Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie do posiadaczy Oppo 203


mercandede

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może potwierdzić twierdzenia w jednym z opisów

 

,,UDP-203 ma dwa wyjścia HDMI. Inaczej jednak niż u konkurentów, dodatkowy interfejs nie jest przeznaczony dla samej fonii, lecz pracuje w starszym standardzie HDMI 1.4, co pozwala na przesyłanie obrazu Full HD do starszych modeli telewizorów – bez względu na to, jaki rodzaj płyty jest aktualnie odtwarzany."

 

1) czy jedno z DVD out opisanym jako (audio only) działa dla kabli 1.4 bo takowy mam w instalacji w ścianie.

 

2) co w swoich odtwarzaczach zmieniliście względem domyślnych ustawień fabrycznych.

 

- Format dźwięku HDMI [ Auto | LPCM | Bitstream | Wył. ] - ustawiłbym bistream ze wzgędu na daca, domyślnie jest na auto

 

- czy tykać sekcję głośności? jest ustawiana na regulowaną

 

- Konwersja DVD 24p [ Wł. | Wył. ] - będę mieć projektor epson 5650 1080p - domyślnie jest ustawione wyłączone. Poproszę o poradę, czy ustawienie to jest zależne od jakości nagrania DVD, gdzie uzyskać informację na temat tego parametru?

 

- co jeszcze zmienialiście względem ustawień fabrycznych.

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze do autora watku ... duzo nauki przed Tobą. Jakis marketingowiec naciagnal cie na 203-ke.

A może coś konkretnie (merytorycznie)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh mentor się znalazł :) Zalecam czytanie ze zrozumieniem tekstu, wątek był adresowany do konkretnej grupy, to nie miejsce na takie kocopały :)

 

a tak na marginesie oppo będzie u mnie jako: odtwarzacz blue-ray, dvd, transport cd do daca, będzie miał podpięty chromecast video, tv apple, do tego będzie streamerem dla daca zasobów sieciowych. Zamiast całej szafy będę miał zajętą półkę, logiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem u kolegi który ma Oppo 95. Ponieważ kolega nie odkrył jeszcze możliwości obsługi tego urządzenia przez tablet to postanowiłem mu tą możliwość zaprezentować. Zainstalowaliśmy na jego telefonie z najnowszym Androidem aplikację do obsługi i nic. Nie chciało działać. Mój telefon ze starszym Androidem działał z tym jego odtwarzaczem bez zarzutu. Czy może ktoś wie co się dzieje, czyżby najnowsze Androidy miały jakieś kłopoty z obsługą programów napisanych na te starsze? Spotkał ktoś ten problem? Może się okazać że jak padną stare urządzenia z Androidem to znikną możliwości obsługi Oppo w tym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android to ZŁO.

A wracając do obslugi wszystko jest w necie ale... trzeba miec troche podstawowej wiedzy, a przynajmniej przysczytac od deski dodeski, cwiczac po drodze, insrrukcje obslugi. To jest dosc skomplikowana maszyna o duzych mozliwosciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam akurat Oppo 203, ale z tego co wiem to mój Cambridge CXU ma niemal identyczne oprogramowanie co Oppo, więc mogę Ci napisać jak jest u mnie. Zresztą to dość podstawowe pytania, jak koledzy zdążyli już zauważyć ;)

1) czy jedno z DVD out opisanym jako (audio only) działa dla kabli 1.4 bo takowy mam w instalacji w ścianie.

Działa. Zresztą jakie znaczenie ma to jaką wersję ma kabel HDMI? Jeśli nie chcesz wyświetlać jakiegoś wyśrubowanego 4K, to jest to bez znaczenia.

 

Format dźwięku HDMI [ Auto | LPCM | Bitstream | Wył. ] - ustawiłbym bistream ze wzgędu na daca, domyślnie jest na auto

Jeśli to DAC stereo to raczej nie bitstream, tylko LPCM. Przy bitstream będziesz słyszał "sieczkę". Poza tym to ustawienie dotyczy tylko wyjścia HDMI. DAC-a łączysz przez HDMI?

 

czy tykać sekcję głośności? jest ustawiana na regulowaną

Daj na fixed jeśli sygnał idzie dalej na amplituner. Regulowany jest przewidziany dla końcówki mocy - wtedy sterujesz głośnością z Oppo.

 

Konwersja DVD 24p [ Wł. | Wył. ]

Zostaw wyłączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do obslugi wszystko jest w necie ale... trzeba miec troche podstawowej wiedzy, a przynajmniej przysczytac od deski dodeski,

Możesz dać jakieś linki do tej wiedzy współdziałaniu nowych Androidów z odtwarzaczami Oppo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Możesz dać jakieś linki do tej wiedzy współdziałaniu nowych Androidów z odtwarzaczami Oppo?

 

Może nie do końca w temacie ale: OPPO 203/205 ma inaczej zrealizowaną obsługę protokołu zdalnego sterowania przez sieć (TCP/IP) i po łączu szeregowym (RS232). RS pominę bo na razie nie jest mi potrzebny.

 

Ponieważ męczyła mnie zdalna obsługa OPPO 203 przy pomocy iPhona (stary 5 lub 5s, nawet nie wiem) i nie chciał się włączać za pomocą aplikacji postanowiłem zgłębić temat.

Po krótki poszukiwania znalazłem oficjalny opis protokołu i poleceń do sterowania przy pomocy sieci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Wczoraj zabrałem się za napisanie prostego programu testowego w c#, przy pomocy, którego wykrywam obecność OPPO w sieci lokalnej i wysyłam kilka prostych poleceń: wysuń/wsuń tackę, wyłącz urządzenie i włącz urządzenie. Ogólnie wszystko zadziałało ale pod warunkiem, że OPPO włączyłem z pilota/ręcznie. Ponieważ oryginalna aplikacja także działała po włączeniu OPPO z pilota/ręcznie uznałem, że "ten typ tak ma".

Co prawda nie dawało mi spokoju jedno: skoro nie działa włączanie zdalne to po co dodali takie polecenie.

Dzisiaj przejrzałem listę opcji w ustawieniach i znalazłem: Standby Mode z domyślnego Energy Efficient trzeba przestawić na Network Standby w Device Setup w Settings.

I teraz obie aplikacje włączają OPPO :)

 

Podsumowując:

 

UDP

OPPO wysyła co 10 sek. jako serwer komunikat rozgłoszeniowy (broadcast) ze sztywnego adresu i portu:

IP: 239.255.255.251

Port: 7624

 

TCP/IP

Potem można nawiązać komunikację na:

Port: 23

IP: takie jak otrzymało w sieci lokalnej i zwróciło w odpowiedzi na komunikat rozgłoszeniowy.

 

Może powyższe komuś się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.