Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Helicon 400 mk2 - jaki wzmacniacz ?


szczypior88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam wzmaka do Dali Helicon 400 mk2 który w pełni skontroluje te kolumny na dole i dociąży ładnie środek pasma. Słuchałem Hegla H300 i tutaj dostałem piękną scenę 3D, głębię i kontrolę basu, ale niestety w środkowym paśmie było zimno, bez dociążenia i barwy.

Lyngdorf SDAI 2175 nie kontroluje basu i nie schodzi nisko mimo katalogowo sporej mocy.

Polecicie coś w budżecie do 8 – 9 tys. zł ciekawego ?

Lampy i hybrydy odpadają. Tylko tranzystor który złapie je za mordę na dole i oderwie dźwięk od kolumn.

Myślałem o przetestowaniu jeszcze Musical Fidelity m6si ale tutaj mam obawy czy podoła mocowo i prądowo, Nad M3 i Leema Tucana 2 ( tutaj się skłaniam najbardziej ).

Macie jakieś propozycje ? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam ze interesuje mnie nienaganny stan techniczny i wizualny o tylko rynek używany: -) Mile widziane w miare świeże produkcje. Nie interesują mnie 20-30 letnie konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadkiem nie kwestia kolumn? Sa konstrukcje, ze po prostu konturowego basu nie ma z uwagi na projekt paczki. Zawsze można sprobowac jakiegoś Levinsona na chwile zapiac i sprawa się wyjasni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel kontrolowal je świetnie. Bas był konturowy i z odpowiednią masą. Brakije tylko dociazenia środka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Myślę, że Musical M6si podoła prądowo kolumnom, scena i trójwymiar będą na pewno dobre, średnica barwna i dociążona, analogowa. Z basem jest również szansa na powodzenia. Warto przesłuchać. Jeśli sprzęty używane (poekspozycyjne) wchodzą w grę, mamy w dobrej ofercie znakomity wzmacniacz Wile Rock lecz to hybryda... Traktowałbym to jednak jako zaletę a nie wadę. Szczerze polecam ten wzmacniacz. Zwróć również uwagę na A-klasowego "potwora" Xindak A600E. Z kolumnami Helicon będzie bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosuje za NAD M3. Ale trzeba pamietac ze Helicon 400 wymagaja pomieszczenia minimum 25m i powinny byc odsuniete od sciany 1m aby uzyskac dostateczna kontrole basu. Co do nasycenia srednicy to problem w tym ze Helicony maja podbite wysokie tony (widac na pomiarach ) co wplywa na percepcje srednicy ktora wydaje sie nieco wycofana.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Helicony 400 , dobre granie zaczynało się dopiero od Nad m3 , świetnie sprawdzi się również Gryphon , lub Tact . Spróbuj je również podpiąć pod ASR Emitter 1 lub 2 - ta poprowadzi je wzorowo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem wspomnieć o Gryphonie....tyle że przekroczy to budżet przeznaczony na wzmacniacz

nie miałem 400 ale za to dość długo gościły u mnie inne Dali....Dali Grand Coupe, Dali Grand, Evidence i jeszcze jakieś

Gryphon Callisto 2200 jest idealny do napędzenia Grandów ( nie wiem czy brzmieniowo będzie odpowiadał) ale prądowo - super

jeżeli Gryphon poradził sobie z Grandami to tym bardziej da radę z 400....druga propozycja....

.....Krell KAV 500i......podobnie jak Callisto spokojnie wysteruje 400 ale nie wiem jak brzmieniowo będzie odpowiadał....

tylko że autor wątku nie chce ''staruszka'' ;-) ...uważam że ten wzmacniacz mógłby jeszcze zawstydzić niejednego ''młodzika'' ;-)

 

trochę jestem zaskoczony że Hegel H300 poradził sobie z 400....u mnie ten wzmacniacz całkowicie (prądowo) się wyłożył ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem wspomnieć o Gryphonie....tyle że przekroczy to budżet przeznaczony na wzmacniacz

nie miałem 400 ale za to dość długo gościły u mnie inne Dali....Dali Grand Coupe, Dali Grand, Evidence i jeszcze jakieś

Gryphon Callisto 2200 jest idealny do napędzenia Grandów ( nie wiem czy brzmieniowo będzie odpowiadał) ale prądowo - super

jeżeli Gryphon poradził sobie z Grandami to tym bardziej da radę z 400....druga propozycja....

.....Krell KAV 500i......podobnie jak Callisto spokojnie wysteruje 400 ale nie wiem jak brzmieniowo będzie odpowiadał....

tylko że autor wątku nie chce ''staruszka'' ;-) ...uważam że ten wzmacniacz mógłby jeszcze zawstydzić niejednego ''młodzika'' ;-)

 

trochę jestem zaskoczony że Hegel H300 poradził sobie z 400....u mnie ten wzmacniacz całkowicie (prądowo) się wyłożył ;-)

H300 za morde ładnie trzymał. Slychac bylo kontrolę basiska piekną. Niestety mialem nieodstatki w barwie. Mialem wiele modeli Dali i te sa absolutnie najtrudnejsze do wysterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H300 za morde ładnie trzymał. Slychac bylo kontrolę basiska piekną. Niestety mialem nieodstatki w barwie. Mialem wiele modeli Dali i te sa absolutnie najtrudnejsze do wysterowania.

.....Audio cały czas mnie zaskakuje ....myślałem że z kolumn Dali to właśnie Grandy są najtrudniejsze do ogarnięcia

... okazuje się że jest inaczej....podobnie ze wzmacniaczem...

jakbym miał zrobić listę wzmacniaczy (tych mocnych) powiedzmy 10 sztuk i wytypować tego który najgorzej poradzi sobie

z trudnym kolumnami to z całą pewnością postawiłbym na Hegla H300....

 

Który model macie na myśli? Bo chyba nie Atilla

 

 

 

Tak to dobry wybór, ale takim młodym odpowiednikiem jest właśnie Leema Tucana, której niestety mało kto słuchał.

 

@szczypior88 rozmawialiśmy o Leema, ona gra rozdzielczo na górze, ma sporo detalu.

 

...Callisto 2200....Leema Tucana nie słuchałem....może napiszesz kilka słów o nim...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Helicony 800 i na razie skończyłem na Wadii PowerDAC'u. Jak dobrze poszukać, można zgarnąć poniżej 10 koła. Moim zdaniem do tych głośników mega pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Gryphon to zimny drań jest :)

Nie będę się tu koledze szczypior promował Tucanem :) powiem Ci tylko że to taki kav500i dwadzieścia lat młodszy :)

...zgadza się Gryphon to ''zimny drań'' ;-)

.... ,, to taki kav500i dwadzieścia lat młodszy,, no nie gadaj, poważnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję popracować nad akustyką pomieszczenia u mnie była duża poprawa w stronę ocieplenia dźwięku jak wstawiłem panele akustyczne między kolumnami za nimi na ścianie, głośniki odstawione mam 60 cm od ściany i 3 m między sobą a głośniki zasilam h 200 przez hd 20 więc z h 300 nie powinno być problemu a h 200 z helionami spisuję się u mnie świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wzmaka do Dali Helicon 400 mk2 który w pełni skontroluje te kolumny na dole i dociąży ładnie środek pasma

 

Popatrz na Naim NAIT XS 2 - sprostać twoim wymaganiom.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Popatrz na Naim NAIT XS 2 - sprostać twoim wymaganiom.

 

Pozdrawiam.

Wątpię żeby nawet supernait 2 im podoła a co dopiero xs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję popracować nad akustyką pomieszczenia u mnie była duża poprawa w stronę ocieplenia dźwięku jak wstawiłem panele akustyczne między kolumnami za nimi na ścianie, głośniki odstawione mam 60 cm od ściany i 3 m między sobą a głośniki zasilam h 200 przez hd 20 więc z h 300 nie powinno być problemu a h 200 z helionami spisuję się u mnie świetnie.

 

Próbowałem tłumaczyć, że akustyka to podstawa przez długi czas, ale lepiej przecież wymienić klocek A i klocek B oraz dopłacić do kabli :) Wszystko to ma znaczenie, ale w kontekście akustyki czasem drugorzędne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Próbowałem tłumaczyć, że akustyka to podstawa przez długi czas, ale lepiej przecież wymienić klocek A i klocek B oraz dopłacić do kabli :) Wszystko to ma znaczenie, ale w kontekście akustyki czasem drugorzędne..

Akustyke pomieszczenia mam wprowadzona w miarę możliwości. Na tyle ile mogę sobie pozwolić w salonie to zainwestowałem w panele akustyczne. Nie upatruje tutaj problemu. Nie bawię się w te klocki od wczoraj i wiem ile znaczy poprawne ustawienie i akustyka.

Co ciekawe. Wczoraj podpialem Lyngdorfa kablami qed Genesis i szczęka w dół. Dostałem kontrolę podobna do Hegla przy jednocześnie nieco większej szybkości i gęstości średnicy. Niestety Góra mimo że lekko delikatniejsza, nie ucieka tak ładnie na boki jak w H300.

Zabawa trwa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.