Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki 13 do samochodu na tył


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę znaleźć subforum do car audio więc tutaj chyba będzie dobrze.

 

Zmieniam głośniki w samochodzie. Na przód idą tweetery, głośniki 16 (zmiana z 13), zwrotnice, podkładki mdf. Przód już mam cały zaplanowany i ustalony.

Jednak jakie wybrać głośniki na tył 13? Nie muszą to być drogie głośniki (do 80 zł). Tył ma tylko wspomóc przód a nie grać za niego. Zwykłe proste głośniki

Samochód to megane 3, więc na tył nie idę z ceną gdyż dzisiejsze plastikowe samochody są trudne w zrobieniu czegoś więcej. Głośniki uniwersalny. Później wolę w domu zmienić głośniki niż pchać do samochodu coś, co będzie za dobre. Wygłuszenia brak, ale będzie robione. Ewentualnie może standardowe z przodu wziąć ? (tył mam spalony)

 

Ktoś mógłby się wypowiedzieć o głośnikach blow?

 

Przeznaczanie uniwersalne, słucham wszystkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Na tył raczej bym nic nie dawał.Lepiej dołóż kasę do przedniego zestawu,bądź do porządnego wygłuszenia drzwi z przodu.Blow to tania marketówa.Nic dobrego z tego nie będzie.Lepiej poszukaj markowego sprzętu a naprawdę będziesz zadowolony.Proponuję najpierw wygłusz drzwi.Dystanse mdf nie plastiki do tego dobry zestaw odseparowany na przód i pogonić to mocnym piecem.Suba nie bedzie trzeba nawet, jak przyłożysz się do wytłumienia drzwi.Maty najlepiej 1,5-2 mm grubości butlynowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty bedą na pewno. Butylenowa + pouliretan. Na pewno będzie. Przód będzie ok. No właśnie wiem, że tylko przód powinnien grać. Jednak ja tak nie potrafię. Stąd chcę coś prostego i nie powiększam go. Zastanawiam się czy przednich głośników standardowych nie przełożyć na przód. A jakieś inne tańsze firmy?

Poza tym w radiu mogę sterować czy gra bardziej przód czy tył.

Tylko czy opłaca się coś wstawiać czy dać standardowe? Standardowe są jedno drożne a myślałem coś z dwu drożnych. Zawsze to lepiej bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy ta jednodrożność tego nie popsuje. Hmm.. A możecie polecić jakieś firmy mające w ofercie dwudrożne?

Spotkałem się z opiniami, że Pioneer słabo gra a Alpine płasko i musi być konkretny wzmacniacz.

Ps. tak na przód mdf będzie. A tył to szukam co jest i co będzie

 

Edit: chyba zostanę przy standardowych głośnikach. Kilka osób tak poleciło aby też nie zagłuszać przedniej sceny i ewentualnie je przyciszyć by nie zakłócały przodu. I głośniki tylne (nawet bardzo dobre) nie dadzą tego co da sam dobry przód. Jednak nie powinno się ich montować. Mi bez tego trochę ciężko. Chyba biorę standardowe i ewentualnie w przyszłości wymienię na coś lepszego. Te przednie aż tak źle nie grają nawet jak na jednodrożne. Nie charczą, głos nawet ujdzie. Gdyby drzwi wytłumić to mogą jako dopełnienie jakoś zagrać i może różnicy między nimi a jakimiś do 100 może nie być.

Przód oczywiście na mdf. Na tył hmmm ale chyba warto by było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę znaleźć subforum do car audio więc tutaj chyba będzie dobrze.

 

Zmieniam głośniki w samochodzie. Na przód idą tweetery, głośniki 16 (zmiana z 13), zwrotnice, podkładki mdf. Przód już mam cały zaplanowany i ustalony.

Jednak jakie wybrać głośniki na tył 13? Nie muszą to być drogie głośniki (do 80 zł). Tył ma tylko wspomóc przód a nie grać za niego. Zwykłe proste głośniki

Samochód to megane 3, więc na tył nie idę z ceną gdyż dzisiejsze plastikowe samochody są trudne w zrobieniu czegoś więcej. Głośniki uniwersalny. Później wolę w domu zmienić głośniki niż pchać do samochodu coś, co będzie za dobre. Wygłuszenia brak, ale będzie robione. Ewentualnie może standardowe z przodu wziąć ? (tył mam spalony)

 

Ktoś mógłby się wypowiedzieć o głośnikach blow?

 

Przeznaczanie uniwersalne, słucham wszystkiego.

To chyba nie ta zakładka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.