Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienia DAC'a prosze o pomoc w ustawieniu..


czesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

Dac Aune s6 32bit, jak ustawić w windowsie ? czy ma być na maxa( 192000 i 32 bit) czy domyslnie 44100 /16 bit ? print screen w zalaczniku

 

i dlaczego dźwiek po podłączeniu daca do tableta bądź komórki z androidem jest wyraźnie gorszy od dźwieku z laptopa na Windowsie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak jak Tobie najbardziej odpowiada i w jakiej czestotliwosci nagrany jest material.

Domyslnie masz ustawiona czest. plyty cd.Posluchaj na 96/24 i 192/24.Ocen Sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 lub 32 bit (lepsza dynamika i ładniejsze szumy - to z moich doświadczeń nausznych) i - jeśli słuchasz plików 44,1 to ustaw 44,1 lub wielokrotność: 88,2; 176 itp. W sumie im więcej tym lepiej, bo filtry daca mają łatwiejsze życie. Resampling niecałkowita liczbę razy, zawsze generuje jakieśtam zniekształcenia. Czy słyszalne to już inna sprawa. - sam sobie sprawdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na PC możesz spróbować postawić Linuksa. Jak masz Windows 10 to dodali wsparcie USB Audio 2.0 w tym roku więc powinno się zainstalować ale czy to coś istotnie zmienia nie wiem.(Powinno grać lepiej bo w USB Audio 2.0 opóźnienia na interfejsie są dużo mniejsze ale czy to tak działa trzeba by zagłębić się w temat).

 

 

Ja wszystko słucham pod Linuxem na 44.1kHz (w sumie nie mam tzw gęstych plików) i wydaje mi się że przesiadka z Win 7 dała dużą różnicę (piszę wydaje mi się bo nie mam czasu na weryfikację).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ale jaki jest sterownik i jak to chodzi wewnętrznie nie wiadomo. W przypadku Linuksa/Androida każdy kto się zna na danej dziedzinie może poprawić np. obsługę audio poprzez modyfikację kernela i pewne zmiany wchodzą szybciej (Linux i OSX miało dodane wsparcie dla USB audio 2.0 bagatela 8 lat temu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac Aune s6 32bit, jak ustawić w windowsie ? czy ma być na maxa( 192000 i 32 bit) czy domyslnie 44100 /16 bit ?

Jak używasz ASIO to te ustawienia nie mają żadnego znaczenia, bo ASIO to kontroluje (częstotliwość i głębia) i odpowiednio przełącza, w zależności od parametrów pliku.

Jak używasz WASAPI to głębię ustaw na 24 lub 32 bity. Częstotliwością próbkowania zawiaduje WASAPI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac Aune s6 32bit, jak ustawić w windowsie ? czy ma być na maxa( 192000 i 32 bit) czy domyslnie 44100 /16 bit ? print screen w zalaczniku

 

i dlaczego dźwiek po podłączeniu daca do tableta bądź komórki z androidem jest wyraźnie gorszy od dźwieku z laptopa na Windowsie.

Jakie wnioski po porownaniach w ustawieniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.