Skocz do zawartości
IGNORED

Lampa do Focal Aria 948


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Witam

 

Mam zamiar spróbować zabawy z lampą. Głośniki do napędzenia do Focal Aria 948.

Moje typy:

- Octave V70SE

- Unison Research Sinfonia

- Audio Reveal First, którego chwilę ostatnio posłuchałem w Nautilusie.

 

Jeszcze nie odsłuchiwałem, ale mnie ciągnie w kierunku Octave, z uwagi na bezobsługowość tego pieca. Tak mi się przynajmniej wydaje, choć o lampach wiem niewiele, ale chyba na początek lampa z autobiasem jest OK. Ale może się mylę, więc proszę mnie prostować.

 

Jakie jeszcze lampki wziąć po uwagę do odsłuchów - w podobnym lub najlepiej niższym budżecie. W grę wchodzi sprzęt nowy.

 

Może ktoś ma takie połączenie Aria + lampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kolumny, które posiadasz są dość wymagające prądowo jak na możliwości wzmacniaczy lampowych ale nie oznacza to, że takie udane połączenie nie jest możliwe :) Propozycje, które wybrałeś są jak najbardziej trafione. Oczywiście bez odsłuchów się nie obejdzie ale w teorii sprawdzić się może każdy z tych wzmacniaczy. Tak się składa, że jesteśmy na bieżąco z brzmieniem dwóch wzmacniaczy, które miałem okazję sprawdzać w naszej sali odsłuchowej - mowa o Octave oraz Unison. To tak naprawdę 2 zupełnie inne wzmacniacze. Octave brzmi gładko, pastelowo, barwnie i muzykalnie. Gra dostojnie i spokojnie lecz nie gubi przy tym tempa, szczegółowości czy dynamiki. Niewymuszona prezentacja, moim zdaniem, spełniająca już normy trudnego do określenia i często nadużywanego określenia "hi-end" :) Do potrafiących grać żywiołowo Arii 948 może być bardzo fajnie. Mocowo powinien sobie poradzić a szereg zabezpieczeń sprawia, że można go używać nawet nierozsądnie :) i nie narażać się na przedwczesne zużycie lamp czy awarie.

Unison to inna szkołą grania - również muzykalnie ale w bardziej ożywiony sposób, mocniej z ponadprzeciętną dynamiką. Pokazuje bardzo dużo, prześwietla utwory na wskroś. Dokładny przekaz o wyczynowej szczegółowości. Nie jest przy tym ostry czy natarczywy. Moc wystarczająca. Trzeciego ze wzmacniaczy nie znam więc nie zajmę stanowiska. Od siebie dorzuciłbym jeszcze np. Ars Sonum Gran FIlarmonia. To również wybitny wzmacniacz o równym, bardzo naturalnym i bardzo muzykalnym brzmieniu. Potrafi zaczarować :) Również polecam. Zapraszam też na odsłuch do naszego salonu.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej daj znać jak wypadną odsłuchy. Ja zapamiętałem np. Octave V70 z dość krótkich odsłuchów jako szybko grający wzmacniacz, dość przejrzyście, analityczne i raczej jasno. Q21 opisuje cyt. "Octave brzmi gładko, pastelowo, barwnie i muzykalnie." . Dla mnie tej muzykalności było dość mało i lepiej łączyć octave z muzykalnymi kolumnami , które brzmią gęsto na średnicy. Także ile ludzi tyle opinii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że Salon Q21 obniżył poziom, gdy chodzi o opis brzmienia i dobieranie synergicznych klamotów, ciekawe czy kadra się zmieniła czy zwyczajnie trzeba zarabiać. Liczę, że wrócą do formy hah.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie przesłuchaj Ayon Scorpio lub Ayon Spirit 3. Jeśli Cię ciągnie w kierunku spokojnych gatunków muzycznych, to Ayon Mercury2.

Słuchałem Octave v70 i v40. Osobiście dla mnie były dość „tranzystorowe”.

Bardzo mnie zaskoczył Unison Research Triode 25. Piękny przekaz z naprawdę niewielkiego pudełka.

Na koniec mocarny Rogue Audio Cronus Magnum- potęga i moc przy całkiem niezłej muzykalności.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave V70SE polecam bo u mnie gra już trzy lata, jak podepniesz dodatkowy bank kondensatorów to na bank Cię zadowoli.Analityczne granie z dużą dynamiką, sceną i ciepłem ale nie w nadmiarze. Dobry do każdej muzyki, przynajmniej na poziomie dobrego Hi Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Przede wszystkim wzmacniacz musi opanować Focale, które potrzebują dość sporo prądu. Repertuar to głównie rock, hard rock i metal. To tego typu muzyki kupiłem te głośniki i taki też musi być wzmacniacz. Do spokojnego grania mam drugi zestaw.

Także chyba w pierwszej kolejności pójdzie na warsztat Octave, a później spróbuję może tego Rogue Audio Cronus Magnum. Choć ciągle mam w pamięci tego polskiego Audio Reveal First. Z Dynaudio X44 zagrało to naprawdę fajnie. Teraz wypadało by sprawdzić jak zagra z Focalami. W każdym razie dziękuję za rady i propozycje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj magnum miałem jakiś czas u siebie i naprawdę z 948 wymiata szczególnie jeśli grasz metal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Spróbuj magnum miałem jakiś czas u siebie i naprawdę z 948 wymiata szczególnie jeśli grasz metal.

 

Jesteś już kolejną osobą która mi ten piec poleca. Na priva miałem zwróconą uwagę na ten wzmacniacz. Także koniecznie muszę go sprawdzić. Tym bardziej, że cena dość atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę herezja i mezalians w tak zacnym towarzystwie jak Octave czy Unison Research, ale... ktoś w ogłoszeniach sprzedaje wzmacniacz Jolida 502 BRC. Mam taki sam, mój jest po modyfikacjach i na dobrych lampach. Do tego typu muzyki - jak znalazł, miałem kiedyś głośniki JMLab Focal Chorus 716 i bardzo fajnie to grało. Polecam, moim zdaniem nie ma większej różnicy w porównaniu z Rogue Audio - sprawdzone :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zawsze warto sprawdzić wszystkie opcje. Ja myślę, że poradzi sobie spokojnie, mam trochę większe głośniki i ta JD szarpie nimi jak Reksio szynką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.