Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo w kwocie 5000 - 6000.


winuser_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przymierzam się do wymiany wysłużonego sprzętu. Nie jestem melomanem ani audiofilem ale potrafię docenić dobrej jakości dźwięk. Poszukuję zestawu stereo w kwocie 5000 - 6000 za całość (kolumny + wzmacniacz zintegrowany + odwarzacz CD). Opcjonalne urządzenie multimedialne takie jak na przykład DENON DNP-730AE.

Pokój do odsłuchu to mini salon o powierzchni około 4 metry na 6 metrów. Odległość od słuchacza nie więcej niż 2.5 metra. Interesują mnie wyłącznie kolumny podstawkowe, jednak bez subwoofera, więc muszą oferować dość szerokie pasmo. Lubię dźwięk wysoko wchodzących głośników wysokotonowych, wręcz technicznie "metaliczny". Oprócz tego zależy mi na dobrym niskim paśmie, jednak na niskich poziomach głośności.

Interesują mnie kolumny które według producenta przetwarzają w paśmie co najmniej 45 Hz - 28 KHz. Skuteczność schodzi na absolutnie drugi plan, nie będzie żadnych "imprez" ani walenia basami. W razie potrzeby zawsze można podnieść nieco poziom na wzmacniaczu.

 

Moje dotychczasowe poszukiwania:

 

Kolumny:

* QUADRAL ARGENTUM 530 - około 2000 zł

* Dynaudio Emit M20 - około 3000 zł

* KLIPSCH REFERENCE PREMIERE RP-600M - 2800 zł

* lub KLIPSCH RP-160M - 2400 zł

* lub CANTON CHRONO SL 536 - 2100 zł

* lub Monitor Audio Bronze 2 Black Oak Vinyl - 1800 zł

 

Zestaw:

* Zestaw DENON PMA-520 + DCD-520 + DNP-730AE (nie jestem pewny, jednak wzmacniacz chyba jest na 4 ohmy?) około 3000 zł

* Zestaw MARANTZ PM5005 + CD5005 S - około 2000 zł

 

Jakieś opinie? Propozycje?

 

O Quadralach nic nie znalazłem, żadnych testów ani opinii. Wizualnie bardzo mi się podobają, jednak jest to trochę niewiadoma. Trójdrożna konstrukcja zapowiada się na w miarę równomierne pasmo, to chyba bardziej klasyczna konstrukcja.

O Dynaudio czytałem już lata temu w "AUDIO" i opinie miały zawsze dobrą. Zawsze wrzucali też ten głośnik z cewką o sporej średnicy zapewniający dobre niskie pasmo.

Klipsche ponoć są głośne i mają dobrą skuteczność na wysokim paśmie, nie wiem jak z basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio i techniczne, wręcz metaliczne granie na wysokich - zapomnij o Dynaudio. Tu masz miękkości, zaokrąglenia, ocieplenie, wypełnienie a nie analizę, metaliczność. Nie dla każdego granie i z tego co piszesz, również nie dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wnioskuję że nie słuchałeś niczego ze swoich propozycji a to powinno być podstawą wyboru a parametry nie grają tylko pięknie wyglądają. Dynaudio to klasyk ale zgadzam się z przedmówcą chyba nie dla Ciebie choć powinieneś przed wydaniem wyroku posłuchać. Najbliżej twoich wymogów będzie Klipsch, ale i tak będzie to jakiś kompromis przede wszystkim jeśli chodzi o bas. Co do elektroniki to Marantz gra przejrzyście ale bez fajerwerków i z kolumnami Klipscha zbyt szczupło dlatego ciekawiej w takim zestawieniu zabrzmi Denon. Z elektroniki warto posłuchać jeszcze wzmacniaczy Nad, które w mojej ocenie zagrają jeszcze lepiej np. Nad C326 BEE i Nad C516 BEE . Zapraszam na odsłuch.

 

Marcin

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

w tej kwocie na pewno warto zwrócić uwagę na zestaw Onkyo A-9150 + C-7030, wyższe modele Marantz PM6006 + CD 6006 lub Arcam A-19 +CDS 27. Do kompletu w dobrej cenie możesz u nas dostać podstawkowe kolumny Quadral M20, to model znacznie wyższy niż Argentum, oferuje dynamiczne granie, z punktowym i dobrze kontrolowanym basem. Zwróciłbym tez uwagę na Fyne Audio F500, monitory z głośnikiem współosiowym - świetna scena i bardzo szczegółowa góra, jednak troszkę mniej dołu niż w Quadralu (co nie znaczy, że mało). Jeśli jesteś ze Śląska, serdecznie zapraszamy na odsłuch w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam rozważać opcję 2 x KLIPSCH RP-160M i do tego subwoofer Klipsch R-8SW. To zdecydowanie dopełniłoby brzmienie.

 

Co do Quadral M20, to rzeczywiście parametry wyglądają zachęcająco. Trochę mnie martwi kompletny brak opinii na internecie w temacie tych kolumn (ogólnie modele tej marki), nawet na obcojęzycznych stronach internetowych.

 

@up - dlaczego ten Onkyo? Czy jest on w czymś lepszy od Denona? Myślałem, że Denon to wyższa półka niż Onkyo, kojarzę ich z robienia wzmacniaczy zintegrowanych na hybrydach.

 

Marantz PM6006 + CD 6006 to chyba rzeczywiście zacna konstrukcja. W konfiguracji z 2 x KLIPSCH RP-160M i do tego subwoofer Klipsch R-8SW całość kosztowałaby 6700 zł. Jest to nadwyrężenie budżetu ale akceptowalne. O ile taki zestaw byłby rzeczywiście dźwiękowo "kompletny"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie zestaw, który bardzo wyraźnie wyeksponuje skraje pasma. Jeśli szukasz takiego brzmienia, to ok. Chociaż zmieniłbym subwoofer na przynajmniej model wyższy R-10SW. Różnica cenowa niewielka, natomiast klasowo będzie lepiej.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Zestaw DENON PMA-520 + DCD-520 + DNP-730AE

Oczywiscie ze Denon, lepszy od Marantza,

tylko nie dcd 520ae, lecz absolutnie koniecznie kup dcd 720 ae jako zrodełko z cd

- najlpeszy pod wzgledem muzykalnosci, sterefonii, inne uklady dac

wzmak denka, oraz strumieniowiec spoko sprzet audio HIFI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśi chodzi o zestaw wzmaczniacz + odtwarzacz to poszedłbym w Denon PMA720AE + Denon DCD720AE.

Kolumny Klipsch RP-600M + subwoofer Klipsch R-10SW.

 

Łącznie daje to około 5800 zł. Czy taki zestaw byłby wystarczająco zbalansowany jakościowo? Mam na myśli, że komponenty są w podobnych przedziałach jakościowych i nigdzie nie przesadziłem? Teoretycznie mógłbym dorzucić trochę grosza jeszcze na wzmacniacz i CD, ale chyba te są wystarczająco dobre. Faktycznie do PMA520AE nie ma sensu schodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśi chodzi o zestaw wzmaczniacz + odtwarzacz to poszedłbym w Denon PMA720AE + Denon DCD720AE.

Kolumny Klipsch RP-600M + subwoofer Klipsch R-10SW.

 

Na twoim miejscu poszedłbym przede wszystkim posłuchać.

Polecam odwiedzić Q21 lub inny salon i nausznie się przekonać.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Z kolumn polecę Ci:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślę że coś ciekawego jeszcze można wyrwać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki doki.

Czyli moje propozycje do śmietnika :-)

 

Lecą nowe:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Trzeba by jeszcze troszkę ceny ponegocjować co by na jakiś cd stykło:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zaznaczyć na początku posta - sprzęt musi być nowy, nieotwierany i na gwarancji :)

1. Kupując używki 2-3 latki a często jeszcze na gwarancji od audiofila można osiągnąć o wiele większy pułap jeśli chodzi o dźwięk i model sprzętowy w założonym budżecie.

2. W razie wtopy można odsprzedać bez strat.

3. Nie trzeba marnować czasu ani nerwów na wygrzewanie.

4. Pogoń za króliczkiem nigdy się nie kończy więc nie mów, że kupujesz sprzęt na lata ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chcę kupić coś pewnego, bez konieczności oglądania z każdej strony czy nie ma ryski, wszystko działa itd.

Wiecie może gdzie da się obejrzeć i posłuchać tych KLIPSCH RP-160M? Pracuję w Katowicach, więc te miasto mi odpowiada w razie czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadral nie jest oczywiście tak znaną marka jak dajmy na to Klipsch, stąd znacznie mniejsza ilość opinii. Nie ma nic lepszego niż samemu wyrobić zdanie słuchając. Onkyo A-9150 ma świetny DAC, a CD do zestawu ma wyjście cyfrowe, podłączenie w ten sposób daje naprawdę dobry efekt. Klipsch to bardzo energiczne kolumny, które raczej grają po skrajach pasma, średnica jest wycofana, jeśli lubisz taki rodzaj grania to oczywiście nie jest złym wyborem. Jeśli Denon to raczej modele z serii 720.

 

Pracuję w Katowicach, więc te miasto mi odpowiada w razie czego.

 

My również pracujemy w Katowicach :) Zapraszamy do kontaktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chcę kupić coś pewnego, bez konieczności oglądania z każdej strony czy nie ma ryski, wszystko działa itd.

Wiecie może gdzie da się obejrzeć i posłuchać tych KLIPSCH RP-160M? Pracuję w Katowicach, więc te miasto mi odpowiada w razie czego.

Klipsch oferuje specyficzne granie z wycofanym środkiem. Musisz zobaczyć czy Ci się spodoba.

Jeśli pracujesz w Katowicach to w CH Belg jest sklep w którym powinni mieć Heco i Pioneera. Możesz tez do tych kolumn sprawdzić Nada c356bee, będzie wtedy więcej basu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię dźwięk wysoko wchodzących głośników wysokotonowych, wręcz technicznie "metaliczny". Oprócz tego zależy mi na dobrym niskim paśmie, jednak na niskich poziomach głośności.

 

Popatrz na Monitor Audio Silver 100, aluminiowa/magnezowo-ceramicznega kopułka zabda o to by dźwięk był metaliczny. Bas jak to standardowo w Monitor Audio Silver obszerny dość nisko schodzący

 

Połączył bym to z NAD C326 BEE z racj iż dobrze kontroluje bas, góra jest lekko podbita a środek wyostrzony.

 

Koniecznie przejedź się na odsłucha! Jeśli skupisz się już nad jakimś sprzętem zabierz na wypożyczenie do domu i sprawdź jak zagra to u Ciebie ponieważ dużo zależy od akustyki!

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.