Skocz do zawartości
IGNORED

strumieniowiec do spotify, tidal


sul76

Rekomendowane odpowiedzi

Mnke w apce Onkyo denerwuje brak możliwości przewijania utworu i dosc wolne dzialanie tej apki choć możliwe ze to wina mojego telefonu z ktorego steruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Da się to gdzieś kupić gotowe/zaprogramowane, tak żeby podłączyć i grało? I żeby dało się tym sterować ze smartfona/tabletu?<br /> <br /> <br />

Nie słyszałem o takiej możliwości, ale jest tyle instrukcji w necie , że bez problemu można samemu sobie poradzić. Sterowanie zarówno OSMC / filmy, You Tube , Tidal ,Spotify, radio Tunein/ jak i Volumio / Spotify , Tidal, You Tube, radia internetowe/ jest za pomocą aplikacji w smartfonie. Możesz mieć jedną Malinkę do dwóch systemów wystarczy wymienić karty pamięci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Denon DNP-800NE to nowośc czy tylko nowe opakowanie,już poskąpili na wyjściu cox.

Jak zawsze. Starsze modele nie miały tidali,a ten ma więc postęp jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli Tidal lub inny serwis padnie to zostanie mi ładne metalowe pudełko na pamiątkę...

Zostaje reszta. Czyli odtwarzacz sieciowy, np z nasa. Nie wiem co więcej byś chciał? Obecnie takie sprzęty jak onkyo ns 6130, 6170, yamaha np s303 czy ten denon mają wszystko co można dziś mieć w odtwarzaczu sieciowym. Chyba że może jeszcze mikrofalowke by zamontowali? Nie wiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli Tidal lub inny serwis padnie to zostanie mi ładne metalowe pudełko na pamiątkę...

 

To będzie tylko grajek z plików. Ogólnie kupno streamerów to dość sskomplikowana sprawa bo trzeba szukać czegoś co dobrze zagra i będzie miało dobre oprogramowanie i będzie aktualizowany.

 

Ja jestem pod wrażeniem squezeboxa wciąż wszystko działa wraz z tidal hifi i spotify i to bezbłędnie. Tutaj jest dobre oprogramowanie. I naprawdę jest to jeden z wyjątków a jest cała sterta klamotow ryzykownych. Kupując streamera trzeba mieć obeznanie techniczne. To taki wyjątek w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to tylko Pioneer poleciał w kulki z klientami. Cała reszta jak CA czy chociażby Onkyo aktualizują swoje oprogramowania i dodaja nowe funkcje więc nie ma co panikować i wrzucać wszystkiego do jednego wora przez pionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba od nie dawna. Bo sama funkcjonalność w Onkyo jest sporo lepsza. Nie piszę o brzmieniu bo N70A to był topowy strimer, a Onkyo kupilem najtańsze jako transport do DACa.

 

No i jeszcze zasadnicze pytanie kto kogo kupil, bo z tego co widzę to Onkyo Pioneera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

czy dobrze rozumiem, że posiadany NA6005 może posłużyć jako DAC (ma wbudowany) i mogę do niego podłączyć np. chromecast audio (kablem jack-optycznym)?

Czy do odsłuchu TIDAL HIFI zyskam coś więcej niż obsługując przez aplikację bubbleupnp bez chromecast?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien grać trochę lepiej.

Dziękuję za info, koszt mały i można spróbować.

Node2 również sprawdzę, ale NA kupiłem bardzo okazyjnie, a zobaczę czy dodatkowe 2000 będę po prostu słyszał.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj mam Onkyo Ns 6130. Fakt że jako transport więc o dźwięku nie będę się wypowiadał, ale funkcjonalność na super poziomie. Denerwują mnie tylko dwie rzeczy. Sortowanie plików z dysku sieciowego alfabetycznie (za każdym wejściem w folder trzba przesortowac pliki z apki żeby ułożyły się jak trzeba) i taka sobie apka TuneIn. VTuner dla mnie sporo lepszy, ale teraz już chyba prawie wszędzie pchają TuneIn. Poza tym nie ma się czego czepnac. Strumienie z Tidal czy Spotify OK, a po aktualizacji doszło jeszcze więcej opcji.

53e2a959c386c6b8965c5a649aa3ce20_1.jpg

 

Ja od wczoraj mam Onkyo Ns 6130. Fakt że jako transport więc o dźwięku nie będę się wypowiadał, ale funkcjonalność na super poziomie. Denerwują mnie tylko dwie rzeczy. Sortowanie plików z dysku sieciowego alfabetycznie (za każdym wejściem w folder trzba przesortowac pliki z apki żeby ułożyły się jak trzeba) i taka sobie apka TuneIn. VTuner dla mnie sporo lepszy, ale teraz już chyba prawie wszędzie pchają TuneIn. Poza tym nie ma się czego czepnac. Strumienie z Tidal czy Spotify OK, a po aktualizacji doszło jeszcze więcej opcji.

53e2a959c386c6b8965c5a649aa3ce20_1.jpg

.

 

Sortowanie plików w ten sposób to nie wina samego streamera, tylko NASa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA6005

 

Poczekaj poczekaj bo ja czegoś tu nie rozumiem twierdzisz że wpięty chromecast do NA6005 będzie grać lepiej OD bezpośredniego wysyłania muzyka za pomocą bubbleupnp do NA6005?

 

Przecież to jakiś absurd... oprócz wygody nie zyskamy tutaj kompletnie nic a nawet możemy pogorszyć bo przedłużamy tor i NA6005 będzie miał więcej do mielenia i przepuszczania dźwięku prze coraz to kolejne wejścia.

 

 

Chyba od nie dawna. Bo sama funkcjonalność w Onkyo jest sporo lepsza.

 

Od 2017 jest wspólna aplikacja dla pioneerów i onkyo, w 2015/2016 onkyo też nie grzeszyło aplikacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy Onkyo 6130 czyta pliki przez USB w trybie gapless?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest tylko taka informacja :

 

Supported Audio Formats

For server playback and playback from a USB storage

device, this unit supports the following music file formats.

* Note that playback via wireless LAN of sampling rates of

88.2 kHz or higher, and DSD are not supported.

* Remote play of FLAC, and DSD is also not supported.

* Variable bit-rate (VBR) files are supported. However,

playback times may not be displayed correctly.

* Remote playback does not support the gapless playback

 

Czyli z usb powinno działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od 2017 jest wspólna aplikacja dla pioneerów i onkyo, w 2015/2016 onkyo też nie grzeszyło aplikacją.

Nie wiem. W Pioneerze mocno na minus bylo grzebanie w NASie lub przewijając stronami stacje radiowe. To co robiłeś na telefonie miało swoje odzwierciedlenie na ekranie urządzenia, w rezultacie wszystko szło w ślimaczym tepie, aż w końcu tak się zamulało że nie dalo się już dalej brnąć w kolejne strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z usb powinno działać.

Może ktoś kto ma to urządzenie sprawdzi? To ważne żeby pliki były czytane w trybie gapless. Przerwy wstawiane w nagrania które takich przerw naturalnych między nagraniami nie mają strasznie człowieka rozpraszają przy słuchaniu, żeby tego nie nazwać dosadniej ;-). W zasadzie wykluczają z audiofilskiego użycia odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6130 nie jest audiofilski jest za tani :D :D :D

Znam jeszcze tańsze które czytają gapless w standardzie, niestety tylko do 16/48.

P.S. Audiofilskość urządzenia nie mierzy się ceną, to błąd ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilskość urządzenia nie mierzy się ceną, to błąd ;-).

Mam " strumieniowca " za 600 zł / Raspberry Pi3B+/ i porównywałem go z trzykrotnie droższym JAG BAS-1 , została Malinka , jak dla mnie dużo lepiej zarówno dźwiękowo jak i pod względem funkcjonalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam " strumieniowca " za 600 zł / Raspberry Pi3B+/ i porównywałem go z trzykrotnie droższym JAG BAS-1 , została Malinka , jak dla mnie dużo lepiej zarówno dźwiękowo jak i pod względem funkcjonalności.

Malinka to bardzo fajne rozwiązanie, miałem przyjemność używać u siebie i słuchać u kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.