Jump to content
IGNORED

DIY audio , odsłona druga


Cortazar
 Share

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu podjąłem temat kolumn diy . Ja sam zainteresowałem się tematem ze względów na szczupłość budżetu i ciągłą chęć ulepszeń ( na budżet uwagi nie zwracającą ) . Dostałem kilka ciekawych odpowiedzi min. od Marcina którego zapewne większość forumowiczów kojarzy .Mając wolny weekend udałem się do Krakowa aby owych kolumienek posłuchać ( zgodnie z zasadą usłyszeć znaczy uwierzyć ) . Były to trójdrożne kolumny na kopółkach dynaudio i focalach . Grały podłączone do kopii końcówki mocy accuphase ( klasa A).

Muszę powiedzieć , że dawno czegoś takiego nie słyszałem ; krystaliczna góra , szybka i nasycona średnica no i bas , wkońcu usłyszałem kontrabas tak jak powinien brzmieć . Zestaw ten zbliżył się do tego co słyszałem kilka lat temu na prezentacji flagowców MBL .

Nie chce przez to powiedzieć , że tylko DIY audio jest cacy a wielkie firmy produkują kiepszczyznę . Uważam natomiast , że ta " odnoga " audiofilizmu jest czymś wartościowym i pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych właściwości soniczych umiarkowanymi nakładami finansowymi (uff.)

, co w polskich realiach jest nie do przecenienia .Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i proszę o podzielenie się ze mną swoimi uwagami dotyczącymi tematu DIY audio .

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Może źle się wyraziłem . Nie ma żadnej firmy robiącej kolumny . Jest 2 zapaleńców , którzy się na tym znają i robią dobre kolumny " na miarę " twoich potrzeb i środków . To są hobbyści .A słuchałem u jednego z nich w domu .

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Firmy robiącej kolumny DiY nie ma, bo to nie byloby DiY. Jest za to kilka firm proponujących własne opracowania aplikacji róznych głośników, przychodzi mo do głowy Akustyk i Akkus, nie wiem też czy w QBA tego nie robili. Zapaleńcy natomiast - to jest ciekawa sprawa. Radziłbym jednak udać sie na taki odsłuch z własnym wzmakiem, bo jak piszesz tor towarzyszący był z bardzo wysokiej półki

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to , że sama końcówka mocy też była robiona " chałupniczo " , nie była to z tego co mo wiadomo dokładna kopia accuphase . A kosztowała tyle co średniej klasy wzmak .

Tak więc za wyjątkiem źródła cały system nie pochodził z produkcji masowej , a grał jak hi-endowy . Słuchałem innych hi-endowych zestawień i ten system zostawił je w tyle pomimo dużo niższej ceny.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Sam przestepuje z nogi na noge i nie moge doczekac sie az przywioze kity na nowe glosniki do mojej lampki... To bedzie ten pierwszy raz :) Panowie, pytanie - skrzynki robicie sami, czy we wspolpracy z zakladem stolarskim? Przemily pan Szczesniak polecal pewien podwarszawski zaklad stolarski majacy doswiadczenie - chyba skorzystam.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Guest maciekw do romekp

(Konto usunięte)

Jeśli pod hasłem przemiły Pan szczęśniak kryje się niejaki Florian S. od srebrnych kabli i hi-endowego sprzętu na schematach ze śmietnika, to radziłbym uważać, bo pewnie ten stolarz z tej samej parafi co jego protegujący.

Oczywiście jest to moja subiektywna opinia.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Guest Cortazar do Zbig

(Konto usunięte)

Chodzi o cenę części . Pisząc DIY mam na myśli iż nie jest to produkt masowy produkowany w fabrykach a " robiony " w domu przez hobbystów (najczęściej związanych zawodem z hobby ). I osobiście nie nazwałbym tego śmietnikowym hi-endem . Pisząc tak miałem na myśli to , iż klasa brzmienia odpowiada temu co popularnie określa się mianem hi-end . Jak Pan sądzi ile kosztują podzespoły do wzmaka sprzedawanego w sklepie za 20 tys ?Gwarantuje panu ,że najwyżej 14 tej sumy , reszta to podatki, cła , koszty reklamy fundusz wakacyjny pracowników fabryki . A jeżeli chodzi o Pana wpis to ja mam tą przewagę , że tego sprzętu słuchałem i wiem o czym piszę . Czego nie można powiedzieć o Panu .

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.