.

 

Czyli jak zepnę np. Nada 316, jakieś Pylony czyli wydam jakieś 3 koła to mogę usłyszeć wpływ, a jak wydam 30 koła to już nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie nie mam zwrotnic biernych

Czyli działasz w systemie aktywnym. To bardzo rozsądnie, nawet jak to jest system z głośnikiem/głośnikami szerokopasmowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byś zrobił wsadzając w nie zwrotnice aktywne i końcówki mocy. Różnice usłyszałbyś od razu.

Druty były srebrne czy posrebrzane? Srebrne to wyjdzie strasznie drogo, były kiedyś kolumienki firmy B&W ze srebrnym okablowaniem wewnętrznym i cewkami w zwrotnicy nawijanymi srebrnym drutem. Chyba nawet kondensatory były w wykonaniu srebrnym, ale nie pamiętam do jakiego stopnia tzn czy folia okładek też była srebrna czy standard.

To było kilka ładnych, tak z 10 :)) lat temu, nie myślałem wtedy o "aktywacji" kolumn tylko o testach.

Niepamiętam jakie to były przewody - XLO, Supra, Sonus Oliwa i coś jeszcze. Miałem dwa kroki do salonu i brałem, czyli wypożyczałem co było. Kolega przyniósł z szuflady cała reklamówkę różnych kabli i dość szybko wyprowadził się z błędu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego dwóch audiofilów deklarujących słyszenie zmian wnoszonych przez kable nie usłyszało dzwonka do drzwi

To zjawisko w psychologi nazywa się efektem przyjęcia koktajlowego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zepnę np. Nada 316, jakieś Pylony czyli wydam jakieś 3 koła to mogę usłyszeć wpływ, a jak wydam 30 koła to już nie?

Nie wiem próbuj, ja też słuchałem systemu za ok 30k i nie było słychać okablowania, na Dynaudio za kilkanaście k. , tam słabym ogniwem był wzmacniacz szelestnik tranzystorowy za 6k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem próbuj, ja też słuchałem systemu za ok 30k i nie było słychać okablowania, na Dynaudio za kilkanaście k. , tam słabym ogniwem był wzmacniacz szelestnik tranzystorowy za 6k.

 

Na pewno się już w to bawił nie będę. Ani ja, ani moi znajomi nie jesteśmy jeleniami co w salonie wlepiają gały w wycieraczki Accuphase i wąchają kable na wieszakach.

 

Ale dziwna poprawność sprzętowa i zdolności słyszenia na takim a nie innym systemie jest dla mnie dość zastanawiająca.

Na potrzebę dyskusji raz jest sprzęt za słaby, raz za tani, raz za mało transparenty...

 

Jak to w końcu jest?

 

To na zestawie za np. 5-10 koła słychać czy nie? Bo za 30 już nie słychać.. A za 45 koła znowu słychać.

 

O co tutaj chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem próbuj, ja też słuchałem systemu za ok 30k i nie było słychać okablowania, na Dynaudio za kilkanaście k. , tam słabym ogniwem był wzmacniacz szelestnik tranzystorowy za 6k.

 

To jak to sie dzieje ze "redaktorzy pism audiofilskich" słyszą znaczne róznice w kablach po 50 zł za metr , używając do tego znacznie tańszego sprzetu ?

 

Wynika z tego że masz straszny ubytek słuchu Bogdan :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to sie dzieje ze "redaktorzy pism audiofilskich" słyszą znaczne róznice w kablach po 50 zł za metr , używając do tego znacznie tańszego sprzetu ?

 

Wynika z tego że masz straszny ubytek słuchu Bogdan :(

Podałem skrajny przykład że nie zawsze cena gra i ja o tym się przekonałem, a kiedyś sieciówki słyszałem na wzmacniaczu za czapkę śliwek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko w psychologi nazywa się efektem przyjęcia koktajlowego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O.K. wszystko jest jasne, tylko który uczestnik miał lepsze połączenie uszu z mózgiem? Ten co wyłączył niektóre bodźce czy ten co analizował wszystkie. Jak sprawdzić które bodźce są wyłączane w różnych fazach testowania przez audiofilów? Może wyłączają też te których nie powinni wyłączać i jeszcze wyłączają w różnych fazach porównania w sposób niepowtarzalny? Było to już chyba poruszane na forum.

 

Nie wiem próbuj, ja też słuchałem systemu za ok 30k i nie było słychać okablowania, na Dynaudio za kilkanaście k. , tam słabym ogniwem był wzmacniacz szelestnik tranzystorowy za 6k.

Jak na jakimś systemie słychać normalne "zdrowe" kable to znaczy że system nie nadaje się do użytku. Oczywiście może być słychać kable, ale to oznacza że z systemem jest coś nie tak, albo tester nie umie przeprowadzić porównania w zgodzie z zasadami techniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem próbuj, ja też słuchałem systemu za ok 30k i nie było słychać okablowania, na Dynaudio za kilkanaście k. , tam słabym ogniwem był wzmacniacz szelestnik tranzystorowy za 6k.

Bogdan, ty się chełpisz tym, że dodajesz szumy do układu, czyli nawet nie zwykłe pojedyncze wtórniki emiterowe, bo one potrzebują kondensatora, które chcesz wyeliminować i uważasz to za sukces. Dobry z ciebie elektronik. I uwierz niskoszumowe nie oznacza bezszumowe, a zwielokrotnione (bo nie jeden tranzystor) to zwielokrotnione. Chyba, że masz audiofilski krzem?

PS

I jeśli teraz napiszesz, że kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt tranzystorów, nawet scalonych wniesie mniej szumów niż pojednczy kondensator to potraktuję cię tak, jakbyś twierdził że gniazdo sieciowe ma wpływ na elektryczny sygnał audio. A..... zapomniałem... to ty twierdziłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić które bodźce są wyłączane w różnych fazach testowania przez audiofilów?

Umysł jest skomplikowany, zmysły i percepcja działa w niesamowity sposób, który komplikuje wszelkie testy. Tymczasem niektórzy audiofile wierzą, że ich słuch to prosty miernik i do tego bezbłędny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umysł jest skomplikowany, zmysły i percepcja działa w niesamowity sposób, który komplikuje wszelkie testy. Tymczasem niektórzy audiofile wierzą, że ich słuch to prosty miernik i do tego bezbłędny ;)

Jest duże podobieństwo do płaskoziemców. Skoro nie widzę zakrzywienia ziemi na własne oczy to ziemia jest płaska. Nic więcej nie potrzebuję od tych zakłamanych "naukofców".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było kilka ładnych, tak z 10 :)) lat temu, nie myślałem wtedy o "aktywacji" kolumn tylko o testach.

Niepamiętam jakie to były przewody - XLO, Supra, Sonus Oliwa i coś jeszcze. Miałem dwa kroki do salonu i brałem, czyli wypożyczałem co było. Kolega przyniósł z szuflady cała reklamówkę różnych kabli i dość szybko wyprowadził się z błędu :)

10 lat temu na moim systemie było podobnie, nie słyszalem żadnych różnic w przewodach.

 

Bogdan, ty się chełpisz tym, że dodajesz szumy do układu, czyli nawet nie zwykłe pojedyncze wtórniki emiterowe, bo one potrzebują kondensatora, które chcesz wyeliminować i uważasz to za sukces. Dobry z ciebie elektronik. I uwierz niskoszumowe nie oznacza bezszumowe, a zwielokrotnione (bo nie jeden tranzystor) to zwielokrotnione. Chyba, że masz audiofilski krzem?

 

Jakie szumy, co to za bzdury, nie wiem jak to skomentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby robic test to najpierw trzeba te roznice znalezc i na nich sie skupic a nie przepinac bezmyslnie kable i czekac na natchnienie

Jakis fragment piosenki gdzie sa roznice lub cos sie dzieje

Wpinanie nieznanych kabli to idiotyzm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis fragment piosenki gdzie sa roznice lub cos sie dzieje

A w jakich fragmentach piosenek sa różnice lub coś się dzieje? Mocne uderzenie czy jednak czarne tło, czyli cisza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Tylko nie piszcie proszę, że kolumny za 10 tysi, tyle samo za wzmak i niewiele mniej za źródło to "za słaby sprzęt" żeby usłyszeć różnice, albo że ja i koledzy nagle ogłuchliśmy, skoro na forum byle Ziutek "słyszy wpływ" na mini wierzy Pianocrafta stojącej na parapecie, a potwierdzi to ciocia z Ameryki, która też słyszała poprawę...

 

Malo tego..., slyszala poprawe nawet z kuchni czy tez z lazienki... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby robic test to najpierw trzeba te roznice znalezc i na nich sie skupic a nie przepinac bezmyslnie kable i czekac na natchnienie

Jakis fragment piosenki gdzie sa roznice lub cos sie dzieje

Wpinanie nieznanych kabli to idiotyzm

CZyli najpierw wpiąć nieznany kabel a potem znależć różnicę. Ale wpinanie nieznanych kabli to przecież idiotyzm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś żenujący

Zaraz zaraz, a skąd te różnice skoro jeszcze go nie wpiąłeś? Przecież się nim nie wymacałeś. A już "znany". Bo nieznane wpinac to idiotyzm.

 

 

aaaaa, chyba, że "znane" to te z recenzji i klubów. To ok. Ty tez je znasz przed posłuchaniem, heh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu na moim systemie było podobnie, nie słyszalem żadnych różnic w przewodach.

 

Jakieś 10 lat temu mimo, że nie nie słyszałem żadnych różnic w kablach przestałem się nimi interesować i choćby próbować usłyszeć zmiany. Doświadczenia jakie przeprowadziłem skutecznie mnie wyleczyły. Zresztą nie tylko mnie, ale wszystkich, którzy brali w tym udział.

 

A dzisiaj jak minęło tych parę lat, czy nam się to podoba czy nie - a raczej nie - słuch mamy gorszy.

Wypada się z tym pogodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla niektórych wystarczającym warunkiem, żeby test był ślepy, jest zamknięcie oczu ;)

 

Też mam podobne odczucia. Jak się czyta o "zaliczonym ślepym teście 10/10" ... najpierw przepinamy druty, które właśnie "testujemy", następnie siadamy wygodnie...zamykamy oczy i mamy ślepy test...który oczywiście przechodzimy śpiewająco... :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli najpierw wpiąć nieznany kabel a potem znależć różnicę

 

nieeee

najpierw znależć różnice , a potem do tej różnicy dopasowujemy kabel , o którego to cechach dowiadujemy sie z kwiecistych opisów imć P z grodu w którym to smoczysko zieje ogniem przy zakolu Wisły

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkluzja jest taka, że największe zmiany wnosi ten przewód, o którym NAPISANO, ŻE WNOSI NAJWIĘKSZE ZMIANY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wychodzi

 

A "Wpinanie nieznanych kabli to idiotyzm", bo przecież skąd mielibysmy wiedzieć jakie zmiany wprowadzaja , skoro ich nie znamy ? :O

 

w sumie logiczne

 

:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nigdy nie słucham nieznanych płyt:) Biorę z półki tylko te co znam, żadnych nowych od dawna nie kupuję :)

 

 

A na serio to może chodziło o to, że znane kable to te, wobec których:

1) jest pewność jakie zmiany wnoszą

2) czego się można po nich spodziewać

 

To drugie jest bardziej prawdopodobne w myśl zasady, że kłamstwo powtórzone 1000 ray staje się prawdą.

 

Cokolwiek miało by to znaczyć mniemam, że np. kabel A zmienia tembr głosu śpiewaczki jak zieje ostatkiem płuc w operze, kabel B wydłuża brzmienie talerzy pogłaskanych miotełkami perkusisty, a kabel C robi inny slide na gryfie Santany.

 

Więc jeśli każdy z nich z osobna jest tak dobry, że "uwidacznia" coś innego w muzyce, to jednocześnie każdy jest do bani, bo kabel A nie przekaże tego co B i C, kabel B tego co A i C, a kabel C tego co A i B.

 

Też mam podobne odczucia. Jak się czyta o "zaliczonym ślepym teście 10/10" ... najpierw przepinamy druty, które właśnie "testujemy", następnie siadamy wygodnie...zamykamy oczy i mamy ślepy test...który oczywiście przechodzimy śpiewająco... :)))

 

Testy mogą być różne. Ostatnio "śpiewająco" to mi nie było...

Jak w zimie byłem chory dostałem od pani doktor L4 na 2 tygodnie oraz receptę. W aptece wykupiłem 10 końskich dawek zastrzyków + 2 dodatkowe typu light z zaleceniem: 5x końskie + 1 light i druga seria to samo.

Przeszedłem test z wynikiem 10/10 - test był ślepy z racji przyjętej przeze mnie pozycji czyli wypięcia zadka:)

Za każdym dniem, po kwadransie od przyjęcia każdego z 10 końskich naprawdę bolesnych i powolnych zastrzyków (płyn gęstszy od oliwy) miałem przeciekawy, acz normalny i spodziewany efekt - drętwienie na dobrą godzinę jednej nogi.

Dobrze, że miałem blisko do domu i dawałem radę dojść do wyra.

Po tych zwykłych dodatkowych zastrzykach w drugi zadek nic mi nie było.

Czyli jednak jakieś testy mogę zdawać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.