Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepło grające monitory do MF M6si


dixon_hill

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkuję wyżej wymieniony wzmacniacz z kolumnami Kef LS50. Ostatnio miałem przyjemność dłuższego odsłuchu słuchawek Audeze LCD-2 Classic. Słuchawki te mają bardzo wycofane wyższe tony. Niektórzy mówią o nich, że są ciemne. Bardzo mi się spodobał taki dźwięk. Po tym doświadczeniu trudno mi wrócić do moich LS50. Wysokie tony przy większości nagrań są nie do zniesienia. Rozważam zmianę kolumn. Co możecie polecić, żebym tonalnie zbliżył się do audeze? Mój pokój ma około 19 m kw. Idealnie by było, gdyby kolumny nie były bardzo wrażliwe na bliskość ścian i kątów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki byk wzmak do 19m2 to chyba słuchasz na godzinie 7-8 bo ja 11 nigdy nie przekroczyłem w 40m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie wiem w jakim budżecie szukasz kolumn ale na pewno zwróciłbym uwagę na takie kolumny jak Buchardt S300 lub S400 - ciemniejszy przekaz bez ograniczania przejrzystości, świetna muzykalność, barwa i bas. Na pewno warto zwrócić również uwagę na monitory od Dynaudio np. X18 czy Special Fourty a o Contour 20 już nie wspominając :) Ze stosunkowo niedrogich kolumn przyjrzałbym się jeszcze firmie Piega i kolumnom Classic 3.0. Na pewno trzeba odwiedzić któryś z dobrych salonów audio i odsłuchać kilka pozycji. Jeśli nie masz zbyt daleko do Pabianic, serdecznie zapraszamy.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy nie utożsamiałem KEF z ostrością na wysokich tonach. "Firmowy" styl grania jest raczej daleki od wyostrzeń. Może więc to nie głośniki są winne a inne elementy (okablowanie?). Niemniej szukając po prostu innego stylu grania, przetestowałbym Gradient 5.1, Trenner&Friedl Art lub Tannoy Definition DC8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-10 tys. zł

 

Taki byk wzmak do 19m2 to chyba słuchasz na godzinie 7-8 bo ja 11 nigdy nie przekroczyłem w 40m2 mam m6i i gra z Focal Chorus 836v ale to podłogowe i to duże. Jeśli szukasz "ciemnej barwy" to nie Chorus. Myślałem o Audezze ale nie mialem gdzie posłuchać i stanęło na Grado PS500.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rzeczywiście nie przekraczam raczej godziny 9 :) Słuchawki są obecnie do posłuchania w top hi-fi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie w potrzeby wpisują się wg mnie Impuls Audio Norte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do propozycji kolegów powyżej dopisałbym jeszcze do posłuchania Canto Grand S16Hz najlepiej w wersji premium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z Dynaudio Excite X14A, jest szansa że trochę się to stonuje i ociepli

 

Wolałbym jeszcze nie poddawać wzmacniacza. Ale propozycję Dynaudio Excite, która już wcześniej padła rozważę.

 

Jeszcze jedno pytanie do wszystkich. Czy fakt, że kolumna jest wentylowana od przodu pomaga w przypadku problemów z bliskością ścian?

 

Dziękuję za propozycje, które do tej pory padły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budżecie w takim razie Dynaudio i koniecznie posłuchaj Buchardt Audio S400. Wentylowanie do przodu jest pewnym plusem przy bliskiem postawieniu kolumn przy ścianie, ale nie brałbym tej cechy jak podstawowej przy wyborze konkretnego modelu. Kwestia odsłuchu i wypożyczenia do testu w swoim systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Użytkuję wyżej wymieniony wzmacniacz z kolumnami Kef LS50. Ostatnio miałem przyjemność dłuższego odsłuchu słuchawek Audeze LCD-2 Classic. Słuchawki te mają bardzo wycofane wyższe tony. Niektórzy mówią o nich, że są ciemne. Bardzo mi się spodobał taki dźwięk. Po tym doświadczeniu trudno mi wrócić do moich LS50. Wysokie tony przy większości nagrań są nie do zniesienia. Rozważam zmianę kolumn. Co możecie polecić, żebym tonalnie zbliżył się do audeze? Mój pokój ma około 19 m kw. Idealnie by było, gdyby kolumny nie były bardzo wrażliwe na bliskość ścian i kątów.

 

Zwlekałem z tym postem, bo chciałem być pewny. I czuję, że jestem winien społeczności audiofilów to wyjaśnienie, żeby nie siać tym wątkiem zamętu :)

Problemem nie były kolumny same w sobie, ale ich ustawienie. Wykonałem wiele eksperymentów i ostatecznie najlepszym ustawieniem okazało się postąpienie nieco wbrew zaleceniom producenta kolumn.

1. Przede wszystkim zrezygnowałem z jak najszerszego rozstawienia kolumn oraz z odsłuchów na oddalonej kanapie. Zamiast tego zmniejszyłem odległość między nimi do około 1,5 m.

2. Miejscem odsłuchowym stał się fotel między kolumnami, który stoi w odległości około 1,5 m od każdej kolumny (tu akurat zgodnie z zaleceniem z instrukcji kolumn)

3. Odsunąłem jak się tylko dało kolumny od ściany za nimi (i przy okazji telewizora, który na tej ścianie wisiał)

4. Kolumny są tylko minimalnie przekręcone do środka (w kierunku słuchacza). Dojście do właściwego kąta zajęło mi najwięcej czasu. Za mały kąt powoduje rozmywanie sceny, z kolei za duży - wyostrzenie dźwięku

Nie brzmi to może jak wymienione słuchawki audeze, ale jestem przekonany że brzmi tak jak te kolumny powinny :)

 

Acoustics, podobnie jak physics, is beach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.