Jump to content
IGNORED

DVD Pioneer dv 470

Piotr R

Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się do kupna odtwarzacza DVD – Pioneer dv 470. W związku z tym, mam kilka pytań, najchętniej do użytkowników tego urządzenia.

Ponieważ DVD będzie podpięte do systemu stereo, mam pytanie czy odtwarzacz potrafi dekodować wielokanałowy zapis DTS i DD, i miksować go do postaci stereo?

Czy posiada tryby uprzestrzeńnienia dźwięku w stereo? Zdaje się że posiada opcję Virtual Surround i equalizer. Oczywiście chodzi mi o filmy, bo do muzyki mam CD NAD-a. :-)

Jak sobie radzi z odczytem rozmaitych DVX-ów i XViD-ów. Czy czyta wszystko bez problemu? Jeśli chodzi o napisy to będę miał polski soft. Czy ktoś ma z nim jakieś doświadczenia? Mam na myśli prawidłowe wyświetlanie napisów, wielkość czcionki i tym podobne.

I wreszcie, i czy warto inwestować w droższy dv 575, jeśli nie zależy mi ani na SACD, ani na wyjściach na 5 aktywnych głośników.

Z góry dzięki. Pozdrawiam!

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem posiadaczem 470 . Mam takie uwagi : na plus świetny obraz dobry dżwięk (jak na dvd) , czyta wszystkie moje divixyciekawy wygląd . Na minus brak dekoderów ,uprzestrzennianie dźwięku takie sobie ( wolę oglądać w trybie stereo) , po wgraniu przesłanego mi z servisu softu możliwe są napisy ale bez polskich znaków i rozłazi się synchronizacja z filmem ( opóźniają się ) , dodatkowo nie wygaszają się tylko trwają do kolejnego dialogu. Ogólnie b.dobry do dvd i nie używam do divix"ów .

Może nowszy soft zmieniłby to na lepsze .

Jeżeli ktoś ma to bardzo proszę

Hidden Content

Dzięki za odpowiedzi,

ale dalej nie jestem pewien jak to jest. Zaznaczam że słabo znam się na kinie domowym.

Czyli mimo braku dekoderów, 470-tka potrafi odczytać płytę w DTS i DD i wypuścić dźwięk na stereo?

Proszę o kontakt użytkowników tych urządzeń (adres e-mail i GG w „o mnie”), chciałbym popytać jeszcze o parę rzeczy.

Hidden Content

Tak 470-tka potrafi odczytać płytę w DTS i DD i wypuścić dźwięk na stereo. Jestem od jakiegoś czasu posiadaczem takiego sprzętu i jestem bardzo zadowolony, wg mnie w tym przedziale cenowym to nr1. A co do rozjeżdzania się napisów z filmem to napewno nie jest to wina odtwarzacza jeżeli napisy są prawidłowo zrobione i sam sprzęt jest sprawny to nie ma takiej możliwości. Co do problemu "nieznikania " napisów do momentu pojawienia się następnych, faktycznie ma to miejsce ale tylko jezeli plik z napisami jest w formacie **.txt jeżeli jest w **.srt to napis znika w odpowiednim czasie (tak jak na płycie DVD).

pozdrawiam

Hidden Content

Witam,

Apropos pytania co do wersji 575. Sam przed switami myslalem nad 575 lub 470 i tak wkoncu skontaktowalem sie z Pionierem w Polsce. Powiedzieli tak jezeli planuje kupic amplituner w przyszlosci w takim razie nie potrzebne jest w odtwarzaczu DVD dekoder DTS i DD poniewaz lepsze rozwjazanie to posiadac owe dekodery w amplitunerze. Wyjatkiem jest jeszcze SACD i DVD audio. Jezeli zalezy Tobie na tych formatch to 575 bedzie dla Ciebie. Sam kupilem 470 wkoncu i tak jak przedmowcy goraco polecam, nie ma najmniejszych problemow z zadnym Divixem a obraz DVD to istna ZYLETA ;-) za ta cene warto a co do DTS i DD to tlko kupic jakis fajny dobry ampli i glosniki i wspaniale KD.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.