Skocz do zawartości
rafiol

Upgrade kina domowego - prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem może banalny, dużo tu takich postów, ale w skali osobistej, gdzie w grę wchodzą określone kwoty, jest to problem całkiem spory. Mam do dyspozycji amplituner Onkyo TX-NR616 i frontowe kolumny Pylon Audio Pearl 25. Nie jestem jednak zadowolony z tego zestawu. Mam wrażenie, że amplituner nie napędza tych kolumn właściwie albo wbrew dość licznym opiniom nie jest to połączenie szczęśliwe brzemieniowo. Może pewną rolę odgrywać tu ustawienie sprzętu: Pearl'e mają bass reflex z tyłu a kolumny stoją blisko ściany. To także element do poprawy. W każdym razie dźwięk jest suchy, rzekłbym bezpłciowy, nie ma w nim ani mocy ani nie jest też szczególnie przyjemny. Ot, poprawność, ale bez charakteru, tak bym go określił.

Nie dysponjuję jakąś nadmierną gotówką, ale mogę zakupy rozłożyć w czasie. Będę celował w sprzęt używany. Po głowie chodzą mi albo zestawy tańsze: amplitunery to: Denon X3400 lub z serii X4000 (lubię dźwięk Denona) albo któryś z Marantzów (tego nie próbowałem) tudzież może jakiś starszy Arcam. Chciałbym żeby amplituner miał większą moc prądową niż obecny, co w moim zamyśle ma się przełożyć na lepszą współpracę z kolumnami. Końcówka mocy + procesor są na razie za drogim rozwiązaniem, tak sądzę.

Odnośnie kolumn zaś miałyby to być: albo Dali Zensor, Heco Music Style, Indiana Line albo Dynavoice. Muszą być białe (wiem wiem) i najlepiej gdyby posiadały ładne, kontrolowane z wyczuciem niskie tony. Główne zastosowanie to bowiem kino, muzyki znacznie mniej a jeśli to mainstream. Przestrzeń do nagłośnienia to ok 20m2, w miarę możliwości bez subwoofera (ale dam sie przekonac).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

Dali Zensor, Heco Music Style fajnie kolumny sprawdzą się w kinie jak i w muzyce. Zensor dobra opcja ponieważ bass-reflex z przodu na pewno poradzi sobie na 20mk2.

Denon X3400 spokojnie wsytarczy, brzmienie amplitunerów Denon dobrze spisuje się w muzyce tak że polecam. Sub jet to nieodłączna częśc kina, stracisz na efektach w momencie kiedy go zabraknie!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

Dali Zensor, Heco Music Style fajnie kolumny sprawdzą się w kinie jak i w muzyce. Zensor dobra opcja ponieważ bass-reflex z przodu na pewno poradzi sobie na 20mk2.

Denon X3400 spokojnie wsytarczy, brzmienie amplitunerów Denon dobrze spisuje się w muzyce tak że polecam. Sub jet to nieodłączna częśc kina, stracisz na efektach w momencie kiedy go zabraknie!

Pozdrawiam.

Dziękuję za wiadomość. Więcej napisałem o swoich doświadczeniach muzycznych na priv. Może ktoś jeszcze podzieli się opinią, każdą docenię, bo mam mały przegląd rynku a nie chcę kupować, sprzedawać, znów kupować itp. Odsłuchy w sklepach robiłem ale Pylony już pozwoliły mi zrozumieć, że w domu nie będzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi