Skocz do zawartości
IGNORED

Hegel H90


wojtek_o

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze zbudowany był H200. Dlaczego Hegel zaczął stosować kiepskie obudowy w wyższych modelach? Dlaczego nie informuje że przeniósł produkcję do Chin?

To się zrobiło niepoważnie podejście do klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zbudowany był H200. Dlaczego Hegel zaczął stosować kiepskie obudowy w wyższych modelach? Dlaczego nie informuje że przeniósł produkcję do Chin?

To się zrobiło niepoważnie podejście do klienta.

Wzmacniacz czy inny produkt jest skalkulowany całościowo w dany segment rynkowy i obudowa to tylko jeden z elementów które podlegają optymalizacji kosztów, wsadzenie bebechów ze wzmacniacza za 10kPLN do 10 razy droższej obudowy niż ma w danej chwili nie sprawi że taki wzmacniacz wskoczy na półkę z urządzeniami za 20 czy 50k PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niektórych polskich magazynów i muszkieterów forumowych aspiracje są wyjątkowo wysokie , wręcz o wzorcu była mowa :)

Niestety, zachodnia prasa z branży audio też ocenia go dobrze.Spisek Panie , spisek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, sprawa prosta, autor watku kupuje Hegla i po sprawie, szuka szerokiej panoramy, separacji i to akurat z H90 dostanie. A ze muzyki w tym nie bedzie, nie bedzie angazowalo, poruszalo, no coz - nie mozna miec wszystkiego. Proponowalbym jednak Wojtkowi aby kupil polowe tanszego H80, to nawet wg zatwardzialych fanow Hegla lepsze brzmienie od H90, ktory Heglowi po prostu sie nie udal.

Tomwox, zagramanica hah to H90 w testach dostal po dupie od impulsowego NADa i Denka 1600 wiec nie przesadzajmy, a najlepiej recenzje zostawmy w spokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hegel? bezduszne ,pezpłciowe granie -ciekawe ile smarują za te pochlebne recenzje.

 

No widać że nie słuchałeś i ciekawe ile Tobie smarują za taką reklamę? :)

 

Hegel natomiast stosuje obudowy godne dla odtw.dvd z marketu . Dla produktów aspirujących do grona poważnego HiFi to już za dobrze nie wygląda.

 

Ble ble ble

 

Wzmacniacz zintegrowany za taką kasę ma być ulepiony z porządnego materiału.

 

A to co się dzieję, że mało solidna jest ta obudowa, wygina się, pęka czy po prostu grubość blachy powinna być powyżej 1cm i wtedy będzie ulepione porządnie?

 

Według niektórych polskich magazynów i muszkieterów forumowych aspiracje są wyjątkowo wysokie , wręcz o wzorcu była mowa :)

 

Zgadzam się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, sprawa prosta, autor watku kupuje Hegla i po sprawie, szuka szerokiej panoramy, separacji i to akurat z H90 dostanie. A ze muzyki w tym nie bedzie, nie bedzie angazowalo, poruszalo, no coz - nie mozna miec wszystkiego. Proponowalbym jednak Wojtkowi aby kupil polowe tanszego H80, to nawet wg zatwardzialych fanow Hegla lepsze brzmienie od H90, ktory Heglowi po prostu sie nie udal.

Tomwox, zagramanica hah to H90 w testach dostal po dupie od impulsowego NADa i Denka 1600 wiec nie przesadzajmy, a najlepiej recenzje zostawmy w spokoju.

Piszę o Heglu jako marce.Zgadzam się z Tobą , że konfrontacja H80 z H90,zdecydowanie na korzyść tego pierwszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem wczoraj odsłuch moich kolumn B&W CM1 porównując dwa modele: Naim Nait 5si oraz Rega Elex-R. Muszę przyznać, że ten drugi wyjątkowo pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo muzykalny, brzmienie plastyczne, ciepłe, dobrze wypełnione dolne pasmo. W brzmieniu Naima (w tej konkretnej kofiguracji) czegoś mi zabrakło.

Ale do rzeczy:

Przy włączaniu jednego i drugiego wzmacniacza w głośnikach słychać trzask - w moim Marantzu coś takiego nie występuje. Z czego to wynika?

Producent wzmacniacza Elex-R zaleca uziemienie go, nawet w przypadku gdy nie wykorzystujemy wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego. Jak mogę to zrobić? Czy da się do tego celu wykorzystać uziemienie z gniazdka elektrycznego, czy są jeszcze jakieś inne sposoby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie to miedziany drucik łączący obudowę wzmacniacza z kaloryferem. Jest jeszcze coś takiego: Ifi Groundhog ale to służy bardziej do wydania pieniędzy niż rozwiązania problemów z zasilaniem. Jeśli instalacja elektryczna w budynku jest do d..... , tego typu zabawki w niczym nie pomogą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie to miedziany drucik łączący obudowę wzmacniacza z kaloryferem...

Najprostsze na pewno, ale czy bezpieczne dla sąsiadów...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bezpieczne dla sąsiadów

Nie mówimy o podłączeniu kaloryfera do gniazdka elektrycznego. Patent, o którym napisałam jest od dawna znany. Nie słyszałem aby doprowadził do uszkodzenia wzmacniacza lub ..... sąsiadów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli grzejnik stoi w dużej odległości i nie chciałbym prowadzić tego kabelka przez cały pokój? Są jakieś alternatywne rozwiązania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o podłączeniu kaloryfera do gniazdka elektrycznego. Patent, o którym napisałam jest od dawna znany. Nie słyszałem aby doprowadził do uszkodzenia wzmacniacza lub ..... sąsiadów

 

Kolego ja wiem o czym piszesz i jeśli @Wojtek_o mieszka w bloku w których takie praktyki są szczególnie groźne, bo inni również zastosowali znany (czyt. głupi) patent, który spowodował niejeden wypadek - kto za to odpowie?.

 

Wyobraź sobie, że w momencie, gdy hydraulik w piwnicy rozkręci rurę idącą do kaloryferów w pionie i pojawi się napięcie na kaloryferach, a hydraulik trzymający w ręce jeden koniec rury, a w drugiej drugi zostanie "solidnie" porażony. Oczywiście mało prawdopodobne, aby po rozkręceniu rur było sucho, więc ręce będzie miał mokre i chyba łatwo domyślić się co może się stać, a więc pytanie znowu brzmi - kto za to odpowie?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli dotkniesz mokrą/spoconą ręką obudowy wzmacniacza porazi cię prąd?

Ten

znany (czyt. głupi) patent

 

polecany jest nie tylko przez takich nieodpowiedzialnych laików jak ja, Pojawia się z tego co wiem także na forach angielskich w odniesieniu do takich marek jak Rega czy Naim. Muszę przyznać, ze opinie na temat skuteczności tego zabiegu są różne natomiast nie spotkałem się nigdy z udokumentowanym (nawet nieudokumentowanym) przypadkiem porażenia kogokolwiek przez prąd w wyniku takiego zabiegu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Producent wzmacniacza Elex-R zaleca uziemienie go...

 

Twój wzmacniacz zbudowany jest w II klasie bezpieczeństwa, dlatego posiada dwu-pinowe gniazdo zasilania i jest to wystarczające do prawidłowego podłączenia i nie wymaga dodatkowego uziemienia ochronnego.

 

Zalecenie producenta wynika z "purystycznej" filozofii budowania swoich wzmacniaczy pozbawionych "miękkiego startu" stąd trzask w kolumnach. Nie kombinuj Pan z uziemieniem, tylko zacznij słuchać muzyki.

 

(...) nie spotkałem się nigdy z udokumentowanym (nawet nieudokumentowanym) przypadkiem porażenia kogokolwiek przez prąd w wyniku takiego zabiegu.

 

Tylko nieświadomość i niewiedza usprawiedliwia ignorancje i głupotę. Google nie gryzie:

 

Panowie - dokładnie taki był scenariusz poważnego wypadku porażenia w trakcie prac rozbiórkowych małej fabryczki.

W budynku była wąska galeryjka metalowa( ok 50 cm), którą wchodziło się dalej do pomieszczenia. Aby utrzymać równowagę wygodnie było złapać się pionowej rury metalowej ( była już wtym miejscu wypolerowana od łapania).

wszystko dość wilgotne.

Budynek odłączony od zasilania, nawet uziemione odejścia w przyłączu ( takie wkładki w miejsce BM-ów).

I sam wypadek:

Pracownik przechodzący tym zwężeniem( wielokrotnie wcześniej to robił, nie tylko on), oparty o poręcz galeryjki chwyta się rury i doznaje porażenia. Warunki makabryczne - ciasno, mokro, ciemnawo,

trzeba było z daleka ( uszkadzając rękę uderzajac tym co było pod ręka czyli deską- dłoń zaciśnieta na rurze)uwolnić go od zaciśnięcia na rurze. Efekt- złamana ręka ale człowiek zyje ( zmarł dopiero 25 lat później)

A przyczyna - rura przechodziła do budynku obok, gdzie ktoś uziemił lampkę bez "zera" aby mu swieciła. I wszystko było niegroźnie puki hydraulicy nie zdemontowli licznika( może wtedy lampa była wyłączona bo już ich by poszarpało.

wnioski zostawiam kolegom.

 

źródło -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dodatkowo polecam -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączaniu jednego i drugiego wzmacniacza w głośnikach słychać trzask - w moim Marantzu coś takiego nie występuje. Z czego to wynika?

Braku opoznionego zalaczenia kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nieświadomość i niewiedza usprawiedliwia ignorancje i głupotę.

Powiedziała zakonnica zakładając prezerwatywę na wibrator.

Wcale nie uważam się za wszechwiedzącego i nawet nie mam zamiaru takiego udawać. Niemniej nikt mnie nie przekona, nawet TY, że dotknięcie wilgotną (spoconą) dłonią czy to obudowy wzmacniacza, czy drutu odchodzącego od tej obudowy lub śruby za pomocą której przykręcona jest nóżka może stanowić takie zagrożenie. Znam przypadek, że kobitka kupiła w markecie worek z ziemią doniczkową. Po otwarciu znalazła w środku skorpiona. Żywego. (przypadek odnotowany kilka lat temu w Szczecinie). Czy to dowodzi, że ogrodnictwo grozi śmiercią w wyniku ataku skorpiona? Chyba nie. Choć raz na milion.... to i zakonnica zaciąży po ....

Wniosek jest jeden. Tak jak nie ma ludzi wszechwiedzących, tak i nie ma prawd objawionych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o prawdę objawioną, wibrator, czy skorpiona, ale zasady instalacji uziemiających. Ja również nie uważam się za wszechwiedzącego, ale nieskromnie napiszę, że na pewno bardziej odpowiedzialnego niż Ty.

 

Fakt, że nie słyszałeś o takich wypadkach nie oznacza, że takie rzeczy się nie dzieją. Patrz post #106. Nie mam zamiaru Ciebie umoralniać, ale miej świadomość, że jeśli Twój wzmacniacz się uszkodzi i będzie miał przebicie, a w tym momencie sąsiad dotknie kaloryfera to możesz nieumyślnie spowodować jego śmierć.

 

Nie życzę Ci tego, ale poprzez takie praktyki zdecydowanie podejmujesz takie ryzyko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem z tym zbrodniczym, haniebnym procederem. Kupiłem Gigawatta co zakończyło wszelkie moje problemy z zasilaniem. A co do sąsiadów, mam taką jedną, której przesłałbym chętnie kilka zbędnych amperów. Około 1-2 w nocy włącza odkurzacz a do 3 ogląda telewizję Trwam. Ja zaś o 5 wstaję do pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy naim tak ma i cóż w tym złego? Po pierwsze naima się nie wyłącza poza przypadkami wyjazdu na kilkanaście dni, czy innej burzy. Po drugie naim wymaga starannej aplikacji systemowej i najlepiej gra z wybitnymi źródłami (albo własnymi). Powiem szczerze, że łączenie naima z b&w to jakiś szok dla mnie ;) połącz z kulturalnymi głośnikami a będzie cudnie. Proac, harbeth, spendor. Pmc też. Amphiony są cudowne, ale nie wiem, czy 5si pociągnie - raczej lubią duże moce amphiony i np. wzmacniacze 200w watt i dalej w klasie D. W każdym razie takie były moje doświadczenia z modelem 3L (starsza wersja).

I rega to też fajne wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się h90 nie podobał, taki jakiś zbyt spokojny. Hegel Rost już dużo lepiej ale to nadaj bardzo spokojne granie, wręcz skrajnie spokojne. Nigdy wcześniej czegoś tak uspokajającego nie słyszałem.

 

Przy włączaniu jednego i drugiego wzmacniacza w głośnikach słychać trzask - w moim Marantzu coś takiego nie występuje. Z czego to wynika?

Co z tego. Ja jak włączam mojego Primare to mi światło pod sufitem mignie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączaniu jednego i drugiego wzmacniacza w głośnikach słychać trzask - w moim Marantzu coś takiego nie występuje. Z czego to wynika?

Przypuszczam że z oszczędności, prawdę mówiąc trochę żenada żeby takie wzmacniacze nie miały układu opóźnionego załączania głośników.

 

Co z tego. Ja jak włączam mojego Primare to mi światło pod sufitem mignie.

Ciekawe, ja mam wzmacniacz estradowy 2x350W/4om za 1300 PLN i załącza się bez żadnych mignięć na aluminiowej instalacji z lat 70-tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ja mam wzmacniacz estradowy 2x350W/4om za 1300 PLN i załącza się bez żadnych mignięć na aluminiowej instalacji z lat 70-tych

Widocznie Primare 2x300w przy 4ohm jest dość prymitywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że z oszczędności, prawdę mówiąc trochę żenada żeby takie wzmacniacze nie miały układu opóźnionego załączania głośników.

 

 

Ciekawe, ja mam wzmacniacz estradowy 2x350W/4om za 1300 PLN i załącza się bez żadnych mignięć na aluminiowej instalacji z lat 70-tych.

 

tak, oczywiście naim jest słynny z oszczędności. Te ich lekkie obudowy z blachy falistej, malutkie transformatory, biedne komponenty buahahahah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale nad wykonaniem mogli by trochę popracować. W tych cenach ja akurat oczekiwałbym nieco więcej, chociażby ten miękki start. Ja nie jestem zwolennikiem trzymania wszystkiego pod prądem ciągle. To nie lodówka. Nie wiem też czy nie wpływa to na szybsze zużycie urządzenia, ciągła temperatura i prąd fruwający po układach.

 

 

Co z tego. Ja jak włączam mojego Primare to mi światło pod sufitem mignie.

Miganie światła, a głosny trzask w głośnikach to co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, oczywiście naim jest słynny z oszczędności. Te ich lekkie obudowy z blachy falistej, malutkie transformatory, biedne komponenty buahahahah

 

Każdy producent wprowadza jakieś oszczędności i Naim nie jest wyjątkiem. I jest mniej więcej tak jak napisałeś co prawda w modelu 5si producent nie przyoszczędził na zasilaczu ale na chłodzeniu wydaje się już tak. Blacha 2mm czy trochę grubsza to żaden luksus zwłaszcza jeśli pełni także funkcje radiatora. Normalny użytkownik nie będzie co prawda tego doświadczał przy słuchaniu dla relaksu ale zrobienie prywatki może być już wyzwaniem. Tak przynajmniej wynika z testu poniżej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.