Skocz do zawartości
IGNORED

Upgrade kina domowego - prośba o opinie


rafiol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam problem może banalny, dużo tu takich postów, ale w skali osobistej, gdzie w grę wchodzą określone kwoty, jest to problem całkiem spory. Mam do dyspozycji amplituner Onkyo TX-NR616 i frontowe kolumny Pylon Audio Pearl 25. Nie jestem jednak zadowolony z tego zestawu. Mam wrażenie, że amplituner nie napędza tych kolumn właściwie albo wbrew dość licznym opiniom nie jest to połączenie szczęśliwe brzemieniowo. Może pewną rolę odgrywać tu ustawienie sprzętu: Pearl'e mają bass reflex z tyłu a kolumny stoją blisko ściany. To także element do poprawy. W każdym razie dźwięk jest suchy, rzekłbym bezpłciowy, nie ma w nim ani mocy ani nie jest też szczególnie przyjemny. Ot, poprawność, ale bez charakteru, tak bym go określił.

 

Nie dysponjuję jakąś nadmierną gotówką, ale mogę zakupy rozłożyć w czasie. Będę celował w sprzęt używany. Po głowie chodzą mi albo zestawy tańsze: amplitunery to: Denon X3400 lub z serii X4000 (lubię dźwięk Denona) albo któryś z Marantzów (tego nie próbowałem) tudzież może jakiś starszy Arcam. Chciałbym żeby amplituner miał większą moc prądową niż obecny, co w moim zamyśle ma się przełożyć na lepszą współpracę z kolumnami. Końcówka mocy + procesor są na razie za drogim rozwiązaniem, tak sądzę.

 

Odnośnie kolumn zaś miałyby to być: albo Dali Zensor, Heco Music Style, Indiana Line albo Dynavoice. Muszą być białe (wiem wiem) i najlepiej gdyby posiadały ładne, kontrolowane z wyczuciem niskie tony. Główne zastosowanie to bowiem kino, muzyki znacznie mniej a jeśli to mainstream. Przestrzeń do nagłośnienia to ok 20m2, w miarę możliwości bez subwoofera (ale dam sie przekonac).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Dali Zensor, Heco Music Style fajnie kolumny sprawdzą się w kinie jak i w muzyce. Zensor dobra opcja ponieważ bass-reflex z przodu na pewno poradzi sobie na 20mk2.

 

Denon X3400 spokojnie wsytarczy, brzmienie amplitunerów Denon dobrze spisuje się w muzyce tak że polecam. Sub jet to nieodłączna częśc kina, stracisz na efektach w momencie kiedy go zabraknie!

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Dali Zensor, Heco Music Style fajnie kolumny sprawdzą się w kinie jak i w muzyce. Zensor dobra opcja ponieważ bass-reflex z przodu na pewno poradzi sobie na 20mk2.

 

Denon X3400 spokojnie wsytarczy, brzmienie amplitunerów Denon dobrze spisuje się w muzyce tak że polecam. Sub jet to nieodłączna częśc kina, stracisz na efektach w momencie kiedy go zabraknie!

 

Pozdrawiam.

 

Dziękuję za wiadomość. Więcej napisałem o swoich doświadczeniach muzycznych na priv. Może ktoś jeszcze podzieli się opinią, każdą docenię, bo mam mały przegląd rynku a nie chcę kupować, sprzedawać, znów kupować itp. Odsłuchy w sklepach robiłem ale Pylony już pozwoliły mi zrozumieć, że w domu nie będzie tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.