Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch RP 500SA Dolby Atmos 5.1.2


worms

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem że warto założyć taki temat i podzielić się wrażeniami z rozwiązania do Atmos w formie nadstawkowej do frontów.

 

Na forum tego typu montaż głośników nie cieszy się aprobatą, jednak nie mam innej możliwości, spać po nocach nie mogłem i tak dzięki uprzejmości Q21 RP 500SA zawitały do mnie w sobotę.

 

Pierwsze wrażenia mizerne, właściwie byłem bardzo zagubiony w tego typu prezentacji, głośniki postawione na frontach z przeprowadzoną kalibracją Audssey XT32.

Na Transformers 4 efekt zasysania zrobił minimalne wrażenie, efektu WOW się doszukiwałem, ale go zabrakło.

 

Po konsultacji ustawień z Bipo i wykonaniu domowymi sposobami pomiarów, okazało się iż dźwięk loduje na metr przed miejscem odsłuchowym. Dokonałem korekty ustawień i z moją lepsza połową zasiedliśmy do seansu Everest.

 

Moja pani od pierwszych minut filmu, zachwycała się otaczającymi ja zewsząd doznaniami, ja niestety jakoś tego wyłapać nie potrafiłem. Gdzieś w połowie filmu, mózg mi się chyba wygrzał i nauczył się właściwe odbierać wszystko. Na gębie pojawił się rogal, efekty wypełniły całe pomieszczenie, burza, akcja z helikopterem, to było niezapomniane przeżycie.

 

Generalnie zaczyna mi się to podobać, kolejne filmy czas zacząć testować, jeżeli będzie tak dobrze jak na Everest, to raczej głośniki zostaną u mnie.

Moja kobieta już je kupiła, więc nie wiem czy powinienem w ogóle się zastanawiać,hehe.

 

Zastanawiają mnie natomiast zmiany w głośności, odniosłem wrażenie jakbym teraz musiał dalej kręcić głośnością by oglądać na wcześniejszym poziomie film, w sumie to logiczne, więcej jest głośników.

Chodzi mi też o ustawienie odcięcia które Audyssey zasugerowało 110Hz, gdzieś wyczytałem że przy Dollby Atmos powinno się przy odbiciach ustawić na 150Hz, ktoś wie na ile to prawidłowo należy ustawić?

 

Sama seria różni się od poprzedniej odcieniem czarnego, wcześniej wpadała w fiolet, teraz z srebro.

 

 

76b8eeee9eea1db19747955e5bc3d873.jpg01033e57e7e63a9dfcaec2133d4e80fb.jpg25251653075f194d63208b313e13ac74.jpg22d24f3e7a648e8d9987bbbc856d33bb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.