Skocz do zawartości
IGNORED

Co w miejsce TX8250?


drondon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Choć forum przeglądam od dłuższego czasu, postanowiłem w końcu się zarejestrować i zasięgnąć Waszej opinii.

Ok pół roku temu kupiłem zestaw Onkyo tx 8250, wraz z kolumnami Heco ms900, dość standardowy zestaw na początek jak myślę. Sprzęt niby ok, ale szybko zaczęło czegoś w nim brakować. Dźwięk wydaje mi się jakiś suchy, bez wypełnienia, żeby usłyszeć jakiś bas, muszę, go podkręcić na ampli na +7, sopran +5. Pokój w jakim to gra ma 5x6m (30m2), kolumny ustawione na krótszej ścianie, odległość między nimi ok 2.5m.

Długo zastanawiałem się, co zmienić, ale wydaje mi się, że kolumny mogą wyciągnąć dużo więcej niż do tej pory, więc na pierwszy ogień na wymianę idzie ampli. Kolumny zawsze mogę wymienić w przyszłości, jeśli będzie taka potrzeba.

Na zakup chce przeznaczyć max 5000, w tym ma się zmieścić Yamaha WXAD-10, co nie znaczy że muszę tyle wydać jeśli coś tańszego zagra poprawnie. Zakup raczej na dłuższy czas

Moje wstępne typy to:

 

-Nad c356bee

-CA CXA60

-Yamaha 803, jeśli zagrała by poprawnie i porównywalne z dwoma powyższymi, to może jeszcze raz skusił bym się na ampli

 

Chciałbym jeszce posłuchać:

 

-Nad c375

-CA CXA80

 

Jeśli zagrały by wyraźnie lepiej od poprzednich, to zastanowił bym się nad nimi. Jeśli błądzę w poszukiwaniach, to proszę skierujcie na dobry tor, jak to zagra z ms900?

Za tydzień będę miał trochę czasu, więc myślę że uda mi się umówić na jakieś odsłuchy, najbliżej mam do Poznania, więc raczej tam..

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Sprzęt niby ok, ale szybko zaczęło czegoś w nim brakować. Dźwięk wydaje mi się jakiś suchy, bez wypełnienia, żeby usłyszeć jakiś bas, muszę, go podkręcić na ampli na +7, sopran +5. Pokój w jakim to gra ma 5x6m (30m2), kolumny ustawione na krótszej ścianie, odległość między nimi ok 2.5m.

 

Spróbuj z tym NAD C356 BEE świetne połączenie z MS900. Ten dźwięk suchy, spłaszczony powoduje amplituner w tym wypadku Onkyo. Zazwyczaj jest tak że amplitunery oddają dźwięk płasko nie mają tej samej głębi w porównaniu ze wzmacniaczami.

 

NAD C356 BEE spokojnie starczy do MS900 lecz jeśli chcesz kupić coś na przyszłość mocnego prądowo to jak najbardziej C375 BEE.

Co się zmienia po między nimi, 375 gra spokojniej, lepiej sytułuje scenę i co najważniejsze - jeszcze lepiej dociąża i kontroluje bas.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Nad c356bee

-CA CXA60

-Yamaha 803, jeśli zagrała by poprawnie i porównywalne z dwoma powyższymi, to może jeszcze raz skusił bym się na ampli

 

Chciałbym jeszcze posłuchać:

 

-Nad c375

-CA CXA80

Hmm trzeba posłuchać bo Nad 375 ( może 356 ), a CA to sporo inne granie. CA bliżej ( nie znaczy że tak samo sorry miłośnicy CA) temu Onkyo, a Nad gdzie indziej rozkłada akcenty.

Co do Yamahy to już model RN602 gra dużo lepiej od tego Onkyo , lepiej dociąża dół, średnicę, a model RN803 jest leszy, dojrzalszy od RN602.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew Panowie ;) CA brałem pod uwagę, bo same dobre opinie o nich wyczytałem. Bałem się właśnie tylko tej ich "analityczności" Po przygodzie z onkyo już wiem, że szukam innego brzmienia, bardziej wypełnionego i z uderzeniem..

Tak czy inaczej w najbliższym czasie podjadę posłuchać tych nadów, może przy okazji sprzedawcy zaproponują coś co zagra tak, jak tego oczekuję

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Biorąc pod uwagę Twoje uwagi do brzmienia, z mojej strony zaproponowałbym Ci na pewno świetny wzmacniacz Musical Fidelity M3si. Jest potężna moc, dynamika, szybkość, ale to wszystko przy zachowaniu bardzo plastycznego, pełnego, dociążonego dźwięku. Drugą opcją jest Naim Nait 5si. To trochę bardziej rockowe granie, chociaż może Ci się także spodobać. Jeśli stawiasz na spokojniejszy charakter grania, warto przesłuchać hybrydę lampową Vincent SV-500 oraz trochę droższy Haiku Audio Bright MK4 (wiem, wiem że znacznie drożej, ale żebyś później nie miał wyrzutów sumienia warto posłuchać). Na koniec dwie propozycje bardzo energetyczne, żywo, dokładnie grające - Audiolab 8300A oraz Cyrus One.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

faktycznie CA i NAD to zupełnie inne granie, ale na pewno warto obu modeli posłuchać. Pierwszy będzie równy, dosyć neutralny, może sprawić wrażenie "suchego" grania. NAD to na pewno więcej energii i "mięsa". Wszystko zależy od tego jakiego dźwięku szukasz. Jeśli zależy Ci na czymś energicznym sprawdź też Cyrus One. Przede wszystkim odsłuch!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapomniałem w pierwszym poście dopisać czego w ogóle szukam, heh.. Chodzi mi oczywiście o wzmacniacz, który w połączeniu z Heco da dźwięk dociążony, z mruczącym basem, i może kiedyś z tego wyrosnę, ale na tą chwilę zależy mi, aby miał możliwość regulacji barwy dźwięku. Główne źródło to spotifaj, choć na pewno podłączę pod to tv, i w niedalekiej przyszłości cd. Muzyka jakiej słucham to w sumie misz masz, trochę rocka, głównie lata 80-90, trochę klasyki tzn fortepian solo, gitara klasyczna solo, i w ogóle co dobrego wpadnie w ucho, no może poza disco i techno

Dzięki za kolejne propozycje, postaram się w miarę możliwości odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się, co zmienić, ale wydaje mi się, że kolumny mogą wyciągnąć dużo więcej niż do tej pory, więc na pierwszy ogień na wymianę idzie ampli.

 

To błąd. Wyraźną różnicę usłyszysz dopiero po zmianie kolumn. Pożycz jeden z proponowanych wzmacniaczy, włącz go u siebie, to się przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oczywiście o wzmacniacz, który w połączeniu z Heco da dźwięk dociążony, z mruczącym basem

 

Wypożycz sobie NAD'a i wszystko będzie jasne :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wypożycz jakiegoś DAC-a i sprawdź czy z obecnym wzmacniaczem nie uzyskasz tego czego szukasz ;)

 

Dziś doszedł zamówiony dacmagic 100, muzyka z dysku, czy spotify puszczone przez niego brzmi zdecydowanie lepiej, ale nie jest to to czego oczekuję. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem pod wrażeniem, jak takie małe pudełko potrafi podnieść jakość dźwięku

 

To błąd. Wyraźną różnicę usłyszysz dopiero po zmianie kolumn.

 

Tu mi klina zabiłeś..

 

Wypożycz sobie NAD'a i wszystko będzie jasne :)

 

 

I chyba właśnie od tego zacznę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kup wzmacniacz, a nie amplituner, masz dość dużo pieniędzy by już coś kupić, masz Nada 375, masz onkyo a 9070 i różne inne, możesz kupić taniej używany lekko, na gwarancji jeszcze,kolumny są bardzo dobre, nie czytaj głupstw że są złe,powypożyczaj wzmacniacze i przesłuchaj parę u siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni przeglądam oferty "lokalnych" salonów audio (mieszkam na pograniczu wielkopolski i lubuskiego, więc szukam w promieniu 100km), i ze zdziwieniem stwierdzam, że nie tak prosto odsłuchać w jednym miejscu połączenia, które najbardziej mnie interesuje, tj Heco + Nad. O ile ze wzmacniaczami Nad nie ma problemu, oferuje go większość salonów, o tyle Heco (o dziwo) okazuje się sprzętem mało popularnym. Jeśli już uda się je znaleźć, to sklep nie ma w ofercie Nada.. Może ktoś potrafi podpowiedzieć, gdzie w Poznaniu, Zielonej Górze, ew. Gorzowie Wlkp można odsłuchać w jednym miejscu Aurory 700 z Nad 356/375?

Tak, wiem że odsłuch u siebie, ale najpierw jednak chciałbym odsłuchac w terenie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że odsłuch u siebie, ale najpierw jednak chciałbym odsłuchac w terenie ;)

 

Kup wzmacniacz wysyłkowo. Jeśli nie będziesz zadowolony, w ciągu 14 dni (zgodnie z prawem) możesz wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny, a w ciągu kolejnych 14 dni musisz odesłać wzmacniacz. Masz w sumie 28 dni na testowanie. Poniesiesz jedynie koszt odesłania, sprzedawca ma obowiązek zwrócić koszt wzmacniacza i koszt jego dostarczenia do Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja ze swojej strony polecił bym jednak cxa80:)

Posiadam ten model od jakiegoś czasu, gra zdecydowanie lepiej niz cxa60, tak na ucho, bardziej podkreśla skraje pasma.

Poza tym posiada komplet złącz, również cyfrowych. Z dobrymi kolumnami świetnie sie nada do rocka. U mnie gra z klipsch rp-250f.. i jest super:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kup wzmacniacz wysyłkowo..

 

Najpewniej tak właśnie się to skończy ;)

 

 

Jeszcze jedno pytanie. Co będzie lepiej brzmiało, chromecast audio puszczony przez Dacmagic 100, czy Yamaha WXAD 10 podłączona bezpośrednio do wzmacniacza? Przerabiał ktoś? Pomijam tu koszt zakupu obu urządzeń, chodzi o dźwięk

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W paru słowach podsumowania:

 

Nad c375bee.......

...i znów pływam jak kiedyś...;)

 

Właśnie tego szukałem, a szczerze mówiąc, to to co słyszę przewyższa moje oczekiwania

 

Między 8250 a 375 jest taka przepaść, jak od nas do najbliższej galaktyki

 

MS900 pięknie pykają z Nadem, wiedziałem że potrafią ;) Jest lekkość, przestrzeń, jest TO po prostu..

 

..aaaale JUŻ WIEM.... he he, poszło ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pykają, co nie zmienia, że lepiej było wymienić kolumny, i tak się to pewnie prędzej, czy później skończy.

 

Od Wxad-10 i Dac Magic, lepiej gra Chromecast po analogu z dobrym kablem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No pykają, co nie zmienia, że lepiej było wymienić kolumny, i tak się to pewnie prędzej, czy później skończy.

 

 

Wybacz, ale wiem co słyszę. 8250 brzmiało tak, jak by wogóle nie radziło sobie z kolumnami, a teraz to GRA!

A co do wymiany kolumn, masz rację. Już zaczynam myśleć na co wymienić, ale tu bardziej o kosmetykę idzie, niż o zmianę charakteru...

 

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paru słowach podsumowania:

 

Nad c375bee.......

...i znów pływam jak kiedyś...;)

 

Właśnie tego szukałem, a szczerze mówiąc, to to co słyszę przewyższa moje oczekiwania

 

Miałem podobne odczucie jak przeszedłem z TX8150 na NAD 326.

Inna liga.

Gratuluje wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz podkręcać bas i sopran? Pytam, bo ja muszę przy cichym słuchaniu z Elac FS 249.

Nie muszę. Jeśli już miał bym "gałkami" ruszać, to raczej ujął bym trochę sopranu. Bas jest ok. Choć przy cichym słuchaniu może nie wylewa się obficie z głośników, to ogólnie jest w porządku, nie brakuje go.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie NAD 375 gra z AA Hyperion IV i też podoba mi się, że nawet przy cichym graniu czuć dociążenie i dobrą podstawę basową. Ogólnie od niskich poziomów głośności brzmienie jest nasycone i soczyste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

 

 

.. lepiej było wymienić kolumny, i tak się to pewnie prędzej, czy później skończy.

 

No i wykrakałeś..

Osłuchałem się trochę z brzmieniem nada z ms900, i choć nie jest źle, to jak zawsze może być lepiej ;)

Muzyki słucham przeważnie cicho, godz 8 to już szaleństwo, na 9 nigdy, zdecydowanie za głośno (somsiady, Żona, a i ja lata szaleństwa dawno już mam za sobą;))

Czego oczekuję po zmianie kolumn?

Łagodniejszej góry, w ms900 jest dla mnie za ostra, choć może to sprawa WXAD10? Chcę aby była bardziej aksamitna.

Mocniejszego, punktowego (nie wiem czy to dobre określenie) basu. Niby jest ok, ale jednak nie ma tego uderzenia i drżenia (mówię o cichym słuchaniu) Wiem że mogę podkręcić na wzmacniaczu, ale wtedy kurczy się scena, znika cała przyjemność..

I na koniec - większej głębi. Jest scena, ale od kolumn na boki i w stronę miejsca odsluchu. Od linii kolumn w tył jak by ktoś odciął, pustka. Być może to wina ustawienia, a może nie ta półka? Nie wiem

Myślałem nad zmianą na Aurora1000, ale to chyba niewiele wniesie zmian

Druga opcja po której sobie dużo obiecuję to AA Hyperion IV, ale wiadomo, przede wszystkim odsłuch

Pomieszczenie tak jak wcześniej pisałem 30m2, kolumny 3m od siebie, metr od ściany i ok 3m do miejsca odsłuchu.

Budżet to 6 max 7k

Kolumny na pewno nowe, gdyż część kwoty chciał bym rozłożyć na raty

Może jeszcze jakieś propozycje, które pozwolily by zawęzić poszukiwania do 3 - 4 typów od osób które przerabiały podobny temat?

Następnym krokiem będzie zakup DACia z funkcją przedwzmacniacza, i podłączenie C375 jako końcówki mocy, ale to na pewno nie w tym roku..

 

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Aurora 1000 i nie ma żadnej krzykliwej góry, gra naturalnie w stronę ciepła, ms 900 krzykliwe? Hmmm pierwsze słyszę :-)

 

Osobiście też uważam że to dziwne, ponieważ nawet z Onkyo Music Style/Aurora gra dosyć przyjemnie gorą, lecz wiadomo akustyka może zrobić swoje a na drugie primo jedno ucho drugiemu nie równe :)

 

Łagodniejszej góry, w ms900 jest dla mnie za ostra, choć może to sprawa WXAD10?

 

Może tak lampe spróbuj u siebie, wtedy to na pewno będzie wsztyko ciepłe i zaokrąglone np: Yaqin MS-30L

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ostrą górą trochę mało precyzyjnie się wyraziłem. Jest taka tylko podczas odtwarzania starszych, rockowych kawałków, i na dłuższą metę męcząca. W innej muzyce jest ok.

Yaqin MS-30L to może nie być głupi pomysł. Poczytałem o nim trochę, i wnioskując z opinii, można z nim się nieźle pobawić w dopasowanie brzmienia pod swoje gusta. Kto wie, może właśnie lampa to moja droga..;)

Dla świętego spokoju, mając z tyłu głowy słowo AKUSTYKA, zrobiłem gruntowne przemeblowanie pokoju. Poza kaflowym piecem, który w narożniku spokojnie czeka sobie na rozbiórkę, nic nie zostało na swoim miejscu. Po tym zabiegu przede wszystkim pojawiło się zdecydowanie więcej basu, muzyka wydaje się bardziej wypełniona. Osłucham się z tym trochę, i będę dalej kombinował jak tu sobie polepszyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wzmacniacz wysyłkowo. Jeśli nie będziesz zadowolony, w ciągu 14 dni (zgodnie z prawem) możesz wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny, a w ciągu kolejnych 14 dni musisz odesłać wzmacniacz. Masz w sumie 28 dni na testowanie. Poniesiesz jedynie koszt odesłania, sprzedawca ma obowiązek zwrócić koszt wzmacniacza i koszt jego dostarczenia do Ciebie.

Z tego wynika,że masz prawie miesiąc darmowego grania.Tylko żeby Sprzedawca nie zaczął kombinować w trakcie zwrotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.