Jump to content
IGNORED

Zdecydowałem się na BenQ 6100

darek2

Recommended Posts

Po paru dylematach co wybrać (myślałem nawet o plazmie-o zgrozo) zdecydowałem się na projektro BenQ 6100 ,głównie zadecydowała jego cena ,w sklepie komputerowym w moim mieście proponują mi go za 3800 ,wcześniej myslalem o Panasonicu 700 ale cena jest nie do porównania - 6500 na Allegro.Pytanie moje wiąże się z tym ile stracę kupując projektor BenQ,chodzi mi przede wszystkim o obraz ,mam Pioneera 575A i będę chciał go podpiąć do projektora poprzez progresive scan (component)Może już ktoś porównywał obydwa projektory i wyrazi swoje opinię ,pokój w ktorym będę oglądał jest o powierzchni 30 metrow.Jeżeli ktoś już posiada BenQ niech podpowie jakie kable są na wyposażeniu i o jakiej długościi czy jest do niego pilot.Na razie podaruję sobie ekran,obraz rzucę na białą ścianę lub jeśli starczy funduszy zamówię białą roletę (może lepiej siwą?) podgumowaną .Z góry dzięki za pomoc.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprawdż najpierw czy widzisz na benq efekt tęczy a jeżeli tak , to czy ci on przeszkadza .Jeżeli nie będziesz miał z tym problemu to polecam ci ten projektor ma naprawdę wysoki współczynnik jakości do ceny.Obraz jaki serwuje nam ten DLP-k jest taki , że nie jednemu opada szczęka.

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ceny żarowek też spadają, co się tyczy projektora to wnikliwie studiując Google znalazłem juz ofertę za 3200zł oczywiście z vatem,zgubiłem tylko stronę ,jak ktoś nie wierzy niech w Google wpisze BenQ 6100 i na drugiej stronie będzie sklep internetowy z tą oferta ,tylko nie wiem czemu w opisie było,że ma 1 rok gwarancji,gdzie w innych 36m-cy?

Hidden Content

Hidden Content

a co z formatem obrazu czy benq nie ma przypadkiem 4:3 jak to się ma do kina domowego pozatym benq

wprowadził nowe projektory został wyeliminowany efekt tęczy oraz dodano jako podstawowy kolor zółty

co poprawia kolorystykę np naturalny kolor twarzy ,to samo rozwiązanie zastosowal nec wmodelu 410 myślę

że nie tylko liczy się kontrast i jasność ale równiż naturalność barw a to z czasem zacznie drażnić

Hidden Content

>> blokier41

amożepójdźdalej-nietylkoniestawiajkropekaleteżspacji?napewnoułatwitozrozumienieTwoichintencjii.

Pozatym format 4:3 jest dobry - nie dość że niektóre filmy mają właśnie ten format, to jeszcze można łatwo używać tunera TV albo kompa.

Hidden Content

Dobrze że jest ktoś, kto czuwa nad poprawnością w pisowni , może zatrudnisz się jako korektor w tym forum.

Jeżeli format 4:3 jest dobrym formatem do kina domowego i polecasz go ,do oglądania filmów np: " KLAN",

to widocznie masz za dużo kasy na lampy.Średni koszt to 1500 zł , a żywotność 2000 godzin

Żegnaj "POLONISTO" czuwaj nadal , tylko nie doradzaj w zakupie projektorów.

Hidden Content

Spośród listy zaledwie 630 filmów DVD wymieniam te najbardziej znane (w formacie 4:3):

- Taxi

- Trzy kolory (biały, czerwony)

- Niebezpieczny umysł

- Miasto boga

- Krąg 2

- Cube

- sporo polskich filmów, nie tylko starych, czy reedycji (16 pozycji)

- wiele filmów animowanych (chyba ze 14)

Jak widać - są. A pozatym nie mówiłem o "klanie" a np. o meczach. Albo o "Szklanej pułapce" ;)

Ponadto mnówstwo fimów na formaty obrazu pośrednie, np. coś między 16:9 a 2,35:1 lub między 4:3 a 16:9 (takie, że w projektorach 16:9 jeśli nie zmieni się formatu to widać czarne pasy po bokach!).

Format 4:3 nie jest może najefektowniejszy, ale ma największe możliwości (vide HDTV).

>> siemina

Ale w 4:3 benq ma rozdzielczość natywną (1024x769)! Więc ta konfiguracja powinna chyba dać najlepsze efekty.

Hidden Content

Jakie połączenie pod względem jakości obrazu będzie najlepsze w tym projektorze przy połączeniu z DVD.Ja mam odtwarzacz Pioneer 575A,ktory posiada scarta,progresive scan,SVHS, component - 3 chinche o trzech kolorach.Scart na pewno odpada a co z pozostałymi.

Hidden Content

Progressive scan to tryb sygnału a nie wyjście, o ile mi wiadomo. A jeśli na tylnej ściance masz napisane "Progessive scan", to przy jakim wyjściu (jak ono wygląda?)?

Na 99% component będzie najlepszy. On też powinien mieć na wyjściu progresywny skan.

A już na 100% component jest lepszy od SVHS. Jeśli masz możliwość to sprawdź, czasem okazuje się że sygnał z wyłączonym progressive jest na projektorze lepszy niż z włączonym. Tak było zdaje się np. w Yamaszce 540.

Hidden Content

Znalazłem ale chyba sie walneli na tej stronie albo to była szybka promacja ,bo juz dzisiaj cena była 4100 ,sorry za zamieszanie ,najtaniej jaki znalazlem to 3900.

Hidden Content

darek2 za tyle to chyba bym sie zastanowił jeszcze raz.a już myślałem3000:)a teraz np allegro panas 500tka 4999 wydaje mi się że pikuś.trzeba poczekać,pozbierać,poczekać,pozbierać,poczekać........

Hidden Content

Jeżeli ktoś jest chętny na ten projektor to moge się o niego zapytać

na pewno będzie taniej w moim zaprzyjaznionym sklepie

Juz jednej osobie załatwiałem JBL-ki z tego forum i jest zadowolony

I nie jest to import tylko sklep z pełną gwarancją a towar 'leci' kurierem

prosto do domu

Hidden Content

DOKŁADNIE !!

Potwierdzam to co pisze >mim<

Sklepik jest naprawdę SUPER i za niewiele większe pieniądze( w porównaniu z allegro) można nabyć wymarzony sprzęt i 100% gwarancji a i można się dogadać to i upust będzie.

Ja kupiłem JbL z serii XTi taniej niż to oferowali "importerzy" z Allegro.

Hidden Content

W nowych projektorach benq efekt tęczy został w miarę ograniczony , ale nie wyeliminowany po prostu z kółeczkiem rgb * 2 nie da się go całkowicie usunąć- no chyba , że ktoś nie widzi go wcale.Ja osobiście tego problemu bym nie bagatelizował bo wiem , że niektórym ta przypadłość bardzo przeszkadza.Jeżeli chodzi o tryb progressive scan to układ z tymże musisz mieć w odtwarzaczu dvd , bo benq go nie posiada (ale sygnał przyjmuje na wejściu d-sub ). W Stanach jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych projektorów kina domowego o bardzo wysoko ocenianej jakości obrazu dla bardzo wielu wyższej od tak bardzo popularnych panasoniców ( za wyjątkiem modelu 700 który jest klasą samą dla siebie ). warto więc się na niego skusić zwłaszcza przy budżecie na ten cel w okolicach 4000 pln.

Hidden Content

Witam,

widziałem niedawno BenQ 6100 za 3200 podobnie jak kolega powyżej, ale po telefonie do firmy okazało się, że to egzemplarz z wystawy i ma wyświetlone jakieś 300 godzin. Generalnie coś dziwnie cena tego projektora nie spada. Bardzo chętnie bym go kupił jest jedno ale: patrząc na parametry ze strony projectorcentral.com, to ma dosyć mały obraz z bliższej odległości. Mam pokój 4 metry na 6, gdybym puścił obraz wzdłuż krótszej ściany, to przekątna wyniosłaby "zaledwie" 195 cm (155x115). A marzył mi się obraz na całą ścianę. Przy BenQ 6200 wychodzi przekątna 255cm.

Hidden Content

Panowie jeszcze jedno ,czy kupując projektor warto od razu kupić zapasową żarowkę ,myślę o tym czy np.po 3 latach użytkowania żarowki ,myśląc o jej wymianie ,boję się czy na przykład będą jeszcze dostępne w sprzedaży żarówki do Benq 6100

Hidden Content

Najbardziej dobijające a propos ceny jest to , że w Stanach w różnego rodzaju promocjach , można dostać ten projektorek już za ok. 699 - 799 usd , czyli ok 2100 - 2400 pln.

Hidden Content

Ale jeszcze bardziej dobijające jest to, że w Niemczech cena spadła poniżej 850 euro, a u nas ani drgnie.

Polecam link:

Hidden Content

813 euro * 4,20 = 3415 pln

+ ewentualna różnica w VAT 6% = 3620

W najtańszym sklepie u nas 4050 pln (podobno ceny hurtowe + prowizja importera + prowizja sklepu)

Opłaca mi się samemu pojechać do Niemiec, kupić normalnie w sklepie i wrócić.

Ostatnią szansę daję do przyszłego tygodnia - może jeszcze polskie sklepy nie zmieniły cenników z grudniowych na styczniowe.

Hidden Content

Hidden Content

W pixmani jest silna konkurencja nawet dla panasów, Sanyo Z1- 4300 z vatem!!!, Z2- 6000, Z3 - 7600, Hitachi pjtx 100-7800zł, a to już półka wyżej od Panasa 700, Optoma H30- 5000 zł i jeszcze kilka niezłych propozycji, najniższa cena benqa jaką znalazłem to 3916 (

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Hidden Content

Hidden Content

A na domiar złego lampy też u nas jakoś ''dziwnie kosztują np. lampa do mojej Toshiby w Stanach kosztuje ok.260 usd , w Anglii ok.160 gbp ,a u nas około 2000 pln.To już się bardziej opłaca wskoczyć w samolot do Londka kupić lampę , spędzić tam weekend a i tak trochę taniej wyjdzie.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.